Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Družina v kině

Děti z družiny ze Sluníčka shlédly o jarních prázdninách film Tlapková patrola v Přerově v kině Hvězda.

A + E


Karneval Hvězdiček

Na pátek 21.2. se děti ze třídy Hvězdiček těšily. Všichni se převlékli do nápaditých masek a krásných kostýmů a odcestovali jsme na planetu Karneval. Celý týden jsme si povídali o planetách naší sluneční soustavy, ale o planetě plné masek jsme dosud neslyšeli. Nebylo se čeho bát, neboť i tady se radují, veselí, soutěží, tancují a hodují. Z karnevalu si děti odnesly i balíček na památku. Přitom čas tak rychle ubíhal, že jsme nestihli ani balónkový tanec před odletem. Ten jsme si zatančili až odpoledne. Děkujeme všem rodičům za starost o přípravu kostýmů, pohoštění a dárky pro děti. 


Karneval u Smajlíků

Karnevalové veselí jsme si nenechali ujít ani my nejmenší. Všechny děti byly hned od rána přestrojeny do různých, pestrých kostýmů. Ve třídách bývají běžně děti shodných jmen - asi kouzlo způsobilo, že nám oba naši Kubíci přišli nezávisle na sobě v masce piráta :-)

Nejprve jsme každý představili svou masku, poté jsme tančili, hráli různé hry a také společně hodovali.

Děti si netradiční - speciální den v naší třídě užily. Masopust je za námi,ale my už se těšíme na další zážitky, které nás čekají v souvislosti s tématem: "Čím chceme být?", v rámci kterého nás navštíví naši milí rodiče a představí nám svá povolání - na příklad kuchař či kadeřnice.

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ


Planetárium

Ve čtvrtek 20.2. 2020 k nám zavítalo planetárium. Jedná se o velkou vzduchem foukanou kupoli na jejíž strop je promítána projekce. My jsme si vybrali celosvětový megahit "Polaris". Jedná se o 30 minutový film o dvou kamarádech - tučňákovi a ledním medvědovi, kteří si postaví raketu a vydají se společně na výpravu do vesmíru a zpět. Jedná se o velmi poutavý a naučný film a projekce poskytla dětem neobyčejný zážitek. Planetárium jsme umístili u nás u Smajlíků a na promítání přišli nejen děti ze školky, ale také prvňáčci a druháčci. 

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

třída Smajlíci


Den v pravěku

Ve středu 19. 2. se čtvrťáci přenesli v čase do pravěku. Někteří dorazili v kostýmu, jiní se vybavili encyklopediemi, pazourky či replikami pravěkých zbraní. Celý den žáci pracovali ve skupinách, vymysleli si název a znak tlupy. Pak už se mohli pustit do plnění úkolů, přičemž každá tlupa vytvořila svůj plakát. Během hravého dopoledne se skupiny musely vypořádat s luštěním křížovek a kvízů, stopováním divé zvěře, skládáním obrázků či předváděním posunkové řeči. Nechyběly ani pravěké počty s mamuty. Svá těla si protáhli při sběru potravy na čas. Na závěr se pokusili vymodelovat z keramické hmoty talisman, misku či Věstonickou venuši. Všichni si zaslouží pochvalu, neboť prokázali své znalosti o pravěku. Děkuji rodičům za čas, který věnovali přípravě kostýmů a zbraní. JD


Zdravotní sestra v MŠ Broučci

Dne 18. 2. 2020 nás v Broučcích navštívila Terezčina babička jako bývala zdravotní sestra a připravila si pro nás zábavný a naučný program. Pověděla nám, co profese zdravotní sestry obnáší, s jakými zdravotními nástroji pracují a také nám byla předvedena živá ukázka různých činností. Děti si vyzkoušely poslech svého srdce, bylo jim ukázáno ošetření různých zranění, jak probíhá odběr krve a očkování a nakonec došlo i na ukázku měření tlaku. Děti si program velmi užily, odnesly si spousty hezkých zážitků a informací a doufáme, že strach z doktorů, po tomto posezení, zmizí. :)


Pohádky u Broučků

V těchto dnech se Broučci ve školce seznamovali se známými pohádkami. U této příležitosti nás 11.2. navštívila paní knihovnice z Dětské městské knihovny, kterou již všechny děti velmi dobře znají. Paní knihovnice pro nás opět připravila pestrý program plný pohádek, kvízů, hádanek a her. Dětem přečetla pohádku O Rákosníčkovi, který vytvořil vítr, poučnou pohádku O princezně, která se šťourala v nosánku, pohádku o vílách nebo krásnou lidovou pohádku od Boženy Němcové. Děti si také zahrály hru Brain box, hledaly rozdíly a dokreslovaly obrázky v pohádkových pracovních listech. Děkujeme paní knihovnici, která nám svou návštěvou zpěstřila naše pohádkové téma a Broučci se tak mohli ještě více ponořit do světa pohádek:)


Babičky a dědečci čtou dětem

Před koncem roku jsem navštívil náš lipnický dům s pečovatelskou službou. Na schůzce jsem nastínil paní ředitelce Mgr. Václavíkové naše přání, aby nám babičky a dědečci z domu s pečovatelskou službou chodili číst do školky. Paní ředitelce se záměr líbil a vyvěsila nám letáček na vývěsky. A tak se stalo, že již dvě pondělí nám přišla před odpoledním odpočinkem dětem číst naše čtecí babička Stáňa. Chtěl bych poděkovat paní ředitelce Mgr. Martině Václavíkové za vstřícnost a pomoc a naší babičce Stáně přeji hodně zdravíčka a ať ji to u nás dlouho baví.

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ


Karneval v družině

V družině se 11. 2. uskutečnil karneval plný tance a soutěží.

A + E


Zápis do 1. ročníku ZŠ pro šk. rok 2020/2021

Zdravíme rodiče předškoláků, začátkem března se budete moci registrovat k zápisu do naší základní školy, informace o datu otevření registrace na webu bude předána rodičům prostřednictvím e-mailu. Děkujeme za spolupráci a těšime se na nové prváčky.

řed. školy 


  1 / 100   následující stránka