Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 31.10. - 1.11. 2019

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Comenius - návštěva Finska se blíží

V březnu 2014 se chystá výprava z naší školy do další země projektu Comenius - Finska. V rámci projektu budeme prezentovat dětmi vytvořené materiály, faktografické plakáty, vlajky. Těšíme se do této pro nás legendami opředené země!!!! AŠ


Zpravodajství z Maďarska

Zdravíme všechny z naší partnerské návštěvy a posíláme fotozpravodajství...


Partnerská návštěva v Maďarsku

Posíláme všem žákům a kolegům, rodičům a přátelům pozdrav z malebného městečka Szeghalomu v Maďarsku. Velikostí i počtem obyvatel se toto město rovná našemu Lipníku n/B. Atmosféra je zde velmi přátelská a naše děti se opět rychle začlenily do kolektivu místních dětí. Na přiblížení atmosféry zasíláme pár fotek... 

 


Těšíme se do Maďarska...

Itálie2013Dne 18.9.2013 navštíví zástupci našich žáků a pedagogové partnerskou školu v Maďarském Szeghalom, nedaleko od hranic s Rumunskem. Už se těšíme, že se opět setkáme s našimi novými přáteli. Doufejme, že se nám podaří Vás průběžně informovat.

Program setkání je opět velmi pestrý...


Itálie pro nás představuje - sport, noví přátelé a dobré jídlo...

Itálie bude pro nás znamenat spoustu nových přátel a zážitků. Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci naší školy a budeme se společně těšit na další partnerské návštěvy.


Pozdrav z partnerské návštěvy Itálie

Zdravíme všechny spolužáky, učitele, ostatní kolegy a rodiče Sluníčka. Do partnerské školy jsme dorazili v pořádku. Žáci jsou ubytovaní a nyní pracují se spolužáky ve třídě. Postupně připojíme ilustrační fotografie, abychom Vám představili místní školu.

Zdraví Věra, Petr a Katka.

Hello everybody :)

we are saying hello from Italy :) Our pupils are at school with their host pupils and enjoying their time :)The weather is rainy here but we are enjoying Italian athmosphere :). As soon as we have more photos we will attach them here so that you can see what we did, where we were and how the Italian school is :).

See you soon, Věra, Peter and Kate :)


Partnerská návštěva Comenius - závěrečné zhodnocení

We are the champions! neboli O jedné zajímavé mezinárodní návštěvě

V týdnu od 11. do 15. února 2013 jste mohli v ZŠ a MŠ Sluníčko potkat Italy, Finy, Němce, Poláky a Maďary, kteří k nám do Lipníka nad Bečvou zavítali v rámci mezinárodního projektu Comenius 2013, jehož letošní ročník byl tematicky zaměřen na otázky spojené s možnostmi trávení volného času dětí a mladých lidí v České republice a dostal název We are the champions!

Tento mezinárodní projekt, zahájený v roce 2012 a končící v roce 2014, postupně probíhá v jednotlivých partnerských zemích po celé Evropě. Například v měsíci říjnu 2012 se uskutečnil v Německu a v květnu letošního roku bude pokračovat v další evropské zemi, a to v Itálii.

Pro naše hosty jsme připravili myslím pestrý a zajímavý kulturní i sportovní program zahrnující třeba návštěvu nedalekého hradu Helfštýna, procházku historickými ulicemi našeho malebného města s výkladem v angličtině, návštěvu mezinárodní školy v Olomouci nebo bowling. Každý si mohl vybrat podle toho, co je mu blízké a k čemu má vztah.

Děti z partnerských zemí, jež nás také poctily svou návštěvou, zase v těch dnech postupně poznávaly každodenní život svých českých vrstevníků, protože právě v českých rodinách celý týden bydlely. Všichni společně s českými kamarády chodili do školy, účastnili se odpoledních mimoškolních aktivit, zkrátka sportovali, bavili se, odpočívali a poznávali se.

Nejen hudba tedy spojuje národy a jedním dechem dodávám, že národy spojuje taktéž způsob, jakým lidé v jednotlivých zemích světa tráví svůj volný čas a jak se umějí nebo neumějí zabavit. Najednou si totiž uvědomíme, že ač nás dělí vzdálenosti i jiné kulturní tradice, přesto se od sebe zase tolik nelišíme. A to je velmi dobře.

Kroužek žurnalistiky, 2.st. ZŠ Sluníčko


Partnerská návštěva Comenius - den 3.

Ve čtvrtek 14.2.2013 proběhl poslední den oficiálního programu Comenius. Žáci absolvovali poslední den výuky s našimi žáky ve Sluníčku. Dospělí účastníci se setkali na závěrečném mítinku k projektu. V poledních hodinách se přesunuli do Olomouce. Navštívili mezinárodní školu a i přes velmi studené počasí prohlídli pamětihodnosti města Olomouce.  A odpoledne už bylo ve znamení sportu, v tomto případě bowlingu. Nejdříve žáci a potom i dospělí účastníci projektu si zahráli bowling na Factory. Na úplný závěr se dospělí účastníci setkali s našimi učiteli na společné večeři. Těšíme se na další setkání v Itálii !!!!


Partnerská návštěva Comenius - den 2. O Lipníku v angličtině

Ve středu odpoledne jsme společně se svými maďarskými a polskými kamarády, kteří nás navštívili v rámci mezinárodního projektu Comenius 2013, navštívili dětské oddělení lipenské městské knihovny, kde byl pro nás připraven velmi poutavý program. Zhlédli jsme třeba česko-anglickou prezentaci o Lipníku nad Bečvou, poté vyluštili cizojazyčnou křížovku, zahráli si pexeso a také jsme se podívali na nový film Janek a Anežka, jenž nás alespoň pomyslně zavedl na nedaleký Helfštýn, protože právě tam, na hradě, se děj filmu odehrává. Paní knihovnice, děkujeme vám za to, že jste se nám i našim hostům tak věnovaly.


Partnerská návštěva Comenius - den 2.

Dnes se děti účastnily výuky. V 5. třídě hodiny tělesné výchovy a hráli vybíjenou Česko proti smíšenému družstvu Maďarska a Polska. Od 10 hodin všichni hosté absolvovali prohlídku města Lipníka nad Bečvou s průvodcem. Dospělí se setkali v Domečku se zástupci města Lipníka nad Bečvou. Pro žáky si odpoledne připravily program pracovnice Městské knihovny v Lipníku n.B. (viz samostatný článek)


  předchozí stránka 2 / 3   následující stránka