Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Karneval u Broučků

Dne 14. 2. 2019 proběhl v oddělení MŠ Broučci karneval. Program probíhal od ranních hodin, kdy se děti převlékly do svých kostýmů. V dnešní školce nás navštívilo několik princezen, upírů, doktorů, kostlivců, zvířátek, atd. Poté co se z našich dětí staly strašidla, jsme obohatili jejich kostýmy malbami na obličej a nachystali pro ně občerstvení na zaplnění bříšek. Po všech těchto přípravách mohla začít pořádná zábava. Děti hrály několik soutěží, tancovaly s balonky, tancovaly podle videa, také se konala kostýmová přehlídka, kde děti ukázaly své kostými v celé své kráse, a dalších několik aktivit. Karneval jsme ukončili rozdáním různých odměn ve formě sladkostí, pexesa, omalovánek. atd... a nakonec i s bohatým občerstevním. 


Na Broučky do divadla

Ve čtvrtek 7.2. se předškoláci z Hvězdiček vydali společně s 1. a 2. třídou základní školy Sluníčko do Moravského divadla v Olomouci na baletní představení Broučci. Děti byly nadšené z krásného ztvárnění pohádky a z velmi šikovných a profesionálních tanečníků a tanečnic. Společně jsme se fotili a nasávali atmosféru divadla. Některé děti byly v divadle poprvé, a tak si to velmi užívaly.


Předškoláci v roli prvňáčka

Minulý týden navštívili předškoláci ze všech oddělení naší mateřské školky 1. třídu v hodinách českého jazyka.  V úterý jsme se skamarádili s Broučky. Ve čtvrtek jsme přivítali Smajlíky, se kterými jsme již pracovali v říjnu a v pátek přišly Hvězdičky. Seznámili jsme je s prostředím školy. Potom jsme jim pomáhali plnit různé úkoly, naučili jsme je říkadla na uvolnění ruky před psaním. Zahráli jsme si hru Mašinka, při které jsme poznávali některá písmenka. Všechny děti musím moc pochválit za vzornou spolupráci i za splněné úkoly. Za odměnu dostali předškoláci od prvňáčků razítka a od paní učitelky malou odměnu.

Těšíme se na další návštěvu.


Zvířátka u Hvězdiček

Ve čtvrtek 17.1. Hvězdičky navštívila lesní pedagožka Romana. Přišla dětem přiblížit život lesní zvěře v zimě, krmení a příbytky zvířátek. Donesla s sebou zvířecí kůže, paroží a různé pochutiny pro zvířátka. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí, potěžkaly si rohy i paroží, rozdělily potravu na vhodnou a nevhodnou pro zvířátka a pohladily si kůže lesních zvířat. Velmi se nám beseda líbila a domluvili jsme si návštěvu s Romanou v lese.


Půjdem spolu do Betléma

V pátek 11.1. se Hvězdičky vypravily do místního kostela. Společně jsme si prohlédli vánoční výzdobu a betlém. Všechny figury jsme si pojmenovali. Některé děti vložily minci černouškovi a on jim za to pokýval, jako výraz díků. Po prohlédnutí kostela jsme si šli prohlédnout ještě velký malovaný betlém v Meditační zahradě, bohužel jen přes zamčenou bránu. Děti byly nadšené a o betlému jsme si povídali ještě odpoledne.


Broučci v zimě

Začátkem týdne k nám zavítali do školky Tři králové s hudebním vystoupením v podání žáků z 5.třídy ZŠ Sluníčko. Broučkům se vystoupení školáků moc líbilo, a tak jsme se písničku Tři králové naučili. S příchodem prvního sněhu děti poznávaly zimu jako roční období, ve výtvarných a pracovních činnostech tvořily obrázky k básničce Sněhuláček - panáček, na školní zahradě si užily hrátky na sněhu. V závěru týdne jsme navštívili kostel sv.Jakuba, kde jsme shlédli několik krásných betlémů:) 


Sněhové radovánky - Hvězdičky, Smajlíci a 1. třída

V pondělí 7. ledna jsme si šli všichni společně zadovádět ve sněhu. Bílá nadílka se nám moc líbila. Bobovali jsme, házeli jsme na cíl, stavěli jsme  "bábovičky", atd. Vůbec se nám nechtělo odejít na oběd. Snad nebude brzy tát a my se na kopeček ještě vrátíme.


Vánoce u Broučků

Předvánoční čas prožívali Broučci z mateřské školky v adventním duchu. Děti zpívaly  a poslouchaly koledy, vyzkoušely si některé z vánočních tradic a zvyků. Na příchod Vánoc ve školce se pilně připravovaly - vyráběly vánoční stromečky a přáníčka, nazdobily vánoční stromeček, napekly a nazdobily perníčky. Za odměnu děti také ve školce navštívil Ježíšek, který přinesl pod stromeček dárečky v podobě nových hraček pro všechny. V závěru týdne si děti pochutnaly na perníčcích, které si samy napekly nebo přinesly z domu cukroví od maminek. Děkujeme také našim kamarádům z 1.třídy ZŠ, kteří nám předvánoční čas ještě zpříjemnili moc hezkým hudebním představením. Broučci si Vánoce ve školce opravdu užili a již se těší na Vánoce, které stráví doma se svými nejbližšími. Přejeme Vám všem příjemné a pohodové vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce:) Inka a Míša


Broučci na vánoční výstavce

V pondělí 17.prosince 2018 se Broučci z mateřské školy vydali na tradiční vánoční výstavu do Domečku u knihovny. Opět nechyběly adventní věnce, háčkované či přírodní dekorace, drátované i papírové ozdoby, keramika, slavnostně prostřený stůl atd.. Dětem se moc líbily perníkové chaloupky, originálně zdobené vánoční stromečky, spící kočička, malí háčkovaní sněhuláčci, andílci a další vánoční dekorace. Na náměstí si všichni zazvonili na kouzelný zvoneček, který plní všechna vánoční přání. Navštívili jsme také vánoční jarmark, kde děti nejvíce zaujal pan umělecký kovář s mobilní kovárnou, který nám předvedl výrobu podkovičky pro štěstí:)


Vánoční smajlíkovská besídka

Poslední akce letošního roku je za námi. Dle rozzářených očí Vás rodičů i dětí soudím, že se besídka líbila. Všechny děti se na ni zodpovědně připravovaly a my bychom Vám všem rodičům, prarodičům či příznivcům chtěli poděkovat, že jste dnes přišli.

Přejeme Vám klidné adventní dny,

pohodové, rodinné Vánoce a

mnoho zdraví a úspěchů v novém roce 2019.

Vaši Smajlící :-)


  1 / 23   následující stránka