Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 6. - 7. 5. 2019

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Zvířátka u Hvězdiček

Ve čtvrtek 17.1. Hvězdičky navštívila lesní pedagožka Romana. Přišla dětem přiblížit život lesní zvěře v zimě, krmení a příbytky zvířátek. Donesla s sebou zvířecí kůže, paroží a různé pochutiny pro zvířátka. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí, potěžkaly si rohy i paroží, rozdělily potravu na vhodnou a nevhodnou pro zvířátka a pohladily si kůže lesních zvířat. Velmi se nám beseda líbila a domluvili jsme si návštěvu s Romanou v lese.


Půjdem spolu do Betléma

V pátek 11.1. se Hvězdičky vypravily do místního kostela. Společně jsme si prohlédli vánoční výzdobu a betlém. Všechny figury jsme si pojmenovali. Některé děti vložily minci černouškovi a on jim za to pokýval, jako výraz díků. Po prohlédnutí kostela jsme si šli prohlédnout ještě velký malovaný betlém v Meditační zahradě, bohužel jen přes zamčenou bránu. Děti byly nadšené a o betlému jsme si povídali ještě odpoledne.


Broučci v zimě

Začátkem týdne k nám zavítali do školky Tři králové s hudebním vystoupením v podání žáků z 5.třídy ZŠ Sluníčko. Broučkům se vystoupení školáků moc líbilo, a tak jsme se písničku Tři králové naučili. S příchodem prvního sněhu děti poznávaly zimu jako roční období, ve výtvarných a pracovních činnostech tvořily obrázky k básničce Sněhuláček - panáček, na školní zahradě si užily hrátky na sněhu. V závěru týdne jsme navštívili kostel sv.Jakuba, kde jsme shlédli několik krásných betlémů:) 


Sněhové radovánky - Hvězdičky, Smajlíci a 1. třída

V pondělí 7. ledna jsme si šli všichni společně zadovádět ve sněhu. Bílá nadílka se nám moc líbila. Bobovali jsme, házeli jsme na cíl, stavěli jsme  "bábovičky", atd. Vůbec se nám nechtělo odejít na oběd. Snad nebude brzy tát a my se na kopeček ještě vrátíme.


Vánoce u Broučků

Předvánoční čas prožívali Broučci z mateřské školky v adventním duchu. Děti zpívaly  a poslouchaly koledy, vyzkoušely si některé z vánočních tradic a zvyků. Na příchod Vánoc ve školce se pilně připravovaly - vyráběly vánoční stromečky a přáníčka, nazdobily vánoční stromeček, napekly a nazdobily perníčky. Za odměnu děti také ve školce navštívil Ježíšek, který přinesl pod stromeček dárečky v podobě nových hraček pro všechny. V závěru týdne si děti pochutnaly na perníčcích, které si samy napekly nebo přinesly z domu cukroví od maminek. Děkujeme také našim kamarádům z 1.třídy ZŠ, kteří nám předvánoční čas ještě zpříjemnili moc hezkým hudebním představením. Broučci si Vánoce ve školce opravdu užili a již se těší na Vánoce, které stráví doma se svými nejbližšími. Přejeme Vám všem příjemné a pohodové vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce:) Inka a Míša


Broučci na vánoční výstavce

V pondělí 17.prosince 2018 se Broučci z mateřské školy vydali na tradiční vánoční výstavu do Domečku u knihovny. Opět nechyběly adventní věnce, háčkované či přírodní dekorace, drátované i papírové ozdoby, keramika, slavnostně prostřený stůl atd.. Dětem se moc líbily perníkové chaloupky, originálně zdobené vánoční stromečky, spící kočička, malí háčkovaní sněhuláčci, andílci a další vánoční dekorace. Na náměstí si všichni zazvonili na kouzelný zvoneček, který plní všechna vánoční přání. Navštívili jsme také vánoční jarmark, kde děti nejvíce zaujal pan umělecký kovář s mobilní kovárnou, který nám předvedl výrobu podkovičky pro štěstí:)


Hvězdičky, Vánoce jsou tady!

