Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Vyhodnocení dotazníkového šetření, žádost školné

Zdravíme všechny rodiče dětí z mateřské školy Sluníčko s.r.o. v Lipníku a v Přerově, všichni rodiče, kteří si nahlásili hlídací službu, budou osloveni a dohodnou si organizaci hlídací služby. Mohou dál rovněž čerpat ošetřovné až do otevření mateřské školy. (předpoklad 11.5. 2020).

V ponděli 20.4. 2020, bude ke stažení na stránkách- odkaz školné, formulář žádosti na snížení školného v době uzavření MŠ.

řed. školy

Informace ředitelky Mateřské školy

Organizační opatření k úhradám školného a dopravy

Vážení rodiče,

přinášíme pár informací k úhradě školného po dobu uzavření školy  z důvodu vydání  mimořádného opatření vlády ČR proti šíření infekce COVID-19.

 

Mateřská škola

-          Uzavření mateřské školy bylo zahájeno od 23.3. –  předpoklad do 8.5. 2020. Otevření MŠ od 11.5. 2020. Omezení provozu MŠ proběhlo především z důvodu nezájmu rodičů o docházku dětí do MŠ, a také na základě  požadavků rodičů na uzavření tak, aby si mohli zažádat o ošetřovné (při neuzavření MŠ toto nelze). Vážíme si všech rodičů, kteří chápou tuto složitou situaci, ví že školné je významnou příjmovou částí školy. Z těchto důvodů  školné nelze vracet. V Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte za rok 2020 bude částka za omezené měsíce uvedena v plné výši, rodiče tedy nepřijdou o možnost si uhrazené školné odečíst z daní.

Není vyloučeno, že pokud by mateřská škola byla uzavřena po celý měsíc duben, vydá ředitelství školy pokyn k úpravě školného, děkujeme za trpělivost a podporu při řešení současné těžké situace.

Doprava

-          Prosíme rodiče žáků, kteří využívají dopravu Sluníčkobusy, aby částku za dopravu za měsíc duben neposílali. Kdo má úhradu za dopravu součástí roční  sumy, bude mu v měsíci září vystaven předpis školného snížený o částku za měsíc duben (příp. květen, červen). Není-li toto možné, budeme řešit individuálně.

 

Zájezd Anglie

-          z důvodu zrušení zájezdu do Anglie, bude rodičům vrácena uhrazená záloha i doplatek v plné výši.

 

 

Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Vedení ZŠ a MŠ Sluníčko

 

Ošetřovné nově- zpráva MPSV

Zdravím, posílám aktuální rozhodnutí ze dne: 19.3.2020 k problematice ošetřovného pro rodiče dětí a žáků, toto bylo rozšířeno do 13 let věku dítěte. 

Příloha MPSV 19.3. 2020

Uzavření MŠ Sluníčko Přerov a Lipník 23.3.2020

Zdravím rodiče dětí MŠ Sluníčko,

v důsledku vládního vyhlášení nouzového stavu došlo k omezení zájmu ze strany rodičů o zajištění služby pro děti předškolního věku, děti přestaly docházet, a proto oznamuji, že od pondělí 23.3. 2020, budou uzavřeny Mateřská škola Sluníčko, Loučská 237/1, Lipník nad Bečvou a Mateřská škola Sluníčko, Bajákova 18., Přerov. Sledujte stránky a e-maily, informace vám budeme dávat průběžně s vývojem situace a vyhlášením vlády ČR, MŠMTČR, MPSV aj.

ošetřovné informace: odkaz

https://www.mpsv.cz/web/cz/informace-ke-koronaviru#O%C5%A1et%C5%99ovn%C3%A9%20%C5%A1kolky,%20d%C4%9Btsk%C3%A9%20skupiny%20apod

ředitelka školy

Potvrzení o ošetřovaném dítěte

Zdravím všechny rodiče dětí MŠ Sluníčko,

jsme Vám neustále k dispozici, školka není uzavřená, chtěla bych upřesnit pro rodiče dětí, že pokud je mateřská škola otevřena, nemá rodič nárok na ošetřovné, které bylo vydáno na základě usnesení vlády, toto se týká pouze rodičů žáků základních škol, které byly na příkaz rozhodnutí vlády uzavřeny.

Rodič dětí neuzavřené MŠ má nárok pouze na standardní ošetřovné v případě onemocnění dítěte (OČR), které vystaví lékař.

ředitelka školy - Pospíšilová Věra

řešditelka MŠ Bajákova 18, Přerov- Radmila Švehlíková

Přivítání ve školním roce 2019/2020

Vážení rodiče,

 

 

V naší škole poskytujeme kvalitní vzdělání dětem

ve věku od 3 do 15 let. Náš školní vzdělávací program vychází z rámcových požadavků Českého a Britského národního kurikula, a je zaměřen na poskytování vysoce kvalitního jazykového vzdělávání, dále na rozvoj dovedností v oblasti moderních informačních a komunikačních technologií.

Dovolte mi, abych zmínila pár důvodů, proč jsem přesvědčena o tom, že náš ucelený a aktivní vzdělávací program je tou nejlepší volbou, kterou můžete pro své dítě učinit. Naše děti vyrůstají v novém světě, který je svými nároky na vzdělanost a nové praktické dovednosti značně odlišný od světa, ve kterém jsem vyrůstala nejenom já, ale i několik pozdějších generací. Současný svět je světem internetu, moderních technologií a všemožných velmi sofistikovaných procesů a metod. Cizí jazyk a schopnost aktivní komunikace je základním předpokladem úspěšného života. Současný svět je globálně propojen - Facebook, EasyJet, Internet, Skype, Google, a také je zde globální oteplování a terorismus. To vše jsou témata, která se více a více objevují a zasahují do našich životů. Naše děti budou nuceni hledat a nalézat odpovědi na spoustu nových otázek a vzdělání je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivní jejich budoucnost.

Rozhodnutí vztvořit ucelený systém vzdělávání od 2 do 15 let vychází z mého hlubokého pocitu odpovědnosti za budoucnost všech dětí studující v naší soukromé škole. Tento krok směřuje k zavedení systému mezinárodních zkoušek z řady CIE (Cambridge International Examinations), které budou konkrétním hmatatelným výstupem dětí po ukončení 9. ročníku. Příprava na tento systém zkoušek je součástí propracovaného vzdělávacího systému, který začíná již vstupem do Mateřské školy.

 

Jsem velice ráda, že se na tuto velmi podnětnou a hlavně velmi důležitou cestu vydáváte s námi.

 

S upřímným pozdravem,

 

Bc.Věra Pospíšilová

Ředitelka a zřizovatelka školy.