Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 3. - 4. 1. 2019

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Peklo - projektový den v 1. třídě

Ve středu 5. prosince se naše třída proměnila v peklo. Schovali se tu čtyři malí čertíci. Museli jsme je najít, přečíst si jejich jména, zapamatovat si, jak vypadali a nakonec vše zapsat do pracovního listu (ČJ - procvičení paměti, čtení - tiskací písmo a psaní). Potom jsme zjistili, že jsme zapomněli přiložit pod kotel. V pekle tak byla zima. Vyrazili jsme tedy do lesa na dříví. Hned jsme polínka přikládali pod kotle, aby nám bylo hezky teploučko (dříví = kartička s příkladem, děti podle zadaného výsledku sbíraly správné kartičky, nosily je pod kotle vyrobené z pěnového puzzle, M - opakování sčítání a odčítání do devíti). V kotlích začala bublat voda. Šli jsme tedy zjistit, co se nachází v prvním kotli (vytáhnutí kartičky, přečtení slova (psací písmo) - malování na papír, ČJ - čtení s porozuměním). Druhý kotel ukrýval písmena. Z nich jsme museli poskládat dvě slova, abychom se dozvěděli, co se v něm vaří (ČJ - procvičování skládání slov). Třetí kotel byl umístěný na interaktivní tabuli. V něm byla čtyři slova, která jsme si přečetli (laso, lípa, pusa, léto). Potom nám vládce pekel pokládal různé otázky (např. Jaký strom je v kotli? Jaká část těla je v kotli? Jaké roční období je v kotli?). Nyní nastal čas, vyzvednout si pytel a sepsat seznam hříšníků (ČJ - diktát: Ola, Ota, Míla, Ila, Mája, Pepa). Zlobivé děti jsme přinesli do pekla. Mohli jsme si konečně odpočinout. Zahráli jsme si domino i čertovské obrázky (M - tvorba příkladů podle dominových kostek, sestavení příkladů na sčítání a odčítání ze zadaných číslic). Pak nás navštívil Mikuláš, andílci a opravdoví čerti. Mikuláš nás pochválil za všechny dobré skutky, ale také některé děti pokáral za špatnosti, jenž celý rok prováděly. Zazpívali jsme mu písničku, řekli jsme také  básničku. Nakonec jsme si všichni statečně zašli pro sladkou odměnu. Rozloučili jsme se a pokračovali jsme v našem pekelném učení (jeden ze skupiny si přečetl příklad, na prstech ho ukázal druhému, ten ho opět na prstech ukázal třetímu, třetí si zapsal příklad do hlavy čerta, pak příklad vypočítal a dopsal výsledek, M - procvičování sčítání a odčítání do devíti). V závěru jsme vyluštili křížovku, každý si vymaloval svého čerta, vymyslel mu jméno, které k němu napsal. Kromě procvičování učiva jsme se dnes také učili pracovat ve skupinách. Zjistili jsme, jak je důležité se umět domluvit, spolupracovat, protože jedině tak jsme mohli společně splnit všechny pekelné úkoly. Za odměnu jsme dostali do žákovské knížky čertíka. Naty nám donesla sladkou odměnu v podobě upečených čertíků. Moc jí děkujeme.


Advent u Smajlíků

Advent je v plném proudu a my jej prožíváme plnými doušky. Ve středu 5.12. k nám dorazil do školky sám sv. Mikuláš se svou družinou. Čerti zůstali venku za oknem, to dá rozum jsme přeci hodní Smajlíci :-) . Hezky jsme Mikuláše přivítali, zazpívali jsme mu a on nám na oplátku všem rozdal balíčky se sladkým obsahem. Jako společný dárek nám sv. Mikuláš přinesl i stromeček, ten jsme si slavnostně rozsvítili a společně dozdobíme v průběhu adventu…a snad k nám přijde i Ježíšek :-)

Dnes 6.12. jsme pekli s dětmi perníčky. Děti tvoření neskutečně bavilo.Plastelína to je ohraná věc a perníčky se přeci dají sníst, že :-) Máme v plánu je s dětmi ještě nazdobit a ty co nesníme možná najdete na jarmarku ve stánku našeho KRPSu.

Pilně trénujeme na předvánoční besídku, učíme se o zvycích a tradicích blížících se svátků a zpíváme koledy. I když to venku někdy úplně nevypadá, my už vánoční náladu máme.


