Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Smajlíci na náměstí u přivezení vánočního stromečku

Ve úterý 19.11. jsme dostali echo, že k nám na náměstí přivezou vánoční stromeček. Vydali jsme s dětmi ověřit zda je to pravda. Když jsme přišli na náměstí tak nás pan městský policista ujistil, že je to opravdu tak. Chvíli čekání jsme vyplnili procházkou po náměstí a obhlídkou výloh obchodů s vánoční tématikou.

A pak jsme se dočkali. Velké auto přivezlo stromeček. Obrovskou atrakcí byl pro nás byl ovšem veliký jeřáb, který zvedl stromeček do výše a usadil jej na místo doprostřed náměstí. Chlapi z technických služeb při přípravě stromečku pár větví odřezali a dovolili nám je vzít s sebou. Budeme tedy mít kousek velkého stromu z náměstí i u nás ve třídě.

V pátek jsme byli stromeček zkontrolovat a byl už i ozdoben.

 

Už se moc těšíme až bude svítit. První rozsvícení sice neuvidíme společně – proběhne 1. neděli adventní 1.12. 2019 od 17:00, ale určitě se půjdeme zase podívat na to jak krásně svítí.


Tajné písmo

Už jste někdy použili tajné písmo? My v laboratoři ano a velice se nám to povedlo:-) A.Š.


Špačkoš

Milí rodiče a přátelé školy,

naše škola se zapojila do celorepublikového projektu "Sazka olympijský víceboj", budeme rádi pokud se s námi zapojíte do projektu k víceboji s názvem "Špačkoš".

Úkolem je nosit do školky a školy "špačky" od pastelek nebo tužek ne větších než 8 cm a sypat je do příslušného boxu označeném plakátem projektu. Box je umístěn na botníku u vstupních dveří nové šatny MŠ. Špačky od tužek a pastelek se budou sbírat do února 2020. Bližší informace o projektu naleznete zde - https://www.spackos.cz/
Děkujeme za Vaši spolupráci:)

kol. ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.


Vlaštovkiáda

Družina dne 6. 11. pořádala vlaštovkiádu.

A + E


Družina na farmě

Děti z družiny byly jeden den ředitelského volna v pátek 1.11. nakrmit zvířata na farmě.

A + E


Divadelní představení

Ve čtvrtek 7. listopadu se vydali žáci 1. - 5. třídy do Olomouce, kde v Moravském divadle zhlédli legrační a zároveň poučnou pohádku Královna Koloběžka I. Na postavě chytré Zdeničky jsme se přesvědčili, že hodně číst a sportovat se v životě určitě vyplatí! JJ


Halloweenská párty na druhém stupni

V pátek 25. října se druhý stupeň ponořil do temně slavnostních kulis, když byla vyhlášena soutěž o nejpůsobivěji vyzdobenou třídu v halloweenském duchu.

Všechny třídy se do oslav zakously s vervou a každá z nich přišla s nějakým svým originálním nápadem. Šesťáci stáhli pár děvčat z kůže a masa až zbyly pouze vratce pohybující se kosti. Sedmákům se podařilo v zatemnělé třídě v čele s hrůzostrašně záhadnou klášterní sestrou a v doprovodu pochmurné hudby navodit tak tísnivou atmosféru, až se jim podařilo zježit i ten poslední fous na bradě pana učitele Musila. Osmáci vsadili spíše na klasickou výzdobu zahrnující černou a oranžovou barvu a dýně ve všech možných podobách. Když se však při prohlídce třídy zjevil duch Kláry, pan učitel Hrabec byl tak vystrašen, až utekl ze třídy. Na závěr prohlídky si devátá třída připravila dechberoucí rituál na osvobození krutého démona. Naštěstí však neúspěšný, byť oběť nabídnutá démonovi zas o štěstí tolik mluvit nemůže. Den nenabídl pouze strašidelné momenty. Některé třídy využily příležitost a přinesly si i nějaké občerstvení, takže chroupaly zuby, kosti či oč a samozřejmě nechyběly (nejen) dýňové pochoutky.

