Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 6. - 7. 5. 2019

Ceník platný od 1. 9. 2018

Rozšíření MŠ - Výběrové řízení

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do MŠ 14.-15.5.2018

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2018/2019

Zahájení šk. roku: 3. 9. 2018 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018
Vánoční prázdniny: 22. 12. - 2. 1. 2019
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2019 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 1. 2. 2019 (pátek)
Jarní prázdniny: 18. 2. - 24. 2. 2019
Velikon. prázdniny: 18. 4. - 19. 4. 2019
Konec šk. roku: 28. 6. 2019 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 2. 9. 2019Volba školské rady

Pozdrav z lyžařského pobytu - den 4. - odpočinkový

Třetí den aktivního pohybu se doporučuje zvolnit, a proto jsme dnes zvolili vycházku. Ti mladší pěší a ti... no řekněme zdatnější na běžkách. Byla spousta legrace.

Ale ani pěší skupina nezahálela - po procházce je čekala zasloužená odměna v podobě něčeho teplého v restauraci. Ale to sluníčko, sníh a modrá obloha... Hmmm... Posíláme vám trochu i domů :-)


Pozdrav z lyžařského pobytu - den 3.

Hlásíme sluníčko na svahu i v úterý. Zdravíme všechny doma :-) Máme se krásně.


Pozdrav z lyžařského pobytu - den 1. a 2.

Po pohodové cestě jsem dorazili v neděli na ubytování a poměrně brzy jsem šli spát, abychom nabrali síly na první den výcviku. A že to stálo za to! Sluníčko svítilo celý den a i množství sněhové pokrývky je zcela uspokojující - což je patrné i z fotografií.


Zvířátka u Hvězdiček

Ve čtvrtek 17.1. Hvězdičky navštívila lesní pedagožka Romana. Přišla dětem přiblížit život lesní zvěře v zimě, krmení a příbytky zvířátek. Donesla s sebou zvířecí kůže, paroží a různé pochutiny pro zvířátka. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí, potěžkaly si rohy i paroží, rozdělily potravu na vhodnou a nevhodnou pro zvířátka a pohladily si kůže lesních zvířat. Velmi se nám beseda líbila a domluvili jsme si návštěvu s Romanou v lese.


Půjdem spolu do Betléma

V pátek 11.1. se Hvězdičky vypravily do místního kostela. Společně jsme si prohlédli vánoční výzdobu a betlém. Všechny figury jsme si pojmenovali. Některé děti vložily minci černouškovi a on jim za to pokýval, jako výraz díků. Po prohlédnutí kostela jsme si šli prohlédnout ještě velký malovaný betlém v Meditační zahradě, bohužel jen přes zamčenou bránu. Děti byly nadšené a o betlému jsme si povídali ještě odpoledne.


Broučci v zimě

Začátkem týdne k nám zavítali do školky Tři králové s hudebním vystoupením v podání žáků z 5.třídy ZŠ Sluníčko. Broučkům se vystoupení školáků moc líbilo, a tak jsme se písničku Tři králové naučili. S příchodem prvního sněhu děti poznávaly zimu jako roční období, ve výtvarných a pracovních činnostech tvořily obrázky k básničce Sněhuláček - panáček, na školní zahradě si užily hrátky na sněhu. V závěru týdne jsme navštívili kostel sv.Jakuba, kde jsme shlédli několik krásných betlémů:) 


Sněhové radovánky - Hvězdičky, Smajlíci a 1. třída

V pondělí 7. ledna jsme si šli všichni společně zadovádět ve sněhu. Bílá nadílka se nám moc líbila. Bobovali jsme, házeli jsme na cíl, stavěli jsme  "bábovičky", atd. Vůbec se nám nechtělo odejít na oběd. Snad nebude brzy tát a my se na kopeček ještě vrátíme.


Tři králové 2019

V pondělí 7. ledna popřáli žáci 5. ročníku všem dětem i dospělým ve škole hodně zdraví a štěstí v novém roce. S koledou vystoupila celá třída za doprovodu Dominika N. na trubku a Julie T. na klarinet, kterým bych chtěla zároveň moc poděkovat. Vystoupení se dětem povedlo a i touto cestou přejeme všem šťastný nový rok 2019. KR 


Sleva na dani za rok 2018

Zde si můžete stáhnout formulář o výši vynaložených výdajů pro uplatnění slevy na dani za rok 2018:

Potvrzení o výši vynaložených výdajů pro MŠ


Vánoční den v 1. třídě

Na pátek 21. prosince jsme se dlouho těšili a nemohli jsme se tohoto dne už dočkat. Hned ráno jsme pozvali naše malé kamarády ze školek na krátkou vánoční besídku plnou básniček a koled. Nechyběla ani anglická písnička o malé vločce či hra na flétny. Potěšilo nás, že i žáci druhé a páté třídy přijali naše pozvání na vánoční besídku. Vystoupení se nám moc povedlo. Odměnou pro nás byl velký potlesk všech diváků. Potom jsme si připravili vánoční pohoštění - cukroví i něco slaného. Uvařili jsme si čaj, popřáli jsme všem krásné Vánoce. Ukázali jsme si spoustu vánočních zvyků - hrníčková kouzla (perníkové srdíčko = spousta kamarádů, papírový kapesníček = časté nachlazení, rýma, nemoc, šupina z kapra = hodně penízků, střepy = štěstí, krajíček chleba - dostatek jídla, maminka bude vařit oblíbená jídla, bonbón - dostatek sladkostí a mlsání), krájení jablíčka - objevila se nám hvězdička, pouštění ořechových lodiček - všechny lodičky plavaly k sobě = budou z nás dobří kamarádi, sfoukávání svíček - kouř směřoval všem ke stropu = pozor na nemoci, házení střevícem  - špička ke dveřím = dívka se do roka vdá. Pověděli jsme si i o zlatém prasátku a jmelí. Nakonec jsme si zazpívali koledy, Anetka, Tina a Naty nám také zahrály na klavír. Pak už došlo na rozdávání a rozbalování dárků, které byly pod stromečkem.

Děkuji všem dětem za pěkné vystoupení na besídce, dále pak Ellence, Robinovi, Petrušce, Tině, Naty i Anetce za krásnou hru na hudební nástroj. Děkuji i rodičům za malé občerstvení, které přispělo k vánoční atmosféře ve třídě.

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.


  předchozí stránka 3 / 87   následující stránka