Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Plavecký výcvik

Plavecký výcvik žáků 2. a 3. třídy se pomalu blíží ke konci. Děti udělaly velké pokroky a už se těší na Mokré vysvědčení. JD


Česká koloběžková liga tzv. ROLLO LIGA

Víkendem 18-19.5.2013 začala v Moravské Třebové , Česká koloběžková liga tzv. ROLLO LIGA. V sobotu odpoledne se jel dlouhý závod 26km, kadeti ve složení Kristina Pechová, Jarda Anton(Draci), Honza Jurášek(draci) a Ondra Hlosta(draci). Celkově jeli kadeti 16km.Jako první dojel Honza Jurášek(draci), druhý Jarda Anton(draci) a třetí Ondra Hlosta(draci) (jel svůj první ligový závod). Kristina Pechová(draci) pak také první z kadetek.

Druhý den se v neděli dopoledne jelo kritérium v délce 8km pro všechny kategorie. Nádherný závod, nejen pro oči příznivců a fanoušků Lipenských draků. Po několika desítkách metrů se dostali do jasného vedení pelotonu a toto vedení si již nenechali nikým vzít a do cíle dojeli v pořadí první Jan Jurášek (draci),druhý Jaroslav Anton (draci), pak čtvrtý Ondra Hlosta (draci). Děvčata kadetky dojely v pořadí druhá Kristina Pechová (draci) Veteránky ovládla skvěle jedoucí Ivana Dvořáková (draci).

Po dojezdu všech závodníků proběhlo dekorování a oběd no a ten byl zakončen společným fotem všech, kteří vydrželi až do konce. 
Po sborovém 3-4 trhni si ……. jsme se rozjeli ke svým domovům s myšlenkou, že asi za měsíc je další kolo Rollo ligy na Šumavě.

Zapsal: Vlastimil Jurášek


Cooking 10

Ve středu 5.6.2013 jsme se naučili vařit oblíbené hamburgery. Hodně se nám povedly. A vyhlášené hamburgery od Kata se mohou bát silné konkurence:-)


Procházka Lipníkem po církevních památkách

V pátek 24.5.2013 absolvoval 2. stupeň procházku Lipníkem po církevních památkách. V rámci této prohlídky jsme si prohlédli interiér kostela sv. Františka Serafínského s jeho monumentální vstupní bránou. Kostel stojí v areálu piaristické koleje na místě bývalého bratrského sboru. Obdivovali jsme nádherné fresky v kapli sv. Josefa, moderní interiér v kapli sv. Petra na hřbitově či nedávno zrekonstruovanou kapli sv. Rocha na Osecké ulici. Součástí prohlídky byl výklad o historii kostela sv. Jakuba Většího, návštěva renesanční zvonice s vyprávěním o historii zdejších zvonů, zastavení u morového sloupu a kašen se sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána a u hrobů významných osobností. Prohlídka byla zajímavá, v některých objektech jsme byli poprvé v životě.


Dětský den přeložen na 27.6.2013

Vážení rodiče, všichni jsme se těšili na tento pátek, ale počasí nám nedovoluje využít plně naši pěknou zahradu. Z těchto pochopitelných důvodů jsme se rozhodli přeložit výše uvedenou akci na 27.6. 2013. Spojíme tak tradiční s užitečným a slavnostně společně ukončíme školní rok 2012/2013.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás na konci tohoto školního roku.

Kol. pracovníků  ZŠ a MŠ Sluníčko


Naše absolventka se stala mistryní Evropy

Dostali jsme zprávu od paní Zapletalové, že se naše absolventka, Pavlína Zapletalová, stala
mistryní Evropy ve veslování. Všichni se těšíme z jejích úspěchů a věříme, že
to není naposled. Určitě ji čeká v budoucnu i některá z olympijských trofejí.
Gratulujeme!!!

