Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Školní noviny 1. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Hvězdičky zasypal sníh

Děti se konečně dočkaly sněhu a mohly si donést do školky boby a saně. Na zahrádce děti stavěly sněhuláka, koulovaly se a na kopečku řádily na bobech, lopatách a ti nejodvážnější zkusili i snowboard. Všechny děti si řádění ve sněhu moc užily.


Ukončení karantény u Broučků

Zdravíme rodiče a oznamujeme, že děti, které jsou zdravé, mohou nastoupit od 19.1. 2021 do třídy Broučků, při příchodu prosím o předání čestného prohlášení, že byla dodržena karanténa, že se dítě  po celou dobu karantény nepotkalo s infekční osobou a samo během karantény nevykazovalo známky nemoci, popř. doplnit informaci o výsledku testu, pokud bylo dítě testováno.

Bc. Věra Pospíšilová

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Loučská 237/1

751 31 Lipník nad Bečvou

 Čestné prohlášení


Pokyn KHS ke karanténě Broučků

Dobrý den,

děti, které byly přítomny v MŠ Sluníčko Lipník nad Bečvou,  ve dnech 4. 1. – 5 . 1. 2021, byly  v rizikovém kontaktu s Covid pozitivní  osobou. Těmto dětem  se nařizuje karanténní opatření po dobu 10 dní od posledního kontaktu (tj. od posledního dne, kdy byly přítomny  v MŠ ve dnech  4. 1. – 5. 1. 2021), tedy pokud byli v MŠ  naposledy 4. 1. 2021, karanténní opatření se nařizuje do 14. 1. 2021 (včetně), pokud byli naposledy v MŠ 5. 1. 2021, karanténní opatření se nařizuje do 15. 1. 2021 (včetně), tj. ponechat děti  doma do konce nařízené karanténní doby, sledovat jejich zdravotní stav, telefonicky kontaktovat v pracovní dny praktického lékaře dětí (pediatra) s informací o nařízení karanténních opatření a řídit se jeho pokyny (včetně pokynů k testování).

Děkuji za spolupráci. V případě nejasností mne kontaktujte telefonicky.

Ivana Mertová

rada oddělení hygieny dětí a mladistvých Prostějov

KHS Olomouckého kraje

Územní pracoviště Přerov

Dvořákova 75

750 11   Přerov

tel.:  +420 581283210


Vítejte v roce 2021- výuka od 4.1.2021

Zdravíme rodiče v novém roce 2021, dle informace MŠMT bude od 4.1.2021 prezenční výuka probíhat na ZŠ jen pro žáky prvního a druhého ročníku, rovněž dětí z MŠ nastoupí od 4.1., ale ty mohou přijít do všech tříd v plném počtu, zde bude opět omezen vstup do šaten, a to i v případě žáků první a druhé třídy. Těšíme se na Vás a doufáme, že také ostatní žáci budou moci nastoupit co nejdříve.

Od 4.1.2021 bude obnovena online výuka pro žáky vyšších ročníků (3.-9.), která bude opět povinná. Děkujeme za pochopení.

Přílohou připojuýji rozhodnutí MŠMT ČR

Doprava dětí Sluníčkobusem od 4.1.2021

Pospíšilová Věra -ředitelka školy


Vánoce u Hvězdiček

Hvězdičky se na příchod Ježíška pilně připravovaly. Zpívaly koledy, vyráběly andílky, přáníčka a společně jsme si vyzkoušeli nějaké zvyky. Děti házely bačkorou, hledaly štěstíčka, odlévali jsme vosk a hledali jsme hvězdičku v rozkrojeném jablíčku. Děti se dočkaly a Ježíšek ke Hvězdičkám přiletěl a pod stromečkem nechal úžasné dárky. Všichni se hned vrhli na zkoumání zajímavych hračekl. Na konci týdne jsme ochutnali cukroví, které někteří přinesli a děti snědly perníčky, které si napekly a nazdobily. Děkujeme za krásné dárečky a přejeme krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2021 se těšíme na společné setkání.


PF 2021

Příjemné prožití svátků Vánočních a vše dobré v novém roce přeje všem rodičům a přátelům kolektiv ZŠ a MŠ Sluníčko :-)


Advent a příprava na Vánoce u Smajlíků

Doba je specifická a těžká pro spoustu z nás. V MŠ se všichni snažíme vytvářet pro děti prostředí, které je co nejvíce příjemné a přirozené. V rámci letošního adventu jsme se nejprve připravovali na příchod svatého Mikuláše. Je to výborná možnost u dětí utužovat správné vzorce chování. Sv. Mikuláš do našich MŠ skutečně přišel. Nejednalo se ovšem o žádné bezpečnostní riziko neboť jsem v něm byl schovaný já sám. Děti svatému Mikuláši zazpívaly písničku, obdržely dárkové balíčky a všechny slíbily, že budou hodné – jak jinak.

