Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Hvězdičky sledovaly z domova návrat ptáčků

Poslední týden lock-downu děti ve svých domovech sledovaly jarní návrat ptáčků, opakovaly si názvy i ptáčků, kteří začali hnízdit po zimě v korunách stromů nejen v zahradách. Děti nám posílaly zprávu o čekání na čápa - v Lipníku ještě nebyl, v Dřevohosticích již na hnízdo přiletěl. Děti doma vystřihovaly, stavěly hnízda pro práčky, počítaly a plnily další úkoly skřítka Vítka. Při on-line setkáních se děti cítily čím dál více jistěji, byly samostatnější a aktivnější. Od pondělí se už můžeme setkat s předškoláky osobně ve školce a my děkujeme všem rodičům i dětem za jejich aktivitu, spolupráci, nadšení, se kterým plnily zasílané úkoly a náměty. Na ty mladší se také všichni těšíme a stále na vás myslíme. Všem přejeme krásné jarní dny a zdraví. P. učitelky Dana a Mirka


Jaro a Velikonoce u Broučků

Také Broučci z mateřské školky se v tomto období vzdělávají formou distanční výuky. Momentální situace bohužel zatím nedovoluje přítomnost všech dětí ve školce. Broučci jsou ale aktivní a vzorně plní úkoly a inspirace, které od nás dostávají. Děti například sadily semínka, poznávaly probouzející se jarní přírodu, jarní květiny, seznámily se s významem a symboly Velikonoc, naučily se několik písniček a básniček s pohybovým ztvárněním, také si zatančily nebo zacvičily. Broučci jsou pilní jako včeličky a své výtvory z výtvarných a pracovních inspirací, pracovní listy nebo grafomotoriku nám rodiče posílají formou fotografií jako zpětnou vazbu. Někteří dokonce poslali i videa s naučenou písničkou, básničkou nebo tanečkem. Moc proto děkujeme rodičům za spolupráci a za jejich zpětnou vazbu, která nás vždy velmi potěší. Doufáme, že se situace brzy zlepší a my se budeme moct s našimi Broučky společně setkat také ve školce:) paní učitelky Inka a Míša


Návrat žáků do školy 12.4. 2021

Vážení rodiče, 12.4. 2021 nastoupí dětí a žáci do školy. Jedná se o žáky 1st. ZŠ a žáky v režimu předškolního povinného vzdělávání v MŠ (U nás jsou to Hvězdičky) v Přerově jde o Včeličky), pozor- děti 5-6 let., dále děti, které docházely do náhradních mateřských škol, jedná se o rodiče, kteří jsou zaměstnanci zdravotních a záchranných institucí. (Integrovaný záchranný systém ČR)

Prosíme rodiče o vyplnění formuláře, který jim byl zaslán v e-mailové poště dne 7.4. 2021. Formulář bude během dneška přístupný i na webu Sluníčka.

Děti a žáci, kteří prodělali Covid 19, se po dobu 90 dní po prodělání netestují.

Informace k organizaci nástupu dětí a testování jsou dostupné na telefonu 581 772 171, 602735412, e-mailu slunicko@slunicko.cz

odkaz na video testování dětí

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=1s


Adoptovali jsme ho...

Situace zavřených zoologických zahrad nás nenechala chladnými. Přemýšleli jsme, aby pouhá adopce nebyla pouhou adopcí, pomocí.

Pro naši školu je regionálně nejbližší ZOO Olomouc. Blízká je nám i srdcem. Děti tamní zvířátka milují a nejen se školou, ale i s rodinou se tam rády vracejí. Podporu zoologické zahradě návštěvou nyní nelze vyjádřit a zahrady volají o pomoc. Napadla nás tedy jiná cesta...

Zvolili jsme MASKOTA školy! Majestátní zvíře se slunečným výrazem ve tváři. Tygra ussurijského. Do školy pořídíme maskota v plyšové podobě a za živým se vypravíme v rámci školních výletů. Za finanční pomoc si škola vyslouží cedulku u zvířecího výběhu a další výhody spojené s adopcí zvířete.

