Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Oslava 100 let naší republiky malbou

Žáci ze šesté třídy se proměnili v umělce a nakreslili potrét našeho významného představitele státu, který se zasloužil již před 100 lety, o založení naší republiky. Posuďte, jak se jim to podařilo. Poznáte, koho portrétovali??

Portrét osobnosti- slavíme 100 let ČR


Republika stoletá

V úterý 16. října navštívili čtvrťáci v Domečku zajímavou výstavu ke 100. výročí naší republiky ve spojení s Lipníkem nad Bečvou. Seznámili jsme se s podobou našeho města i náladou nově zrozeného státu před lety pomocí materiálů na výstavních panelech i prostřednictvím promítaných fotografií. Rádi jsme si zahráli pexeso s obrázky Lipníka, skládali jsme puzzle a na závěr jsme si vlastnoručně orazili pohlednici lipenského náměstí. JJ


Bramboriáda - projektový den 1. třída

V pátek 12. října jsme si vyzkoušeli, jak se můžeme něco naučit trochu jiným způsobem - bez učebnic a sešitů. Hned ráno, jak jsme přišli do školy, jsme měli plné ruce práce. Vytáhli jsme škrabku, brambory a dali jsme se do škrábání. Pro většinu z nás to byl opravdu zážitek, protože jsme tuto činnost dělali poprvé. Už víme, jak je pro maminku náročné, než připraví oběd. Všichni jsme nakonec brambůrky řádně oškrábali, uklidili jsme si slupky a vydali se do kuchyňky. Tam nám paní učitelka pomohla bramboru nakrájet na plátky, do kterých jsme vykrajovali různé podzimní tvary. Vše jsme naskládali pěkně na plech. S velkým nadšení jsme v průběhu dne čekali, až se dobrota upeče dozlatova a my bude moci konečně ochutnat. Než se dopeklo, vrátili jsme se zpět do třídy. Na mapě jsme si ukázali, odkud brambory pocházejí, jak se dostaly do Evropy (Španělska). Dále jsme si  povídali o tom, podle čeho brambory třídíme, jaké mají barvy hlízy i květy, v jaké podobě můžeme brambory koupit, atd. Ukázali jsme si nadzemní i podzemní část. Také jsme zjistili, že není celá rostlina jedlá (PRV - podzim). Z pěnových puzzlí jsme si udělali políčka, na kterých jsme si připravili půdu (slabiky) k sázení brambor (ČJ - děti podle zadání sestavovaly slabiky, které pokládaly na puzzle). Potom už jsme začali "sázet" (ČJ - děti nosily brambory k zadané slabice). Nakonec jsme si přečetli, jak se jmenuje odrůda, kterou jsme "zasadili" do určené části pole (ČJ - čtení slabik na pěnových puzzlích). Dále jsme pracovali s pohybovou básní Brambora (uvolnění rukou před psaním). Každý dostal pytel, který měl vyzdobit, než bude sklizeň (ČJ - psaní psacích písmen, slabik). Protože jsme se o svá políčka dobře starali, mohli jsme začít sklízet úrodu, ukládali jsme ji do "sklepa" (M - skoky v pytli k číslicím, položení brambory na výsledek zadaného příkladu - procvičování sčítání a odčítání do pěti). Nakonec jsme vážili soutěžní brambory (M - vážení). Vítězná brambora vážila 719 gramů (2. místo 628 g, 3. místo 571 g). Velkou radost jsme měli z medailí vyrobených z brambor. Všichni jsme si tento den užili a už se těšíme na další projektový den. Děkuji všem dětem, že se zapojily do soutěže. Děkuji i rodičům za spolupráci při výběru nejtěžší brambory.


