Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Konec školkového roku u Smajlíků :-)

Konec školního roku jsme měli oslavit na našem školním dvoře. Nicméně drak Korón stále lítá někde v okolí, tak jsme si rozloučení udělali ve středu 24.6. stejně jako ostatní třídy pěkně u sebe. Smajlíkovská párty začala již ráno, kdy nás navštívila paní učitelka Magda, která pro nás měla dárečky – sloníky pro štěstí. Na oplátku my jsme jí dali fotoalbum mapující celé poslední dva roky. Moc děkuji mamince Terezky Maňákové za skvělý nápad a realizaci. Poté jsme se naladili na pirátskou vlnu a rozdali jsme dětem dárky od nás učitelů – pirátské šátky. Moc děkuji své šikovné manželce za ušití šátků pro všechny Smajlíky!

Poté jsme hráli různé hry a  baštili dobroty od paní Kelarové a také skvělé sušenky paní učitelky Míši.

Děkuji všem našim rodičům za perfektní komunikaci a spolupráci a taktéž všem kolegům a kolegyním z našeho Sluníčka a pochopitelně naší paní ředitelce za vše dobré co jsme letos zažili. Speciálně přeji naší paní učitelce Magdě, ať jí všechno dobře dopadne a mé nové kolegyni Míše, ať se jí u Smajlíků moc líbí!

Přeji všem krásné prázdniny a v září nashledanou!

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ – třída Smajlíci

Rozloučení u Broučků

Broučci se poslední týden školního roku loučili se školním rokem a se svými kamarády předškoláky, kteří se již těší do 1.třídy Základní školy. Předškoláci byli pasování na prvňáky, na památku na mateřskou školku dostali od paní učitelek a paní ředitelky pamětní list, knížku a sladkosti. Teoškove narozeniny jsme oslavili u výborných dortů, které dětem upekla Teoškova maminka. Poslední dny Broučci prožívali radost ze společně prožitých chvil a zážitků v naší školce, vyprávěli kam pojedou v létě o prázdninách, na co se nejvíce těší a všichni jsme se společně rozloučili.

Přejeme všem rodičům i dětem krásné a pohodové prázdniny, budoucím prvňáčkům hodně úspěchů ve škole a všem hodně štěstí a zdraví v životě:)

paní učitelky

Inka a Míša

Rozloučení Hvězdiček

Poslední týden ve školce jsme prožívali loučení se školkou. Některé děti se loučí jen na dobu prázdnin a některé napořád. A to jsou naši budoucí prvňáčci. Po celou dobu se ve školce i doma připravovali na dobrý start do školy. Loučení s budoucími prvňáčky bylo letos jiné, ovlivněno nepřítomností mnoha dětí kvůli nemoci. Budoucí prvňáčci nastoupeni v tradičních baretech "dali slib" nám všem, že se budou pilně učit a pro vzpomínku na léta v MŠ dostali pamětní list, knížku a svá portfolia o svých pokrocích. Poté všechny děti dostaly drobné dárky nejen od p. učitelek, ale také od svých odcházejích kamarádů. S některými se za rok zase setkají ve škole, na některé budou mít vzpomínky díky fotografiím. Loučení to bylo veselé, vždyť se všichni těšíme na prázdniny a pěkné zážitky. Hvězdičky naše, přejeme vám pěkné léto a hodně štěstí!

Pokyn ministra od 22.6. do 30.6.

Vážení rodiče, ukončení školního roku 2019/20 bude organizován dle mimořádného opatření a pokynů MŠMT ČR.

Mimořádné opatření 22.6. 2020 MŠMT

MŠMT konec školního roku 201920

Dětský den ve Sluníčku

V pátek 29.5. 2020 měl podle původního plánu  být tradiční dětský den v našem Sluníčku. Vzhledem k situaci akce nemohla proběhnut tak jak jsme zvyklí (odpoledne s rodiči, sourozenci, hosty…), proto jsme dětem uspořádali takový malý školkový dětský den. Nemohl chybět samozřejmě skákací hrad. Dále jsme pro děti připravili tři stanoviště na kterých jednotlivé třídní kolektivy plnily úkoly. Paní učitelky z Hvězdiček si připravily doplňování teček beruškám. Na stanovišti u Smajlíků děti házely balónkem na cíl – barevný klaun se dvěma otvory a paní učitelky z Broučků měly pro děti pohádkový kvíz. Děti na základě indicií měly poznat o jakou pohádku se jedná. Za splněné úkoly dostaly všechny děti drobné sladkosti. Počasí nám přálo a z rozzářených dětských tváří šlo soudit, že si děti svůj den moc užily. Svět okolo nás se stále vzpamatovává z Koronakrize a tak se snažíme, aby ten dětský svět byl co nejveselejší.

Tým pedagogů

MŠ Sluníčko

Lipník nad Bečvou

Zahájení provozu MŠ Sluníčko

Zdravím všechny rodiče dětí mateřské školy Sluníčko, zahájení provozu, který je pro rodiče dobrovolný, odstartujeme 11.5.2020. Provoz bude celodenní dle provozního řádu školy se zvýšenými hygienickými požadavky dle níže uvedené metodiky MŠMT ČR. 

Metodika k zahájení provozu MŠ

Rodiče dne 4.5.2020 obdrží dotazník, který vyplní obratem, abychom mohli dětem od 11.5.2020 zajistit stravu. Přikládáme i Čestné prohlášení, které je potřeba při přihlášení dítěte rovněž doložit.

Čestné prohlášení

Zdravíme všechny a budeme se na děti těšit.

řed.školy

Vyhodnocení dotazníkového šetření, žádost školné

Zdravíme všechny rodiče dětí z mateřské školy Sluníčko s.r.o. v Lipníku a v Přerově, všichni rodiče, kteří si nahlásili hlídací službu, budou osloveni a dohodnou si organizaci hlídací služby. Mohou dál rovněž čerpat ošetřovné až do otevření mateřské školy. (předpoklad 11.5. 2020).

V ponděli 20.4. 2020, bude ke stažení na stránkách- odkaz školné, formulář žádosti na snížení školného v době uzavření MŠ.

řed. školy

Ošetřovné nově- zpráva MPSV

Zdravím, posílám aktuální rozhodnutí ze dne: 19.3.2020 k problematice ošetřovného pro rodiče dětí a žáků, toto bylo rozšířeno do 13 let věku dítěte. 

Příloha MPSV 19.3. 2020

Potvrzení o ošetřovaném dítěte

Zdravím všechny rodiče dětí MŠ Sluníčko,

jsme Vám neustále k dispozici, školka není uzavřená, chtěla bych upřesnit pro rodiče dětí, že pokud je mateřská škola otevřena, nemá rodič nárok na ošetřovné, které bylo vydáno na základě usnesení vlády, toto se týká pouze rodičů žáků základních škol, které byly na příkaz rozhodnutí vlády uzavřeny.

Rodič dětí neuzavřené MŠ má nárok pouze na standardní ošetřovné v případě onemocnění dítěte (OČR), které vystaví lékař.

ředitelka školy - Pospíšilová Věra

řešditelka MŠ Bajákova 18, Přerov- Radmila Švehlíková

Lesní pedagožka u Hvězdiček

V úterý 10.3. nás u Hvězdiček navštívila lesní pedagožka Romana, kterou už všichni známe. Připravila si pro děti povídání o zvířátkách, ale hlavně jim přiblížila rozdíl mezi lesníkem a myslivcem. Děti si vyzkoušely, co takový myslivec nebo lesník ke své práci potřebují a co všechno nosí s sebou do lesa. Vyzkoušeli jsme si pomůcku k měření šířky stromů a dalekohledem se děti mohly podívat třeba až na Helfštýn. Všechny děti dostaly od Romany omalovánky s pastelkami a slíbili jsme si, že se určitě za příznivého počasí potkáme i v lese a poznáme lesníka i myslivce.

Čím chceme být Smajlíci aneb den s kuchařem

Čtvrtek s námi strávil pan šéfkuchař Dostál (tatínek naší Barunky). Velice poutavým a chutným způsobem nám představil svou profesi. Všechny vstupy měl krásně předchystány a děti si pod jeho vedením dle receptu udělaly těsto na lívance, které si následně ozdobily. Poznávaly různé druhy ovoce - pohledem, ale také chutí. Pověstnou třešničkou na konci sladkého dopoledne bylo jahodové fondue. Workshop probíhal v naší školní - pracovní kuchyni. Po přesunu do třídy děti ještě z hračkových surovin z velkého hrnce vybíraly různé suroviny a na vzorový talíř vkládaly dle zadání - ovocný salát, obložený toast...

Moc děkujeme panu Dostálovi za čas, který s námi strávil. Krásnou, hravou a laskavou formou nám ukázal, kdo je to kuchař. Už se těšíme na další setkání a to nejen s panem Dostálem, ale i dalšími rodiči, kteří nám přijdou představit svá povolání a to jednak v našem tématu "Čím chceme být", ale také v rámci tématu "Moje tělo".

