Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 31.10. - 1.11. 2019

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Podzimní prázdniny a ředitelské volno

Od 29.10. - 30.10. mají děti podzimní prázdniny.

Od 31.10. - 1.11. je vyhlášeno ředitelské volno. 

Kdo z rodičů by měl zájem v těchto dnech o družinu, nechť se nahlásí do 18. 10. Aleně a Evě. Děkujeme za pochopení. 

                                                                       A+E


Škola v přírodě 2019

Letošní škola v přírodě se konala od 9. do 13. září na hotelu Rejvíz v Jeseníkách a moc se nám vydařila. Nejen že nás provázelo pěkné počasí, ale i děti byly bezvadné, a tak jsme si mohli krásnou přírodu a pobyt na čerstvém vzduchu užít dosyta. Kromě pondělní vycházky k Lurdské jeskyni, úterní soutěže ve smíšených družstvech v areálu zahrady hotelu, přehazované a středečního výšlapu na rozhlednu Zlatý chlum a Čertovy kameny uspořádali ještě páťáci stezku odvahy, kde si připravili pro ostatní strašidelné masky a trasu s plněním úkolů. Ve čtvrtek jsme vyrazili společně s třeťáky a čtvrťáky na další túru do Zlatorudných mlýnů a do Hornického muzea a večer nás čekala bezvadná diskotéka. V pátek už nastalo balení a úklid pokojů (získali jsme dokonce 2. a 3. místo v úklidu!), ale přesto jsme si našli čas, abychom se ještě podívali k Velkému mechovému jezírku. Navíc jsme si letos mohli užít nového krytého bazénu, který každá třída navštívila dokonce 2x. Bylo to super! JJ


Rejvíz 2019

Týden od 9. do 13. září jsme strávili v krásném prostředí Penzionu Rejvíz v Jeseníkách. Zvládli jsme výšlap na rozhlednu Zlatý Chlum a Čertovy kameny, vyzkoušeli jsme si rýžování zlata a užili spoustu legrace při hrách a soutěžích. Nechybělo ani koupání v krásném bazénu a oblíbená diskotéka či stezka odvahy. Učení jsme sice moc nedali, zato máme spoustu zážitků! JD


Konec školního roku ve Sluníčku

Již o den dříve – tedy ve čtvrtek 28.6. 2019 proběhlo slavnostní ukončení školního roku v našem Sluníčku. V pátek měli školáci ředitelské volno z důvodu zahájení stavebních úprav na druhém stupni ZŠ.

Konec školního roku je nejen časem těšení se na prázdniny, ale i časem změn a konců či začátků nových etap v životě našich dětí i dospělých. Celý ceremoniál moderovala naše paní ředitelka. Začali jsme od těch nejmenších mocně jsme tleskali  povzbuzovali naše předškoláčky, kteří míří do první třídy. Poté nastoupili naši deváťáci, kteří se s námi loučili. Navlékli si taláry a z rukou paní ředitelky si přebrali upomínkové předměty a pak už symbolicky odhodili svůj klobouk v dál a vykročili do velikého světa.

Rozloučení a poděkování z rukou paní ředitelky se dostalo i nám pedagogům a zaměstnancům naší ZŠ a MŠ Sluníčko – dostali jsme medaili se smajlíkem. Loučili jsme se taktéž s naší paní učitelkou Gabrielou Němčákovou, která odchází. Děkujeme za vše dobré a budeme se těšit na spolupráci alespoň v našem klubu rodičů (KRPS).

Přejeme všem lidem dobré vůle krásné léto a budeme se těšit na shledanou na začátku nového školního roku 2019/2020.


