Loučení Hvězdiček

Poslední dny byly plné srdečného loučení. Děti na rozloučenou nosily svým kamarádádům i paním učitelkám dárky pro vzpomínku i pro mlsné jazýčky. Nestihli jsme ani vše zdokumentovat, ale neseme si to ve vzpomínkách. Ve čtvrtek 24.6. jsme pozvali děti na zmrzlinový pohár do restaurace Fantasy jako odměnu za vydařené vystoupení pro rodiče. V pátek jsme společně nastoupili se všemi dětmi a žáky naší školy, aby paní ředitelka přivítala budoucí prvňáčky do řad žáků a popřála všem pěkné prázdniny.

Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci při přípravě dětí, za otevřenost, podporu, ochotu i toleranci, neboť již druhým rokem jsme všichni museli prožívat omezení a nebylo to snadné. Gratulujeme, že jste to zvládli! Přejeme vám i dětem krásné prožití léta a děkujeme za vše! Vaše paní učitelky z Hvězdiček.


Pasování Hvězdiček na prvňáčky

Ve středu 23.6. vystoupily Hvězdičky před rodiči s krátkým programem, na kterém jsme pasovali děti na prvňáčky, rozloučili se s nimi a popřáli jim, ať zazáří na cestě za vzděláním.


Rozloučení u Broučků

Závěr školního roku oslavili Broučci z mateřské školky v cukrárně, kde si pochutnali na výborné zmrzlině. Rozloučili se tak nejen se školním rokem, ale i se svými kamarády předškoláky, kteří od září přechází do třídy MŠ Hvězdičky, kde se budou pilně připravovat na nástup do školy. Kájinka R. dětem přinesla na rozloučenou časopis a maminka od Kristiánka a Agátky upekla vynikající dort, na kterém si všichni moc pochutnali. Paní ředitelka slavnostně ukončila školní rok na nádvoří Sluníčka. Všem rodičům a dětem také děkujeme za kytičky, dárečky a výbornou spolupráci a přejeme krásné prázdniny:)

paní učitelky Inka a Míša


Broučci na výletě

Ve středu 23.6. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na vycházkový výlet do okolí řeky Bečvy. Děti zde poznávaly různé rostliny, kytičky, stromy a keře, pohovořili jsme také o tom, jak se v přírodě chováme a proč. Na Pískači děti házely kamínky do rybníka a na naučné tabuli poznávaly živočichy, které žijí kolem vody. Na vycházce Broučkům brzy vyhládlo, a tak svačinka ze školky všem moc chutnala. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Skateparku a v zámecké zahradě, kde se děti ještě zabavily na dětském hřišti. Vycházkový výlet se moc vydařil, byl pro děti nejen zábavný, ale i poučný a zajímavý:)


Broučci v ZOO

V pátek dne 18.6. 2021 se Broučci společně s Hvězdičkami z mateřské školky vydali na školní výlet na Svatý Kopeček do ZOO Olomouc. Dětem se moc líbila všechna zvířátka v ZOO, zejména žirafy, opičky, plameňáci, pávi, pštrosi, papoušci, kozičky, klokánci, surikaty, velbloudi, lvi, medvědi, vlci a mnoho dalších. Nezapoměli jsme navštívit i našeho tygra ussurijského jménem Sunny, kterého si naše škola adoptovala, a tak ho společně s rodiči finančně podporuje. Všem za jejich příspěvky a podporu maskota naší školy tygra Sunnyho moc děkujeme:) Jelikož na výletě bylo opravdu horké počasí, často jsme dělali přestávky, na kterých se děti občerstvily svačinkou a pitím od maminek. Výlet se vydařil, děti zvládly projít celý okruh zoologické zahrady a nakonec měly ještě energii vyřádit se na dětském hřišti. Domů Broučci odjížděli z výletu sice unaveni, ale plní nezapomenutelných dojmů a zážitků:)


Hvězdičky v ZOO

V pátek 18. 6. 2021 jsme vyjeli do ZOO v Olomouci navštívit našeho tygra Sunnyho. I přes velké horko si děti užily procházku po ZOO a byly nadšené z mnoha zvířat, které viděly. Zjistili jsme, že i Sunnymu bylo velké horko. Ležel, chladil se a nás si příliš nevšímal. Dětem to nevadilo, byly rády, že ho mohly pozdravit a konečně vidět naživo. Všichni jsme si ze ZOO odváželi krásné zážitky.


