Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Ředitelské volno 31.10. - 1.11. 2019

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Duhou za pokladem – aneb oslava svatého Patrika

Je málo svátků, které se z lokální zábavy rozšířily do celého světa. Den na oslavu jistého Ira, svatého Patrika, je jedním z nich. Původně připomínal počátky křesťanství v Irsku, později, především v USA, sloužil jako záminka se pořádně napapat a napít, dnes se po celém světě lidé oblečou do zelena, plují po zeleně nabarvených řekách a samozřejmě mají záminku se pořádně napapat a napít. A my na druhém stupni jsme se v pátek 15. března rozhodli naskočit do party vagónu a pěkně si ten pátek zpříjemnit (v neděli, kdy se St. Paddy slavil, nikdo do školy přijít nechtěl).

Pojali jsme to jako soutěž o nejzajímavěji, nejhezčeji, nejoriginálněji, nejzeleněji, nejirštěji, nej… vyzdobenou třídu. No prostě žáci museli ohromit porotu drsných chlapů učitelů, kteří se nedají podplatit žádnými kokinami, obalamutit dětským pohledem ani přesvědčit líbivými řečmi. Taktéž bylo třeba potěšit srdce vlídné paní ředitelky, která si taktéž třídy v celé své kráse prohlédla. Žáci měli týden na to, aby si sehnali dekoraci, případně připravili nějaké dobroty a možná dokonce si zjistili, o čem ten svátek vůbec je.

Každá třída se na to vrhla s rozličnou strategií. Šesťáci už při nejbližší možné příležitosti začali nosit všemožné zelené věci a irské motivy, načež v pátek měli třídu zelenou od shora dolů s bufetem plným sladkostí (ale i zeleného ovoce) trůnícím veprostřed třídy. Sedmáci a deváťáci zvolili klasické meditování a plánování do poslední chvíle, ale vše stihli včas a deváťáci dokonce přinesli buchtu se zeleným topingem (který pak během dne záhadně zmizel, když málem přiotrávili učitele angličtiny). Osmáci celou dobu vypadali, že volí podobnou taktiku jak sedmička a devítka, ale při pátečním vyhodnocování přiznali, že tajně spřádali plány skryti před pohledy všech, aby nikdo neukradl jejich nápady. Ono přizvat si tančícího leprikóna vůbec nebyl špatný nápad!

Páni učitelé tak nakonec měli velmi těžké rozhodování. Bufet šesťáků byl velmi působivý, buchta deváťáků vcelku chutná a muffiny osmáků opravdu delikatesní. Nakonec se ale přísná porota shodla ocenit prvním místem šesťáky, kteří vytvořili opravdu originální a příjemné zelené místo k oslavám irských tradic. Byli to tedy oni, kdo si odnesli hlavní poklad leprikóna. Ostatní třídy ale byli taktéž oceněné po zásluze za snahu a velmi jim za to děkujeme. Dobrá práce! Prohlašujeme tedy tuto soutěž za úspěch a příště si ji zopakujeme při nějaké další příležitosti.

Za celý druhý stupeň zdraví Tomáš Hrabec


Laboratoře pořád jedou.....

Laboratoře jedou, i když je kolem stavební ruch. A pořád to malé laboratorníky baví. Některé pokusy po nás "opakují" i v televizi v Zázracích přírody:-)  AŠ


Laboratoře jsou tu zase.....

A opět v novém školním roce roce jsou tu laboratoře. Staří "mazáci" teď už ze 7. třídy, vytrvalí čvrťáci a noví třeťáci. Ať nám ten elán vydrží až do konce roku:-) AŠ


Druhý stupeň na škole v přírodě

V pondělí 11. září jsme s žáky druhého stupně (sedmá až devátá třída) vyrazili na chatu Brian na Horní Bečvu. Vlídné počasí nás zrovna neuvítalo, ale hned večerní procházka beskydskými lesy mezi mloky a liškami nám přecejen ukázala, jaké krásy se pod rouškou mokré mlhy a mraků skrývají.

V pěti dnech jsme postupně probádali všechny turistické cesty, které okolí nabízelo. Po trasách okolo říčky Mečůvky směrem na Marťiňák, či na strmých svazích na Benešky, jsme občas ztráceli dech (nejen tedy díky krásným výhledům), ale i přesto se z toho nakonec vyklubaly příjemné vycházky. Ve středu jsme spojili síly s čtvťáky, páťáky a šesťáky, abychom vystoupali na nejvyšší kopec v okolí, příznačně pojmenován Vysoká. Přes Třeštík a PP Kalnatá jsme dorazili zpět na chatu. Některým dětem až ukápla slza nad tou veškerou krásou, když procházely mechovými lesíky, když se zohýbaly před perličkami vody zachycenými na pavučinkách a když uviděly, kde vzniká řeka Bečva, kterou tak věrně znají v lipenském okolí. Ani výhled do okolí tolik nepotřebovaly, když viděly masivní mraky převalující se přes hřeben hor, kudy následně procházely. Je však pravdou, že když v nižších nadmořských výškách vykouklo slunce, přivítali jsme jeho hřejivé paprsky s vděčností. 

