Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Zahradní slavnost u Hvězdiček

Tradičně pořádáme každý podzim společnou školní akci, na které oslavujeme podzim - jeho barevnost a hojnost úrody. Všechny třídy školky i školy se podílí na výzdobě naší zahrady svými výtvory ze školy i z domu a odpoledne se scházíme i s rodiči na společné zahradní výstavě i s ochutnávkou dobrot, které pekly maminky.

Letos jsme naplánovali Zahradní slavnost na pátek 2.10., avšak společná akce kvůli omezením nemohla proběhnout. Proto jsme se rozhodli slavit každá třída samostatně, a tak i Hvězdičky prožily "svou" Zahradní slavnost. Vyzdobili jsme si místnosti obrázky, děti svými otisky "podzimních listů" vyzdobily okna a vstup, vytvořily z přírodnin "mechové misky" na parapety oken, soutěžily v družstvech i samostatně ve kvízu a po celý týden ochutnávaly jablka, hrušky, lískové ořechy z vašich zahrad. Děkujeme dětem a rodičům za příspěvky na ochutnávku a doplnění vitamínů, a také za přírodniny, které jsme na výstavku využili.


Úkoly skřítka Podzimníčka

Dne 2. 10. 2020 jsme si s dětmi v MŠ Broučci udělali zábavné dopoledne v parku, kde jsme plnili úkoly skřítka Pozimníčka. Pro děti to byla velká zábava, která obsahovala nalezení hříbků, kaštanů nebo větviček a vytvoření kytice z listí nebo udělat obrázky z přírodního materiálu. Po splnění těchto úkolů přišla pro děti samozřejmě výborná sladká odměna.


Hvězdičky na výletě

V pátek 11.9. jsme se vydali na dopolední výlet na hrad Helštýn. Lákala nás prohlídka nově zpřístupněné části paláce. Do Týna jsme dojeli linkovým autobusem zahaleni v rouškách a pak si kopec vyšlápli.  Dětem to nedělalo potíž, brzy jsme byli pod hradem a před jeho prohlídkou jsme doplnili energii svačinou. Prohlídku hradu jsme začali s paní průvodkyní a na objevování nově zpřístupněných sálů, schodišť, podlaží a vyhlídky v paláci jsme se vydali již sami. Dech se nám tajil při nádherném výhledu do krajiny v okolí, kdy děti nejlépe pochopily, jak stráž dobře viděla kohokoli, kdo se k hradu blížil, ať s dobrým či zlým úmyslem. Dobrodružná byla i kovová přemostění mezi částmi paláce a spletitá schodiště, která nás vedla výškami paláce. Jaký zážitek si jednotlivé děti nejvíc pamatují, to se jich musíte zeptat doma, ale moc se těšily na zmrzlinu :-). Byla výborná a jejím zakoupením jsme opět přispěli na opravu hradu. Ještě jsme popřáli Deniskovi k jeho svátku a vypravili se na pochod zpět. Na hradě by se dalo zkoumat jeho zákoutí a poznávat krásy ještě déle, ale to už necháme příležitost k výletu s dětmi rodičům. Určitě to stojí za to. Nám se tam moc líbilo, počasí nám vyšlo a děti neztrácely dobrou náladu ani cestou zpět, i když by je už mohly bolet nožky.


Zahájení školního roku 2020-2021-hurá do školy!

Zdravíme všechny děti a žáky naší školy, dále jejich rodiče a přátele Sluníčka. Prázdniny nám opět utekly jako voda a my se zase těšíme na nový školní rok. Letos začínáme v úterý, 1. 9. 2020, v 8hodin. V případě příznivého počasí se sejdeme se na školním nádvoří, kde bude slavnostní zahájení nového roku, pokud nám počasí přát nebude, tak se žáci odeberou do svých tříd a zde je slavnostně přivítají třídní učitelé. V obou případech si tradiční přípitek a občerstvení žáci užijí ve svých třídách, jde o eliminaci možného ohrožení zdraví dětí. Žádáme rodiče žáků, aby dodržovali rozestupy na školním dvoře dle míst označení, a do třídy budou doprovázet děti jen rodiče žáků prvého ročníku, děkujeme za pochopení. Přejeme všem hlavně zdraví, aby nám ten nový školní rok proběhl co nejlépe, včetně našich tradičních setkávání.

Za ZŠ a MŠ Sluníčko-ředitelka školy Věra Pospíšilová


Konec školkového roku u Smajlíků :-)

Konec školního roku jsme měli oslavit na našem školním dvoře. Nicméně drak Korón stále lítá někde v okolí, tak jsme si rozloučení udělali ve středu 24.6. stejně jako ostatní třídy pěkně u sebe. Smajlíkovská párty začala již ráno, kdy nás navštívila paní učitelka Magda, která pro nás měla dárečky – sloníky pro štěstí. Na oplátku my jsme jí dali fotoalbum mapující celé poslední dva roky. Moc děkuji mamince Terezky Maňákové za skvělý nápad a realizaci. Poté jsme se naladili na pirátskou vlnu a rozdali jsme dětem dárky od nás učitelů – pirátské šátky. Moc děkuji své šikovné manželce za ušití šátků pro všechny Smajlíky!

Poté jsme hráli různé hry a  baštili dobroty od paní Kelarové a také skvělé sušenky paní učitelky Míši.