Hvězdičky a zoubky

Ve středu 16.6.2021 navštívila Hvězdičky paní dentální hygienistka. Dětem vysvětlila, co vlastně dělá a ukázala, co všechno si pro děti připravila. Děti se naučily, jak se zuby jmenují, dozvěděly se, kolik zubů má dítě a dospělý člověk. Vysvětlila a ukázala dětem, co se děje na zoubku, který je napaden kazem (říkala mu červík Pepík). Děti dostaly balíčky a hned si  vyzkoušely, jak správně čistit zuby. Zahráli jsme si hru na červíky a zoubky. Děkujeme ještě jednou paní dentální hygienistce za návštěvu a všem přejeme jen zdravé zoubky.


Hvězdičky se vydaly hledat poklad

V úterý 15.6. získaly děti mapu, která znázorňovala zajímavou cestu se symboly. Snad by to mohla být cesta k pokladu. Trasa vedla kolem ohrady koní, kde nás přivítala jejich milá majitelka a své kobylky i 6-týdenní hříbátko nám ukázala. Děti se přímým pozorováním dověděly zajímavosti o řeči těla koní i chování mezi sebou. Také si zkusily, jak se dává koni mrkev z dlaně a už ví, čeho se mají vyvarovat, aby koni v ohradě neublížily. Děti dostaly od paní majitelky na památku omalovánky a na posilněnou něco na zub. Další zastávkou byla prohlídka ptačích voliér i ptačího mláděte. Trasa dále vedla přes louku a nakonec děti došly k místu, kde mapa znázorňovala symboly k hledání. Netrvalo dlouho a děti našly tři zakopané nádoby. Naštěstí to nebylo opravdové zlato, to bychom museli odevzdat úřadům :-), ale byly to sladkosti, které si děti rozdělily. Pak už jen chvilka na dětském hřišti a hurá zpět do školky na oběd.


Hvězdičky uspěli a zvítězili v soutěži - gratulujeme

V říjnu 2020 jsme se opět zapojili do soutěže Úkoly čmeldy Pepíka pro děti 5-6-leté.Tato soutěž je určena pro všechny děti, které rády řeší úkoly z oblasti matematiky a logiky. První a druhé kolo soutěže probíhalo ve školkách. Do druhého kola se probojovalo z 27 školek ještě 119 dětí. Z Hvězdiček ještě 12 dětí v druhém kole řešilo zapeklité úkoly čmeldy Pepíka, ale postoupili již jen Terezka Dohnalová a Vlastíček Sobek. Ve středu 9.6. se tedy s rodiči vydali řešit úkoly posledního kola na Academic school do Uherského Hradiště, školy, která soutěž vyhlašovala. Máme velkou radost z úspěchu dětí, děkujeme i rodičům za spolupráci a gratulujeme Terezce Dohnalové, která vyhrála celou soutěž.


Doprava u Broučků

V posledních dvou týdnech se Broučci z mateřské školky seznamovali s dopravními značkami, poznávali a rozlišovali dopravní prostředky, učili se jak se bezpečně chovat jako účastník dopravního provozu na silnici i na chodníku. Naučili jsme se nové básničky a písničku a zahráli si pohybové hry s dopravní tématikou. V pracovních činnostech děti vytvořily semafory s autíčky, kterými jsme vyzdobili naši nástěnku. V rámci daného tématu jsme navštívili dětské dopravní hřiště Dukla v Lipníku n.B., kde si Broučci v praxi zopakovali dopravní značky a vysvětlili jsme si jejích význam. Děti se zde učily realizovat různé situace vedoucí k jejich bezpečnosti a orientovat se v základních pravidlech silničního provozu. Nakonec se všichni vyřádili na průlezkách, skluzavkách a houpačkách na blízkém dětském hřišti. Vycházka na dopravní hřiště se Broučkům moc líbila, téma dopravy bylo pro děti velmi poučné, všechny aktivity je bavily a zaujaly:)


  1 / 34   následující stránka