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

Karneval Hvězdiček

Na pátek 21.2. se děti ze třídy Hvězdiček těšily. Všichni se převlékli do nápaditých masek a krásných kostýmů a odcestovali jsme na planetu Karneval. Celý týden jsme si povídali o planetách naší sluneční soustavy, ale o planetě plné masek jsme dosud neslyšeli. Nebylo se čeho bát, neboť i tady se radují, veselí, soutěží, tancují a hodují. Z karnevalu si děti odnesly i balíček na památku. Přitom čas tak rychle ubíhal, že jsme nestihli ani balónkový tanec před odletem. Ten jsme si zatančili až odpoledne. Děkujeme všem rodičům za starost o přípravu kostýmů, pohoštění a dárky pro děti. 

Karneval u Smajlíků

Karnevalové veselí jsme si nenechali ujít ani my nejmenší. Všechny děti byly hned od rána přestrojeny do různých, pestrých kostýmů. Ve třídách bývají běžně děti shodných jmen - asi kouzlo způsobilo, že nám oba naši Kubíci přišli nezávisle na sobě v masce piráta :-)

Nejprve jsme každý představili svou masku, poté jsme tančili, hráli různé hry a také společně hodovali.

Děti si netradiční - speciální den v naší třídě užily. Masopust je za námi,ale my už se těšíme na další zážitky, které nás čekají v souvislosti s tématem: "Čím chceme být?", v rámci kterého nás navštíví naši milí rodiče a představí nám svá povolání - na příklad kuchař či kadeřnice.

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

Zdravotní sestra v MŠ Broučci

Dne 18. 2. 2020 nás v Broučcích navštívila Terezčina babička jako bývala zdravotní sestra a připravila si pro nás zábavný a naučný program. Pověděla nám, co profese zdravotní sestry obnáší, s jakými zdravotními nástroji pracují a také nám byla předvedena živá ukázka různých činností. Děti si vyzkoušely poslech svého srdce, bylo jim ukázáno ošetření různých zranění, jak probíhá odběr krve a očkování a nakonec došlo i na ukázku měření tlaku. Děti si program velmi užily, odnesly si spousty hezkých zážitků a informací a doufáme, že strach z doktorů, po tomto posezení, zmizí. :)

Pohádky u Broučků

V těchto dnech se Broučci ve školce seznamovali se známými pohádkami. U této příležitosti nás 11.2. navštívila paní knihovnice z Dětské městské knihovny, kterou již všechny děti velmi dobře znají. Paní knihovnice pro nás opět připravila pestrý program plný pohádek, kvízů, hádanek a her. Dětem přečetla pohádku O Rákosníčkovi, který vytvořil vítr, poučnou pohádku O princezně, která se šťourala v nosánku, pohádku o vílách nebo krásnou lidovou pohádku od Boženy Němcové. Děti si také zahrály hru Brain box, hledaly rozdíly a dokreslovaly obrázky v pohádkových pracovních listech. Děkujeme paní knihovnici, která nám svou návštěvou zpěstřila naše pohádkové téma a Broučci se tak mohli ještě více ponořit do světa pohádek:)

Babičky a dědečci čtou dětem

Před koncem roku jsem navštívil náš lipnický dům s pečovatelskou službou. Na schůzce jsem nastínil paní ředitelce Mgr. Václavíkové naše přání, aby nám babičky a dědečci z domu s pečovatelskou službou chodili číst do školky. Paní ředitelce se záměr líbil a vyvěsila nám letáček na vývěsky. A tak se stalo, že již dvě pondělí nám přišla před odpoledním odpočinkem dětem číst naše čtecí babička Stáňa. Chtěl bych poděkovat paní ředitelce Mgr. Martině Václavíkové za vstřícnost a pomoc a naší babičce Stáně přeji hodně zdravíčka a ať ji to u nás dlouho baví.

Za Smajlíky

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ

Karneval u Bročků

Počas celého týdne Broučci z mateřské školky společně prožívali radost a veselí z karnevalu. Děti pomáhaly při výzdobě třídy, pohovořili jsme o tradicích a zvycích svátku Masopustu, jeho významu, proč a jak ho slavíme. Ve výtvarných činnostech děti vytvořily barevné obrázky s balónky a konfetami, které se všem moc povedly. Na karnevalu opět nechyběly nádherné masky a kostýmy, karnevalová diskotéka, rej masek, bublinková show, spousta soutěží a her. Nakonec si Broučci pochutnali na karnevalovém pohoštění a všichni dostali za krásné kostýmy a šikovnost u soutěží kromě balónků i spoustu odměn a dárečků. Karneval se povedl a Broučci si užili spoustu zábavy a legrace:)

Divadelní představení pro MŠ - O šípkové Růžence

V úterý 28.1. 2020 nás ve školce navštívil loutkoherec s divadelním představením "O šípkové Růžence". Divadlo se konalo ve třídě Hvězdiček. 

Pan loutkoherec hrál divadlo nejen s loutkami, ale zpívali jsme si s ním písničky a také nás zapojil do děje - Alex pomáhal vysekávat růže u zámku a naše paní učitelka Dana si dokonce na chvíli zahrála postavu Růženky. 

Dětem i nám dospělým se divadlo moc líbilo. Pan loutkoherec předvedl skvělý výkon, kterým se mu podařilo udržet pozornost nejen předškoláků, ale také našich dvouleťáčků. Na závěr si mohly děti loutky opravdu z blízka prohlédnout. 

Děkujeme Hvězdičkám za přípravu divadélka ve své třídě a paní učitelce Ince za organizaci.

Za tým pedagogů MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel v MS

třída Smajlíci 

Poradna bez obav aneb co by měl umět předškolák

Ve čtvrtek 23.1. 2020 od 15:30 se ve Sluníčku konala přednáška se speciálním pedagogem Mgr. Jaroslavem Vackem. Hlavním cílem bylo rodičům představit pedagogicko-psychologickou poradnu jako instituci - čím se zabývá, jak může rodičům a dětem pomoci a také jak poradnu kontaktovat.Druhým důležitým tématem byla přednáška o tom, co vše by měl umět předškolák, aby byl připravený na přechod do 1. třídy. Rodiče se taktéž dozvěděli, že dítě může být připraveno, ale není ještě zralé stát se školákem.

Přednáška proběhla ve třídě Smajlíků, děti rodičů účastnících se přednášky čekaly na děti ve třídě Hvězdiček. Celkem bylo na přednášce okolo dvaceti osob. Děkujeme rodičům, že si našli čas a na přednášku přišli - věřím, že získali důležité informace, které jim pomohou při rozhodování, zda dítě dát do první třídy či rok počkat. 

Závěrem bych chtěl poděkovat mému otci Jaroslavu Vackovi, že si na nás našel čas a podělil se s námi o své více něž 30ti leté zkušenosti a také všem kolegyním za pomoc s organizací.

Přednášku pro velký úspěch plánujeme i příští školní rok.

Za tým pedagogů MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek 

učitel v MŠ

Lesní pedagogika u Broučků

V úterý dne 21.1. 2020 nás ve školce navštívila lesní pedagožka paní Romana z Vojenských lesů a statků s velmi zajímavým a poučným programem. Paní Romana dětem představila myslivce Pepu a lesníka Kubu, vysvětlila nám rozdíly a náplň jejich práce. Děti pomocí zábavných úkolů a her pojmenovávaly a rozdělovaly zvířata, určovaly, čím se živí, která potrava je pro ně vhodná, a která nikoliv, jaké mohou být druhy krmítek a jak se chováme v lese. Broučkům se moc líbila ukázka kůží, kožešin, parohů a rohů jednotlivých zvířat, které si mohli i pohladit. Pomocí sluchové hry jsme poznávali zvuky lesních zvířátek. Nakonec dostaly za odměnu paní učitelky i děti hezké dárečky v podobě omalovánek, knížky a poučných obrázků o lese. Děkujeme za návštěvu a dárky paní Romaně, díky které jsme se mohli o lesních zvířátkách a jejich životě dozvědět mnoho poučného a zajímavého. Už se všichni těšíme na léto, kdy pojedeme paní Romanu navštívit přímo do lesa, kde s ní opět určitě zažijeme spoustu zábavy:)  

Tři králové u Broučků

Po vánočních svátcích nás jako každoročně i letos ve školce navštívili Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří nás v podání školáků z 5.třídy ZŠ potěšili hezkým hudebním vystoupením. Ve školce jsme se pak písničku My tři králové také naučili zpívat. Pohovořili jsme o tom, co pro nás svátek Tří králů symbolizuje, jak a kdy ho slavíme. Na téma Tří králů Broučci vytvořili hezké obrázky, které se všem moc povedly. S korunami z papíru si děti zahrály hru na Tři krále. Týden se vydařil, Broučci si rozšířili obzor o další z lidových tradic a zvyků a již se všichni těší až nás za rok Tři králové opět ve školce navštíví:) 

Advent u Hvězdiček

V adventním čase děti z Hvězdiček hodně tvořily, vyráběly a zdobily. Nejdříve si vyrobily adventní věnečky a perníkovou chaloupku jako adventní kalendář, vydobily si třídu svými výtvory andílků, malovaných zvonečků, kaprů, nazdobily si stromeček a trpělivě odpočítávaly den za dnem a neděli za nedělí. Děti hodně zpívaly a učily se básně nejdříve jako poděkování pro Mikuláše, pak pro Ježíška. Když Ježíšek slyšel jejich denodenní zpívání a snažení, přinesl jim nadílku. Děti si prožily vánoční den plný tradičních vánočních zvyků a her i s ocuhtnávkou cukroví a perníčků. A byl tu čas vánoční......

