Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Newsletter č. 3

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 9.-11.5.2017

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2017/2018

Zahájení šk. roku: 4. 9. 2017 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 26. a 27. 10. 2017
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2018
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2018 (středa)
Pololetní prázdniny: 2. 2. 2018 (pátek)
Jarní prázdniny: 12. 2. - 18. 2. 2018
Velikon. prázdniny: 29. 3. a 30. 3. 2018
Konec šk. roku: 29. 6. 2018 (pátek)
Zahájení šk. roku 2018/2019: 3. 9. 2018Volba školské rady

Rozloučení v MŠ - I.oddělení

Konec školního roku je spojen s loučením a pozváním dětí na zmrzlinový pohár. I letos jsme se šli osvěžit zmrzlinou do restaurace Fantasy a přijali pozvání p. Krejčiříka na minigolf. Děti se v areálu minigolfu vrhly na jednotlivé dráhy a ty nejmladší se nechaly zlákat objevenými hračkami, houpačkami, trampolínou a pískovištěm. Zábava se všem dětem líbila i přes horké počasí. Velcí kluci se nevzdávali a snažili se pokořit všechny jamky minigolfu. Odcházet se nikomu opravdu nechtělo:-).

Poslední den školního roku přivítala p. ředitelka budoucí prvňáčky z řad našich dětí a předala jim upomínkovou knihu. Ve školce jsme se s nimi proto rozloučili, popřáli jsme si vzájemně pěkné prázdniny a těšíme se na září na nová setkání, nové kamarády ve školce i ve škole. Děkujeme všem rodičům za spolupráci v tomto školním roce. Dana a Lída.


Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Ve středu 21.6.  byly děti z MŠ pozvány na divadelní představení do Echa. Děti z dramatického kroužku ZŠ Osecká ztvárnily pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Malým hercům se podařilo zaujmout diváky svými vydařenými výkony a potlesk jim byl zaslouženou odměnou. Děkujeme za pozvání a těšíme se příští rok na herecké pokroky a úspěchy žáků pod vedením Mgr. Mikeškové. 


Ukončení plaveckého kurzu

V pátek 23. června dostávali naši druháci a třeťáci nejen vysvědčení ve škole, ale také ta "mokrá" na bazéně v Přerově. Ukončili totiž právě plavecký kurz, který začal už 7. dubna a za tu dobu tří měsíců se všichni snažili podat co nejlepší výkony. Za odměnu si pak mohli poslední dvouhodinovku zařádit v bazéně podle libosti. Všem plavcům blahopřejeme!!! JJ


Minigolf

Ve čtvrtek 22. 6. prvňáčci přijali pozvání pana Krejčiříka do areálu restaurace Fantasy, kde si všichni užili slunečného dne a zahráli si minigolf. Nejvytrvalejší hráči - Tadeáš Maček, Ondra Němčák a Šimon Konvičný - za své výkony získali drobnou odměnu. Děkujeme panu Krejčiříkovi za příjemné dopoledne i osvěžení v podobě zmrzlinového poháru a chlazených nápojů. JD


Sportovní den Sluníčka T-mobile olympijský den 2017

Ve středu 21. června se poprvé naše škola připojila k oslavám mezinárodního dne olympijského sportu. Dětem se sportovní den velmi vydařil a jejich sportovní výsledky byly výborné v běžeckých i technických disciplínách. Děkujeme touto formou i všem rodičům, kteří se do organizace zapojili, ať už svou přítomností na závodě, tak občerstvením či věcnými cenami pro vítěze.

Těšíme se už na příští rok :-) 


Rozloučení s předškoláky

Poslední týden školního roku se děti z II.oddělení MŠ rozloučily se svými kamarády předškoláky, kteří již v září nastoupí do 1.třídy ZŠ. Společně jsme vše oslavili výbornou zmrzlinou. Některé z maminek dětem napekly chutné dorty, zákusky a koláče. Na nádvoří Sluníčka pak paní ředitelka pasovala předškoláky na prvňáčky a jako upomínku na mateřskou školu jim dala hezkou knížku. Předškolákům a všem dětem a rodičům přejeme pohodové léto a prázdniny plné nezapomenutelných zážitků:)  


Sportovní den MŠ

Ve středu 21.6. se předškoláci z mateřské školy v rámci Sluníčkového sportovního dne vydali na atletický stadion v Lipníku n.B.. Po delší vycházce dětem přišla vhod zdravá ovocná svačinka. Všichni si zasoutěžili v různých atletických disciplínách jako např. skok z místa do písku, hod do dálky, běh nebo závěrečné skákání na trampolíně.  Naši malí olympionici se moc snažili, byli opravdu velmi šikovní, a tak všichni obdrželi za své skvělé sportovní výkony sladkou odměnu:) 

Ředitelka školy děkuje všem rodičům, kteří svou účastí a příspěvkem na občerstvení pomohli při organizaci pěkného a prospěšného sportovního dopoledne. Všem úspěšným sportovcům gratulujeme.


Chorvatsko - den 8.

Na zpáteční cestu jsme vyrazili něco málo před devátou hodinou. Cesta celkem hladce ubíhala a my si ji užívali - včetně dobrých svačinek, které jsme si dělali na různých odpočívadlech. V 19.55 jsme přejeli státní hranici s Českou republikou a ve svých domovech jsme byli kolem desáté hodiny večer.

Chorvatsko bylo skvělé, jsme plni zážitků a dojmů. Přejeme všem stejně slunečné a pohodové prázdniny :-)

Vaše Sluníčka


Předplavecký výcvik

V pátek 16.6. ukončily děti MŠ předplavecký kurz v Přerově. Poslední lekce byla za dosažené plavecké dovednosti dětí odměněna nejen "Mokrým vysvědčením", ale také volnými hrami ve vodě. Věříme, že děti budou dále o prázdninách zdokonalovat svou odvahu i pohyby ve vodě a předplavecký výcvik přispěl k jejich bezpečnému chování. Za výcvik děti poděkovaly paní plavčici a ta jim popřála pěkné prázdniny.


Školní výlet MŠ

Ve středu 14.6. se děti z mateřské školy vydaly na školní výlet do dětského zábavného centra Krokodýlek v Olomouci. Děti si zde užily spoustu zábavy a legrace na různých atrakcích jako např. nafukovací krokodýl, horolezecká stěna, stezka odvahy strašidelnou jeskyní, velká prolézací klec, zábavná bludiště, skluzavky, motorková dráha, lanové centrum, plavba na moři v lodičkách, kolotoče, trampolíny, velká pirátská loď, dělová aréna a spousta dalších. Dětem se výlet moc líbil, atrakce v Krokodýlku jim daly zabrat, a tak se všichni vraceli příjemně unaveni, ale spokojeni plní nevšedních zážitků z bezva výletu:)


  předchozí stránka 2 / 70   následující stránka