Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Den Země

U příležitosti Dne Zěmě si pro nás paní vychovatelka Laďka připravila zajímavou soutěž. Dětem se moc líbila a všechny úkoly splnily bez sebemenších problémů.

Děkujeme paní vychovatelce Laďce


Adoptovali jsme ho...

Situace zavřených zoologických zahrad nás nenechala chladnými. Přemýšleli jsme, aby pouhá adopce nebyla pouhou adopcí, pomocí.

Pro naši školu je regionálně nejbližší ZOO Olomouc. Blízká je nám i srdcem. Děti tamní zvířátka milují a nejen se školou, ale i s rodinou se tam rády vracejí. Podporu zoologické zahradě návštěvou nyní nelze vyjádřit a zahrady volají o pomoc. Napadla nás tedy jiná cesta...

Zvolili jsme MASKOTA školy! Majestátní zvíře se slunečným výrazem ve tváři. Tygra ussurijského. Do školy pořídíme maskota v plyšové podobě a za živým se vypravíme v rámci školních výletů. Za finanční pomoc si škola vyslouží cedulku u zvířecího výběhu a další výhody spojené s adopcí zvířete.

Věříme, že i vy rádi našeho nového "miláčka" podpoříte malou částkou. Brzy uveřejníme číslo transparentního účtu, na který budete moci poslat peníze. Celou vybranou částku na konci školního roku pošleme na adoptivní konto "našeho" tygra.

Předem děkujeme paní ředitelce a panu Pospíšilovi za první finanční částku, díky které jsme pro školu získali všechny výhody a možnosti další spolupráce se ZOO Olomouc.

"Tygr je personifikací síly, odvahy, energie a všeho, co s tím souvisí. Je to rozený vůdce, plný optimismu a nápadů. Má rád překvapení a dokáže naplno užívat života." 

Tato charakteristika tygra by měla být jistou motivací pro naše žáky. Maskot jako vůdce k jejich odvaze, síle a nápadům, kterými si otevřou dveře do velkého světa.

Moc děkuji za podporu.

Laďka Bezděková


7. dubna - DEN VZDĚLANOSTI

Dne 7. dubna roku 1348 založil český a římský král Karel IV. pražskou univerzitu jako první z vysokých učení ve střední Evropě. Existence univerzity byla velmi důležitá pro české školství. Založení Karlovy Univerzity je symbolem rozkvětu vzdělanosti.

Připomeňme si tento den spolu s dětmi. Učiňme krok k jejich lepším zítřkům a chraňme si vzdělání jako životní poklad každého z nás.

Velké poděkování v těchto těžkých dnech patří zejména vedení školy, všem pedagogickým, ale i nepedagogickým pracovníkům, bez kterých by škola nebyla kompletní a fungující celek.

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost." (Jan Amos Komenský)

Mgr. Ladislava Bezděková


Duben, ještě tam budem.. ???

Myšlenka pranostiky aprílového měsíce evokuje otázku, kterou si klade snad každý ředitel školy, rodič, obchodník, zkrátka každý. Za kamna možná rádi vlezem, ale děti do škol pošleme raději než za kamna. Rozhodující datum je 12. dubna 2021. Pevně věříme, že vláda už své restrikce neupraví a dostojí svého plánu k rozvolňování. Nebude to lehké, před námi je silná zkouška. Ale vzájemnou pomocí vše zvládneme a nebudeme se bát! Všichni, kteří ustáli překážky až doteď bez zaváhání, jsou silní a trpěliví.

Těším se na děti. Věřím, že si zbytek času spolu maximálně užijeme. Připravuji jim neobvyklé aktivity a jistá cvičení k rozvoji vzdělání. Třeba se jim zalíbí. Učení hrou!

Krásné jarní dny a brzké shledání.

paní vychovatelka Laďka


Březen, za kamna vlezem...

Počasí tohoto týdne jde s březnovou pranostikou ruku v ruce. Za kamny a v teplíčku je sice dobře, ale už toho válení se a odpočívání v teple domova bylo dost! Přecejen bych viděla raději děti v pohybu a hlavně ve škole! Situace nám to stále neumožňuje, musíme vydržet a přát si, aby tohle martýrium konečně skončilo. Jaro už ale klepe na dveře! Dnes byly dokonce vidět i první koniklece nebo krokusy. Následující dny slibují pěkné jarní počasí. Děti, splňte si vždy své každodenní školní povinnosti a potom celé odpoledne věnujte venkovním aktivitám.