Zahradní slavnost

V pátek 12. 10. proběhla sluncem prozářená zahradní slavnost. Děkujeme rodičům za čas a energii vynaloženou na přípravu krásných dekorací a chutných dezertů. Moc si toho vážíme a těšíme se na další setkání. JD


Návštěva regionálního muzea v Jezernici

Také žáci 3. a 4. třídy se pěšky vydali ve středu 10. října do sousední obce Jezernice, aby navštívili místní muzeum, kde pod vedením pana Jemelky byla instalována výstava dobových předmětů a dokumentů u příležitosti 100. výročí naší republiky. Po svačince a nezbytných nákupech v místním obchůdku jsme se ještě stavili na novém dětském hřišti, abychom si trošku odpočinuli a zabavili se, a pak už nás čekala prosluněná zpáteční cesta krásnou podzimní krajinou. JJ


Vycházka podzimní krajinou 1. a 2. třída

V úterý 9. října se prvňáci a druháci naší školy vydali na vycházku do Jezernice. Cestou jsme pozorovali dravé ptáky, podzimní květiny, traktory na polích a sklizeň řepy. Děti se dozvěděly, jak se v Jezernici vyrábějí cihly a mohly nakouknout, kde se cihlářská hlína těží. V Jezernici jsme navštívili regionální muzeum s výstavou ke 100. výročí založení ČSR. Viděli jsme originál české hymny starý skoro sto let, dobové fotografie, svatební fotografie, bustu T. G. Masaryka a spoustu krásných zachovalých starých předmětů - žehličky, psací stroj, ... Děti navštívily místní obchůdek, kde si prakticky vyzkoušely matematiku a finanční gramotnost. Cesta zpátky do školy nám příjemně uběhla, děti se zabavily s hračkami a drobnostmi, které si koupily. 


Podzimní vycházka spojená s exkurzí a návštěvou výstavy (5. třída)

V pondělí 8. 10. 2018 jsme se vydali na vycházku podzimní přírodou do Jezernice. V místním regionálním muzeu jsme viděli výstavu ke stému výročí založení republiky. Děti si užily zábavu na místním dětském hřišti a cestou zpět jsme se zúčastnili exkurze v závodu Wienerberger - cihelna Jezernice. Dětem se exkurze líbila, měly zajímavé dotazy a také si zpět do školy odnesly kousky i kusy cihlářské hlíny. Vycházka se v krásném podzimní počasí vydařila.


Den se zvířecími mazlíčky

U příležitosti mezinárodního Dne zvířat jsme si v úterý 2. října uspořádali ve 4. třídě projekt Den mazlíčků. Polovina čtvrťáků si přinesla do školy živá zvířátka, ostatní žáci si připravili své mazlíky alespoň na obrázku. V průběhu celého vyučování jsme se zvířátky pracovali - představovali jsme si je navzájem, popisovali je česky i anglicky, vážili je a měřili, venčili je, zařazovali jsme je do kategorií, kreslili je, vyhledávali o nich zajímavosti na internetu - a to vše jsme pak shromáždili na závěrečném plakátku. Všichni mazlíčci se k sobě i k nám chovali vzorně a naštěstí u nás přežili bez úhony celý den. Velkou radost jsme udělali i mladším spolužákům, kteří se s našimi zvířecími kamarády přišli také potěšit a dozvědět se několik zajímavostí. Děkujeme všem rodičům za pomoc při přípravě a transportu zvířátek do výuky, hodně jsme si tento den užili. JJ


Hvězdičky pekly makový loupáček

Děti ze třídy Hvězdiček si zkusily prožít tuto básničku:

Trochu kvasnic, mnoho mouky,

máma dělá z těsta rolky. 

A my mámě pomoct chceme,

mákem rohlík posypeme.

Už ten rohlík máme,

my vám taky dáme.


Ohlédnutí za školou v přírodě - Karlov pod Pradědem (2., 5. a také ostatní třídy)

Bylo pondělí 10. září - první den školy v přírodě. Byl to pozoruhodně aktivitami nabitý den. Hned po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na osmikilometrový výšlap po okolí. V úterý se pořádaly táborové hry v týmech o osmi nebo sedmi členech. Hráli jsme dvě hry. První byla o hledání obrázků s čísly - po vyhledání napsat co nejvíce slov podle obrázků. Úkolem druhé hry bylo hledat kartičku se stejným státem a něco si o něm přečíst, pak odpovědět na otázky a napsat je na kartičku.

Středa byla zasvěcena celodenní túře. Naše trasa vedla z Karlova pod Pradědem na Ovčárnu a zpět. V osm hodin začala stezka odvahy, kterou jsme přichystali my páťáci. Ve čtvrtek jsme hráli poslední hru v týmech, která byla náročná na paměť, běh a zabavila nás na celé odpoledne.

A už je pátek, přichází konec školy v přírodě, která byla super.             František Konečný, 5. třída


  1 / 81   následující stránka