Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 3. - 4. 1. 2019

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Výlet do Přerova - Muzeum Komenského

V úterý 13. listopadu se vydali třeťáci spolu se čtvrťáky vlakem do Přerova, aby zhlédli edukační výstavu v Muzeu J. A. Komenského s názvem 100letá Republika. Příběh jednoho města. Za poutavého výkladu slečny průvodkyně v pionýrském kroji jsme měli možnost vžít se do doby minulé a alespoň trošku si představit život lidí v našich městech a vesnicích v letech 1948 - 1992. Viděli jsme nejrozmanitější rekvizity, dobová vybavení domácností i obchodů a hlavně si uvědomili, jak těžce bojovali naši prarodiče a rodiče za současnou svobodu a demokracii. JJ


Z EVROPSKÉHO POHÁRU V GLIWICÍCH VEZOU JUNIOŘI 12 MEDAILÍ

NOVINKY | 13 / 11 / 2018

Evropský juniorský pohár v plavání s ploutvemi.

V sobotu a v neděli 10. – 11. listopadu 2018 se v polských Gliwicích uskutečnily mezinárodní závody Finswimming European Junior Cup – Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání. V Polsku se představilo více než 200 závodníků z 28 klubů Ukrajiny, Ruska, Estonska, Litvy, Slovenska, Polska a nechyběli samozřejmě ani čeští junioři, kteří se v početné mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili. 

Nejúspěšnějším českým klubem byl na evropském juniorském poháru přerovský klub Fast Fins, jehož závodníci vybojovali čtyři cenné kovy. Adéla Zapletalová zvítězila na trati 200 BIFI a ke zlatu přidala také dva bronzy v závodech na 50 BIFI a 100 BIFI. 


tým Logické olympiády

Dobrý den,

rádi bychom vám pogratulovali k postupu do krajského kola Logické olympiády, kvalifikovat se mezi nejlepší soutěžící celého kraje je výborný úspěch. V příloze zasíláme diplom s dosaženým výsledkem, který vám může letošní krajské kolo připomenout.

 

Doufáme, že i nadále budete příznivcem naší soutěže, těšíme se zase za rok. Ještě jednou díky za účast.

 

tým Logické olympiády

Diplom žák 8.třídy


Velká cesta do Království čtenářů - 1. třída

V září jsme se seznámili s pohádkovým kocourem Samem, který za námi přijel z daleké země Království čtenářů. Zde vládne moudrý král Ota První. Král za námi poslal Sama, abychom se společně vypravili na velkou cestu do jeho království. Na cestě nám pomáhá Alenka a Michal. Oba bydlí v Povídálkově a chodí také do 1. třídy. Za Povídálkovem pramení Přípravný potok, po kterém jsme se dostali do Země slabik. Byla to tajemná země plná víl a skřítků. Tady jsme postupně poznávali Písmenkové hory. Pod horami pramení Slovní řeka, která nás dovedla až k Větnému moři. Část cesty máme za sebou. V pátek 9. listopadu jsme došli k břehům Větného moře. Hned ráno jsme v herně našli dopis od krále, ve kterém nám napsal, že musíme splnit tři úkoly, abychom mohli lodí doplout na pobřeží země Království čtenářů a pokračovat v cestě. S chutí jsme se pustili do prvního úkolu - čtení slov z erbů. Za odměnu jsme dostali "vstupenky" na loď. Druhý úkol byl lehký - roztřídit správně "vstupenky" (přiřazování obrázků ke slovům - čtení s porozuměním). Každý si v "lodi" našel klidné místečko, na kterém úkol správně splnil. Protože cesta lodí trvala dlouho, vytvořili jsme dvojice a luštili jsme křížovky. To byl třetí úkol. V tajenkách nám vyšla slova pálí a pípá. Museli jsme společně přijít na to, co nám tato dvě slova napovídají. Nakonec tuto záhadu vyřešila Tina - pálí třeba trouba a pípá myčka. Bude to kuchyň. Další dopis a klíč jsme tedy měli hledat v kuchyni. Protože do kuchyně nemůžeme, zkusili jsme jídelnu (pobřeží Království čtenářů). A opravdu po chvíli zde Kristýnka našla další dopis a po delším hledání objevil Jeňa i klíč. V dopise jsme se dočetli, že máme najít zámek, který tento klíč odemkne. Nápověda byla - chodíte kolem mě každý den, ale nikdy jste nebyli uvnitř. Pavlík našel správné dveře. Po vstupu do místnosti jsme uviděli truhličku a v ní byla naše odměna - SLABIKÁŘE. Nadšeně jsme si hned začali Slabikář prohlížet. Zjistili jsme, co nás čeká. Měli jsme velkou radost, že jsme tak šikovní a společnými silami vyřešili vše, abychom mohli pokračovat v cestě. Těšíme se, až dorazíme do cíle, kde nás opět čeká malé překvapení.


