Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2017/2018

Zahájení šk. roku: 4. 9. 2017 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 26. a 27. 10. 2017
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2018
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2018 (středa)
Pololetní prázdniny: 2. 2. 2018 (pátek)
Jarní prázdniny: 12. 2. - 18. 2. 2018
Velikon. prázdniny: 29. 3. a 30. 3. 2018
Konec šk. roku: 29. 6. 2018 (pátek)
Zahájení šk. roku 2018/2019: 3. 9. 2018Volba školské rady

Prázdninový tábor

Děti ze Sluníčka na táboře

A + E


Rozloučení Hvězdiček

Ráno v poslední den školního roku se loučí paní ředitelka se všemi dětmi a žáky ze Sluníčka. I letos nastoupili budoucí prvňáčci, aby jim paní ředitelka blahopřála k přijetí do základní školy a společně s jejich budoucí paní učitelkou je povýšila na nastávající žáky. 

Ve školce se také p. učitelky loučily s dětmi. Pro vzpomínku na jejich růst ve školce dostaly nejstarší děti pamětní list i portfolia. Také paní učitelka vyučující zpěv a hru na hudební nástroj svým žačkám popřála krásné prázdniny a rozdávala vysvědčení se samými jedničkami. Vzájemně jsme si všichni popřáli krásné prázdniny, ochutnali jsme sladkosti od dětí na rozloučenou a těšíme se na nová setkání v září ve školce i ve škole. Děkujeme dětem za příjemně společně prožitý školní rok u Hvězdiček a rodičům za skvělou spolupráci. Dana a Mirka


Rozloučení u Broučků

Poslední týden školního roku v mateřské školce u Broučků byl plný zábavy, zážitků a loučení. Broučci byli na vycházce v zámeckém parku, v cukrárně si pochutnali na zmrzlinových pohárech a potkali kouzelného dědečka. Na slavnostním ukončení školního roku s paní ředitelkou předškolákům předala knížku paní učitelka, která je bude učit v 1.třídě. Ve školce jsme předškolákům ještě popřáli hodně štěstí a úspěchů ve škole a na památku na školku dostali pamětní list a malý dárek. Všem rodičům a dětem přejeme pohodové léto plné sluníčka a krásné prázdniny se spoustou zábavy a nezapomenutelných zážitků:)  


Výstava Kov ve městě

Ve středu 27. června vyrazili třeťáci do historického centra Lipníku nad Bečvou a také do zámeckého parku, aby se potěšili pohledem na mistrovsky kovaná umělecká díla otce a syna - Pavlů Tasovských. Bylo hodně obtížné vybrat pouze 3 exponáty, které jsme měli označit na hlasovacích lístcích infocentra, protože všechny objekty měly nápad a dokonalé provedení. Tak uvidíme, jestli vyhrají ty naše! JJ


Pozvání Hvězdiček na zmrzlinu

Ve středu 27.6. jsme přijali pozvání p. Krejčiříka na zmrzlinový pohár na rozloučenou před prázdninami. Chutné zmrzlinové osvěžení v podobě "včeličky" děti ocenily úsměvem a dobrou náladou. Cítily se tu moc přijemně a protože si pamatují zážitky z loňské návštěvy u Krejčiříků, hned se ptaly, zda zase mohou jít na minigolf. Pan Krejčiřík je ochotně pozval i na minigolf a splnil dětem vše, co si přály. Děkujeme za pozvání a příjemné dopoledne. 


Hvězdičky slavily příchod léta

Ve čtvrtek 21.6. odpoledne děti ze třídy Hvězdiček přivítaly léto na zahradní slavnosti. Vyrobily si čelenky a užily pozdní odpoledne na zahradě společnými hrami, tancem, soutěžemi a také melounovým osvěžením. Společně jsme poprvé ve školce povečeřeli, smyly ze sebe ve sprše pot z horkého dne a uložily se ke spánku. Pro mnoho dětí to bylo první spaní mimo domov, ale únava je přece jen zmohla a spaly bez probuzení až do rána. Poděkování patří rodičům, kteří dětem uvařili večeři, napekli snídani nebo přinesli občerstvení.