Den zvířátek u třeťáků

Ve čtvrtek 20. 6. proběhl Den zvířátek. Téměř všichni si přinesli fotku svého domácího mazlíčka, Natálka dokonce živého křečka. Nejprve každý své zvířátko představil a pověděl, jak o ně pečuje. V hodině matematiky jsme odhadovali váhu a velikost živých tvorů, také jsme vyřešili pár slovních úloh. Ve skupinách jsme hledali názvy zvířat ve skrývačkách, zpívali písničky a řešili hádanky. V hodině slohu svého mazlíčka každý písemně popsal a nakreslil. JD


T-MOBILE olympijský běh 2019


Školní výlet do Štramberku a Kopřivnice

Ve čtvrtek 13. června se vydali žáci prvního stupně naší školy na výlet za poznáním do překrásného městečka Štramberk a do muzea Tatra Kopřivnice. Nejprve jsme navštívili jeskyni Šipka, ve které nás přivítal neandrtálský člověk Bertík. Pak jsme se vydali na náměstí a cestou nasávali vůni štramberských uší, která se linula snad z každé pekárny. Minuli jsme několik roubených domů z 18. století. Navštívili jsme rozhlednu Štramberská Trúba, zchladili se v kostele sv. Jana Nepomuckého s pěknou výzdobou ve valašském stylu. Žáci 4. a 5. ročníku si prohlédli expozici výtvarných děl malíře Zdeňka Buriana. Krásná procházka lesem nás přivedla na rozhlednu Bílá hora, ze které jsme měli Beskydy jako na dlani. Po modré turistické značce jsme se pěšky vydali do Kopřivnice, kde jsme navštívili muzeum Tatra a výstavu věnovanou Daně a Emilu Zátopkovým. Nádherně naleštěné vozy, hasičská auta, motocykly a také krásná výstava věnovaná cestovatelům Hanzelkovi a Zikmundovi završily náš výlet. I když jsme se domů vraceli unavení, byli jsme bohatší o mnoho nových zážitků a poznatků. MR


Divadelní představení ve 4. třídě

Ve čtvrtek 6. června odpoledne předvedli čtvrťáci  svým rodičům dramatizaci dvou pověstí z dob minulých, o kterých se učili v hodinách vlastivědy - Dívčí válku a Mistra Jana Husa. Své herecké umění si již předem vyzkoušeli na představeních pro spolužáky 1. stupně a byli rádi, že se pověsti v jejich provedení líbily. Velké poděkování patří všem rodičům i prarodičům, kteří se zapojili do výroby kostýmů i některých rekvizit. JJ


Mistryně ČR ve 3. a 4. třídě

V naší škole máme moc šikovná děvčata tančící ve skupině Greatčata při SVČ v Lipníku n. B. - dvojčata Natálku a Nikolku ze 4. třídy a Natálku s Adélkou ze 3. třídy (ještě s nimi tančí i Karolínka, ale ta se zrovna vracela z Holandska a místrovství se bohužel nezúčastnila) - a zrovna těm se v sobotu 25. 5. podařilo získat v Praze v soutěži Czech Dance Tour se skladbou V zahradě 1. místo!
Czech Dance Tour je taneční soutěž všech věkových kategorii a různých tanečních stylů. Holky musely absolvovat nejprve základní regionální kolo, které se konalo 14. 4. 2019 v Havířově (zde získaly 1. místo).
Dále následoval postup na Mistrovství Moravy, které proběhlo 5. 5. 2019 v Prostějově (tady se umístily na 2. místě). Tímto se kvalifikovaly na Mistrovství ČR v Praze, které se konalo dne 25. 5. 2019 ve Sportovní hale Slávia.
Bylo zde přihlášeno 10 nejlepších skupin z celé ČR. Po základním finálovém kole porota vybrala nejlepších 5 skupin a tyto pak musely tančit znovu.
I přes velmi silnou a kvalitní konkurenci se jim pak podařilo vybojovat  zlatou medaili v dětské kategorii (8-12 let) v disciplíně hobby disko.
Srdečně gratulujeme! JJ

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik žáků 2. a 3. třídy je v plném proudu. Děti se na plavání vždy moc těší a dělají velké pokroky. JD


  1 / 53   následující stránka