Vánoce u Smajlíků

Celý advent jsme se poctivě připravovali na nadcházející svátky vánoční. Zpívali jsme koledy, pekli jsme perníčky, tvořili vánoční obrázky a výrobky. Chodili jsme také na náměstí a zvonili na zvoničku. Byli jsme hodní a tak nás ve čtvrtek 19.12. navštívil Ježíšek. Právě když jsme se vraceli ze svačinky jsme uslyšeli zvoneček a uviděli pod naším stromečkem dárečky, ale zahlédnout se nám jej nepodařilo. Ježíšek nám do třídy nadělil krásné dárky. Pro kluky i pro holky. Abychom se hrou něco naučili, ale také si krásně pohráli.

V pátek jsme si užili krásně zpracovaného živého Betléma v podání žáků 5. třídy a také předvánoční besídky u našich druháčků.

Přejeme všem  krásné vánoce a hodně zdraví a štěstíčka v novém roce!

Za Smajlíky

Dalibor Vacek a Magda Šumšalová

učitelé v MŠ

Školáci školkám aneb Vánoce ve Sluníčku

Předvánoční týden jsme završili nejprve živým Betlémem, který si pro všechny naše děti z MŠ připravili žáci 5. třídy pod vedením paní učitelky Petry Vackové. Improvizované divadélko vzniklo ve třídě Hvězdiček. Krátké pásmo pojednávající o událostech starších více než 2000 let měli školáci krásně nacvičeno a i kostýmní výprava se zdařila. Všechny děti s napětím sledovaly příběh narození malého Ježíška.

Poté jsme se přesunuli za našimi druháčky, kteří si pro nás pod vedením paní učitelky Katky Zapletalové připravili předvánoční besídku – pásmo písniček, koled a básniček. Děti nám zahrály také na flétničky a klavír.

Moc děkujeme všem školákům a pedagogům za pozvání a krásné zážitky, které nás ještě více naladily a natěšily na blížící se Vánoce.

Přeji všem našim Sluníčkovým rodičům, kolegům a kolegyním a vůbec všem lidem dobré vůle krásné prožití svátků vánočních a vše dobré do nového roku.

Dalibor Vacek

učitel v MŠ (třída Smajlíci)

Vánoce u Broučků

V posledních dnech panovala v naší školce pohodová předvánoční atmosféra. Děti nazdobily vánoční stromeček, u kterého si vyzkoušely některé z vánočních tradic a zvyků. Nakonec se Broučci dočkali i Ježíška, který jim přinesl nové hračky do školky. U vánoční nadílky si děti pochutnaly na vánočním cukroví od maminek, za co jim velmi děkujeme. Vánoce ve školce se nám vydařily a všichni se již těší na Vánoce, které stráví doma v kruhu své rodiny.

Přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky a hodně zdraví, štěstí  a lásky v novém roce:)

paní učitelky Inka a Míša 

Broučci na Vánoční výstavce

Adventní čas si Broučci z mateřské školky zpříjemnili návštěvou tradiční vánoční výstavy s názvem "Kouzlo Vánoc" v Domečku u lipnické městské knihovny. Dětem se moc líbily adventní věnce, háčkované a přírodní dekorace, papírové ozdoby, keramika, betlémy, perníčky a výrobky z nich a také originálně zdobené vánoční stromečky. U vánočního stromečku na náměstí si všichni zazvonili na kouzelný zvoneček, který plní na Štědrý večer tajná přání:)

Vánoční přípravy u Broučků

V předvánočním čase se Broučci z mateřské školky pilně připravovali na blížící se vánoční svátky. Z keramické hlíny děti vyráběly vánoční svícny ve tvaru zvonečku, které po vypálení v keramické peci natíraly glazurou. Vánoční svícny se všem moc povedly, práce s keramikou děti velmi bavila. V naší školní kuchyňce pak Broučci ještě napekli výborné vánoční sušenky a vyrobili vánoční přáníčka s andílky. Všichni Broučci byli opravdu velmi šikovní a své výrobky si odnesou v balíčku jako vánoční dárečky pro své rodiče domů:)

Hvězdičky na Vánoční výstavě

V úterý 17.12.2019 se děti vypravily na výstavu do Městské knihovny. Výstavní sál v domečku byl plný krásných výrobků a Vánočních dekorací. Dětem se líbil obrovský malovaný betlém a vánoční stromeček velmi krásně nazdobený. U zvoničky jsme poslali přání k Ježíškovi a už jsme se těšili na oběd zpátky ve školce.

Školka v Pevnosti poznání

V pátek 13.12.2019 vyrazili předškoláci z Hvězdiček a z Broučků do Olomouce do Pevnosti poznání. Ponořili jsme se do tajů techniky a polytechniky a s šikovnými animátorkami jsme poznali koloběh vody. Děti měly možnost nahlédnout do lidského mozku a zjistit, které části mozku zapojujeme při různých aktivitách. Velmi se dětem líbilo uvnitř oka, kdy čočkou viděli svět kolem sebe. Vraceli jsme se spokojení a plní dojmů z toho, co jsme zažili.

Mikuláš u Hvězdiček

Celý týden je u Hvězdiček Mikulášská atmosféra. Netrpělivě jsme očekávali příchod Mikuláše a jeho pomocníků. Připravili jsme si písničky a básničku, aby se děti mohly předvést, jak jsou šikovné. Konečně je 5.12. a děti se dočkaly příchodu Mikuláše. Mikuláš navštívil naši školku a zastavil se také u Hvězdiček. Děti zazpívaly, zarecitovaly a dostaly od andílků očekávanou nadílku. Mikuláše a andílky jsme odměnili nazdobenými perníčky. Čerty jsme si pozvali jen na focení a aby jim nebylo líto, že nic nedostali, obdarovali jsme nazdobenými perníčky i je. Rozloučili jsme se s příslibem dalšího setkání až se rok s rokem sejde.

Gratulujeme třem Hvězdičkám k úspěchu v soutěži

Každoročně se s předškoláky zapojujeme do soutěže Úkoly čmeldy Pepíka, která je zaměřena na vyhledávání talentovaných dětí v matematicko-logickém myšlení. Soutěž pořádá Academic School z Uherského Hradiště ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou University Palackého v Olomouci. Být úspěšným a postupovat do dalších kol není jednoduché, neboť v každém kole dítě řeší 3 úkoly, které jsou vzhledem k jeho věku složité a s postupem do dalšího kola obtížnost úkolů roste. Letos se do soutěže zapojilo přes 300 dětí ve věku 5-6 let z 24 mateřských škol a do finálního 3.kola postoupily z naší třídy Hvězdiček Eliška Smolková, Nelinka Urbánková a Justýnka Vacková. Účasti ve finále se nezalekly a se svými rodiči jely soutěžit až do Uherského Hradiště. Blahopřejeme všem finalistkám a gratulujeme Justýnce Vackové, která se umístila na nádherném 5.místě! 

Smajlíci na náměstí u přivezení vánočního stromečku

Ve úterý 19.11. jsme dostali echo, že k nám na náměstí přivezou vánoční stromeček. Vydali jsme s dětmi ověřit zda je to pravda. Když jsme přišli na náměstí tak nás pan městský policista ujistil, že je to opravdu tak. Chvíli čekání jsme vyplnili procházkou po náměstí a obhlídkou výloh obchodů s vánoční tématikou.

A pak jsme se dočkali. Velké auto přivezlo stromeček. Obrovskou atrakcí byl pro nás byl ovšem veliký jeřáb, který zvedl stromeček do výše a usadil jej na místo doprostřed náměstí. Chlapi z technických služeb při přípravě stromečku pár větví odřezali a dovolili nám je vzít s sebou. Budeme tedy mít kousek velkého stromu z náměstí i u nás ve třídě.

V pátek jsme byli stromeček zkontrolovat a byl už i ozdoben.

 

Už se moc těšíme až bude svítit. První rozsvícení sice neuvidíme společně – proběhne 1. neděli adventní 1.12. 2019 od 17:00, ale určitě se půjdeme zase podívat na to jak krásně svítí.

Špačkoš

Milí rodiče a přátelé školy,

naše škola se zapojila do celorepublikového projektu "Sazka olympijský víceboj", budeme rádi pokud se s námi zapojíte do projektu k víceboji s názvem "Špačkoš".

Úkolem je nosit do školky a školy "špačky" od pastelek nebo tužek ne větších než 8 cm a sypat je do příslušného boxu označeném plakátem projektu. Box je umístěn na botníku u vstupních dveří nové šatny MŠ. Špačky od tužek a pastelek se budou sbírat do února 2020. Bližší informace o projektu naleznete zde - https://www.spackos.cz/
Děkujeme za Vaši spolupráci:)

kol. ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Kouzelné čtení u Hvězdiček

V úterý 5.11.2019 do oddělení Hvězdiček přišla paní knihovnice s kouzelnými knihami a s Albi tužkou. Seznámila děti s knihami a představila Albi tužku. Různé témata probrala a vysvětlila, jak s knížkami pracovat. Děti se dozvěděly, jaké zvuky uslyšíme v pralese, dozvěděli jsme se, jak správně přecházet silnici a poznali jsme mnohé z lidského těla. Děti byly nadšené a paní knihovnice od nás dostala příslib, že se ještě určitě mnohokrát uvidíme.