Večer se ukázalo, že středeční celodenní procházka nám dala spoustu energie, museli jsme tedy ve čtvrtek ještě jednou vyrazit ven. Navíc nás znovu hřálo sluníčko, tudíž by to byla obrovská škoda toho nevyužít. Především pak na louce Pod Kotlovou se děti vyřádily, předhánějíce se v atletických a silových výkonech, díky čemuž si o to více užily posledního turistického výkonu. 

Večerní program byl taktéž pro žáky výživný. Nevím, jestli si více užili tradiční hru Městečko Palermo či sedavou házenou, jistě i ocenili pár matematických příkladů a anglických aktivit, ale i stavění věže ze špejlí. Nechyběla ani diskotéka a stezka odvahy. Dostali také dost volného prostoru, aby si užili na houpačkách a kolotočích a vyřádili se na dalších atrakcích v okolí chaty. 

Je však pravdou, že při pátečním odjezdu jsme byli docela rádi, že jedeme domů. Únava se již dostavovala a především počasí se rozhodlo stávkovat a přineslo zimu a před deštěm jsme doslova prchali.

Za učitelský sbor chceme žákům poděkovat za příjemně strávený čas a těšíme se zase příště.

Tomáš Hrabec a Martin Janský


Skákající šesťáci - výlet do Brna

V úterý 30. 5. jsme byli s třídou na výletě v Brně. Byl s námi pan učitel Hrabec a pan učitel Janský. Když jsme přijeli do Brna, jako první jsme navštívili Kapucínské hrobky, kde bylo plno mumifikovaných mrtvol. Tam to bylo super, ale zima. O kousek dál byl Petrov s katedrálou Svatého Petra a Pavla. Přes Zelný trh jsme se zašli podívat na Brněnského draka.  Potom jsme tramvají konečně dojeli do Jump parku. Všichni si to moc užili. Jump park byl nejlepší! Po dvou hodinách jsme šli zahnat hlad do Vaňkovky, kde jsme potom měli rozchod, chodili jsme po obchodech nebo odpočívali. Prohlídku Brna jsme zakončili malou procházkou na náměstí Svobody, kde jsme mrkli na orloj, fontánu pojmenovanou po básníku Janu Skácelovi a kostel Sv. Jakuba staršího. Těsně před bouří jsme odjeli vlakem do Přerova, kde jsme nestihli vlak do Lipníka a hodinu si počkali na další. Výlet jsme si užili a snad není poslední, který naši třídu čeká.

Sepsali: Bára Lužová, Simča Šramová, Klára Olenočinová a další žáci 6. třídy


11. 11. 2016 Den legionářů strávil 2. stupeň prohlídkou Legiovlaku v Přerově

Na mezinárodní den legionářů vyrazili žáci druhého stupně se svými učiteli do Přerova prohlédnout si Legiovlak. Spolu s komentářem zasvěcených průvodců jsme měli možnost poznat, v jak nelehkých podmínkách bojovali za svobodu samostatného Československa naši předci. 


Tělesná výchova na 2. stupni

V hodinách tělesné výchovy v prvním pololetí letošního školního roku dostali žáci takový neobvyklý úkol - připravit si referát do předmětu Tělesná výchova. O co jde? Seznámit své spolužáky se sportem, který je baví, nebo který si vyberou. A jak se s tím žáci popasovali? Podívejte na fotografie. Už jsme měli referáty o kolové, jezdectví, fotbalu, triatlonu a dalších sportech. Předvedla se nám i děvčata co tancují -  street-dance, orientální tance, mažoretky. A nechyběl i moderní výrazový tanec. Proto jsem jako takové malé vánoční překvapení do hodiny tělocviku dívkám pozvala sólistu baletu Moravského divadla Olomouc - Ivo Jambora. A že se dívkám beseda líbila, samy si také některé taneční kroky i pečlivě zkoušely.

Gabriela Němčáková


Cooking s dívkami 6. a 7. ročníku

V prvním čtvrtletí si dívky ze 6. a 7. třídy v perfektně vybavené školní kuchyňce vyzkoušely nejrůznější recepty - od pizzy přes perníčky, lahodné kokosky, mafiny a došlo i na mini školní souboj v Prostřeno! Jen tak dál...


Pár fotek z laboratoří

Pár fotek z laboratoří 2016/2017. Stará parta "šesťáků" chodí do laboratoří v pátek a noví laboratorníci ze 3. a 4. třídy v hojném počtu v pondělí:-) Kéž nám to nadšení vydrží všem.... AŠ


Poslední den školního roku 2015/2016

Poslední den školního roku 2015/2016 na dvoře Sluníčka, v 9. třídě a na zmrzlinovém poháru ve Fantasy. AŠ


  1 / 12   následující stránka