Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Uzavření MŠ Sluníčko Přerov a Lipník 23.3.2020

Zdravím rodiče dětí MŠ Sluníčko,

v důsledku vládního vyhlášení nouzového stavu došlo k omezení zájmu ze strany rodičů o zajištění služby pro děti předškolního věku, děti přestaly docházet, a proto oznamuji, že od pondělí 23.3. 2020, budou uzavřeny Mateřská škola Sluníčko, Loučská 237/1, Lipník nad Bečvou a Mateřská škola Sluníčko, Bajákova 18., Přerov. Sledujte stránky a e-maily, informace vám budeme dávat průběžně s vývojem situace a vyhlášením vlády ČR, MŠMTČR, MPSV aj.

ošetřovné informace: odkaz

https://www.mpsv.cz/web/cz/informace-ke-koronaviru#O%C5%A1et%C5%99ovn%C3%A9%20%C5%A1kolky,%20d%C4%9Btsk%C3%A9%20skupiny%20apod

ředitelka školy


Potvrzení o ošetřovaném dítěte

Zdravím všechny rodiče dětí MŠ Sluníčko,

jsme Vám neustále k dispozici, školka není uzavřená, chtěla bych upřesnit pro rodiče dětí, že pokud je mateřská škola otevřena, nemá rodič nárok na ošetřovné, které bylo vydáno na základě usnesení vlády, toto se týká pouze rodičů žáků základních škol, které byly na příkaz rozhodnutí vlády uzavřeny.

Rodič dětí neuzavřené MŠ má nárok pouze na standardní ošetřovné v případě onemocnění dítěte (OČR), které vystaví lékař.

ředitelka školy - Pospíšilová Věra

řešditelka MŠ Bajákova 18, Přerov- Radmila Švehlíková


Informace MPSV prodloužení ošetřovného.

Zdravím rodiče a přátele Sluníčka,

žádám rodiče, aby nám poslali informaci o tom, kdo bude potřebovat formulář k ošetřovnému za dítě a žáka, po dobu vyhlášení uzavření školy. Jsme schopni daný formulář vygenerovat ze systému (Skola online) a odeslat Vám jej s el. podpisem ředitelky školy. Připojuji informaci o novém rozhodnutí vlády.

Informace MPSV 16.3. 2020

Dále žádám rodiče, aby sledovali, zda jejich dětem chodí úkoly a informace od pedagogů, pokud ne, dejte mi prosím vědět na slunicko@slunicko.cz, sjednám kamžitě nápravu. Děkuji.

ředitelka školy


Informace ředitelky školy k domácímu studiu žáků

Datum: 12.3.2020                                                                              V Lipníku nad Bečvou

 

Č.j. 17/2020

 

Organizační opatření k náhradní výuce žáků ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

 

Vážení rodiče,

Dle pokynu ředitelky školy budou pedagogové každý den k dispozici žákům školy na e-mailu od 8:00hod do 11:30hod., v tuto dobu mohou žáci a rodiče posílat své dotazy pedagogům ohledně průběžně zasílaných úkolů k domácímu studiu. Mimo tuto dobu lze rovněž posílat své dotazy a připomínky, tyto budou zpracovány v průběhu dne a dle důležitosti komunikovány elektronickou poštou. K dispozici je rovněž e-mail ředitelky školy, který není časově omezen.

Žádáme rodiče, aby důsledně sledovali své děti a kontrolovali je, zda si plní pedagogem zadané úkoly.

Žáci 2. stupně se mohou obracet na své pedagogy samostatně opět ve výše uvedenou dobu, zde je opět důležitá zpětná vazba od rodičů. Věříme, že všichni přistoupíme k dané situaci zodpovědně a při návratu do vyučování budeme moci navázat na domácí výuku a pokračovat ve standardním vzdělávání bez větších komplikací.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na spolupráci.

