Hvězdičky v kasárnách

Ve středu 8.9.2021 pro Hvězdičky z mateřské školy přijel posádkový autobus z Dukelských kasáren a všechny nás dopravil na dětský den a den otevřených dveří u příležitosti 100. výročí posádky. Pro děti byl v kasárnách připraven bohatý program. Děti viděly ukázky boje zblízka MUSADO, soutěžily a obdržely ceny v podobě sladkostí, zkusily si lanovou dráhu a v neposlední řadě se projely po kasárnách vojenskou tatrou, dovezly si i balonky a omalovánky. Hvězdičky byly nadšené a moc se jim v kasárnách líbilo. Děkujeme Lipenské posádce za úžasný program, trpělivost s dětmi a odvoz posádkovým autobusem.


Broučci v kasárnách

Ve středu 8.9.2021 se Broučci z mateřské školky vypravili do kasáren v Lipníku n.B., kde byl pro ně u příležitosti 100.výročí posádky připraven bohatý program. Děti shlédly ukázky bojového umění MUSADO, vojenskou techniku, zasoutěžily si u sportovních soutěží, za které dostaly balíčky se sladkými odměnami a svezly se na velké vojenské Tatře po objektu kasáren. Broučkům se v kasárnách moc líbilo, kromě balónků, omalovánek a dalších odměn si ze Dne otevřených dveří v Dukelských kasárnách odnášeli i spoustu nezapomenutelných zážitků. Děkujeme vojenské posádce za odvoz dětí autobusem a bohatý program, který pro nás připravili:)


Začínáme zvesela - hurá do školy!

Zdravíme všechny žáky, dětí a rodiče. Jako každý rok, se setkáme 1.9. 2021, v 8:00hod., na dvoře naší školy. Společně se přivítáme a sdělíme si základní informace k zahájení školního roku 2021/22.

Testování proběhne 2.9. 2021 v laboratoři, 1.9. 2021 si mohou rodiče vyzvednout testy v kanceláři školy. Žáci, kteří zůstanou ve škole, budou pokračovat v družině, dle potřeby rodičů. Nezapomeňte odhlásit dětem a žákům 1.9. oběd, pokud nebudou zůstávat ve škole, potažmo v družině nebo v MŠ.

Škola v přírodě proběhne od 13.9. 2021 do 17.9. 2021. (předpokládaná cena 2500,-) Pokyn k úhradě Vám bude zaslán e-mailem začátkem září.

Přejeme všem dětem a žákům, aby si užili zbytek prázdnin v klidu a pohodě a budeme se těšit na společné setkání.

Kol. MŠ a ZŠ Sluníčko s.r.o.


Loučení Hvězdiček

Poslední dny byly plné srdečného loučení. Děti na rozloučenou nosily svým kamarádádům i paním učitelkám dárky pro vzpomínku i pro mlsné jazýčky. Nestihli jsme ani vše zdokumentovat, ale neseme si to ve vzpomínkách. Ve čtvrtek 24.6. jsme pozvali děti na zmrzlinový pohár do restaurace Fantasy jako odměnu za vydařené vystoupení pro rodiče. V pátek jsme společně nastoupili se všemi dětmi a žáky naší školy, aby paní ředitelka přivítala budoucí prvňáčky do řad žáků a popřála všem pěkné prázdniny.

Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci při přípravě dětí, za otevřenost, podporu, ochotu i toleranci, neboť již druhým rokem jsme všichni museli prožívat omezení a nebylo to snadné. Gratulujeme, že jste to zvládli! Přejeme vám i dětem krásné prožití léta a děkujeme za vše! Vaše paní učitelky z Hvězdiček.


Pasování Hvězdiček na prvňáčky

Ve středu 23.6. vystoupily Hvězdičky před rodiči s krátkým programem, na kterém jsme pasovali děti na prvňáčky, rozloučili se s nimi a popřáli jim, ať zazáří na cestě za vzděláním.


