Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 31.10. - 1.11. 2019

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Výstava v Domečku

V úterý 15. října jsme navštívili výstavu Obrana hranic Československa v letech 1918 - 1919, jejíž součástí byla výstava Básník a domobranec  Bartoš Vlček.
Kluci se zajímali o uniformy, zbraně, náboje a dopisy vojáků. Holky zajímaly fotografie rodiny Bartoše Vlčka, dům, ve kterém v Lipníku bydlel a figuríny vojáků.
Děkujeme za pěknou výstavu.
2. a 3. třída

Výlet do Štramberku a Kopřivnice


Návštěva kostela svatého Jakuba v Lipníku

V pondělí a v úterý navštívili žáci 1., 2. a 4. třídy kostel svatého Jakuba v Lipníku. Prohlídku nám umožnila paní učitelka Němčáková. Kostel byl pěkně vyzdoben v rámci prohlídky Noci kostelů. Děti bedlivě naslouchaly zasvěcenému výkladu a měly také zajímavé dotazy.
Děkujeme za nevšední zážitek. M.R.


Plavecký výcvik

Plavecký výcvik žáků 2. a 3. třídy je v plném proudu. Děti se na plavání vždy moc těší a dělají velké pokroky. JD


Den Země

Ve středu 24. 4. jsme pro žáky prvního stupně uspořádali Den Země. Smíšené týmy plnily rozličné úkoly zaměřené na živly. Všichni se protáhli při hasičské rozcvičce a soutěžili o nejdelší žížalu. Při luštění kvízů, křížovek a hádanek si procvičili své znalosti o vodě, vzduchu, ohni i půdě. Zároveň si připomněli, jak mohou sami přispět k ochraně přírody. JD


Divadlo

Ve čtvrtek 7. února jsme jeli do Moravského divadla do Olomouce na balet Broučci. Nadšeně jsme odjížděli zpět do školy.


Podzimní tvoření z přírodnin ve výtvarné výchově - 2. třída


Muzeum Komenského v Přerově

V pátek 16. listopadu navštívili také prvňáčci a druháci naší školy Muzeum J. A. Komenského v Přerově. Do Přerova jsme jeli vlakem, což bylo pro některé děti velkým zážitkem, protože vlakem jely poprvé. V muzeu jsme absolvovali výukový program Neobyčejné dějiny obyčejné školní třídy. Paní lektorka byla vynikající, děti se aktivně účastnily programu a expozice byla nádherná. Zkrátka vyučování trochu jinak.


Vycházka podzimní krajinou 1. a 2. třída

V úterý 9. října se prvňáci a druháci naší školy vydali na vycházku do Jezernice. Cestou jsme pozorovali dravé ptáky, podzimní květiny, traktory na polích a sklizeň řepy. Děti se dozvěděly, jak se v Jezernici vyrábějí cihly a mohly nakouknout, kde se cihlářská hlína těží. V Jezernici jsme navštívili regionální muzeum s výstavou ke 100. výročí založení ČSR. Viděli jsme originál české hymny starý skoro sto let, dobové fotografie, svatební fotografie, bustu T. G. Masaryka a spoustu krásných zachovalých starých předmětů - žehličky, psací stroj, ... Děti navštívily místní obchůdek, kde si prakticky vyzkoušely matematiku a finanční gramotnost. Cesta zpátky do školy nám příjemně uběhla, děti se zabavily s hračkami a drobnostmi, které si koupily. 


Ohlédnutí za školou v přírodě - Karlov pod Pradědem (2., 5. a také ostatní třídy)

Bylo pondělí 10. září - první den školy v přírodě. Byl to pozoruhodně aktivitami nabitý den. Hned po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na osmikilometrový výšlap po okolí. V úterý se pořádaly táborové hry v týmech o osmi nebo sedmi členech. Hráli jsme dvě hry. První byla o hledání obrázků s čísly - po vyhledání napsat co nejvíce slov podle obrázků. Úkolem druhé hry bylo hledat kartičku se stejným státem a něco si o něm přečíst, pak odpovědět na otázky a napsat je na kartičku.

Středa byla zasvěcena celodenní túře. Naše trasa vedla z Karlova pod Pradědem na Ovčárnu a zpět. V osm hodin začala stezka odvahy, kterou jsme přichystali my páťáci. Ve čtvrtek jsme hráli poslední hru v týmech, která byla náročná na paměť, běh a zabavila nás na celé odpoledne.

A už je pátek, přichází konec školy v přírodě, která byla super.             František K. (5. třída)


  1 / 2   následující stránka