V adventu jsme také pekli a zdobili perníčky. Moc se nám povedly – je škoda, že jste je nemohli obdivovat v našem prodejním stánku na tradičním lipnickém jarmarku. Dále jsme se pochopitelně učili koledy a vyráběli výrobky s vánoční tématikou – řetěz, adventní věnec…Vzhledem k tomu, že na vycházku mimo areál MŠ musíme s dětmi v rouškách vydali jsme se na vycházku až teď – podívat se na náměstí na stromeček a zazvonit si na zvoničku. Jinak jsme trávili čas na čerstvém vzduchu na naší zahradě.

Vyvrcholením příprav byl příchod Ježíška do naší třídy ve čtvrtek 17. prosince. Nejprve nám ráno přinesl stromeček a poté taktéž i dárečky. Dárečky jednak společné – nové hračky a didaktické pomůcky do třídy tak i pro každého z nás domů. Děkuji tímto zejména dvěma tatínkům – panu Petru Stojanovi za krásný zpěvník pro nejmenší – „Maličká su“ a taktéž panu Mojmíru Mockovi – čokoládovému králi za plyšové jednorožce s čokoládkami. Zdálo by se možná, že se plyšový jednorožec hodí spíše pro holky, ale klukům se taktéž moc líbil a uvidíme, třeba s ním dokráčí některý z našich juniorům až ke studiu na VŠ jakožto talismanem a společníkem. Jak jsem již psal na začátku v pasáži o sv. Mikuláši, spoustu návyků a základů si sebou neseme již od nejútlejšího věku a i z tohoto pohledu má kvalitní edukativní proces od útlého dětství obrovský smysl. Jak již kdosi napsal: „Vše podstatné co k životu potřebuji jsem se naučil v mateřské škole“. Mám obrovskou radost, že dětský svět je v mateřské škole ještě v pořádku a mohli jsme fungovat po celou dobu (při dodržení zvýšených hygienických nároků) bez nějakých zásadnějších omezení.

Závěrem děkuji všem rodičům za výbornou komunikaci a interakci, všem kolegyním a kolegům a vedení naší ZŠ a MŠ Sluníčko za skvělou spolupráci v končícím roce 2020.

Přeji nám všem klidné svátky narození Ježíška a do nového roku pevné zdraví a to jak fyzické tak psychické a hodně štěstí neboť toho není nikdy dost.

Těším se na shledanou v novém roce 2021!

Za ZŠ a MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel u Smajlíků


Vánoce u Broučků

V předvánočním čase navštívil děti z mateřské školky ve třídě Broučků Mikuláš s nadílkou. Pak už se Broučci pilně připravovali na blížící se vánoční svátky. Přípravy probíhaly v pohodové sváteční atmosféře. Děti nazdobily vánoční stromeček, zpívaly koledy, pekly a zdobily perníčky, malovaly stromečky, vyráběly vánoční dekorace, dárečky a přáníčka. Před Vánoci nás navštívil Ježíšek, který Broučkům nadělil nové hračky do školky. Pohovořili jsme o tom, proč Vánoce slavíme, četli jsme si vánoční příběhy a pohádky, děti si vyzkoušely některé z vánočních tradic a zvyků. Broučci si Vánoce ve školce užili, utvářeli si kladný vztah k vánočním svátkům a všichni se už těší na Vánoce, které prožijí doma v kruhu své rodiny.

Krásné a pohodové vánoční svátky, hodně zdraví a štěstí v novém roce Vám všem za MŠ Broučci přejí paní učitelky Inka a Míša:)


Jak Hvězdičky pekly, zdobily a věšely

Hvězdičky si užívají předvánoční čas. Společně si napekly perníčky, které potom ozdobily a nakonec si perníčky pověsily na stromeček. Teď už jen aby do školky přiletěl Ježíšek a děti odměnil dárky.


Mikuláš u Hvězdiček

V pátek 4.12.2020 navštívil děti z MŠ Sluníčko Mikuláš. Hvězdičky mu zarecitovaly básničky, které se pilně učily. Mikuláš poděkoval a děti si mohly vzít balíčky se sladkostmi. Všechny děti byly spokojené a zvědavě si prohlížely obsah balíčku. Mikuláš slíbil, že zase za rok přijde.


  1 / 32   následující stránka