Spaní ve školce

Jak se již stalo tradicí, i tento rok jsme připravili pro děti odcházející do školy, spaní ve školce. Šli jsme na procházku, kde jsme se stavili do restaurace, abychom se pořádně najedli. Poté jsme se těšili na zalehnutí do postýlek a hurá do snění. Ráno se všichni vzbudili s úsměvem a své zážitky převyprávěly svým rodičům, kteří je netrpělivě očekávali s otázkou...jaké to bylo? "super mami a tati", jsme rády, že si děti odnášejí z naší školky spoustu zážitků, na které budou ve škole vzpomínat. 


Přednáška o čištění zoubků

22. června nás navštívila studentka Lékařské fakulty v Olomouci, aby nám všem a zejména dětem, názorně ukázala, jak si správné čistit zuby a pečovat o ně. 


Pasování školáků

Ve čtvrtek 21. června byl pro děti z naší školky velký den, byly pasováni na školáky za hojné účasti svých příbuzných, přátel i kamarádů. Celá akce byla připravena pro všechny děti, aby si tento den užily, byl tu pro ně přichystán skákací hrad, občerstvení i zmrzlina. Děti, které odchází do školy měly připravenou báseň i píseň, vše krásně zvládly na jedničku a hurá po prázdninách do školy. Program byl opravdu velmi pestrý, vystoupily i děti z kroužků gymnastiky i tanečků. Vše se vydařilo a užili jsme si krásné, slunečné odpoledne.


Letní osvěžení

v pátek 25. května jsme dostali nápad, že si zajdeme nakoupit do obchodu nanuky, děti byly nadšené a moc si pochutnaly :-)


Výlet do Olomouce

V pátek 11. května jsme se vydali na výlet do Olomouce, přesněji do Pevnosti poznání. Byl tam pro nás připraven poutavý a zajímavý program na téma "voda všude okolo nás", "cesta do pravěku" a "na farmě". Z výrazů dětí bylo poznat, že je všechny aktivity a povídání velmi nadchly a odcházely alespoň s novými vědomostmi a informacemi. Pak jsme se šli projít po okolí a vyhrát si na místním malém hřišti. 


Procházka do Michalova

V pondělí 23. dubna jsme využili krásného počasí a šli na procházku do parku Michalov, děti objaly strom, všímaly si vykvetlých květin a také si pohrály na místním hřišti.


Procházka za zvířátky

Ve středu 4. dubna jsme se vydali na procházku na místní statek při Střední zemědělské škole. Z fotografií můžete vidět, s jakými druhy zvířat jsme se setkali, pověděli si, čím se živí apod.


Zimo, zimo, táhni pryč

Všichni si moc přejeme, aby už konečně začalo to pravé jaro. Proto jsme šli všichni společně pustit zimu do Strhance a s napětím očekáváme, zda už jaro opravdu brzy přijde.


Výroba koblížků u Medvídků

V pátek 16. března jsme ukončili týdenní téma "profese" vlastnoruční výrobou kynutého těsta, ze kterého jsme si usmažili koblížky, sami posuďte, jak to dětem šlo.


Legrace na sněhu

Konečně napadl sníh a chvíli také vydržel, proto jsme si ty vzácné chvíle honem s dětmi užili.


  1 / 6   následující stránka