Hvězdičky se seznámily s křečkem

Přestože je křeček aktivní za tmy, my jsme měli možnost pozorovat křečka i ve dne. Po předchozí domluvě nám Jůlinka donesla svého mazlíčka, který se nám ukázal v plné kráse několikrát za den. Děti měly možnost jej nakrmit, pozorovat jeho stavbu těla, skvělý čich při vyhledávání potravy, vybavení klece a dovědět se zajímavosti z jeho života. Samy si pak na křečky zahrály, naučily se jej kreslit a díky prožitkovému učení si o křečkovi mnoho informací zapamatovaly. Děkujeme Julince i jejímu mazlíčkovi.

Přijelo za námi maňáskové divadlo

V pátek 18.10. přijelo za dětmi do školky maňáskové divadlo. Kašpárci provedli děti pohádkou O zatoulaném koťátku, které měla na starost malá Martinka. Jenže koťátko dobře nehlídala a kocourek Tomík se rozběhl za motýlkem, pak potkal štěnátko a s ním prožil přátelské dobrodružství. Vše dobře dopadlo a Tomík nakonec díky novým kamarádům našel cestu domů za dědečkem a Martinkou. Dětem se představení moc líbilo a odměnily kašpárky závěrečným potleskem, jak se sluší, přestože to pro mnohé děti byla první zkušenost s divadlem.

Hvězdičky na výstavě

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se děti z oddělení Hvězdiček z MŠ Sluníčko vydaly na výstavu ilustrátorky knih s Albi tužkou Zuzany Slánské. Výstava se jim líbila, shlédli jsme krátkou animaci a plni dojmů jsme z Domečku v knihovně odcházeli na oběd zpět do školky.

Kouzelné čtení u Broučků

V úterý 1.října 2019 navštívila Broučky v mateřské školce paní knihovnice z dětského oddělení Městské knihovny. Dětem představila několik nových interaktivních mluvících knih, které namluvili známé osobnosti a herci. Pomocí Albi tužky děti poznávaly z knížek barvy a tvary, objevovaly fascinující svět dinosaurů a poslouchaly zvuky těchto pravěkých zvířat. Prostřednictvím knížky o dopravě se Broučci vypravili na dopravní hřiště, poznávali práci záchranářů, prozkoumali letiště, poznávali dopravní prostředky, nakonec si poslechli a zabroukali dopravní písničku. V průběhu týdne jsme ještě navštívili v Domečku u knihovny výstavku paní ilustrátorky Zuzany Slánské, která všechny knížky z kouzelného čtení ilustrovala. Broučkům se četba i ilustrace knížek velmi líbila. Děkujeme paní knihovnici, která prostřednictvím kouzelného čtení předala dětem spoustu informací a zábavy:)

Mateřské školky navštívily hasiče

Dne 13. 9. 2019 jsme s dětmi z mateřských školek navštívili Den otevřených dveří hasičů v Lipníku nad Bečvou. Páni hasiči nám vysvětlili povolání hasiče a seznámili nás s jejich automobily, náčiním, nářadím, skafandry, apod. A jako bonus nám ukázali, jak vypadá, správné svezení po tyči. Na památku jsme dostali krásné omalovánky, pexeso a tužky. Tak jako každý rok, se nám to velice líbilo a příští rok je určitě znovu navštívíme. 

Rozloučení u Broučků

Poslední týden školního roku v mateřské školce u Broučků se nesl v prázdninovém duchu. Začátkem týdne jsme se společně vydali na vycházku do Zámeckého parku, kde si děti na střešní zahradě užily fontánku, prohlédly krásnou přírodu zámecké zahrady a nakonec se vyřádily na dětském hřišti. V úterý pro nás žáci z 5.třídy ZŠ Sluníčko připravili pohádkové představení Budulínek, které se všem moc líbilo. Závěr školního roku jsme oslavili společným posezením v cukrárně u zmrzlinových pohárů. Broučci si také pochutnali na výborném dortu, který dětem upekla Teoškova maminka a na muffinkách od Terezky. S předškoláky, kteří v září nastupují do 1.třídy ZŠ se na nádvoří Sluníčka slavnostně rozloučila paní ředitelka knížkou pro první čtení. Ve školce jsme budoucím prvňáčkům popřáli hodně úspěchů ve škole a hodně štěstí v životě a předali jim pamětní list a také medaile, které dětem na památku nechala vyrobit maminka od Vojtíška. Všem dětem i rodičům přejeme krásné prázdniny plné radosti a sluníčka:) Inka a Míša

Zmrzlinové pohoštění Hvězdiček

V úterý 25.6. byly děti ze třídy Hvězdiček pozvány do restaurace na zmrzlinový pohár. Je to již tradice, patřící k závěru školního roku a loučení před prázdninami. Děkujeme za příjemně prožité dopoledne s panem Krejčiříkem, který dětem nabídl i jízdu na čtyřkolce. Zájemci se jen hrnuli.A překvapivě nejen klukům, ale i děvčatům zářily v přilbách za řídítky oči nadšením. 

Výlet Broučků do Týna

V úterý 18.6. 2019 se Broučci z mateřské školky vydali na celodenní vycházkový výlet do Týna nad Bečvou. Vycházkou jsme vykračovali přes krásnou přírodu chráněné přírodní rezervace Škrabalka, dále po cyklostezce až do Týna. V Týně na nás již čekala Deniskova maminka s pejskem Kirbou a paní Eva, která děti seznámila se svými nádhernými koníky Jendou a Ritou. Paní Eva dětem povyprávěla mnoho zajímavostí o koních, např. jak o ně pečujeme, odkud pochází, co jedí apod.. Každý si pak mohl koníčky pohladit, nakrmit je suchým chlebem či jablíčky, někteří odvážlivci se nechali na koníka i posadit. V krásné přírodě Týna se Broučci posilnili výbornými svačinkami od maminek. Nakonec se všichni ještě vyřádili na fotbalovém nebo stylovém dětském hřišti. Zpáteční cestu nám zpříjemnil stín lesíka podél řeky Bečvy. Všichni Broučci si zaslouží velkou pochvalu, protože byli moc stateční, když tak náročný výlet zvládli. Děkujeme také paní Evě a mamince od Deniska, díky kterým byl náš výlet pro děti velmi zajímavý a všem se moc líbil:)

Beseda u Hvězdiček

V úterý 18. 6. nás navštívila paní knihovnice a oplatila nám tak návštěnu v knihovně. Četla krásné pohádky Máša a medvěd, o kterých jsme si pak povídali. Podle barviček jsme vymýšleli ovoce a různé předměty, děti si ukazovaly v knížce. Četla nám i různé další pohádky a my jsme poslouchali, jak příběh dopadne. Poděkovali jsme paní knihovnici za návštěvu a přislíbíli jsme další setkání. Paní knihovníce od dětí dostala dáreček a rozloučili jsme se.

Školka v přírodě - Poslední den 13.6.

Poslední den na školce v přírodě jsme měli domluvenou projížďku v bryčce a dopoledne karneval se soutěžními a tanečními hrami. Odpoledne jsme si povídali o jelenovi a děti nás překvapily znalostmi, které si pamatovaly z lednové besedy s Romanou - lesní pedagožkou. Děti si poslechly pohádku O Smolíčkovi, pak odstraňovaly trny jelenovi z těla a osvěžily se opět ve vodním světě. Když se slunce schovalo za mraky, šli jsme si užít průlezky a zvířátka v ohradě. Večer dostaly děti poslední medaili, poslechly si pohádku na dobrou noc a spaly až do rána. Dětem se v resortu Hrubé Vody moc líbilo a některé si už plánovaly, že si sem s rodičema zajedou znovu, aby si užily i Kamzíkovu stezku. Všem toto místo doporučuji, je zde široká nabídka možností, jak strávit příjemný den s dětmi.

Plavecký kurz v MŠ

V pátek dne 14. 6. 2019 proběhla poslední hodina plaveckého kurzu pro děti MŠ. Kurz se konal každý pátek od 5. 4. do 14. 6. 2019. Hlavním cílem bylo seznámení s pocitem být ve vodě či pod vodou a nauka základních plaveckých pohybů. Plavání je ukončeno rozdáním plaveckého vysvědčení pro každého plaváčka, který se kurzu účastnil. Paní plavčici děti odměnily krásnou luční květinou a malým dárečkem za její ochotu a trpělivost. S dětmi jezdíme na plavání opravdu rádi a těšíme se, až budeme kurz navštěvovat příští rok. 

Školka v přírodě 11.6. - Posílám pozdrav za všechny děti domů.

Dobrý večer,

Nejdříve je musím pochválit, protože první noc spali bez buzení a pláče. 