Věřím, že už to nebude dlouho trvat a volný čas budeme trávit společně.

S pozdravem paní vychovatelka Laďka


Knižní tipy na jaro

Milí rodiče, prarodiče,

budu moc ráda, když se dětem připomenou tradice a zvyky pro jarní období. Posílám knižní tipy, které jsou plné jara. Věřím, že se děti zapojí do prací na zahradě nebo v domácnosti. Holky najdou zalíbení ve vaření a zdobení, kluci zase v kutilství nebo v přípravě zahradních pomocníků (strojů a sekaček). O prázdninách společně vyražte do přírody, rozhlédnout se kolem sebe a vydechnout. Je kolem nás tolik krásného, jež nám pomůže odvrátit myšlenky od zlého.

Děkuji a přeji všem ve zdraví prožité jarní prázdniny. 

paní vychovatelka Laďka


Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem...

Ano, jarní pranostiky jsou jistou metaforou pro dobu, která nás teď všechny ovlivňuje. Dobu v boji proti nemoci Covid-19. Poslední zprávy jsou děsivé a vidina lepších zítřků v nedohlednu. Mysleme optimisticky a zkusme dětem udělat hezké jarní prázdniny, ačkoli v jiném duchu než jsme zvyklí. Ať už se vrátí zima nebo propukne jaro - buďme zdraví, za kamna si vlezme a věřme v dobré do dalších měsíců.

Pro děti ze školní družiny (klubu) a třeba i Vám, rodičům, posílám dva odkazy na jarní kvízy. Děti moc zdravím a přeji si, aby vyplnily volný týden sportem a manuální činností doma. Aby pomohly s domácími pracemi, aby nezapínaly počítače, aby alespoň rána trávily bez mobilů a radovaly se z maličkostí. Ty maličkosti budou mít v budoucnu nejvyšší cenu.

paní vychovatelka Laďka

http://ankety.aktualne.cz/s3/TEST-Velky-jarni-test-Vyzkousejte-se

https://www.alik.cz/a/kvizy/poznas-jarni-kvety


Únor bílý...

Ahojte děti, milí rodiče...

zdravím Vás touto cestou ze školy (ze školní družiny). Situace s pandemií COVID-19 se nelepší a děti jsou nadále doma při distanční výuce. Věřím, že už je to deprimující. Jak děti, tak rodiče jsou vystaveni stálému tlaku a výhled k lepším zítřkům nikde.

Co se týká činnosti KLUBU... o řadu plánovaných aktivit jsme kvůli pandemii přišli. Ale nebojte! Jakmile to situace dovolí a bude se vše vracet do normálu, tak společně vyrazíme např. do Jump arény, Fun parku, na motokáry, do ZOO apod. Začneme se zase hýbat, trávit volný čas venku sportem a hrami. Nedílnou součástí našich aktivit bude i výtvarná činnost nebo výroba dekorací pro dané období. Zajdeme si v teplém počasí opět k řece Bečvě a vyrobíme si tolik slibovaný bunkr!

Chci ať děti ví, že je mi po nich smutno. Zkusíme dohnat co nejvíce možného po návratu do školy.

Moc se na Vás těším, vaše paní vychovatelka Laďka


"Veselé vánoční hody..."

... "zpívejte dítky koledy... O tom co se v klubu stalo, že se ..." 

Melodie vánočních koled, tradice a cukroví... To vše nám zavonělo v adventním čase, který jsme si i přes daná omezení nadmíru užili.

V pátek 18. 12. 2020 jsme zakončili starý rok "svátečním vánočním stolem", který byl ozdoben nejen vlastnoručně upečeným cukrovím, ale také ovocem a jinými pochutinami. Chtěla jsem dětem udělat krásné vánoční posezení se vším, co nám bylo dovoleno a dopřáno. Závěr patřil hrám a společnému sezení u stolu a stromečku s nadílkou od Ježíška jménem paní Ředitelka :-). Atmosféru Vánoc nám dělal zvuk koled, prskavky nebo skořápkové lodičky a zapálená svíčka. Rozkrojení jablíčka též nechybělo. Jablíčko věnovalo štěstí a zdraví všem dětem.

Děkujeme za dárky paní ředitelce. Já děkuji za dárky od dětí a do nového roku 2021 si přeji dny plné zábavy a "neočesaného" programu školního klubu.

pí. vychovatelka Laďka


Vánoce v družině

I letos byly děti ve školní družině hodné a proto se mohly těšit z nových dárků.

A + M


  1 / 18   následující stránka