Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 31.10. - 1.11. 2019

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Výstava v Domečku

V úterý 15. října jsme navštívili výstavu Obrana hranic Československa v letech 1918 - 1919, jejíž součástí byla výstava Básník a domobranec  Bartoš Vlček. Kluci se zajímali o uniformy, zbraně, náboje a dopisy vojáků. Holky zajímaly fotografie rodiny Bartoše Vlčka, dům, ve kterém v Lipníku bydlel a figuríny vojáků.
Děkujeme za pěknou výstavu.
2. a 3. třída

Anglie květen 2020

Vážení rodiče, rozhodli jsme se nabídnout Vašim žákům studijní pobyt v jihovýchodní Anglii v městečku, Haverhill s 9lekcemi výuky a dalšími výlety do okolí. Nebude chybět ani celodenní pobyt v Londýně.

Cena zájezdu: 10 450,- Kč (příspevek školy je 1500,-Kč. na žáka, rodiče tedy zaplatí 8 950,- Kč.)

Cena zahrnuje:

  • ubytování: hostitelská rodina 2-4 studenti v jedné rodině počet nocí: 4
  • strava: plná penze (snídaně, obědový balíček, večere)
  • 9 lekcí výuky pod vedením zkušených lektoru + závěrečný certifikát o absolvování výuky
  • pojištění účastníku hromadného zájezdu (léčebné výlohy, pojištění na storno, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel)
  • doprava luxusním zahraničním autobusem (DVD, WC, ABS, klimatizace), včetně Eurotunelu nebo trajektu (obě cesty stejné, rozhodnutí v kompetenci SA). Autobus doprovází skupinu během celého pobytu. Doprava je zajištěna autobusy externího dopravce, žlutý autobus RegioJet Fun&Relax je možné sjednat za příplatek
  • doprovodný program
  • průvodce, který doprovází skupinu a je k dispozici 24 hodin denně na mobilním telefonu (kontakt na průvodce bude předán účastníkům v den odjezdu)
  • občerstvení na zpáteční cestě
  • informační materiály a kvízy pro studenty
  • informační letáky a mapky pro pedagogy

 

Dotazník k možnému přihlášení žáků byl poslán ne e-mailovou adresu ( rodičům  žáků od 4. ročníku až po 9.ročník)

Navrh programu:

Informace pro rodiče:

Těšíme seč na Váš zájem. Pospíšilová Věra


Podzimní vycházka do Týna 1. a 2. třída

V pondělí 14. října jsme se vydali na vycházku do Týna nad Bečvou. V rámci prvouky jsme si povídali o chráněné přírodní rezervaci Škrabalka, pozorovali jsme traktor na poli, zopakovali si dopravní značky a potěšili se pohledem na koně v ohradě. Také jsme poznávali krásně zbarvené listnaté stromy. Zábava nás čekala na novém dětském hřišti v Týně u řeky Bečvy, kde jsme se pořádně vydováděli. Počasí nám přálo, utužili jsme kolektiv a šťastní jsme se vrátili zpátky do školy.


Návštěva knihovny spojená s výstavou v Domečku

Ve čtvrtek 10. října se páťáci letos poprvé vydali do knihovny na besedu o životě a díle J. A. Komenského, o kterém jsme se právě učili ve vlastivědě. S paní knihovnicí jsme si zopakovali učivo a zároveň doplnili naše znalosti o další zajímavosti s možností vypůjčit si publikace o našem učiteli národů. V následující knihovnické lekci jsme si zopakovali vyhledávání knih v online katalogu a potom jsme ještě navštívili právě probíhající výstavu v Domečku o učiteli, básníku a domobranci Bartoši Vlčkovi, po němž je pojmenovaná ulice v Lipníku n. B..JJ


Lidová rčení v knihovně

V pátek 11. 10. se čtvrťáci letos poprvé vydali do knihovny na besedu. Připomněli jsme si pranostiky, lidová rčení a pořekadla. Paní knihovnice nás pak také provedla výstavou Obrana hranic Československa v letech 1918 - 1919. JD


Nové laboratoře v roce 2019/2020

A v novém roce s novými laboratorníky.... AŠ


Hvězdičky na výstavě

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se děti z oddělení Hvězdiček z MŠ Sluníčko vydaly na výstavu ilustrátorky knih s Albi tužkou Zuzany Slánské. Výstava se jim líbila, shlédli jsme krátkou animaci a plni dojmů jsme z Domečku v knihovně odcházeli na oběd zpět do školky.


Kouzelné čtení u Broučků

V úterý 1.října 2019 navštívila Broučky v mateřské školce paní knihovnice z dětského oddělení Městské knihovny. Dětem představila několik nových interaktivních mluvících knih, které namluvili známé osobnosti a herci. Pomocí Albi tužky děti poznávaly z knížek barvy a tvary, objevovaly fascinující svět dinosaurů a poslouchaly zvuky těchto pravěkých zvířat. Prostřednictvím knížky o dopravě se Broučci vypravili na dopravní hřiště, poznávali práci záchranářů, prozkoumali letiště, poznávali dopravní prostředky, nakonec si poslechli a zabroukali dopravní písničku. V průběhu týdne jsme ještě navštívili v Domečku u knihovny výstavku paní ilustrátorky Zuzany Slánské, která všechny knížky z kouzelného čtení ilustrovala. Broučkům se četba i ilustrace knížek velmi líbila. Děkujeme paní knihovnici, která prostřednictvím kouzelného čtení předala dětem spoustu informací a zábavy:)


Podzimní den u čtvrťáků

V pátek 27. 9. jsme měli projektový den zaměřený na plody podzimu. Při práci ve skupinách si všichni procvičili své znalosti o ovoci a zelenině, řešili křížovky, hádanky a slovní úlohy., připomněli si také anglické názvy ovoce. V matematice měřili a vážili přinesené brambory. Bramborovou královnou se stala Zuzka s 664 gramovou bramborou. V závěru vyučování jsme na školním dvoře naaranžovali naše výkresy, podzimní dekorace a dobroty, které děti přinesly. Nedočkavě čekaly na odpoledne, kdy konečně mohly své dobroty ochutnat. Děkuji rodičům za všechny s láskou vytvářené příspěvky. JD


Mateřské školky navštívily hasiče

Dne 13. 9. 2019 jsme s dětmi z mateřských školek navštívili Den otevřených dveří hasičů v Lipníku nad Bečvou. Páni hasiči nám vysvětlili povolání hasiče a seznámili nás s jejich automobily, náčiním, nářadím, skafandry, apod. A jako bonus nám ukázali, jak vypadá, správné svezení po tyči. Na památku jsme dostali krásné omalovánky, pexeso a tužky. Tak jako každý rok, se nám to velice líbilo a příští rok je určitě znovu navštívíme. 


  1 / 93   následující stránka