Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2017/2018

Zahájení šk. roku: 4. 9. 2017 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 26. a 27. 10. 2017
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2018
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2018 (středa)
Pololetní prázdniny: 2. 2. 2018 (pátek)
Jarní prázdniny: 12. 2. - 18. 2. 2018
Velikon. prázdniny: 29. 3. a 30. 3. 2018
Konec šk. roku: 29. 6. 2018 (pátek)
Zahájení šk. roku 2018/2019: 3. 9. 2018Volba školské rady

Smajlící se představují

V březnu 2018 si naše Sluníčko nadělilo k narozeninám v pořadí již třetí třídu MŠ. Pokud by to někdo náhodou ještě nevěděl – o čemž silně pochybuji, tak naše Sluníčko slaví letos již čtvrtstoletí. K „Hvězdičkám“ a „Broučkům“ jsme tedy přibyli my „Smajlící“.

Naše třída se nachází v nové přístavbě ve dvorním traktu budovy Sluníčka na Loučské ulici. Nová třída byla vyprojektována a postavena  s jasným zaměřením na ty nejmenší děti a to i mladší než tříleté. Celá třída je koncipována jako jedna velká místnost s možností přímého vstupu na dvůr ke skluzavkám či pískovišti. Je v ní plno světla a děti se v ní, dle mého názoru, cítí velmi dobře.

A tak jsme se od prvního dne vervou a elánem pustili do výru her, nabývání základních dovedností a objevování okolního světa. Naše třída je zajímavá nejen tím, že je nová, ale také tím, že v ní učím já – učitel.

Od školního roku 2018/19 rozšíří náš tým moje nová kolegyně Magda a rozroste se i počet malých Smajlíků.

Jak to u nás vypadá a co děláme to si můžete prohlédnout ve zkratce ve fotogalerii.

Snažíme se trávit hodně času venku – často na zahradě (vzali jsme si na starost zalévání nově vysazených stromků) nebo na procházkách a až nás někde potkáte a budete si říkat proč se pořád tolik usmíváme tak vězte, že je to tím, že jsme přece „Smajlící“. :-)

Za Smajlíky zapsal

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ


Výstava "Poznej evropské hlavolamy"

V pondělí 18. června se žáci 1. - 4. třídy vypravili opět do Domečku, tentokrát  na výstavu nevšední sbírky hlavolamů sběratele Dušana Lederera. Mohli si hlavně - někdy i za jeho pomoci - vyzkoušet poskládat nejrůznější hlavolamy, kterými se pan sběratel zabývá již 50 let a vyslechnout si zajímavé povídání o jejich vzniku a původu. JJ


Předplavecký kurz

V pátek 15. 6. 2018 ukončily děti z MŠ Sluníčko oddělení Hvězdiček a Broučků předplavecký výcvik a dostaly od paní instruktorky vysvědčení. Na oplátku paní instruktorce předaly kytičku a sluníčko (závěs na zeď) a pěkně se spolu rozloučili.

Kurz děti moc bavil a všichni si užili spoustu legrace, ale také se naučili mnoho užitečného. Jak se chovat ve vodě i okolo bazénu a všechny možné plavecké dovednosti.


Výlet do Teplic nad Bečvou

V úterý 12. 6. se žáci 1. a 2. třídy vydali vlakem na výlet do Teplic nad Bečvou. Prošli si přírodní rezervaci Hůrka, rozhlédli se po krajině z vyhlídky u sv. Jana, obdivovali Hranickou propast a při prohlídce Zbrašovských jeskyní svými zvídavými otázkami pobavili paní průvodkyni. Nechybělo ani občerstvení v podobě lázeňských oplatků a zábava na dětských průlezkách. JD


Malý dětský den

Družina v pátek 1. 6. 2018 pořádala ve spolupráci s 2. stupněm malý dětský den.

A + E


Školní výlet 3. - 5. třída

V úterý 29. května jsme se společně vypravili autobusem do Moravského krasu, konkrétně do Kateřinské a Punkevní jeskyně a na Macochu. Cesta byla celkem dlouhá, ale o to příjemnější bylo v těchto vedrech schlazení v jeskyních a dobrodružná byla také projížďka na lodičkách po řece Punkvě. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, ze kterých budeme čerpat ve škole i v životě. JJ


Doprava u Broučků

Děti z mateřské školky třídy Broučků se v průběhu celého týdne seznamovaly s dopravou. Poznávaly dopravní značky, různé dopravní prostředky, naučily se, jak se bezpečně chovat jako účastník dopravního provozu. Nakreslily a vyrobily různé dopravní značky. V úterý 29.5. nás ve školce navštívila paní knihovnice z Městské dětské knihovny. Dětem přinesla na ukázku několik knížek s dopravní tématikou, ze kterých jim přečetla zajímavé pohádky o dopravě. Všichni pozorně naslouchaly a tak za odměnu dostali pracovní list s omalovánkou. Některé děti ukončily hudební a jazykové kroužky a dostaly velkou pochvalu za snahu a velké pokroky, které za školní rok v kroužcích udělaly:)


Beseda s hasiči

Ve čtvrtek 31. 5. druhou třídu navštívili hasiči, kteří pro děti připravili zajímavou a poučnou besedu. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jak se chovat při požáru doma, ve škole či v přírodě, jak přivolat pomoc k dopravní nehodě nebo co znamená zvuk sirény. Velkou pochvalu si za své znalosti zaslouží Fredík s Tomášem. JD


Máme další pohár - 5. třída

V pátek 25. 5.  proběhlo okresní kolo dopravní soutěže Mladý cyklista. Naši školu opět reprezentovali žáci 5. třídy. Získali krásné 3. místo. Gratulujeme!

Děkujeme také jejich rodičům za spolupráci při přípravě na soutěž.

Kateřina Zapletalová a Eva Bařinková


Výlet do Krokodýlka

Ve čtvrtek 24.5. děti ze školky v Lipníku jeli na výlet do zábavného centra Krokodýlek. Natěšeni na atrakce zvládly i zdlouhavé cestování v kolonách do Olomouce a pak si užily skvělou zábavu na průlezkách, skluzavkách, kolotoči, motorkách, lodičkách, skákacích hradech nebo také střílení z lodních kanónů a fotbálek. Když je někde dobře, tak čas letí rychleji, uteklo to jako voda. Lehce unaveni, ale nadmíru spokojeni jsme se všichni vrátili zpět do školky. 


  předchozí stránka 2 / 79   následující stránka