Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Vánoční pečení a zdobení perníčků 2. třída

V pátek 29. listopadu se druháci pustili do pečení perníčků. Všechny děti si samy vyválely těsto a vykrajovaly různé tvary. Vůně perníčků přilákala i paní kuchařku, která nás za práci pochválila a požádala i o recept. Děti se potom rozdělily do dvou skupin. Zatímco jedna skupinka pomáhala u trouby, druhá skupinka vzorně uklidila celou třídu. Všechny děti moc chválím nejen za samostatnost a dovednost, ale také oceňuji jejich spolehlivost při práci. Je vidět, že se toho loni hodně naučily.

V úterý 10. prosince si všichni svoje perníčky kreativně nazdobili. Práce je bavila a už se těší na naše další pečení.


Vánoční koledování

Letošní Vánoční den připadl na pátek 20. 12. Žáci 1. stupně se sešli u stromečku při společném zpívání koled. Potom nám páťáci předvedli Vánoční příběh, který si připravili pod vedením paní učitelky Petry Vackové ve školním klubu. Tak jako každý rok jsme si společně popřáli krásné Vánoce a předali si vyrobená přáníčka. Po návratu do tříd jsme se ještě chvíli napínali - povídali jsme si o vánočních zvycích, ochutnávali výborné cukroví a čaj. Pak konečně došlo i na dárečky, které byly opět velmi milé a přinesly spoustu radosti. Děkuji za jejich přípravu a přeji všem klidné Vánoce a šťastný nový rok 2020. JD


Vánoce u Smajlíků

Celý advent jsme se poctivě připravovali na nadcházející svátky vánoční. Zpívali jsme koledy, pekli jsme perníčky, tvořili vánoční obrázky a výrobky. Chodili jsme také na náměstí a zvonili na zvoničku. Byli jsme hodní a tak nás ve čtvrtek 19.12. navštívil Ježíšek. Právě když jsme se vraceli ze svačinky jsme uslyšeli zvoneček a uviděli pod naším stromečkem dárečky, ale zahlédnout se nám jej nepodařilo. Ježíšek nám do třídy nadělil krásné dárky. Pro kluky i pro holky. Abychom se hrou něco naučili, ale také si krásně pohráli.

V pátek jsme si užili krásně zpracovaného živého Betléma v podání žáků 5. třídy a také předvánoční besídky u našich druháčků.

Přejeme všem  krásné vánoce a hodně zdraví a štěstíčka v novém roce!

Za Smajlíky

Dalibor Vacek a Magda Šumšalová

učitelé v MŠ


Školáci školkám aneb Vánoce ve Sluníčku

Předvánoční týden jsme završili nejprve živým Betlémem, který si pro všechny naše děti z MŠ připravili žáci 5. třídy pod vedením paní učitelky Petry Vackové. Improvizované divadélko vzniklo ve třídě Hvězdiček. Krátké pásmo pojednávající o událostech starších více než 2000 let měli školáci krásně nacvičeno a i kostýmní výprava se zdařila. Všechny děti s napětím sledovaly příběh narození malého Ježíška.

Poté jsme se přesunuli za našimi druháčky, kteří si pro nás pod vedením paní učitelky Katky Zapletalové připravili předvánoční besídku – pásmo písniček, koled a básniček. Děti nám zahrály také na flétničky a klavír.

Moc děkujeme všem školákům a pedagogům za pozvání a krásné zážitky, které nás ještě více naladily a natěšily na blížící se Vánoce.

Přeji všem našim Sluníčkovým rodičům, kolegům a kolegyním a vůbec všem lidem dobré vůle krásné prožití svátků vánočních a vše dobré do nového roku.

Dalibor Vacek

učitel v MŠ (třída Smajlíci)


Vánoce u Broučků

V posledních dnech panovala v naší školce pohodová předvánoční atmosféra. Děti nazdobily vánoční stromeček, u kterého si vyzkoušely některé z vánočních tradic a zvyků. Nakonec se Broučci dočkali i Ježíška, který jim přinesl nové hračky do školky. U vánoční nadílky si děti pochutnaly na vánočním cukroví od maminek, za co jim velmi děkujeme. Vánoce ve školce se nám vydařily a všichni se již těší na Vánoce, které stráví doma v kruhu své rodiny.

Přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky a hodně zdraví, štěstí  a lásky v novém roce:)

paní učitelky Inka a Míša 


Broučci na Vánoční výstavce

Adventní čas si Broučci z mateřské školky zpříjemnili návštěvou tradiční vánoční výstavy s názvem "Kouzlo Vánoc" v Domečku u lipnické městské knihovny. Dětem se moc líbily adventní věnce, háčkované a přírodní dekorace, papírové ozdoby, keramika, betlémy, perníčky a výrobky z nich a také originálně zdobené vánoční stromečky. U vánočního stromečku na náměstí si všichni zazvonili na kouzelný zvoneček, který plní na Štědrý večer tajná přání:)


Vánoční přípravy u Broučků

V předvánočním čase se Broučci z mateřské školky pilně připravovali na blížící se vánoční svátky. Z keramické hlíny děti vyráběly vánoční svícny ve tvaru zvonečku, které po vypálení v keramické peci natíraly glazurou. Vánoční svícny se všem moc povedly, práce s keramikou děti velmi bavila. V naší školní kuchyňce pak Broučci ještě napekli výborné vánoční sušenky a vyrobili vánoční přáníčka s andílky. Všichni Broučci byli opravdu velmi šikovní a své výrobky si odnesou v balíčku jako vánoční dárečky pro své rodiče domů:)


Vánoční výzdoba ve Sluníčku

Viděli jste vánoční stromek s medvídky, my ano, my ho máme ve Sluníčku a je krásně nostalgický. Pochvala patří paní učitelce Vackové a žákům 2. stupně.


Pár aktivit v laboratoři

Znáte tajné písmo, stavebnici Geomag, barevné bubliny? My ano a ještě jsme si pouštěli vánoční lodičky a věštili budoucnost z vosku. AŠ


Hvězdičky na Vánoční výstavě

V úterý 17.12.2019 se děti vypravily na výstavu do Městské knihovny. Výstavní sál v domečku byl plný krásných výrobků a Vánočních dekorací. Dětem se líbil obrovský malovaný betlém a vánoční stromeček velmi krásně nazdobený. U zvoničky jsme poslali přání k Ježíškovi a už jsme se těšili na oběd zpátky ve školce.


  předchozí stránka 2 / 98   následující stránka