Při slavnostním ohodnocení byly oceněny všechny třídy za poctivou přípravu k halloweenskému dni. Avšak sedmá třída si vysloužila místo na pomyslné bedně nejvyšší, jelikož jejich výzdoba byla opravdu nejpůsobivější, kostýmy nejstrašidelnější a jídlo nejchutnější. Gratulujeme!

Taktéž bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli ve strašidelném kostýmu. Z těch nejlepších vyjmenováváme: Kristýnu a Amélii z šesté třídy, Natálii z třídy sedmé, osmačku Kláru a Michaela M. s Lucii a Bárou z devítky.

Za druhý stupeň zdraví Tomáš Hrabec


Kouzelné čtení u Hvězdiček

V úterý 5.11.2019 do oddělení Hvězdiček přišla paní knihovnice s kouzelnými knihami a s Albi tužkou. Seznámila děti s knihami a představila Albi tužku. Různé témata probrala a vysvětlila, jak s knížkami pracovat. Děti se dozvěděly, jaké zvuky uslyšíme v pralese, dozvěděli jsme se, jak správně přecházet silnici a poznali jsme mnohé z lidského těla. Děti byly nadšené a paní knihovnice od nás dostala příslib, že se ještě určitě mnohokrát uvidíme.


LASER MANIA V LASER ARÉNĚ V OLOMOUCI

Ve čtvrtek 31. října využila školní družina ředitelského volna a pro děti, které byly nahlášené do družiny plus oslovené děti ze školního klubu, vyrazily na výlet do historického města Olomouce.  Sraz byl na vlakovém nádraží v 7:30. Odjezd spěšného vlaku v 7:44. Po osmé hodině jsme z vlaku vysedali a pěšky se vydali až k náměstí. V galerii sv. Moritz jsme udělali zhruba půlhodinový „breakfast time“ a poté už pospíchali k ulici Legionářská, kde se ve druhém patře rohového domu nachází LASER ARÉNA. Během 15 minutových her honění, střílení, schovávání a řvaní děti „potily krev“. Kluci s klukama, holky s holkama J … mělo to šťávu! Pro velký úspěch si zahrály dvakrát. Ostatně, domů si všichni přivezli diplomy, na kterých se rodiče sami přesvědčí jaký velký kus dřiny, to byl! V aréně to uteklo jak voda. Okolo poledne jsme dali „rozchod“ na náměstí. Každý „chtěl“ nějakou korunu utratit! V 13:53 nám jel vlak domů do Lipníku. Děti si rodiče vyzvedli pozvolna během cesty od nádraží ke škole.

Děkuji hlavně dětem, bylo mi s nimi moc dobře. A za jejich vzorné chování a srandu, kterou jsme si společně mohli užít!

Paní vychovatelka Laďka


Příjemná zpráva ze sportu.

Žákyně naší školy, Adéla Zapletalová, opět zazářila na výsluní ploutvového plavání a stanula několikrát na stupínku vítěství.Gratulujeme!!!

Tisková zpráva.

O víkendu 26. – 27. října 2019 hostily polské Gliwice tradiční a mezi závodníky velmi oblíbený mezinárodní závod v ploutvovém plavání  Finswimming European Junior Cup – Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání. V početné konkurenci 244 závodníků z 36 klubů osmi evropských zemí – Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Estonsko, Litva, Slovensko, Německo a Česká republika – se čeští mladí ploutvaři rozhodně neztratili a přivezli si domů hned 24 cenných kovů.

Nejlepší českou závodnicí a zároveň jednou z nejlepších v celé Evropě byla v Gliwicích Adéla Zapletalová (Fast Fins Přerov), která vybojovala celkem čtyři medaile. Pro zlato si doplavala na trati 200 BF, stříbro jí patří ze závodu na 400 BF (kde mimo jiné vylepšila český rekord ve věkové kategorii D, který má nyní hodnotu 4:15,47 s) a na 100 BF, bronzem ze závodu na 50 BF pak zkompletovala celou sadu medailí.

Otevřít odkaz


  předchozí stránka 2 / 96   následující stránka