Dnes jsme prožívali den s veverkami. Děti už mají o nich mnoho vědomostí, naučili jsme se o nich písničku a pak jsme si vyzkoušeli, jestli máme tak silné nohy jako ona. Veverka má totiž opravdu silné zadní nohy. Vydali jsme se na tůru po stezce skřítka Hrubíka. Ten je na informačních tabulích vždy o nějaké oblasti z lesa poučil, a pak si je hned vyzkoušel na nějakém úkolu. A cesta vedla z kopce - do kopce, takže děti opravdu dokázaly, že silné nohy mají. Po obědě si udělaly spíž pro veverku - vystříhaly si hříbky a zavěsily na šňůru jako zásobu na zimu. Opět byl nádherný den a trávili jsme čas ve vodním světě, osvěžili jsme se nanukem, a pak šli po stopách veverky. To skupinka starších dětí dělala trasu a zanechávala "rezavé chlupy" z kožíšku v podobě fáborků na větvích a ostatní děti je hledaly. Našly je schované ve "štole" a všichni dostaly oříšek za odměnu. 

Posílám pár fotek. Máme se opravdu skvěle. Počasí nám přeje, jídlo nám chutná, nabídka aktivit je v okolí bohatá. 

Všechny děti usnuly rychleji než včera. 

I vám dobrou noc. Dana

Smajlíci v Krokodýlku Olomouc

Ve čtvrtek 6.6. 2019 jsme se Smajlíky vyrazili na výlet. Vzhledem k věkové skladbě našich dětí padla volba na olomoucký Krokodýlek. Vyrazili jsme hned brzy dopoledne a lehce po 9té hodině jsme byli na místě.

Podařilo se nám domluvit, že nás vpustili ihned po příjezdu – oficiální otevírací doba je totiž až od 10:00. V poklidu jsme se nasvačili a vydali se zkoumat všemožné atrakce, které toto velké dětské centrum nabízí. Každé dítě si zde nalezlo koutek či atrakci, která jej zaujala.

Neformálním vítězem se stala atrakce – krokodýl, která otevírala a zavírala svůj „ústní“ otvor.  V čase oběda jsme se pustili do zbytku našich svačinek a spěchali si užít ještě na chvíli všemožných lákadel.  Po 13:00 jsme nabrali kurs směr Sluníčko Lipník nad Bečvou a dorazili v pořádku zpět na naši základnu před 14:00. Nikomu se nic závažného nestalo a nadšené švitoření dětských hlásků dává tušit, že se dětem výlet moc líbil.

Moc bych chtěl poděkovat paní učitelce Andělce, že jela s námi, Vám rodičům za příkladnou spolupráci a v neposlední řadě mé skvělé manželce.

Za Smajlíky pan učitel Dalibor

Hvězdičky v Oboře

V pondělí 27.5. si Hvězdičky užily lesní pedagogiku v Oboře. Tou nás provázeli skvělí a usměvaví odborníci Romana a Tonda, kteří pro nás připravili mnoho poučných her a zábavy. Na naší procházce lesem jsme hledali v okolí studánky a jezírka žabky, které před námi prchali skokem pod hladinu. Po vodě jsme si pouštěli lodičky z listů, zahráli jsme si na řeku a na koloběh vody v přírodě. U mraveniště nás zase poučili, jak si zblízka prohlédnout mravence, aniž bychom jim či sobě ublížili. Zahráli jsme si "na čekanou" a učili jsme se podle zvuků poznávat lesní zvířata a taky je pozorovat dalekohledem. Prohlídli jsme si krmelec pro srny, krmeleček pro zajíce i slanisko a pozorovaly kudy se procházela srna, která po sobě zanechala stopy v blátě. Bezchybně jsme se naučili poznávat habr, lípu a dub podle kůry stromů a listů a vyrobili jsme si pamětní medaili s otisky stop zvěře a listů. Plni zážitků a nových vědomostí jsme se už unaveni rozloučili s našimi průvodci krásným místem u obce Bohuslávky. Děkujeme lesním pedagogům, že nás naučili dívat se při procházce lesem na okolí více zblízka.

Hvězdičky a Broučci na výletě

Ve čtvrtek 30.5. 2019 se děti z mateřské školky z třídy Broučků a Hvězdiček vydaly na školní výlet do Olomouce, kde navštívily interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého s názvem "Pevnost poznání". Broučci se zde zúčastnili výukového programu "Fyzika z kuchyně", kde si mohli zaexperimentovat a sami vyzkoušet několik pokusů, díky kterým pochopili mnoho nevysvětlitelných záhad a jevů. Hvězdičky se zas vydaly na cestu do doby kamenné, kde se mimo jiné dozvěděly jak se žilo v pravěku. Ke každému z témat si děti vyzkoušely "Vědeckou výtvarku", která je moc bavila a zaujala. Všichni si nakonec odpočinuli u pohádky v digitálním planetáriu, kde jsme se vydali se zvířátky do vesmíru. Navštívili jsme zde i zajímavou expozici, která nás přenesla do tajemství vesmíru. Výlet se vydařil, dětem se v Pevnosti poznání moc líbilo, a kromě malých talismanů si odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků a mnoho zajímavých poznatků:)

Návštěva pana policisty u Smajlíků

Ve dvou týdnech (20.5 – 31.5.) u nás u Smajlíků probíráme téma: „Doprava okolo nás“, v rámci něhož nás navštívil skutečný policista -  příslušník Policie ČR a tatínek Nelinky a Tomáška pan Tomáš Urbánek. Přivítali jsme jej zpěvem naší státní hymny, poté jsme si hezky posedali do řady a nadšeně jsme sledovali pana policistu jak nám vysvětluje co je uniforma a co ji tvoří. Následně nám ukázal všemožné pomůcky – neprůstřelnou vestu, reflexní vestu, plácačku, pouta, obušek, vysílačku a také služební auto. Děti dostaly také drobné dárky.

Služba je služba, oprační centrum zavelelo, majáky se rozblikaly a pan policista nás za našeho stálého mávání opustil.

 

Pomáhat a chránit v praxi! 

Moc děkujeme panu Tomášovi Urbánkovi za to, že si na nás našel čas a přejeme mu klidnou službu!

Besídka Hvězdiček

Ve čtvrtek 16.5. uvítaly děti své nejbližší na vystoupení u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Společně jsme se díky písním, básním a veršovaným příběhům přenášeli Z pohádky do pohádky. Potkali jsme princezny, vlka s Karkulkou, čarodějnice, Šípkovou Růženku, Mařenku s Jeníčkem, Večerníčka, zasněnou Popelku tančící s princem, hladového vlka hledajícího kůzlátka nebo bratry, co spojily své síly. Zaposlouchali jsme se do tónů dětských skladeb na kytaru, klavír, flétnu a obdivovali jsme šikovné prsty našich malých muzikantů. Úsměv a potlesk diváků byl dětem odměnou za jejich vydařené vystoupení a vyrobená přání pro tatínky a maminky zase odměnou rodičům za jejich lásku a starost. A že každé ženě sluší kytka, odnášely si je maminky i paní učitelky jako poděkování od dětí. 

Besídka u Broučků

Ve čtvrtek 16.5. proběhla v podání dětí z mateřské školky třídy Broučků besídka ke Dni maminek. Děti na besídce předvedly, co všechno se ve školce naučily. Nechyběly hezké básničky pro maminky, tatínky, babičky i dědečky, písničky s rytmizací, pohybovým ztvárněním a tanečky, dramatizace veršovaných pohádek, také písničky z kroužků angličtiny a němčiny. Některé děti předvedly hru na flétnu či kytaru. Besídka se dětem moc povedla, všichni naši Broučci byli velmi šikovní a moc se snažili. Podle potlesku, ohlasů a pochval od rodičů se besídka všem moc líbila. Na závěr besídky dostaly maminky k jejich svátku od dětí kytičku a přáníčko:)  

Tvořivá dílnička u Smajlíků

Dne 16.5. bylo u nás ve Sluníčku opravdu živo.

Broučci měli besídku, taktéž Hvězdičky a my Smajlíci jsme u nás ve třídě prichystali pro rodiče „Tvořivou dílničku“. 

Předpřipravili jsme rodičům a dětem vše potřebné a od 14:00 jsme očekávali první rodiče.

Věřili jsme, že akce bude rodiče zajímat a že za námi do školky přijdou.

Skutečnost předčila naše očekávání. Nebojím se tvrdit, že přišli všichni, kteří alespoň trochu mohli.

Naše dílnička byla otevřena až do 16:00 a po celou dobu byla plná rodičů a dětí.

Rodiče mohli nejen strávit čas společným tvořením se svou ratolestí, ale i vlídně pohovořit s námi učiteli o všem, co je zajímalo.

Podle rozzářených obličejů dětí a spokojených výrazů rodičů soudíme, že se akce povedla a určitě v akcích podobného druhu budeme pokračovat.

Děkujeme za nás za Smajlíky všem rodičům a příbuzným za návštěvu a hezky prožité odpoledne.

Šípková Růženka v KD Echo

Ve středu 15.5. jsme s dětmi ze Smajlíků, Broučků a také prvňáčci našeho Sluníčka v KD Echo navštívili divadelní představení „ Šípková Růženka“. Divadlo nastudovaly děti ze ZŠ Osecká 315 pod vedením paní učitelky Mikeškové. Pohádku napsal úspěšný autor pro děti – Jiří Žáček. Dětem se velmi představení líbilo. Herci byli skvělí, měli krásné kostýmy a kulisy byly taktéž moc hezké. Není lehké udržet pozornost předškolních dětí po dobu 40 minut, ale hercům z Osecké ZŠ se to povedlo a odměnou jim byl dlouhý potlesk všech dětí pedagogů v sále. Dobro opět zvítězilo. Už teď se s dětmi těšíme na další představení. Děkujeme

Výchovný koncert "Letem světem" pro MŠ

Dne 29.4.2019 jsme s dětmi z mateřské školy navštívili výchovný koncert s názvem "Letem světem" na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou. Spolu s Pipi Dlouhou punčochou nás žáci a paní učitelky seznámili se základními fakty o různých zemích a s hudebními nástroji. Každou zemi doprovázeli tématickými písněmi, hudbou a úryvky z pohádek. Koncert byl opravdu krásný a už se těšíme, co si pro nás připraví příští rok. 