Ježíšek nás překvapil! Zvonečkem náhle zazvonil a pod stromeček nám nadělil. Jakto, že tu už byl?

Na adventním věnečku hořely tři svíčky, na adventním kalendáři zbývalo jen pár okýnek do Vánoc a děti se radovaly z nových hraček. Čas adventní se krátil a my jsme s dětmi navštívili vánočně vyzdobené náměstí a tradiční Vánoční výstavu v Domečku. Vystavené dekorace se dětem moc líbily, poznaly všechny postavy v keramickém betlémě a mile nás překvapilo zpracování "Vánoc pro kočku".

Přejeme Vám radostné Vánoce, mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2019! Dana a Mirka


Adventní čas u Hvězdiček

Na odpočítávání čtyř adventních nedělí si děti připravily věnečky, jejichž výroba a zdobení všechny moc bavilo. Ve školce pak každý den rozsvěcovaly první svíčku a začaly na adventním kalendáři odpočítávat, kolik dnů zbývá do Vánoc. A protože děti nikterak nelenily, pustily se do pečení a zdobení perníčků a přitom se těšily na příchod Mikuláše. Možná se v jejich nitru praly pocity zasloužené odměny za poslušnost s obavami, zda nepřijdou čerti. Opravdu přišel za všemi hodnými dětmi jen Mikuláš s anděly a děti zpívaly a recitovaly, jak nejlépe uměly. Čerti neměli nad hodnými dětmi žádnou moc, proto se děti nebály společné fotky na památku.

Začali jsme zapalovat dvě svíčky na věnečku. To bylo radostnější, vždyť čas Vánoc je zase o kousek blíže. Děti si nazdobily stromeček, svými výtvory vánočně zdobily školku a připravily si vánoční přáníčka.


Výlet do Ostravy

V úterý 11.12. jely děti ze tříd Broučků a Hvězdiček na výlet za zábavným a naučným hraním do Dětského světa, který je součástí Velkého Světa techniky v Ostravě Vítkovicích. Užívaly si zde interaktivní hry ve vybavených koutcích jako je např.  Dílna, Autoservis, Lékař, TV studio nebo Kuchyně s Farmou. Velice se jim líbilo také velké Staveniště, Vodní svět, Hudební studio či Bludiště. Odvážné děti plnily úkoly v temném Dobrolese, kde po splnění úkolů nalezly truhlu s pokladem. Spokojenost dětí byla znát z jejich nebojácnosti objevovat všechna zákoutí. Před cestou domů ještě doplnily ztracenou energii jídlem a nezapomněly se ptát, kdy znovu do Ostravy pojedeme. Doporučujeme jako výlet pro rodinu.


Advent u Smajlíků

Advent je v plném proudu a my jej prožíváme plnými doušky. Ve středu 5.12. k nám dorazil do školky sám sv. Mikuláš se svou družinou. Čerti zůstali venku za oknem, to dá rozum jsme přeci hodní Smajlíci :-) . Hezky jsme Mikuláše přivítali, zazpívali jsme mu a on nám na oplátku všem rozdal balíčky se sladkým obsahem. Jako společný dárek nám sv. Mikuláš přinesl i stromeček, ten jsme si slavnostně rozsvítili a společně dozdobíme v průběhu adventu…a snad k nám přijde i Ježíšek :-)

Dnes 6.12. jsme pekli s dětmi perníčky. Děti tvoření neskutečně bavilo.Plastelína to je ohraná věc a perníčky se přeci dají sníst, že :-) Máme v plánu je s dětmi ještě nazdobit a ty co nesníme možná najdete na jarmarku ve stánku našeho KRPSu.

Pilně trénujeme na předvánoční besídku, učíme se o zvycích a tradicích blížících se svátků a zpíváme koledy. I když to venku někdy úplně nevypadá, my už vánoční náladu máme.


  předchozí stránka 2 / 25   následující stránka