Hvězdičky jako architekti

Ve čtvrtek 13. 1. 2022 přijela do Hvězdiček paní lektorka, aby dětem ukázala, jakou práci dělá architekt a děti se na architekty proměnily. Dozvěděly se nové a zajímavé věci k této profesi a mnoho nových pojmů. Některé jim dalo práci vyslovit. Děti si zkusily podle technického výkresu postavit půdorys domu a vložit do místností nábytek. Ve skupinkách jsme stavěli budovy a rodinné domy. Děti pracovaly s kostkami lega, s lékařskými špachtlemi, a také s pastelkami a lepidlem. Všichni dostali diplom Malý architekt a jen s těžkým srdcem se s hodnou paní lektorkou loučili. Byl to velmi přínosný projekt a velmi paní lektorce děkujeme za návštěvu.


Tří králový týden v MŠ

Tento týden se všechny tři třídy naší MŠ různými aktivitami věnovali tříkrálovému tématu. Některé akce ovšem polečně sdílíme. Na příklad společnou středeční návštvu kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou. Vydali jsme se prostě po stopách tří králů do Betléma obdivovat malého Ježíška a vůbec Betlém jako takový. Místní pan farář - otec Libor Churý nám nejen kostel zpřístupnil, ale také se moc hezky dětem věnoval. Tímto mu moc děkujeme.

Ve čtvrtek k nám do tříd doputovali tři králové osobně. Společně jsme si popřáli vše dobré do nového roku a zazpívali jsme si tříkrálovou koledu. Děkujeme tímto páťákům i jejich třídní učitelce.

I cesta může být cíl, přejeme všem klidnou cestu rokem 2022.

Za kolektiv pedagogů MŠ zapsal Dalibor Vacek, učitel u Smajlíků


Vánoce u Hvězdiček

Děti se vždy velmi těší na Advent, vánoční veselí a radovánky. Ozdobili jsme stromeček, udělali jsme si vánoční atmosféru s koledami a vánočními tradicemi. Děti hledaly štěstíčka, házely bačkorou, rozkrajovali jsme jablíčko, zdali tam bude hvězdička a z litého vosku děti určovaly, co jim obrazec připomíná. Snědly své napečené perníčky a pochutnaly si také na cukroví od kamarádů. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.


Vánoční besídka u nás ve Sluníčku

Mohou se dít věci zlé, podivné, neuvěřitelné, ale to vše je nicotné ve světle naděje svátků Vánočních. Rok 2021,který byl všechno jen ne jednoduchý, jsme zakončili dnes v našem Sluníčku společnou besídkou na školním dvoře.

Každá třída - námi  Smajlíky začínaje  až po velké deváťáky si připravila básničku, písničku či koledu. Společně jsme se adventně naladili na notu kouzelnou, Vánoční.

Přeji všem rodičům, přátelům našeho Sluníčka, kolegyním a kolegům hezký zbytek adventu, požehnané Vánoce a hoodně zdravíčka v novém roce 2022.

Za kolektiv ZŠ a MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

třída Smajlíci


Vánoce u Broučků

Předvánoční čas strávili Broučci z mateřské školky přípravami na vánoční svátky. Děti pekly a zdobily perníčky, vyráběly přáníčka a andílky, namalovaly vánoční stromeček, zpívaly vánoční písně a koledy. Pohovořili jsme o významu a průběhu vánočních svátků, přečetli několik vánočních příběhů a vyzkoušeli jsme si několik vánočních tradic a zvyků. Děti nazdobily vánoční stromeček, napsaly dopis Ježíškovi, který nás navštívil s nadílkou nových hraček do školky. Nakonec všichni poseděli u stromečku s ochutnávkou našich perníčků a vánočního cukroví od maminek. Vánoce jsme slavnostně ukončili společnou besídkou vánočních písní a koled dětí a žáků Sluníčka na nádvoří školy.

Děkujeme všem rodičům za výbornou spolupráci a přejeme všem krásné Vánoce plné lásky a pohody a do nového roku hlavně štěstí a zdraví:)

za MŠ Broučci

paní učitelky

Inka a Míša


Vánoční procházka Hvězdiček

Naše město každoročně nabízí v centru i jeho okolí krásné místa, kde na nás dýchne vánoční atmosféra. Nejdříve jsme s dětmi zašli k nazdobenému stromečku na náměstí, kde jsme s dětmi zpívali a zazvonili si na "zvoničku splněných přání". Jindy jsme navštívili vánoční výstavu v "domečku" a obdivovali jsme s dětmi šikovnost mnoha tvořivých lidí a mezi nimi i výrobky babičky našeho Kiliánka a tety našeho Kryštůvka. Nezapomněli jsme ještě zazpívat Ježíškovi v betlémě u Echa, neboť letos se zpívat smí a naše děti si zamilovaly zpívání koled.


Vánoční pečení Hvězdiček

Na pečení perníčků se děti vždy těší a jde jim to skvěle, neboť už pečou ve školce od 3let. Tento rok nám těsto na perníčky, které jsou "hned měkké", připravila Dominičkova maminka. Když si děti perníčky upečou a ozdobí, krásně provoní celou třídu a už jen čekají na ochutnávání před Vánocemi.Letos si děti zkusily zadělat těsto na vánočku. Samy postupně přidávaly do mísy ingredience, pozorovaly přeměnu skupenství kvasnic po smíchání s cukrem, odměřovaly a míchaly. Protože někteří rychle pochopili pletení ze 3 pramenů, upletli ti odvážní několik menších vánoček sami. O své pekařské umění se samozřejmě při ochutnávání se všemi rozdělili.


Broučci na vánoční výstavce

V pátek 10.12. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na tradiční vánoční výstavu do výstavního sálu Domečku městské knihovny. Dětem se moc líbily všechny vystavené vánoční dekorace a výrobky, které jsou dílem amaterských výtvarníků a tvořivých lidí. Nechyběly adventní věnce, háčkované a přírodní dekorace, vánoční stromečky, čertík, dřevěný betlém, papírové ozdoby, keramika, svíčky i perníčky. Na procházce si Broučci ještě prohlédli Betlém, na náměstí vánoční výzdobu a stromeček. Nakonec si každý zazvonil na kouzelný zvoneček, který plní na Štědrý večer všechna přání:)


Mikuláš u Hvězdiček

V pátek 3. 12. do Hvězdiček zavítal Mikuláš se svými krásnými anděly. Čerty jsme nechali za dveřmi s podmínkou, že k nám můžou, jen když budou hodní. Děti předvedly připravené vystoupení a moc se jim povedlo. Za odměnu dostaly mikulášské balíčky s dobrotami. Jedné čertici se podařilo splnit slib, že bude hodná, a tak jsme ji k nám pozvali. Označila děti čertovskými chlupy, aby si ostatní čerti mysleli, že patří k nim. Dětem se to velmi líbilo a s radostí se s čertem, anděly i s Mikulášem vyfotily na památku.


Návštěva Mikuláše u Broučků

V pátek dne 3. 12. 2021 nás v mateřské školce navštívila známá parta plná strašidelných čertů, krásných andělů a moudrého Mikuláše. I přes mírný strach zvládly děti zazpívat připravenou píseň s tanečkem. Vystoupení se velmi povedlo a za odměnu dostaly balíčky plné dobrot. 
Tímto děkujeme za návštěvu a už se moc těšíme na příští rok!


  1 / 36   následující stránka