Broučci a Smajlíci na divadle v Přerově

Dnes jsme se s nejstaršími dětmi z našich tříd Broučků a Smajlíků zúčastnili divadelního představení „Na vlásku“ – příběh princezny Lociky a Evžena Houžvičky. Divadlo si připravili studenti třetího ročníku Střední pedagogické školy v Přerově. Bylo to vyvrcholení spolupráce našich MŠ se střední pedagogickou školou pro tento rok.

Studenti měli představení velmi dobře připravené – scéna, kostýmy, herecké výkony. Jednalo se o poutavý příběh princezny Lociky a mladého lapky Evžena, představení bylo plné vtipných dialogů a také písní.

O prožitém představení děti nadšeně diskutovaly na zpáteční cestě a myslím si, že se jim líbilo. Opět jsme si mohli mimo jiné s dětmi uvědomit, že dobro a láska vítězí – i když to někdy trvá.

Velikonoce u Broučků

S příchodem jara se Broučci z mateřské školy seznamovali s charakteristickými znaky jara a pilně se připravovali na blížící se Velikonoční svátky. Děti malovaly bledule a učily se poznávat další jarní květiny, dle vlastní fantazie zdobily papírová velikonoční vajíčka. Na vycházkách a při pobytu venku jsme si všímali změn v probouzející se jarní přírodě. Ve školce jsme si pak společně vysadili obilí, které jsme pravidelně zalévali a pozorovali jak nám klíčí, všichni pak měli velkou radost, až nám z něj vyrostla travička - symbol jara. Děti velmi bavilo zdobení velkonočních vajíček pomocí různých technik. Všichni si pak své výrobky vzali na velikonoční svátky domů jako krásnou velkonoční dekoraci. Přejeme Vám všem krásné a veselé velikonoční svátky, dětem mnoho radosti a bohatou pomlázku:)   

Broučci na Velikonoční výstavce

V úterý 9.4. navštívili Broučci z mateřské školky tradiční Velikonoční výstavku v Domečku u knihovny se spoustou krásných jarních a velikonočních dekorací a inspirativních nápadů. Dětem se moc líbily kraslice zdobené mnoha způsoby, perníčky s velikonočními motivy, velikonoční zajíčci a spousta dalších exponátů a dekorací, které vznikly pod rukama šikovných vystavovatelek, jejichž zručnost je obdivuhodná. Výstavka se nám moc líbila a už se všichni těšíme na blížící se svátky jara Velikonoce:) 

Skřítek Pohádkovníček u Broučků

První jarní měsíc je kromě jiného spojován se čtením, a tak se "Březen - měsíc knihy" stal pro Broučky z mateřské školy obdobím, kdy se ponořili do světa pohádek. Děti se seznámily se známými pohádkami, pozorně naslouchaly četbě, u některých veršovaných pohádek se pokusily o dramatizaci, zpívaly pohádkové písně, nakreslily známé pohádkové postavy a s chutí plnily všechny pohádkové úkoly. V úterý dne 19.3. 2019 nás ve školce navštívila paní knihovnice z Dětské městské knihovny. Přinesla sebou svého kamaráda "Skřítka pohádkovníčka", kterému děti z kapsiček vytahovaly pohádky, které nám paní knihovnice přečetla. Kromě hezkých pohádek dětem ještě připravila hádanky a kvíz, děti také poznávaly známé pohádky podle obrázků. Děkujeme paní knihovnici za moc hezký a zajímavý program, kterým nám pohádkový týden zpestřila. Pohádkové téma se dětem moc líbilo, v příbězích rozlišovaly dobro a zlo, z pohádek si braly poučení do života:)  

Hvězdičky na návštěvě knihovny

Povídali jsme si s dětmi celý týden o knížkách, o pohádkách a o profesích, které s pohádkovými knížkami souvisí. Ve čtvrtek 7.3. jsme pak navštívili dětské oddělení místní knihovny, kde nás čekala paní knihovnice a spolu s ní jsme se vydali "Z pohádky do pohádky". Skřítek Knihovníček měl pro nás v každé kapse připravenou nějakou pohádku. Záleželo jen na dětech, kterou si vybraly. Paní knihovnice nám pohádky předčítala a také pro děti měla připravenou zábavu ve formě pohádkových kvízů a skládanek. Některé děti se s paní knihovnicí znají, neboť do knihovny již dochází s rodiči a sourozenci. Byla to moc příjemná návštěva v říši knih a pohádek.

Karneval Smajlící

Tento čtvrtek 28.2. 2019 naše karnevalové téma vyvrcholilo vytouženým karnevalovým veselím.

Celá třída se oblékla do veselých, barevných fáborek a balónků. Již od rána byly děti ve svých maskách.

Jejich výběr byl vskutku pestrý. Od víl, princezen, přes lékaře, hasiče po spidermana,Šmoulinku, kapitána Ameriku či motýla Emanuela.

Karneval jsme zahájili společnou fotkou – dokud nám to všem slušelo. Následovala prezentace všech masek v tanečním rytmu.

Dopoledne pokračovalo různými dovednostními soutěžemi – na příklad podlézání lana, hod míčkem do obruče.

Děti velice bavila mimo jiné soutěž v tanci dvojic, kdy měli za úkol mezi sebou udržet nafouknutý balónek.

V průběhu veselí jsme se společně občerstvili. Moc bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří nám pohoštění poslali.

Před obědem jsme své masky svlékli a odpoledne jsem se v duchu karnevalového veselí bavili dále s balónky a tancem.

Celá akce se moc vydařila, děkuji Vám za spolupráci – mimo jiné s domácí přípravou masek Vašich dětí a také, že jste své děti přivedli do třídy oblečené.

I toto přispělo ke zdaru akce. Odměnou nám všem jsou jistě  dětské úsměvy, rozzářené oči a kopa krásných zážitků.

Karneval u Hvězdiček

Ve středu 27.2.2019 v MŠ u Hvězdiček proběhl karneval. Všechny děti přišly v krásných maskách a natěšení na hry, soutěže, tancování a občerstvení. Hráli jsme spoustu pohybových her a soutěžili jsme v týmech. Všichni jsme si to moc užili a jako tečku za karnevalem děti vybíraly obrázky a dostávaly dárečky z tomboly. Děkujeme rodičům za krásné příspěvky do tomboly a dobroty pro děti na občerstvení.

Na Broučky do divadla

Ve čtvrtek 7.2. se předškoláci z Hvězdiček vydali společně s 1. a 2. třídou základní školy Sluníčko do Moravského divadla v Olomouci na baletní představení Broučci. Děti byly nadšené z krásného ztvárnění pohádky a z velmi šikovných a profesionálních tanečníků a tanečnic. Společně jsme se fotili a nasávali atmosféru divadla. Některé děti byly v divadle poprvé, a tak si to velmi užívaly.

Předškoláci v roli prvňáčka

Minulý týden navštívili předškoláci ze všech oddělení naší mateřské školky 1. třídu v hodinách českého jazyka.  V úterý jsme se skamarádili s Broučky. Ve čtvrtek jsme přivítali Smajlíky, se kterými jsme již pracovali v říjnu a v pátek přišly Hvězdičky. Seznámili jsme je s prostředím školy. Potom jsme jim pomáhali plnit různé úkoly, naučili jsme je říkadla na uvolnění ruky před psaním. Zahráli jsme si hru Mašinka, při které jsme poznávali některá písmenka. Všechny děti musím moc pochválit za vzornou spolupráci i za splněné úkoly. Za odměnu dostali předškoláci od prvňáčků razítka a od paní učitelky malou odměnu.

Těšíme se na další návštěvu.

Zvířátka u Hvězdiček

Ve čtvrtek 17.1. Hvězdičky navštívila lesní pedagožka Romana. Přišla dětem přiblížit život lesní zvěře v zimě, krmení a příbytky zvířátek. Donesla s sebou zvířecí kůže, paroží a různé pochutiny pro zvířátka. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí, potěžkaly si rohy i paroží, rozdělily potravu na vhodnou a nevhodnou pro zvířátka a pohladily si kůže lesních zvířat. Velmi se nám beseda líbila a domluvili jsme si návštěvu s Romanou v lese.

Půjdem spolu do Betléma

V pátek 11.1. se Hvězdičky vypravily do místního kostela. Společně jsme si prohlédli vánoční výzdobu a betlém. Všechny figury jsme si pojmenovali. Některé děti vložily minci černouškovi a on jim za to pokýval, jako výraz díků. Po prohlédnutí kostela jsme si šli prohlédnout ještě velký malovaný betlém v Meditační zahradě, bohužel jen přes zamčenou bránu. Děti byly nadšené a o betlému jsme si povídali ještě odpoledne.