Věříme, že i vy rádi našeho nového "miláčka" podpoříte malou částkou. Brzy uveřejníme číslo transparentního účtu, na který budete moci poslat peníze. Celou vybranou částku na konci školního roku pošleme na adoptivní konto "našeho" tygra.

Předem děkujeme paní ředitelce a panu Pospíšilovi za první finanční částku, díky které jsme pro školu získali všechny výhody a možnosti další spolupráce se ZOO Olomouc.

"Tygr je personifikací síly, odvahy, energie a všeho, co s tím souvisí. Je to rozený vůdce, plný optimismu a nápadů. Má rád překvapení a dokáže naplno užívat života." 

Tato charakteristika tygra by měla být jistou motivací pro naše žáky. Maskot jako vůdce k jejich odvaze, síle a nápadům, kterými si otevřou dveře do velkého světa.

Moc děkuji za podporu.

Laďka Bezděková


Velikonoční přípravy Hvězdiček

Na velikonoční svátky se i letos kvůli uzavřeným školkám děti připravovaly doma s rodinami. A jak je vidět na některých fotkách, budou mít domovy plné velikonočních ozdob. Přejeme všem veselé Velikonoce a usměvavé koledníky.


Doma u Hvězdiček rozkvetly jarní květinky

V tomto týdnu se doma děti učily poznávat jarní květinky, hledaly je při procházce, vyráběly z papíru a při prvním on-line spojení uměly uhádnout i jejich názvy ve slovních hádankách. Podívejte se, jak jsou děti doma s rodiči šikovní. Děkujeme za spolupráci všem rodičům.


Hvězdičky se učí doma

Když se školky zavřely, zůstali jsme ve spojení s dětmi, které se učí a hrají si doma. Podívejte se, jak se někteří inspirujete zaslanými úkoly a náměty na téma Povolání a řemesla (starost o domácí mazlíčky, čím bych chtěl/a být), Třídění odpadu a kam s ním (zpracování odpadového materiálů a recyklace) a také plnění Úkolů skřítka Vítka pro předškoláky. Je vidět , jak jste pilní, starostliví a jde vám to skvěle. Hodně zábavy u dalších úkolů přejí a těší na vás paní učitelky Mirka a Dana.


Karneval U Broučků

Dne 10. 2. 2021 se v oddělení MŠ Broučci konal Karneval. Od samého rána se děti chystaly do kostýmů, připravovalo se občerstvení a program. Po příchodu všech dětí mohla zábava začít. Karneval se zahájil módní přehlídkou, abychom si mohli prohlédnout všechny krásné kostýmy. Následovalo několik soutěží jako tanec s balonky, skákání v pytli, podlézání pod lanem, apod. Nakonec se celý karneval ukončil rozdáním spousty odměn a nechybělo ani bohaté pohoštění.
Na závěr bychom rádi poděkovali rodičům za zapojení do programu ve formě hojného občerstvení a nádherných kostýmů.
MŠ Broučci


Karneval Hvězdiček

V úterý 16.2. jsme oslavili poslední den masopustu karnevalovým veselím. Děti v krásných, nápaditých převlecích a kostýmech prožily zábavné dopoledne soutěží, tanců a také pohoštění od maminek. Děkujeme za štědré příspěvky rodičů na pohoštění i na balíčky plné drobných dárků. V soutěžích a pohoštění jsme pokračovali i další dny, neboť při dobré zábavě čas plyne rychle a nestihli jsme si zahrát všechny oblíbené hry.


Hvězdičky zasypal sníh

Děti se konečně dočkaly sněhu a mohly si donést do školky boby a saně. Na zahrádce děti stavěly sněhuláka, koulovaly se a na kopečku řádily na bobech, lopatách a ti nejodvážnější zkusili i snowboard. Všechny děti si řádění ve sněhu moc užily.


  1 / 33   následující stránka