Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Dotazník prázdninový provoz

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Jízdní řád Sluníčkobusu

školné od 1. 9. 2015

Schéma směrnice

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 9.-11.5.2017

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2016/2017

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2016 (čtvrtek)
Podzimní prázdniny: 26. a 27. 10. 2016
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2017
Konec 1. pololetí: 2. 2. 2017 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 3. 2. 2017 (pátek)
Jarní prázdniny: 6. 2. - 12. 2. 2017
Velikon. prázdniny: 13. 4. a 14. 4. 2017
Konec šk. roku: 30. 6. 2017 (pátek)
Zahájení šk. roku 2016/2017: 1. 9. 2017Volba školské rady

Besídka MŠ 1. oddělení

Ve čtvrtek 11. května si děti z I. oddělení MŠ připravily besídku, na které předvedly pásmo plné básniček, tanečků, písniček i krátkou pohádku. Všechny se velmi snažily a zasloužily si veliký potlesk. Od rodičů byly pochváleny i paní učitelky.


Dětský den

V pátek 19.5. se již tradičně konal ve Sluníčku Dětský den. Jako každý rok i letos byla na DD spousta atrakcí, bohatý program a občerstvení pro děti, rodiče a přátelé školy. Nechybělo vystoupení žáků z hudebních a tanečních kroužků, skákací hrad, jízda na koních, malování na obličej, vystoupení klaunů, řádění v hasičské pěně apod. Počasí bylo opravdu ukázkové a tak si všichni užili spoustu zábavy, legrace a radosti. Děkujeme KRPS a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu DD:) 


Besídka MŠ2

Ve čtvrtek 18.5. si děti z II.oddělení MŠ připravily besídku pro své maminky, babičky, tatínky a dědečky, na které předvedly pásmo plné básniček, tanečků a písniček. Děti, které navštěvují ve školce kroužek hry na flétnu či klávesy moc hezky zahrály na hudební nástroj. Všechny děti se velmi snažily, byly moc šikovné a tak si vysloužily veliký potlesk a pochvalu od rodičů:) 


Prvňáčci na dopravním hřišti

Ve středu 10. 5. prvňáčci poprvé zamířili na lekci dopravní výchovy. Nejprve jsme si vyzvedli kola a koloběžky a poté hurá na dopravní hřiště. S lektorkou paní M. Butkovičovou jsme si připomněli základní pravidla silničního provozu, procvičili dopravní značky a jízda mohla začít. Zpočátku děti jezdily trochu nejistě, ale po chvíli se už po hřišti vesele proháněly. Všichni mě přesvědčili, že jízdu zvládají a těší se na naši vyjížďku. Pochvalu si zasloužili i od paní policistky, která na vše dohlížela. JD
 


McDonald's cup

V pátek 5. května se žáci 5. třídy spolu se dvěma žáky 3. a 4. ročníku zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonald's cup v Hranicích. Turnaje se zúčastnily základní školy Hranice Šromotovo, 1. máje, ZŠ Osecká, ZŠ Všechovice a ZŠ Sluníčko. Žáci naší školy bojovali velmi statečně se silnými soupeři a skončili na pěkném 4. místě. Děkujeme a gratulujeme.


Dopravní soutěž - úspěch žáků 4. třídy

Ve čtvrtek 4. 5. proběhlo oblastní kolo dopravní soutěže Mladý cyklista. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Natálie Konvičková, Adéla Polcerová, Matěj a Vojtěch Kučerovi. I když ještě v tomto školním roce neměli lekci dopravní výchovy, získali krásné 2. místo a postoupili do okresního kola. Blahopřejeme.


Barevná pastelka

Čtvrtého dubna jsme se zúčastnili výtvarné soutěže Barevná pastelka, kterou každoročně  pořádá ZŠ Hranická. Tématem letošního ročníku byla  zvířata. První až pátá třída měla za úkol ztvárnit domácího mazlíčka a žáci druhého stupně se museli poprat s bájnými zvířaty. Všichni se moc snažili, ale vyhrát nemohou všichni. Porota to měla velmi těžké. Z naší školy uspěli tito žáci: cenu organizátora získala Barbora Suchánková a Marie Derychová, Bára Lužová byla ve třetí kategori na druhém místě a  Anna Markusíková byla  ve čtvrté kategorii na třetím místě. Všem zúčastněným gratulujeme. MS


Exkurze na farmě

V úterý 25. dubna se druháci vypravili sluníčkobusy do Stříteže nad Ludinou, kam nás pozvali rodiče od naší spolužačky Kačky na jejich farmu hospodářských zvířat. Měli jsme tak možnost potěšit se s čerstvě vylíhnutými kuřátky z umělé líhně, pohladit si koníky i kůzlátka a dokonce jsme i zkusili podojit kozu a ochutnali její zdravé mléko. Vydali jsme se i na pastvu za kravami a malými telátky, ale od těch jsme se raději drželi dál. Nakonec jsme dostali bohaté pohoštění. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat manželům Koláčkovým za velmi příjemné a poučné dopoledne, které jsme u nich strávili. JJ


Soutěž ve šplhu

25. 4. 2017 se žáci ZŠ Sluníčko účastnili soutěže ve šplhu.

1. místo získal žák 1. třídy Tomáš Otevřel

A+E


Beseda s knihovnicí

Dne 19. 4. 2017 proběhla v družině beseda s knihovnicí na téma "etiketa".

A+E


  1 / 66   následující stránka