Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Plavání Berušek

Každý čvtvrtek chodí některé děti na plavání, podívejte se, jak se jim daří a jak si vodu náramně užívají :-)

Beseda o postižení

V pondělí 17. září nás navštívila paní lektorka, která dětem názorně ukázala s jakými druhy postižení se můžeme okolo sebe setkat. Měla připravený pestrý hodinový program, naplněn různými činnostmi. Více ve fotogalerii. 

Spaní ve školce

Jak se již stalo tradicí, i tento rok jsme připravili pro děti odcházející do školy, spaní ve školce. Šli jsme na procházku, kde jsme se stavili do restaurace, abychom se pořádně najedli. Poté jsme se těšili na zalehnutí do postýlek a hurá do snění. Ráno se všichni vzbudili s úsměvem a své zážitky převyprávěly svým rodičům, kteří je netrpělivě očekávali s otázkou...jaké to bylo? "super mami a tati", jsme rády, že si děti odnášejí z naší školky spoustu zážitků, na které budou ve škole vzpomínat. 

Přednáška o čištění zoubků

22. června nás navštívila studentka Lékařské fakulty v Olomouci, aby nám všem a zejména dětem, názorně ukázala, jak si správné čistit zuby a pečovat o ně. 

Pasování školáků

Ve čtvrtek 21. června byl pro děti z naší školky velký den, byly pasováni na školáky za hojné účasti svých příbuzných, přátel i kamarádů. Celá akce byla připravena pro všechny děti, aby si tento den užily, byl tu pro ně přichystán skákací hrad, občerstvení i zmrzlina. Děti, které odchází do školy měly připravenou báseň i píseň, vše krásně zvládly na jedničku a hurá po prázdninách do školy. Program byl opravdu velmi pestrý, vystoupily i děti z kroužků gymnastiky i tanečků. Vše se vydařilo a užili jsme si krásné, slunečné odpoledne.

Výlet do Olomouce

V pátek 11. května jsme se vydali na výlet do Olomouce, přesněji do Pevnosti poznání. Byl tam pro nás připraven poutavý a zajímavý program na téma "voda všude okolo nás", "cesta do pravěku" a "na farmě". Z výrazů dětí bylo poznat, že je všechny aktivity a povídání velmi nadchly a odcházely alespoň s novými vědomostmi a informacemi. Pak jsme se šli projít po okolí a vyhrát si na místním malém hřišti. 

Vánoce u Berušek

Divadélko

Ve středu 24. ledna bylo pro děti připraveno divadelní představení s pohádkou O koblížkovi a O Budulínkovi. Pohádky byly velmi hezké, děti měly možnost si nějakou roli zahrát. Těsíme se na další setkání.

Mikuláš u Berušek

Děti ze třídy Berušek také navštívil Mikuláš, některé měly strach, ale většina mít nemusela. Od Mikuláše a anděla dostaly dáreček.

Halloween

V pondělí 30. října se po celé školce proháněla různá strašidla, duchové a jiná stvoření, která připomínala halloweenské strašení. K tanci hrála hudba, vyřádili jsme se při různých hrách a úkolech a nakonec si děti pochutnaly na sladkostech a dobrotách.

Pohádka Kocour v botách

19. října navštívilo naši školku divadelní představení s pohádkou Kocour v botách, představení bylo velmi poutavé, děti byly přímo vtažené do děje a moc se jim to líbilo. 

Drakiáda u Berušek

24. října se i děti ze třídy Berušek vypravily s papírovými draky na vhodné místo k jejich pouštění, fotky prozrazují, jak se u toho bavily. 

Podzimní slavnost

V úterý 26. září jsme se sešli na plánované akci, kde jsme se sešli v hojném počtu. Čekali jsme do poslední chvilky, zda se počasí umoudří a umožní nám slavnost přichystat na zahrádce. Jelikož dopoledne pršelo, nezbylo nám nic jiného, než hry a aktivity připravené k tomuto tématu přichystat uvnitř. I tak jsme si to užili, zejména děti. Děkujeme za dary v podobě upečených dobrot a hlavně za chuť podpořit naše akce a za rok nashledanou.

školní výlet Modrá

Pasování předškoláků červen 2017

Vítáme tě, léto!

pouštění lodiček - závody, "Kdo bude dřív v cíli?"