Děkuji všem našim rodičům za perfektní komunikaci a spolupráci a taktéž všem kolegům a kolegyním z našeho Sluníčka a pochopitelně naší paní ředitelce za vše dobré co jsme letos zažili. Speciálně přeji naší paní učitelce Magdě, ať jí všechno dobře dopadne a mé nové kolegyni Míše, ať se jí u Smajlíků moc líbí!

Přeji všem krásné prázdniny a v září nashledanou!

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ – třída Smajlíci


Rozloučení u Broučků

Broučci se poslední týden školního roku loučili se školním rokem a se svými kamarády předškoláky, kteří se již těší do 1.třídy Základní školy. Předškoláci byli pasování na prvňáky, na památku na mateřskou školku dostali od paní učitelek a paní ředitelky pamětní list, knížku a sladkosti. Teoškove narozeniny jsme oslavili u výborných dortů, které dětem upekla Teoškova maminka. Poslední dny Broučci prožívali radost ze společně prožitých chvil a zážitků v naší školce, vyprávěli kam pojedou v létě o prázdninách, na co se nejvíce těší a všichni jsme se společně rozloučili.

Přejeme všem rodičům i dětem krásné a pohodové prázdniny, budoucím prvňáčkům hodně úspěchů ve škole a všem hodně štěstí a zdraví v životě:)

paní učitelky

Inka a Míša


Rozloučení Hvězdiček

Poslední týden ve školce jsme prožívali loučení se školkou. Některé děti se loučí jen na dobu prázdnin a některé napořád. A to jsou naši budoucí prvňáčci. Po celou dobu se ve školce i doma připravovali na dobrý start do školy. Loučení s budoucími prvňáčky bylo letos jiné, ovlivněno nepřítomností mnoha dětí kvůli nemoci. Budoucí prvňáčci nastoupeni v tradičních baretech "dali slib" nám všem, že se budou pilně učit a pro vzpomínku na léta v MŠ dostali pamětní list, knížku a svá portfolia o svých pokrocích. Poté všechny děti dostaly drobné dárky nejen od p. učitelek, ale také od svých odcházejích kamarádů. S některými se za rok zase setkají ve škole, na některé budou mít vzpomínky díky fotografiím. Loučení to bylo veselé, vždyť se všichni těšíme na prázdniny a pěkné zážitky. Hvězdičky naše, přejeme vám pěkné léto a hodně štěstí!


Dětský den ve Sluníčku

V pátek 29.5. 2020 měl podle původního plánu  být tradiční dětský den v našem Sluníčku. Vzhledem k situaci akce nemohla proběhnut tak jak jsme zvyklí (odpoledne s rodiči, sourozenci, hosty…), proto jsme dětem uspořádali takový malý školkový dětský den. Nemohl chybět samozřejmě skákací hrad. Dále jsme pro děti připravili tři stanoviště na kterých jednotlivé třídní kolektivy plnily úkoly. Paní učitelky z Hvězdiček si připravily doplňování teček beruškám. Na stanovišti u Smajlíků děti házely balónkem na cíl – barevný klaun se dvěma otvory a paní učitelky z Broučků měly pro děti pohádkový kvíz. Děti na základě indicií měly poznat o jakou pohádku se jedná. Za splněné úkoly dostaly všechny děti drobné sladkosti. Počasí nám přálo a z rozzářených dětských tváří šlo soudit, že si děti svůj den moc užily. Svět okolo nás se stále vzpamatovává z Koronakrize a tak se snažíme, aby ten dětský svět byl co nejveselejší.

Tým pedagogů

MŠ Sluníčko

Lipník nad Bečvou


Lesní pedagožka u Hvězdiček

V úterý 10.3. nás u Hvězdiček navštívila lesní pedagožka Romana, kterou už všichni známe. Připravila si pro děti povídání o zvířátkách, ale hlavně jim přiblížila rozdíl mezi lesníkem a myslivcem. Děti si vyzkoušely, co takový myslivec nebo lesník ke své práci potřebují a co všechno nosí s sebou do lesa. Vyzkoušeli jsme si pomůcku k měření šířky stromů a dalekohledem se děti mohly podívat třeba až na Helfštýn. Všechny děti dostaly od Romany omalovánky s pastelkami a slíbili jsme si, že se určitě za příznivého počasí potkáme i v lese a poznáme lesníka i myslivce.


Čím chceme být Smajlíci aneb den s kuchařem

Čtvrtek s námi strávil pan šéfkuchař Dostál (tatínek naší Barunky). Velice poutavým a chutným způsobem nám představil svou profesi. Všechny vstupy měl krásně předchystány a děti si pod jeho vedením dle receptu udělaly těsto na lívance, které si následně ozdobily. Poznávaly různé druhy ovoce - pohledem, ale také chutí. Pověstnou třešničkou na konci sladkého dopoledne bylo jahodové fondue. Workshop probíhal v naší školní - pracovní kuchyni. Po přesunu do třídy děti ještě z hračkových surovin z velkého hrnce vybíraly různé suroviny a na vzorový talíř vkládaly dle zadání - ovocný salát, obložený toast...

Moc děkujeme panu Dostálovi za čas, který s námi strávil. Krásnou, hravou a laskavou formou nám ukázal, kdo je to kuchař. Už se těšíme na další setkání a to nejen s panem Dostálem, ale i dalšími rodiči, kteří nám přijdou představit svá povolání a to jednak v našem tématu "Čím chceme být", ale také v rámci tématu "Moje tělo".

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ


  1 / 31   následující stránka