Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Týden aktivit na druhém stupni míří do finále

Druhý stupeň letos zvolil jiný formát společného pobytu na začátku školního roku. Místo do přírody jsme vyrazili do centra Olomouce. Že to pro zkoušku nebyla špatná volba se ukázalo podle většinové spokojenosti žáků i učitelů. Poznali jsme důkladněji historické centrum Olomouce, navštívili Arcibiskupský palác, procvičili své znalosti angličtiny. Neméně zajímavá byla i prohlídka interiéru a zákulisí Moravského divadla v Olomouci. Došlo i na chvilku v Šantovce :-) No a nelze opomenout i Rozárium s botanickou zahradou v Olomouci či ZOO na Svatém Kopečku. Ve čtvrtek a pátek jsme se již sešli ráno ve škole, ale běžné vyučování to také ještě nebylo - ve čtvrtek jsem vyrazili na Helfštýn, svou pozornost si žáci mohli vyzkoušet na anglickém kvízu a v pátek jsme prošli nám dobře známým Lipníkem - tentokrát ale s anglickým výkladem. 

Věříme, že se týden vydařil, a že již nyní se žáci sedmého a osmého ročníku těší na spolupráci s Internationa School v Olomouci,
kam začneme opět pravidelně jezdit od příštího čtvrtku.


Škola v přírodě

V pondělí 10. 9. jsme jeli na Chatu Zátiší do Jeseníků. Dopoledne jsme se ubytovali a po obědě jsme šli do přírody - okruh přes Mravencovku a Jelení. V úterý 11.9. jsme se ráno trochu učili, odpoledne jsme uspořádali soutěže smíšených družstev. Ve středu jsme šli na túru na Ovčárnu. Večer pro nás páťáci uspořádali stezku odvahy. Ve čtvrtek jsme se dopoledne trochu učili, pak jsme postavili skřítkům domečky. Odpoledne jsme hráli hru Identita. Večer jsme udělali táborák a opekli jsme si špekáčky. Máme se skvěle, počasí nám přeje. K.Z.


Druhý den v Olomouci se také vydařil - přikládáme třeba pár fotografií z exkurze z Moravského divadla - tentokrát za oponou


Pozdrav z pobytu 2. stupně z Olomouce

Po pohodové cestě vlakem jsme se ubytovali a seznámili jsme se s prostředím International School, kde budou někteří i nocovat. Po poledni, které nám oznámil orloj, jsme se vydali na prohlídku Arcibiskupského paláce, v podvečer jsme pak prošli historické centrum. Už se těšíme na zítřejší program.


Vítáme Vas ve školním roce 2018/19

Zdravíme všechny žáky, děti a jejich rodiče,

věříme, že jste si užili společného volna a nyní se již těšíte do školy. My jsme si prázdniny užili, nyní Vám chystáme příjemné prostředí a rovněž se těšíme na společné slavnostní zahájení, které proběhne 3. 9. 2018, od 8:00hod. v areálu školy.

První akcí, která se chystá pro žáky ZŠ je škola v přírodě pro 1. st. a poznávací kurz s výukou angličtiny pro 2.st. ZŠ. Bližší informace Vám podají třídní učitelé v průběhu prvního dne školy.

Věříme, že zahájení nového školního roku nás nastartuje a společně si užijeme celý školní rok. Hezký zbytek prázdnin Vám přeje ředitelka školy spolu s kolektivem všech zaměstnanců MŠ a ZŠ Sluníčko s.r.o.


Prázdninový tábor

Děti ze Sluníčka na táboře.

Video z tábora

A + E


Rozloučení Hvězdiček

Ráno v poslední den školního roku se loučí paní ředitelka se všemi dětmi a žáky ze Sluníčka. I letos nastoupili budoucí prvňáčci, aby jim paní ředitelka blahopřála k přijetí do základní školy a společně s jejich budoucí paní učitelkou je povýšila na nastávající žáky. 

Ve školce se také p. učitelky loučily s dětmi. Pro vzpomínku na jejich růst ve školce dostaly nejstarší děti pamětní list i portfolia. Také paní učitelka vyučující zpěv a hru na hudební nástroj svým žačkám popřála krásné prázdniny a rozdávala vysvědčení se samými jedničkami. Vzájemně jsme si všichni popřáli krásné prázdniny, ochutnali jsme sladkosti od dětí na rozloučenou a těšíme se na nová setkání v září ve školce i ve škole. Děkujeme dětem za příjemně společně prožitý školní rok u Hvězdiček a rodičům za skvělou spolupráci. Dana a Mirka


Rozloučení u Broučků

Poslední týden školního roku v mateřské školce u Broučků byl plný zábavy, zážitků a loučení. Broučci byli na vycházce v zámeckém parku, v cukrárně si pochutnali na zmrzlinových pohárech a potkali kouzelného dědečka. Na slavnostním ukončení školního roku s paní ředitelkou předškolákům předala knížku paní učitelka, která je bude učit v 1.třídě. Ve školce jsme předškolákům ještě popřáli hodně štěstí a úspěchů ve škole a na památku na školku dostali pamětní list a malý dárek. Všem rodičům a dětem přejeme pohodové léto plné sluníčka a krásné prázdniny se spoustou zábavy a nezapomenutelných zážitků:)  


Výstava Kov ve městě

Ve středu 27. června vyrazili třeťáci do historického centra Lipníku nad Bečvou a také do zámeckého parku, aby se potěšili pohledem na mistrovsky kovaná umělecká díla otce a syna - Pavlů Tasovských. Bylo hodně obtížné vybrat pouze 3 exponáty, které jsme měli označit na hlasovacích lístcích infocentra, protože všechny objekty měly nápad a dokonalé provedení. Tak uvidíme, jestli vyhrají ty naše! JJ


Pozvání Hvězdiček na zmrzlinu

Ve středu 27.6. jsme přijali pozvání p. Krejčiříka na zmrzlinový pohár na rozloučenou před prázdninami. Chutné zmrzlinové osvěžení v podobě "včeličky" děti ocenily úsměvem a dobrou náladou. Cítily se tu moc přijemně a protože si pamatují zážitky z loňské návštěvy u Krejčiříků, hned se ptaly, zda zase mohou jít na minigolf. Pan Krejčiřík je ochotně pozval i na minigolf a splnil dětem vše, co si přály. Děkujeme za pozvání a příjemné dopoledne. 


  předchozí stránka 2 / 80   následující stránka