Broučci v zimě

Začátkem týdne k nám zavítali do školky Tři králové s hudebním vystoupením v podání žáků z 5.třídy ZŠ Sluníčko. Broučkům se vystoupení školáků moc líbilo, a tak jsme se písničku Tři králové naučili. S příchodem prvního sněhu děti poznávaly zimu jako roční období, ve výtvarných a pracovních činnostech tvořily obrázky k básničce Sněhuláček - panáček, na školní zahradě si užily hrátky na sněhu. V závěru týdne jsme navštívili kostel sv.Jakuba, kde jsme shlédli několik krásných betlémů:) 

Sněhové radovánky - Hvězdičky, Smajlíci a 1. třída

V pondělí 7. ledna jsme si šli všichni společně zadovádět ve sněhu. Bílá nadílka se nám moc líbila. Bobovali jsme, házeli jsme na cíl, stavěli jsme  "bábovičky", atd. Vůbec se nám nechtělo odejít na oběd. Snad nebude brzy tát a my se na kopeček ještě vrátíme.

Vánoce u Broučků

Předvánoční čas prožívali Broučci z mateřské školky v adventním duchu. Děti zpívaly  a poslouchaly koledy, vyzkoušely si některé z vánočních tradic a zvyků. Na příchod Vánoc ve školce se pilně připravovaly - vyráběly vánoční stromečky a přáníčka, nazdobily vánoční stromeček, napekly a nazdobily perníčky. Za odměnu děti také ve školce navštívil Ježíšek, který přinesl pod stromeček dárečky v podobě nových hraček pro všechny. V závěru týdne si děti pochutnaly na perníčcích, které si samy napekly nebo přinesly z domu cukroví od maminek. Děkujeme také našim kamarádům z 1.třídy ZŠ, kteří nám předvánoční čas ještě zpříjemnili moc hezkým hudebním představením. Broučci si Vánoce ve školce opravdu užili a již se těší na Vánoce, které stráví doma se svými nejbližšími. Přejeme Vám všem příjemné a pohodové vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce:) Inka a Míša

Broučci na vánoční výstavce

V pondělí 17.prosince 2018 se Broučci z mateřské školy vydali na tradiční vánoční výstavu do Domečku u knihovny. Opět nechyběly adventní věnce, háčkované či přírodní dekorace, drátované i papírové ozdoby, keramika, slavnostně prostřený stůl atd.. Dětem se moc líbily perníkové chaloupky, originálně zdobené vánoční stromečky, spící kočička, malí háčkovaní sněhuláčci, andílci a další vánoční dekorace. Na náměstí si všichni zazvonili na kouzelný zvoneček, který plní všechna vánoční přání. Navštívili jsme také vánoční jarmark, kde děti nejvíce zaujal pan umělecký kovář s mobilní kovárnou, který nám předvedl výrobu podkovičky pro štěstí:)

Vánoční smajlíkovská besídka

Poslední akce letošního roku je za námi. Dle rozzářených očí Vás rodičů i dětí soudím, že se besídka líbila. Všechny děti se na ni zodpovědně připravovaly a my bychom Vám všem rodičům, prarodičům či příznivcům chtěli poděkovat, že jste dnes přišli.

Přejeme Vám klidné adventní dny,

pohodové, rodinné Vánoce a

mnoho zdraví a úspěchů v novém roce 2019.

Vaši Smajlící :-)

Hvězdičky, Vánoce jsou tady!

Ježíšek nás překvapil! Zvonečkem náhle zazvonil a pod stromeček nám nadělil. Jakto, že tu už byl?

Na adventním věnečku hořely tři svíčky, na adventním kalendáři zbývalo jen pár okýnek do Vánoc a děti se radovaly z nových hraček. Čas adventní se krátil a my jsme s dětmi navštívili vánočně vyzdobené náměstí a tradiční Vánoční výstavu v Domečku. Vystavené dekorace se dětem moc líbily, poznaly všechny postavy v keramickém betlémě a mile nás překvapilo zpracování "Vánoc pro kočku".

Přejeme Vám radostné Vánoce, mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2019! Dana a Mirka

Adventní čas u Hvězdiček

Na odpočítávání čtyř adventních nedělí si děti připravily věnečky, jejichž výroba a zdobení všechny moc bavilo. Ve školce pak každý den rozsvěcovaly první svíčku a začaly na adventním kalendáři odpočítávat, kolik dnů zbývá do Vánoc. A protože děti nikterak nelenily, pustily se do pečení a zdobení perníčků a přitom se těšily na příchod Mikuláše. Možná se v jejich nitru praly pocity zasloužené odměny za poslušnost s obavami, zda nepřijdou čerti. Opravdu přišel za všemi hodnými dětmi jen Mikuláš s anděly a děti zpívaly a recitovaly, jak nejlépe uměly. Čerti neměli nad hodnými dětmi žádnou moc, proto se děti nebály společné fotky na památku.

Začali jsme zapalovat dvě svíčky na věnečku. To bylo radostnější, vždyť čas Vánoc je zase o kousek blíže. Děti si nazdobily stromeček, svými výtvory vánočně zdobily školku a připravily si vánoční přáníčka.

Výlet do Ostravy

V úterý 11.12. jely děti ze tříd Broučků a Hvězdiček na výlet za zábavným a naučným hraním do Dětského světa, který je součástí Velkého Světa techniky v Ostravě Vítkovicích. Užívaly si zde interaktivní hry ve vybavených koutcích jako je např.  Dílna, Autoservis, Lékař, TV studio nebo Kuchyně s Farmou. Velice se jim líbilo také velké Staveniště, Vodní svět, Hudební studio či Bludiště. Odvážné děti plnily úkoly v temném Dobrolese, kde po splnění úkolů nalezly truhlu s pokladem. Spokojenost dětí byla znát z jejich nebojácnosti objevovat všechna zákoutí. Před cestou domů ještě doplnily ztracenou energii jídlem a nezapomněly se ptát, kdy znovu do Ostravy pojedeme. Doporučujeme jako výlet pro rodinu.

Návštěva Mikuláše u Broučků

Dne 5. 12. 2018 nás v oddělení MŠ Broučci navštívili čerti, andělé a Mikuláš. Děti byly velice statečné a zvládly odrecitovat báseň, kterou si Mikuláš přál slyšet. I když se nakonec nějaké slzičky přeci jen ukázaly, všechny děti si dokázaly dojít ke skupince pro odměnu. Všichni jsme byli ze skupinky návštěvníku nadšeni a už se nemůžeme dočkat příštího roku.

Kouzlení s klaunem ve školce

V pondělí 19.listopadu 2018 přijeli do školky kouzelný klaun s panem kouzelníkem, kteří si pro děti připravili veselý program plný kouzel, čarování i zábavného žonglování. Do svého programu zapojili i většinu dětí, které se tak mohly na chvíli stát kouzelníkem nebo žonglovaly s míčem. Celé představení doprovázel smích a potlesk dětí. Dětem z Hvězdiček, Broučků a Smajlíků se kouzelnické vystoupení moc líbilo a sklidilo velký úspěch:)

Podzimní hrátky u Broučků

V podzimním čase se Broučci seznamovali s ročním obdobím, jeho charakteristickými znaky, plody a pestrostí podzimu. Na vycházkách do přírody a blízkého parku děti poznávaly krásy podzimu, sbíraly podzimní plody a přírodniny, které pak využily ve výtvarných, pracovních a dalších aktivitách. Nechyběla tradiční Zahradní slavnost pro děti a přátelé Sluníčka, kde si všichni mohli prohlédnout výstavky podzimních plodů a výrobků,nebo ochutnat napečené dobroty od rodičů. Děti si vytvářely pozitivní vztah k přírodě, rostlinám a zvířátkám, rozvíjely fantazii a tvořivost. Všichni si podzimní témata užili a už se těší na nadcházející zimu a vánoční svátky:)

Narozeniny naší republiky u Smajlíků

Minulý a tento týden jsme mimo jiné aktivity slavili se Smajlíky 100 let naší republiky. Navštívili jsme výstavu „Republika stoletá“ v domečku. Zde se děti podívaly na dobové uniformy, historické hračky – domeček pro panenky a také kočárek s miminkem.

Ve třídě nás navštívil voják AČR se zkušenostmi v zahraničních misích. Ukázal dětem uniformu, vojenskou helmu, plynovou masku se speciální pláštěnkou. Děti si vyzkoušely vojenské povely – pozor, pohov. Ačkoliv jej děti znají, řada z nich ho v uniformě vůbec nepoznala. Oním vojákem nebyl nikdo jiný než partner naší paní učitelky Magdy  - Roman. Tímto mu velice děkuji za to, že si na nás našel čas a strávil s námi příjemnou hodinku v naší třídě. Na rozloučenou jsme vojákovi zazpívali hymnu. Děti se naučily, že vojáci chrání naši vlast a jsou vždy připraveni, naši republiku chránit.

Z těchto akcí nám naše šikovná paní učitelka Magda udělala krásnou nástěnku v šatně naší MŠ.

Já osobně si myslím, že na výchovu k vlastenectví není nikdy brzy a kdybychom naši zemičku měli všichni opravdu ve svém srdci žilo by se nám všem o mnoho radostněji.