Hurá, děti, máme svátek!!

Oslava dětského dne v BIOS a skákací hrad na školní zahradě

Dětský den Bios

Vynášení Morany

"Zimo, zimo táhni pryč. nebo na tě vezmu bič! Zatáhnu tě za pačesy, za ty hory za ty lesy. Až se vrátíš nazpátek, svleču jarní kabátek."

Hasiči

To je těžké rozhodnutí. Čím asi jednou budu? Popelářem? Kominíkem? Pekařem? Ba ne, už to vím. Určítě hasičem :)

Pečení rohlíků

"Pekař peče housky...uždibuje kousky..."

Karneval Berušek

i když bylo Berušek málo užívali jsme si karnevalového veselí se vším všudy

Bobování Berušek

Tak jsme konečně využili té sněhové nadílky. 

Mikulášská nadílka

Mikuláš ani letos nezapomněl na děti ve Sluníčku a se svými pomocníky, čertem a andělem, přece jen přišel. Každému donesl balíček s dobrotami, i když některé děti by si ho možná nezasloužily. S Mikulášem přišel také také kouzelník a Olaf, z pohádky Ledové království, kteří nás pobavili svým vystoupením.

Boudo budko

-my jsme ještě malí, ale také šikovní

- máme rádi zvířátka

- ,, ťuk, ťuk, ťuk - boudo, budko, kdo v tobě přebývá?"

- nepotřebujeme potlesk, vystačíme si s RADOSTÍ

Halloween

- setkání zakletých princezen, čarodějnic, kouzelníků, ba i duchů

- soutěžili, tancovali, přitom také hodovali - slavnost dýní si užili!

Drakiáda

Foukej, větře, vyleť, draku,

na oblohu k tomu mraku.

Vítr foukal, ale malý,

nitě se nám zamotaly.

Zpocení jsme přitom byli,

ale draka vypustili.

Výlet do Olomouce

Zimo, zimo táhni pryč

Tak jsme se rozloučili se zimou. Symbolicky jsme hodili Moranu do řeky a můžeme vyhlížet jaro.

Keramika

halloween

Dopis Ježíškovi

Před Vánocemi jsme nemohli zapomenout poslat dopis s přáním Ježíškovi. A nejlépe Balónovou poštou. Ježíšek už některým dětem jistě odepsal. 

Přikládám pár fotek.

Kreslíř Lubomír Dostál a koncert Pavla Nováka

V úterý 20. října k nám do školky přijel kreslíř Lubomír Dostál, který dětem ukázal, jak jednoduše se dají nakreslit některá zvířátka. V pátek 23. října jsme se vydali na koncert Pavla Nováka do kina Hvězdy. Z obou akcí připojuji pár fotografií.

Drakiáda 22.10.

Ve čtvrtek dopoledne v našem oddělení Berušky proběhla drakiáda :-)

Zahradní slavnost 2015

Letos již po šesté jsme se sešli na Zahradní slavnosti. Počasí nám velmi přálo a my jsme tak společně mohli strávit příjemné odpoledne. Každé oddělení mělo svůj koutek, kde byly vystaveny výrobky dětí ze školky, výrobky, které doma dělaly s rodiči, ale také dobroty, které jste napekli a nás s nimi přišli pohostit. Letos jsme měli i fotokoutek, ve kterém se děti měly možnost vyfotit s podzimní dekorací. Za to fotografům moc děkujeme. 

Výstava hub

V pátek 18. září jsme celá školka navštívili výstavu hřibů a hub, která se konala v klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově. Prohlídli jsme si exempláře, na které bychom v lese asi jen tak nenarazili a dozvěděli jsme se, které jsou jedle, nejedlé a jedovaté. 

Výlet Ranč Kostelany

V pátek 19. června jsme vyrazili na výlet do Ranče Kostelany. Počasí nám moc nepřálo, dokonce jsme využili i pláštěnky. Na Ranči byli na mokrou variantu připraveni a my jsme většinu programu absolvovali uvnitř. A jaký program pro nás měli připraven? Děti si prohlédly různé druhy koní, vyzkoušely si házení lasem a podkovou, seznámily se s druhy kožešin, střílely lukem, shlédly pohádku o prvním indiánovi a mnoho dalšího. Letošní výlet nám nezkazilo ani to špatné počasí a my si ho moc užili.