Záznam ze závodů


Úspěchy koloběhu ve Francii (nový kroužek pro rok 2013/2014)

 První letošní závod Evropského poháru (EC) se uskutečnil ve Francii v městečku St.Brevin. Po několikadenní přípravě jsme ve čtvrtek 9.5.2013 vyrazili od lipenského stadionu směrem na Francii. Koloběžky a další nezbytné vybavení potřebné pro závody a i pro nocleh jsme vezli v přívěsném vozíku a my jsme se natěsnali do Trumfáckého autobusku.

Z české republiky dorazilo 7 závodníků a 4 členové Lipenských Draků jako technický a zdravotní či rodičovský doprovod.

Lipenští draci byli opět na předních místech výsledkových tabulek:  Kristina Pechová ( cadets womens) – zlato, Ivana Dvořáková ( veterans womens) – zlato a celkově womens – bronz, Jarda Anton ( cadets mens) – stříbro, Jan Jurášek (cadets mens ) – bronz. Výprava lipenských draků přivezla z EC celkem 11 medailí. Současně byla česká výprava nejúspěšnější výpravou na tomto EURO CAPU 2013.

Více na www.kolobehlipnik.cz galerie foto nebo Facebook.

S koloběžkářským pozdravem: „ 3-4 trhni si nohou…..“ .


Dopravní soutěž

Dopravní soutěž

6.5.  se děti s vedením p.vychovatelky E.Bařinkové zúčastnily okrskového kola dopravní soutěže. Družstvo bylo ve složení Martin Křupala, Tadeáš Grygar, Eliška Knoppová a Míša Střelecká. Děti vyhrály a postupují do okresního kola, které se koná 20.5.  Gratulujeme a držíme palce!!!!


Lyžařský výcvikový kurz 2013

Týden od 20. do 25. ledna strávilo 37 žáků naší školy na chatě Staré sedlo na Ramzové. Lyžovali jsme na vleku u Chaty pod Klínem, svah byl ideální se spoustou přírodního sněhu, počasí nádherné. Některé děti dokonce vyjely na vleky na Petříkov. Všichni zdokonalovali své lyžařské umění pod vedením kvalitních instruktorů. První družstvo vedl Roman Růžička, druhé družstvo Míša Skácelová, třetí družstvo Zdeněk Špaček, čtvrté družstvo Kristýna Mandáková a Kristýna Richterová, začátečníkům se věnovala Marcela Richterová. Snowboardisté poctivě dřeli pod vedením bývalého žáka Tomáše Šlosara. Týden lyžování jsme zúročili při závodě ve slalomu. Všichni zajeli výborně a na bedně stáli: slalom na lyžích - 1.místo Honza Vacula (6.třída) 2. místo Petr Lollek (6.třída) a na 3. místě se umístil žák třetí třídy Jakub Hubík.  V kategorii slalom na snowboardu se na 1. místě umístil Tadeáš Grygar (4. třída) na 2. místě Katka Váhalová (9.třída) a na třetím místě skončil Filip Staněk z páté třídy. GRATULUJEME!! Kromě lyžování jsme se výborně zabavili na chatě - stolní tenis, hry v bazénu, stolní fotbal, soutěže, hry, kvízy. Vyšli jsme si také na vycházku a užívali si sněhu v okolí chaty. Domů jsme se vrátili šťastni a spokojeni a hlavně bez úrazu. Za rok zase nashledanou!!


Den otevřených dveří je ve Sluníčku 15.11.2012

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska pořádá I. celorepublikový den otevřených dveří soukromých škol, který se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2012 na soukromých školách v ČR. Soukromé školy představí své nejnovější vzdělávací metody, své žáky a jejich úspěchy, moderně vybavené učebny a zároveň představí filozofii  žák – pedagog a škola – rodič.

Zváni jsou budoucí žáci s rodiči,  prarodiče a všichni přátele vzdělávání.

Bližší informace se dozvíte na stránkách sdružení.

Ve Sluníčku je možno se dohodnout a navštívit školu  v průběhu celého školního roku. Stačí zavolat 602735412 a dohodnout si termín s ředitelkou školy. Určitě se zúčastníme celorepublikové akce a uvítáme Vás v naší soukromé škole.


  předchozí stránka 2 / 6   následující stránka