Narozeniny naší republiky u Smajlíků

Minulý a tento týden jsme mimo jiné aktivity slavili se Smajlíky 100 let naší republiky. Navštívili jsme výstavu „Republika stoletá“ v domečku. Zde se děti podívaly na dobové uniformy, historické hračky – domeček pro panenky a také kočárek s miminkem.

Ve třídě nás navštívil voják AČR se zkušenostmi v zahraničních misích. Ukázal dětem uniformu, vojenskou helmu, plynovou masku se speciální pláštěnkou. Děti si vyzkoušely vojenské povely – pozor, pohov. Ačkoliv jej děti znají, řada z nich ho v uniformě vůbec nepoznala. Oním vojákem nebyl nikdo jiný než partner naší paní učitelky Magdy  - Roman. Tímto mu velice děkuji za to, že si na nás našel čas a strávil s námi příjemnou hodinku v naší třídě. Na rozloučenou jsme vojákovi zazpívali hymnu. Děti se naučily, že vojáci chrání naši vlast a jsou vždy připraveni, naši republiku chránit.

Z těchto akcí nám naše šikovná paní učitelka Magda udělala krásnou nástěnku v šatně naší MŠ.

Já osobně si myslím, že na výchovu k vlastenectví není nikdy brzy a kdybychom naši zemičku měli všichni opravdu ve svém srdci žilo by se nám všem o mnoho radostněji.


Halloweenský karneval u Hvězdiček

Ve středu 31.10. si děti užily převleků, tance a soutěží v halloweenském duchu. V průběhu her procházely bránou z říše živých do říše zemřelých a seznámily se s podobou halloweenské koledy v Anglii. Děkujeme rodičům za přípravu nápaditých kostýmů a pohoštění pro děti. Další dny se děti seznámily s podobou a tradicí dušiček, s kterou mají také zkušenost, kdy s rodiči chodí rozsvěcovat svíčky na hroby. Děti se nebojí o tomto tématu mluvit. Není to pro ně nic strašidelného, spíš něco tajemného, co chápou díky své fantazii a představám podobně jako další abstraktní témata.


Spolupráce MŠ oddělení Smajlíků s 1. třídou

V pátek 26. října nás navštívila dvě děvčátka ze školky z oddělení Smajlíků v hodině prvouky. Na začátku hodiny jsme se s nimi seznámili  a zopakovali jsme si ovoce, o kterém jsme si povídali v minulé hodině. Potom dostal každý rozstříhaný obrázek jablka či hrušky. Děti měly za úkol obrázek správně složit, nalepit na papír a vymalovat. Potom jsme si se sovou Ádou "zaletěli" na zahrádku, kde nám ukázala některé druhy zeleniny. Také nás seznámila s nářadím, jenž používá každý správný zahradník. Zahráli jsme si pohybovou hru Salát. V závěru hodiny jsme vybarvovali vždy tu část zeleniny, kterou jíme. Obě děvčátka byla moc šikovná. Za svoji pilnou práci obdržela velkou pochvalu i razítka. Ve škole se jim s námi velmi líbilo. I my se těšíme na jejich další návštěvu.


Halloween ve 3. třídě

V úterý 23. 10. jsme ve třetí třídě uspořádali Halloween. V angličtině jsme se seznámili s tímto  svátkem. Některé děti si přinesly strašidelné rekvizity nebo se oblékly do kostýmů, také si vyzkoušely říkanku Trick or treat. V dalších hodinách jsme si povídali o české tradici - dušičkách. Halloweenské řádění jsme ukončili ve výtvarné výchově, výroba strašidelných hradů všechny moc bavila. JD


Oslava 100 let naší republiky malbou

Žáci ze šesté a sedmé třídy se proměnili v umělce a nakreslili potrét našeho významného představitele státu, který se zasloužil již před 100 lety o založení naší republiky. Posuďte, jak se jim to podařilo. Poznáte, koho portrétovali??

Portrét osobnosti- slavíme 100 let ČR


Republika stoletá

V úterý 16. října navštívili čtvrťáci v Domečku zajímavou výstavu ke 100. výročí naší republiky ve spojení s Lipníkem nad Bečvou. Seznámili jsme se s podobou našeho města i náladou nově zrozeného státu před lety pomocí materiálů na výstavních panelech i prostřednictvím promítaných fotografií. Rádi jsme si zahráli pexeso s obrázky Lipníka, skládali jsme puzzle a na závěr jsme si vlastnoručně orazili pohlednici lipenského náměstí. JJ


  předchozí stránka 2 / 82   následující stránka