 

                                                Za ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.­­­­­­­­­­­­­­­­­­__Pospíšilová Věra___________

Vyhlášení vlády 12.3.2020


Lesní pedagožka u Hvězdiček

V úterý 10.3. nás u Hvězdiček navštívila lesní pedagožka Romana, kterou už všichni známe. Připravila si pro děti povídání o zvířátkách, ale hlavně jim přiblížila rozdíl mezi lesníkem a myslivcem. Děti si vyzkoušely, co takový myslivec nebo lesník ke své práci potřebují a co všechno nosí s sebou do lesa. Vyzkoušeli jsme si pomůcku k měření šířky stromů a dalekohledem se děti mohly podívat třeba až na Helfštýn. Všechny děti dostaly od Romany omalovánky s pastelkami a slíbili jsme si, že se určitě za příznivého počasí potkáme i v lese a poznáme lesníka i myslivce.


Uzavření školy

Vážení rodiče     

na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu dojde od středy 11. března 2020 k plošnému uzavření všech základních, středních a vysokých škol s výjimkou škol mateřských. Naše škola bude proto pro žáky uzavřena do odvolání. Sledujte prosím školní webové stránky, kde najdete aktuální informace.

Obědy mají děti odhlášené.

 

Formulář:

Mimořádné opatření:


Čím chceme být Smajlíci aneb den s kuchařem

Čtvrtek s námi strávil pan šéfkuchař Dostál (tatínek naší Barunky). Velice poutavým a chutným způsobem nám představil svou profesi. Všechny vstupy měl krásně předchystány a děti si pod jeho vedením dle receptu udělaly těsto na lívance, které si následně ozdobily. Poznávaly různé druhy ovoce - pohledem, ale také chutí. Pověstnou třešničkou na konci sladkého dopoledne bylo jahodové fondue. Workshop probíhal v naší školní - pracovní kuchyni. Po přesunu do třídy děti ještě z hračkových surovin z velkého hrnce vybíraly různé suroviny a na vzorový talíř vkládaly dle zadání - ovocný salát, obložený toast...

Moc děkujeme panu Dostálovi za čas, který s námi strávil. Krásnou, hravou a laskavou formou nám ukázal, kdo je to kuchař. Už se těšíme na další setkání a to nejen s panem Dostálem, ale i dalšími rodiči, kteří nám přijdou představit svá povolání a to jednak v našem tématu "Čím chceme být", ale také v rámci tématu "Moje tělo".

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ


Družina v kině

Děti z družiny ze Sluníčka shlédly o jarních prázdninách film Tlapková patrola v Přerově v kině Hvězda.

A + E


Karneval Hvězdiček

Na pátek 21.2. se děti ze třídy Hvězdiček těšily. Všichni se převlékli do nápaditých masek a krásných kostýmů a odcestovali jsme na planetu Karneval. Celý týden jsme si povídali o planetách naší sluneční soustavy, ale o planetě plné masek jsme dosud neslyšeli. Nebylo se čeho bát, neboť i tady se radují, veselí, soutěží, tancují a hodují. Z karnevalu si děti odnesly i balíček na památku. Přitom čas tak rychle ubíhal, že jsme nestihli ani balónkový tanec před odletem. Ten jsme si zatančili až odpoledne. Děkujeme všem rodičům za starost o přípravu kostýmů, pohoštění a dárky pro děti. 


Karneval u Smajlíků

Karnevalové veselí jsme si nenechali ujít ani my nejmenší. Všechny děti byly hned od rána přestrojeny do různých, pestrých kostýmů. Ve třídách bývají běžně děti shodných jmen - asi kouzlo způsobilo, že nám oba naši Kubíci přišli nezávisle na sobě v masce piráta :-)

Nejprve jsme každý představili svou masku, poté jsme tančili, hráli různé hry a také společně hodovali.

Děti si netradiční - speciální den v naší třídě užily. Masopust je za námi,ale my už se těšíme na další zážitky, které nás čekají v souvislosti s tématem: "Čím chceme být?", v rámci kterého nás navštíví naši milí rodiče a představí nám svá povolání - na příklad kuchař či kadeřnice.

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ


  předchozí stránka 2 / 101   následující stránka