Návštěva Mikuláše u Broučků

Dne 5. 12. 2018 nás v oddělení MŠ Broučci navštívili čerti, andělé a Mikuláš. Děti byly velice statečné a zvládly odrecitovat báseň, kterou si Mikuláš přál slyšet. I když se nakonec nějaké slzičky přeci jen ukázaly, všechny děti si dokázaly dojít ke skupince pro odměnu. Všichni jsme byli ze skupinky návštěvníku nadšeni a už se nemůžeme dočkat příštího roku.


Den čertíků u třeťáků

Ve středu 5. 12. se třetí třída zaplnila malými čertíky i andílky. Při práci ve skupinách jsme si připomněli postavu čerta ve známých pohádkách, vyřešili početní štafetu a našli všechny chyby nepozorného Bertíka. Pak nás navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Byl dobře informovaný a přesně věděl, které hříšníky má naložit do pytle. Zlobivci slíbili, že se polepší, andílci rozdali nadílku a čert musel odejít s prázdnou! Děkuji rodičům za přípravu kostýmů a zvláště maminkám Ondry a Terezky za krásně nazdobené perníčky pro všechny děti. JD


Pečení perníčků 1. třída

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme provoněli celou školu, protože jsme pekli perníčky. Práce nám šla pěkně od ruky. Za chvíli jsme už netrpělivě seděli u trouby a hlídali jsme si své výtvory, aby se nám nespálily. Těšíme se, až si perníčky krásně nazdobíme.


Kouzlení s klaunem ve školce

V pondělí 19.listopadu 2018 přijeli do školky kouzelný klaun s panem kouzelníkem, kteří si pro děti připravili veselý program plný kouzel, čarování i zábavného žonglování. Do svého programu zapojili i většinu dětí, které se tak mohly na chvíli stát kouzelníkem nebo žonglovaly s míčem. Celé představení doprovázel smích a potlesk dětí. Dětem z Hvězdiček, Broučků a Smajlíků se kouzelnické vystoupení moc líbilo a sklidilo velký úspěch:)


Muzeum Komenského v Přerově - 5. třída

Náš výlet

V pátek 16. 11. jsme jeli vlakem do Muzea Komenského v Přerově. Jeli jsme jen chvíli. Když jsme vystoupili, přesunuli jsme se na místo. Vypadalo to tam trochu jako na zámku, protože měli taky nádvoří, kde jsme pak svačili. Potom si pro nás přišla paní a uvnitř jsme si odložili batohy a bundy. Poté začal program. Přišla ještě jedna paní, která nám rozdala pionýrské šátky a učili jsme se je zavazovat. Bylo jich jen jedenáct, takže nezbylo na každého, ale já měla štěstí a dostala jsem ho. Paní nám pak ukázaly starobylý model továrny v Přerově, který už se trošku drolil a povídali nám o tom, jaké to bylo za komunismu. Musím teda říci, že to byla vážně hrůza! To člověk udělal jen maličkost a hned ho zavřeli! A děti ve škole musely sedět rovně, jako kdyby spolkly pravítko a ruce musely mít až za opěrátkem od židle! (Peklo, co?) Bylo to ale velmi zajímavé. Na konci prohlídky jsme dostali záložku s tahákem! Potom jsme se "sebrali" a šli jsme na nádraží. Byl to náročný, ale prima den a už se těším na další výlet!!!

                                                                                                                                     Gábinka S. (5. třída)


Podzimní tvoření z přírodnin ve výtvarné výchově - 2. třída


Muzeum Komenského v Přerově 1. a 2. třída

V pátek 16. listopadu navštívili také prvňáčci a druháci naší školy Muzeum J. A. Komenského v Přerově. Do Přerova jsme jeli vlakem, což bylo pro některé děti velkým zážitkem, protože vlakem jely poprvé. V muzeu jsme absolvovali výukový program Neobyčejné dějiny obyčejné školní třídy. Paní lektorka byla vynikající, děti se aktivně účastnily programu a expozice byla nádherná. Zkrátka vyučování trochu jinak.


Podzimní hrátky u Broučků

V podzimním čase se Broučci seznamovali s ročním obdobím, jeho charakteristickými znaky, plody a pestrostí podzimu. Na vycházkách do přírody a blízkého parku děti poznávaly krásy podzimu, sbíraly podzimní plody a přírodniny, které pak využily ve výtvarných, pracovních a dalších aktivitách. Nechyběla tradiční Zahradní slavnost pro děti a přátelé Sluníčka, kde si všichni mohli prohlédnout výstavky podzimních plodů a výrobků,nebo ochutnat napečené dobroty od rodičů. Děti si vytvářely pozitivní vztah k přírodě, rostlinám a zvířátkám, rozvíjely fantazii a tvořivost. Všichni si podzimní témata užili a už se těší na nadcházející zimu a vánoční svátky:)


  1 / 82   následující stránka