Rozloučení u Broučků

Závěr školního roku oslavili Broučci z mateřské školky v cukrárně, kde si pochutnali na výborné zmrzlině. Rozloučili se tak nejen se školním rokem, ale i se svými kamarády předškoláky, kteří od září přechází do třídy MŠ Hvězdičky, kde se budou pilně připravovat na nástup do školy. Kájinka R. dětem přinesla na rozloučenou časopis a maminka od Kristiánka a Agátky upekla vynikající dort, na kterém si všichni moc pochutnali. Paní ředitelka slavnostně ukončila školní rok na nádvoří Sluníčka. Všem rodičům a dětem také děkujeme za kytičky, dárečky a výbornou spolupráci a přejeme krásné prázdniny:)

paní učitelky Inka a Míša


Broučci na výletě

Ve středu 23.6. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na vycházkový výlet do okolí řeky Bečvy. Děti zde poznávaly různé rostliny, kytičky, stromy a keře, pohovořili jsme také o tom, jak se v přírodě chováme a proč. Na Pískači děti házely kamínky do rybníka a na naučné tabuli poznávaly živočichy, které žijí kolem vody. Na vycházce Broučkům brzy vyhládlo, a tak svačinka ze školky všem moc chutnala. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Skateparku a v zámecké zahradě, kde se děti ještě zabavily na dětském hřišti. Vycházkový výlet se moc vydařil, byl pro děti nejen zábavný, ale i poučný a zajímavý:)


Broučci v ZOO

V pátek dne 18.6. 2021 se Broučci společně s Hvězdičkami z mateřské školky vydali na školní výlet na Svatý Kopeček do ZOO Olomouc. Dětem se moc líbila všechna zvířátka v ZOO, zejména žirafy, opičky, plameňáci, pávi, pštrosi, papoušci, kozičky, klokánci, surikaty, velbloudi, lvi, medvědi, vlci a mnoho dalších. Nezapoměli jsme navštívit i našeho tygra ussurijského jménem Sunny, kterého si naše škola adoptovala, a tak ho společně s rodiči finančně podporuje. Všem za jejich příspěvky a podporu maskota naší školy tygra Sunnyho moc děkujeme:) Jelikož na výletě bylo opravdu horké počasí, často jsme dělali přestávky, na kterých se děti občerstvily svačinkou a pitím od maminek. Výlet se vydařil, děti zvládly projít celý okruh zoologické zahrady a nakonec měly ještě energii vyřádit se na dětském hřišti. Domů Broučci odjížděli z výletu sice unaveni, ale plní nezapomenutelných dojmů a zážitků:)


Hvězdičky v ZOO

V pátek 18. 6. 2021 jsme vyjeli do ZOO v Olomouci navštívit našeho tygra Sunnyho. I přes velké horko si děti užily procházku po ZOO a byly nadšené z mnoha zvířat, které viděly. Zjistili jsme, že i Sunnymu bylo velké horko. Ležel, chladil se a nás si příliš nevšímal. Dětem to nevadilo, byly rády, že ho mohly pozdravit a konečně vidět naživo. Všichni jsme si ze ZOO odváželi krásné zážitky.


Hvězdičky a zoubky

Ve středu 16.6.2021 navštívila Hvězdičky paní dentální hygienistka. Dětem vysvětlila, co vlastně dělá a ukázala, co všechno si pro děti připravila. Děti se naučily, jak se zuby jmenují, dozvěděly se, kolik zubů má dítě a dospělý člověk. Vysvětlila a ukázala dětem, co se děje na zoubku, který je napaden kazem (říkala mu červík Pepík). Děti dostaly balíčky a hned si  vyzkoušely, jak správně čistit zuby. Zahráli jsme si hru na červíky a zoubky. Děkujeme ještě jednou paní dentální hygienistce za návštěvu a všem přejeme jen zdravé zoubky.


  1 / 34   následující stránka