Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020

Dravci

Ve středu 4. dubna nám společnost Zayferus přiblížila život dravých ptáků. Nejdříve jsme si vyslechli krátkou přednášku, pak jsme zhlédli let některých ptáků např. orla bělohlavého.

Barevná pastelka

Ve středu 28. března se jedna žákyně a jeden žák z naší třídy zúčastnili výtvarné soutěže Barevná pastelka.

Máme pohár

Ve středu 28. 3. se jedna žákyně zúčastnila soutěže ve šplhu. Ve své kategorii vyhrála 1. místo. Zároveň byla nejrychlejší soutěžící z celého 1. stupně a získala tak medaili i putovní pohár. Moc gratuluji a přeji hodně úspěchů v příštím školním roce.

Sluníčkový bál

V sobotu 24. 3. se konal Sluníčkový bál. Děkuji našemu houslistovi a jeho mamince, kteří měli jako jediní z naší třídy zájem aktivně se podílet na programu. Vystoupení se jim moc povedlo.

Úspěchy v soutěžích

Jedna žákyně se zúčastnila regionálního závodu v biatlonu žactva 2017 a dne 9. 12. 2017 získala 1. místo. Druhá žákyně se zúčastnila plaveckých závodů, ve kterých se v disciplíně "ZÁVODY JEDNOTLIVCŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL" v kategorii mladší dívky umístila opět jako v loňském roce na 1. místě. Oběma moc gratuluji a přeji hodně úspěchů v dalších letech.

Bobování

V pátek 9. 2. jsme se šli bobovat. Také jsme si ze sněhu postavili křesílka.

Malba na sníh

Ve středu 17. 1.  jsme ve výtvarné výchově malovali na sníh.

Tři králové

V pondělí 8. 1. jsme navštívili všechny třídy a zapívali jsme jim píseň Tři králové.

Vánoce

V pátek 22. 12. jsme si nejdříve vyrobili krásné svícny z jablíčka či pomeranče, potom jsme navštívili své mladší kamarády ve školce, pro které jsme si připravili krátké vánoční vystoupení. Popřáli jsme i ostatním všechno nejlepší do nového roku a po návratu nás už čekaly dárečky. Ochutnali jsme cukroví, exotické ovoce a uvařili jsme si čaj. Také my jsme si popřáli krásné Vánoce. Děkuji jednomu tatínkovi za nádherný živý stromeček, který si žáci mohli ve třídě ozdobit a prožít tak plně předvánoční atmosféru.

Čarovné Vánoce

V pondělí 18. 12.  jsme se zúčastnili hudebního programu Čarovné Vánoce pod vedením pedagoga a hudebního teoretika. Žáci se naučili, jak se kdysi hrávalo na kobzu, pastýřskou koncovku, dvojačku, grumle či okarínu, tedy hudební nástroje dřívějšího světa dětí. Společně s hrou na tradiční lidové nástroje byli také aktivně vtaženi do melodií a příběhů řady prastarých krajových vánočních písní, ze kterých se dozvěděli, že pro naše předky byly Vánoce také časem plným kouzel, magie, tajemných zázraků a čarování.