Ráno jsme se vypravili na výlet do Týna autobusem a pak pěšky na Helfštýn. Počasí se po horkém čtvrtku ochladilo, ale na turistiku to bylo moc příjemné. Na Helfštýně jsme se od paní průvodkyně dověděli, že tam nikdy žádná princezna nebydlela, neboť to byl hrad spíš pro vojáky, ale přece jen tam dříve žily moc zajímavé postavy - jako Fryduš, který čertu kvůli vykopání studny duši upsal a jen díky své chytré ženě nad čertem vyhrál nebo třeba malá Kateřina Z Ludanic, která už jako holčička se starat o hrad musela. A právě od Kaetřiny z Ludanic děti dostaly odměnu, jež skrývá na hradě pro hodné děti, kteří na hrad přijdou. A tu si naše děti opravdu zasloužily, protože hodné a moc šikovné byly.


Výlet s Broučky do přírody

Dne 22. 6. 2018 jsme šli s dětmi z MŠ Broučci na krásný výlet lipenskou přírodou. Děti si prohlédly přírodu na Škrabalce, také při procházce u Bečvy a v neposlední řadě jsme se šli podívat na náš rybník Pískáč. Ne, že jsme viděli jen rostliny a stromy, ale také několik zvířat jako čápy, ještěrky, kachny, různé brouky a jiné. Dětem se výlet velice líbil a odnesly si z něj plno úžasných zážitků.


T-mobile olympijský běh a sportovní den Sluníčka 20. 6. 2018

Ve středu 20. 6. 2018 uspořádali aktivní rodiče ze zapsaného spolku KRPS již druhý sportovní den naší školy. Ten se konal pod záštitou celorepublikové akce pořádané nejen pro školy - T-mobile olympijský běh. Soutěžilo se vždy v jedné běžecké a jedné technické disciplíně (hod kriketovým míčkem, skok do dálky a skok do výšky). Závěrečné výsledky jsou zveřejněny na nástěnkách na prvním i druhém stupni. Malí sportovci se utkali nejen o pamětní papírové medaile T-mobile, které byly připraveny pro všechny účastníky, ale i o opravdové sady kovových medailí, které zakoupil KRPS, z.s. stejně jako ovocné občerstvení. Velice nás potěšila i účast nejmenších závodníků z řad žáků mateřské školy, jak jste si mohli přečíst už v předchozím článku. O dobrou náladu se postarali nejen samotní závodníci, ale i rodiče, kteří celé sportovní dopoledne připravili. Všem dvanácti rodičům tímto děkuji a těším se na další povedené akce.


Ukončení plaveckého výcviku

V pátek 22. 6. si žáci 2. a 3. třídy řádně užili poslední lekci plavání. Během předchozích deseti týdnů získali ti mladší plavecké základy a starší  třeťáci se zdokonalili v různých plaveckých stylech. Za své snažení obdrželi mokré vysvědčení a k tomu dvě hodinky volného plavání, kdy se mohli vyřádit s molitanovými hračkami. JD


Malí sportovci

Ve středu 20.6. 2018 se vydali předškoláci a starší děti z mateřské školky Broučků a Hvězdiček na atletický stadion v Lipníku n.B., kde se konal Olympijský den ve spolupráci s T-mobile. Děti si zde zasoutěžily v olympijském běhu na 50 metrů, vyzkoušely skok do dálky s rozběhem i z místa a pak z tribuny povzbuzovaly své kamarády ze školy. Při sportovních disciplínách se všechny děti moc snažily, a tak je kromě ovocného osvěžení čekaly zasloužené medaile a diplomy:)


  1 / 79   následující stránka