Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 28. - 30. 6.

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Družina v parných dnech


Ať je náš kamínek symbolem Vašich vzpomínek

S dětmi z 6. a 7. třídy jsme ve výtvarné výchově malovali kamínky zejména s prázdninovým motivem. Jsou pro vás všechny, kteří naši školu navštěvujete a doprovázíte své děti. Kamínky budou od pondělí na dvoře školy. Vyberte si takový, který s Vámi rád pojede na dovolenou a nezapomeňte sdílet jeho cestu pomocí sociální sítě Facebook ve skupině Kamínky.

Děti i já Vám moc děkuji a přeji krásné léto plné sluníčka a nezapomenutelných zážitků.

S pozdravem Laďka Bezděková


Laboratoře květen - červen 2021

Od května už zase chodíme do laboratoře a doháníme všechny pokusy. AŠ


Málo času na mnoho aktivit

Po příchodu dětí zpátky do školy je najednou na všechno málo času. I tak jsme stihli mnohé. Od dárečků maminkám, přes malování kamínků a výrobu piňaty až po střílení ze vzduchovky, smažení palačinek nebo vodní radovánky.

Zájmových činností je v plánu daleko více, ale času na ně už moc nezbývá. Za dva týdny budou děti užívat letních prázdnin. V družině se snažím s dětmi alespoň o to více pestré, než plánované :-) .

Určitě se vydáme k řece Bečvě na slíbený brod. Stihnout bychom měli i společnou procházku na zmrzlinu a zájem by byl i o "klubový" výlet. Dětské tipy jsou návštěva laser nebo jump arény v Olomouci. Uvidíme podle zájmu a také časových možností.

Chtěla bych poprosit rodiče, aby děti u sebe měly pár drobných na malou útratu (zmrzlina nebo pohár apod.) V příštím školním roce se budeme společně snažit o vydělání nějakého žoldu do klubové kasičky (z akcí školy, prodeje drobností), jako tomu bylo v předchozích letech.

Děkuji dětem za jejich osobitost a nadšení. A též děkujeme za finanční podporu našeho tygra Sunnyho (pro ZOO Olomouc).

paní vychovatelka Laďka


Den Země

U příležitosti Dne Zěmě si pro nás paní vychovatelka Laďka připravila zajímavou soutěž. Dětem se moc líbila a všechny úkoly splnily bez sebemenších problémů.

Děkujeme paní vychovatelce Laďce


Adoptovali jsme ho...

Adoptovaný tygrSituace zavřených zoologických zahrad nás nenechala chladnými. Přemýšleli jsme, aby pouhá adopce nebyla pouhou adopcí, pomocí.

Pro naši školu je regionálně nejbližší ZOO Olomouc. Blízká je nám i srdcem. Děti tamní zvířátka milují a nejen se školou, ale i s rodinou se tam rády vracejí. Podporu zoologické zahradě návštěvou nyní nelze vyjádřit a zahrady volají o pomoc. Napadla nás tedy jiná cesta...

Zvolili jsme MASKOTA školy! Majestátní zvíře se slunečným výrazem ve tváři. Tygra ussurijského. Do školy pořídíme maskota v plyšové podobě a za živým se vypravíme v rámci školních výletů. Za finanční pomoc si škola vyslouží cedulku u zvířecího výběhu a další výhody spojené s adopcí zvířete.

Věříme, že i vy rádi našeho nového "miláčka" podpoříte malou částkou. Brzy uveřejníme číslo transparentního účtu, na který budete moci poslat peníze. Celou vybranou částku na konci školního roku pošleme na adoptivní konto "našeho" tygra.

Předem děkujeme paní ředitelce a panu Pospíšilovi za první finanční částku, díky které jsme pro školu získali všechny výhody a možnosti další spolupráce se ZOO Olomouc.

"Tygr je personifikací síly, odvahy, energie a všeho, co s tím souvisí. Je to rozený vůdce, plný optimismu a nápadů. Má rád překvapení a dokáže naplno užívat života." 

Tato charakteristika tygra by měla být jistou motivací pro naše žáky. Maskot jako vůdce k jejich odvaze, síle a nápadům, kterými si otevřou dveře do velkého světa.

Moc děkuji za podporu.

Laďka Bezděková


7. dubna - DEN VZDĚLANOSTI

Dne 7. dubna roku 1348 založil český a římský král Karel IV. pražskou univerzitu jako první z vysokých učení ve střední Evropě. Existence univerzity byla velmi důležitá pro české školství. Založení Karlovy Univerzity je symbolem rozkvětu vzdělanosti.

Připomeňme si tento den spolu s dětmi. Učiňme krok k jejich lepším zítřkům a chraňme si vzdělání jako životní poklad každého z nás.

Velké poděkování v těchto těžkých dnech patří zejména vedení školy, všem pedagogickým, ale i nepedagogickým pracovníkům, bez kterých by škola nebyla kompletní a fungující celek.

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost." (Jan Amos Komenský)

Mgr. Ladislava Bezděková


Duben, ještě tam budem.. ???

Myšlenka pranostiky aprílového měsíce evokuje otázku, kterou si klade snad každý ředitel školy, rodič, obchodník, zkrátka každý. Za kamna možná rádi vlezem, ale děti do škol pošleme raději než za kamna. Rozhodující datum je 12. dubna 2021. Pevně věříme, že vláda už své restrikce neupraví a dostojí svého plánu k rozvolňování. Nebude to lehké, před námi je silná zkouška. Ale vzájemnou pomocí vše zvládneme a nebudeme se bát! Všichni, kteří ustáli překážky až doteď bez zaváhání, jsou silní a trpěliví.

Těším se na děti. Věřím, že si zbytek času spolu maximálně užijeme. Připravuji jim neobvyklé aktivity a jistá cvičení k rozvoji vzdělání. Třeba se jim zalíbí. Učení hrou!

Krásné jarní dny a brzké shledání.

paní vychovatelka Laďka


Březen, za kamna vlezem...

Počasí tohoto týdne jde s březnovou pranostikou ruku v ruce. Za kamny a v teplíčku je sice dobře, ale už toho válení se a odpočívání v teple domova bylo dost! Přecejen bych viděla raději děti v pohybu a hlavně ve škole! Situace nám to stále neumožňuje, musíme vydržet a přát si, aby tohle martýrium konečně skončilo. Jaro už ale klepe na dveře! Dnes byly dokonce vidět i první koniklece nebo krokusy. Následující dny slibují pěkné jarní počasí. Děti, splňte si vždy své každodenní školní povinnosti a potom celé odpoledne věnujte venkovním aktivitám.

Věřím, že už to nebude dlouho trvat a volný čas budeme trávit společně.

S pozdravem paní vychovatelka Laďka


Knižní tipy na jaro

Milí rodiče, prarodiče,

budu moc ráda, když se dětem připomenou tradice a zvyky pro jarní období. Posílám knižní tipy, které jsou plné jara. Věřím, že se děti zapojí do prací na zahradě nebo v domácnosti. Holky najdou zalíbení ve vaření a zdobení, kluci zase v kutilství nebo v přípravě zahradních pomocníků (strojů a sekaček). O prázdninách společně vyražte do přírody, rozhlédnout se kolem sebe a vydechnout. Je kolem nás tolik krásného, jež nám pomůže odvrátit myšlenky od zlého.

Děkuji a přeji všem ve zdraví prožité jarní prázdniny. 

paní vychovatelka Laďka


  1 / 18   následující stránka