Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 30.4. a 7.5. 2018

Newsletter č. 3

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2017/2018

Zahájení šk. roku: 4. 9. 2017 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 26. a 27. 10. 2017
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2018
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2018 (středa)
Pololetní prázdniny: 2. 2. 2018 (pátek)
Jarní prázdniny: 12. 2. - 18. 2. 2018
Velikon. prázdniny: 29. 3. a 30. 3. 2018
Konec šk. roku: 29. 6. 2018 (pátek)
Zahájení šk. roku 2018/2019: 3. 9. 2018Volba školské rady

Úspěchy žákyň 5. třídy

Hana Tomková se zúčastnila regionálního závodu v biatlonu žactva 2017 a dne 9. 12. 2017 získala 1. místo. Adéla Polcerová se zúčastnila plaveckých závodů, ve kterých se v disciplíně "ZÁVODY JEDNOTLIVCŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL" v kategorii mladší dívky umístila opět jako v loňském roce na 1. místě. Oběma moc gratuluji a přeji hodně úspěchů v dalších letech.

Kateřina Zapletalová


Těšíme se do školy

Děti z mateřské školky třídy Broučků se pilně připravují k zápisu do 1.třídy. U této příležitosti navštívili předškoláci své kamarády v 1.třídě ZŠ Sluníčko. Prvňáčci nám předvedli, co všechno se již ve škole naučili - číst ze slabikářů, psát do písanek a mnoho dalšího. Broučci pozorně sledovali jak velké pokroky jejich kamarádi ve škole udělali. Společně jsme se naučili básničku o kočičce, zazpívali písničky s doprovodem harmoniky a na koberci si zahráli hru se jmény. Předškolákům se v 1.třídě velmi líbilo a všichni se již těší do školy:)


Pohádkový týden u Broučků

Celý týden se v mateřské školce u Broučků nesl v duchu pohádek. Děti se ponořily do světa známých pohádek pomocí různorodých úkolů, pozorně naslouchaly četbě, rozlišovaly v příběhu dobro a zlo, braly si z pohádek poučení do života, u některých pohádek se pokusily o dramatizaci a vyrobily moc pěkné perníkové chaloupky. V rámci měsíce čtenářů  jsme v úterý 6.března navštívili v Dětské městské knihovně paní knihovnici, která nám přečetla několik hezkých pohádek a připravila pro děti pohádkové hádanky a úkoly. Týden se moc vydařil, byl tak pro děti opravdu pohádkový:) 


Z pohádky do pohádky

Ve čtvrtek 8. 3. druháčci putovali pohádkovým světem. Každý představil svou oblíbenou knížku či postavu. Při práci ve skupinách řešili pohádkové kvízy i početní rébusy. Nakonec si za pobrukování písniček z večerníčků své pohádkové hrdiny namalovali. Obrázky se moc povedly. JD


SLUNÍČKOVÝ BÁL 24. března 2018


Sluníčkový lyžařský sen

Ve čtvrtek 22.2.2018 se naše děti z prvního stupně zúčastnily oblastního přeboru škol v obřím slalomu ve ski areálu Potštát. Mrazivé ranní teploty naše nominované vůbec neodradily od myšlenky „dnes co nejvíce zabrat a co nejvíce urvat!“. Trať závodu byla organizátory velice dobře připravená, ačkoli na více jak 70 lyžařů rychle zničená. Podmínky jsou ale pro všechny stejné, tudíž bylo důležité nad problémy nevěšet hlavu a myslet pozitivně a především závodnicky. Potíže při závodění dělala akorát ledabyle technicky čarovná časomíra a sem tam nepříjemný mrazivý vítr. Zázemí ovšem dělala krbem vyhřátá chata, kde se děti posilnily jídlem i teplým čajem. Silným fanouškem bylo pro děti sluníčko, které se opíralo do svahu a pozitivně ladilo každého startujícího. Výsledky ohromily! Naše výprava domů přivezla zlato a bronz. Slalom za kluky zdolal k nejvyššímu stupínku Vojta Koutný a v dívčí kategorii „na bedně“ stála Emička Bezděková s bronzovou medailí.  Snaha všech stojí za veliké poděkování při prezentování naší školy.

Účast:                                                                                       

Kristýnka Němčáková, Ondra Němčák, Terezka Stejskalová, Tomík Otevřel, Emička Bezděková, Patricie Zemánková, Matyáš Konvičný, Vojtěch Koutný, Šimon Konvičný

Podpora:

Ladislava Bezděková, Aleš Bezděk, Petra Koutná, Lenka Stejskalová a malá Terezka Koutná se setřičkou Adélkou a Ládíček Bezděk


Zimní olympijské hry - projektový týden v 1. třídě

Týden po jarních prázdninách jsme věnovali Zimním olympijským hrám. Kreslili jsme maskota ZOH, luštili matematické křížovky se zimní tematikou, pokoušeli se vyluštit různé rébusy a doplňovačky. Vyrobili jsme si hokejovou přilbu z papíru, zacvičili si a zazpívali. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a průběžně sledovali výsledky našich sportovců.


ZMĚNA ROZVRHU NA 2. STUPNI

S platností od pondělí 26. 2. 2018 dojde k drobným změnám v rozvrhu žáků druhého stupně. Tento rozvrh bude platný do konce školního roku. K úpravám došlo z důvodu zahájení výuky žáků 7. ročníku v partnerské škole International School Olomouc, kam budou dojíždět každý čtvrtek.


Karneval u Broučků

Ve středu 21.2. 2018 se v mateřské školce u Broučků konal zábavný karneval plný her a soutěží. Nechybělo skákání v pytli, přetahování lanem, rej masek, balónkový tanec, karnevalová diskotéka, hrátky s bublifuky a spousta další zábavy. Děkujeme za spolupráci všem rodičům, připravili dětem krásné kostýmy a masky, přispěli karnevalovým pohoštěním a odměnami. Všechny děti byly z karnevalu nadšené a odcházely domů plné hezkých zážitků:) 


Jarní prázdniny s družinou

O jarních prázdninách jsme se s dětmi vydali do Přerovského kina na kreslený film Coco a navštívili aquapark ve Vyškově.

A + E


  předchozí stránka 2 / 76   následující stránka