Halloweenský karneval u Hvězdiček

Ve středu 31.10. si děti užily převleků, tance a soutěží v halloweenském duchu. V průběhu her procházely bránou z říše živých do říše zemřelých a seznámily se s podobou halloweenské koledy v Anglii. Děkujeme rodičům za přípravu nápaditých kostýmů a pohoštění pro děti. Další dny se děti seznámily s podobou a tradicí dušiček, s kterou mají také zkušenost, kdy s rodiči chodí rozsvěcovat svíčky na hroby. Děti se nebojí o tomto tématu mluvit. Není to pro ně nic strašidelného, spíš něco tajemného, co chápou díky své fantazii a představám podobně jako další abstraktní témata.

Spolupráce MŠ oddělení Smajlíků s 1. třídou

V pátek 26. října nás navštívila dvě děvčátka ze školky z oddělení Smajlíků v hodině prvouky. Na začátku hodiny jsme se s nimi seznámili  a zopakovali jsme si ovoce, o kterém jsme si povídali v minulé hodině. Potom dostal každý rozstříhaný obrázek jablka či hrušky. Děti měly za úkol obrázek správně složit, nalepit na papír a vymalovat. Potom jsme si se sovou Ádou "zaletěli" na zahrádku, kde nám ukázala některé druhy zeleniny. Také nás seznámila s nářadím, jenž používá každý správný zahradník. Zahráli jsme si pohybovou hru Salát. V závěru hodiny jsme vybarvovali vždy tu část zeleniny, kterou jíme. Obě děvčátka byla moc šikovná. Za svoji pilnou práci obdržela velkou pochvalu i razítka. Ve škole se jim s námi velmi líbilo. I my se těšíme na jejich další návštěvu.

Hvězdičky pekly makový loupáček

Děti ze třídy Hvězdiček si zkusily prožít tuto básničku:

Trochu kvasnic, mnoho mouky,

máma dělá z těsta rolky. 

A my mámě pomoct chceme,

mákem rohlík posypeme.

Už ten rohlík máme,

my vám taky dáme.

Rozloučení Hvězdiček

Ráno v poslední den školního roku se loučí paní ředitelka se všemi dětmi a žáky ze Sluníčka. I letos nastoupili budoucí prvňáčci, aby jim paní ředitelka blahopřála k přijetí do základní školy a společně s jejich budoucí paní učitelkou je povýšila na nastávající žáky. 

Ve školce se také p. učitelky loučily s dětmi. Pro vzpomínku na jejich růst ve školce dostaly nejstarší děti pamětní list i portfolia. Také paní učitelka vyučující zpěv a hru na hudební nástroj svým žačkám popřála krásné prázdniny a rozdávala vysvědčení se samými jedničkami. Vzájemně jsme si všichni popřáli krásné prázdniny, ochutnali jsme sladkosti od dětí na rozloučenou a těšíme se na nová setkání v září ve školce i ve škole. Děkujeme dětem za příjemně společně prožitý školní rok u Hvězdiček a rodičům za skvělou spolupráci. Dana a Mirka

Rozloučení u Broučků

Poslední týden školního roku v mateřské školce u Broučků byl plný zábavy, zážitků a loučení. Broučci byli na vycházce v zámeckém parku, v cukrárně si pochutnali na zmrzlinových pohárech a potkali kouzelného dědečka. Na slavnostním ukončení školního roku s paní ředitelkou předškolákům předala knížku paní učitelka, která je bude učit v 1.třídě. Ve školce jsme předškolákům ještě popřáli hodně štěstí a úspěchů ve škole a na památku na školku dostali pamětní list a malý dárek. Všem rodičům a dětem přejeme pohodové léto plné sluníčka a krásné prázdniny se spoustou zábavy a nezapomenutelných zážitků:)  

Pozvání Hvězdiček na zmrzlinu

Ve středu 27.6. jsme přijali pozvání p. Krejčiříka na zmrzlinový pohár na rozloučenou před prázdninami. Chutné zmrzlinové osvěžení v podobě "včeličky" děti ocenily úsměvem a dobrou náladou. Cítily se tu moc přijemně a protože si pamatují zážitky z loňské návštěvy u Krejčiříků, hned se ptaly, zda zase mohou jít na minigolf. Pan Krejčiřík je ochotně pozval i na minigolf a splnil dětem vše, co si přály. Děkujeme za pozvání a příjemné dopoledne. 

Hvězdičky slavily příchod léta

Ve čtvrtek 21.6. odpoledne děti ze třídy Hvězdiček přivítaly léto na zahradní slavnosti. Vyrobily si čelenky a užily pozdní odpoledne na zahradě společnými hrami, tancem, soutěžemi a také melounovým osvěžením. Společně jsme poprvé ve školce povečeřeli, smyli ze sebe ve sprše pot z horkého dne a uložili se ke spánku. Pro mnoho dětí to bylo první spaní mimo domov, ale únava je přece jen zmohla a spaly bez probuzení až do rána. Poděkování patří rodičům, kteří dětem uvařili večeři, napekli snídani nebo přinesli občerstvení.

Ráno jsme se vypravili na výlet do Týna autobusem a pak pěšky na Helfštýn. Počasí se po horkém čtvrtku ochladilo, ale na turistiku to bylo moc příjemné. Na Helfštýně jsme se od paní průvodkyně dověděli, že tam nikdy žádná princezna nebydlela, neboť to byl hrad spíš pro vojáky, ale přece jen tam dříve žily moc zajímavé postavy - jako Fryduš, který čertu kvůli vykopání studny duši upsal a jen díky své chytré ženě nad čertem vyhrál nebo třeba malá Kateřina Z Ludanic, která už jako holčička se starat o hrad musela. A právě od Kateřiny z Ludanic děti dostaly odměnu, kterou skrývá na hradě pro hodné děti, jež na hrad přijdou. A tu si naše děti opravdu zasloužily, protože hodné a moc šikovné byly.

Výlet s Broučky do přírody

Dne 22. 6. 2018 jsme šli s dětmi z MŠ Broučci na krásný výlet lipenskou přírodou. Děti si prohlédly přírodu na Škrabalce, také při procházce u Bečvy a v neposlední řadě jsme se šli podívat na náš rybník Pískáč. Ne, že jsme viděli jen rostliny a stromy, ale také několik zvířat jako čápy, ještěrky, kachny, různé brouky a jiné. Dětem se výlet velice líbil a odnesly si z něj plno úžasných zážitků.

Malí sportovci

Ve středu 20.6. 2018 se vydali předškoláci a starší děti z mateřské školky Broučků a Hvězdiček na atletický stadion v Lipníku n.B., kde se konal Olympijský den ve spolupráci s T-mobile. Děti si zde zasoutěžily v olympijském běhu na 50 metrů, vyzkoušely skok do dálky s rozběhem i z místa a pak z tribuny povzbuzovaly své kamarády ze školy. Při sportovních disciplínách se všechny děti moc snažily, a tak je kromě ovocného osvěžení čekaly zasloužené medaile a diplomy:)

Předplavecký kurz

V pátek 15. 6. 2018 ukončily děti z MŠ Sluníčko oddělení Hvězdiček a Broučků předplavecký výcvik a dostaly od paní instruktorky vysvědčení. Na oplátku paní instruktorce předaly kytičku a sluníčko (závěs na zeď) a pěkně se spolu rozloučili.

Kurz děti moc bavil a všichni si užili spoustu legrace, ale také se naučili mnoho užitečného. Jak se chovat ve vodě i okolo bazénu a všechny možné plavecké dovednosti.

Doprava u Broučků

Děti z mateřské školky třídy Broučků se v průběhu celého týdne seznamovaly s dopravou. Poznávaly dopravní značky, různé dopravní prostředky, naučily se, jak se bezpečně chovat jako účastník dopravního provozu. Nakreslily a vyrobily různé dopravní značky. V úterý 29.5. nás ve školce navštívila paní knihovnice z Městské dětské knihovny. Dětem přinesla na ukázku několik knížek s dopravní tématikou, ze kterých jim přečetla zajímavé pohádky o dopravě. Všichni pozorně naslouchaly a tak za odměnu dostali pracovní list s omalovánkou. Některé děti ukončily hudební a jazykové kroužky a dostaly velkou pochvalu za snahu a velké pokroky, které za školní rok v kroužcích udělaly:)

Výlet do Krokodýlka

Ve čtvrtek 24.5. děti ze školky v Lipníku jeli na výlet do zábavného centra Krokodýlek. Natěšeni na atrakce zvládly i zdlouhavé cestování v kolonách do Olomouce a pak si užily skvělou zábavu na průlezkách, skluzavkách, kolotoči, motorkách, lodičkách, skákacích hradech nebo také střílení z lodních kanónů a fotbálek. Když je někde dobře, tak čas letí rychleji, uteklo to jako voda. Lehce unaveni, ale nadmíru spokojeni jsme se všichni vrátili zpět do školky. 

Besídka u Broučků

Broučci z mateřské školky se pilně připravovali na besídku pro maminky. Ve čtvrtek 17.května děti svým maminkám, tatínkům, babičkám i dědečkům na besídce předvedly, co všechno se ve školce naučily. Nechyběly básničky i písničky s pohybovým ztvárněním, tanečky či dramatickou improvizací. Předškoláci zazpívali také písničky, které se naučili v kroužku angličtiny a němčiny. Děti z hudebního kroužku předvedly své dovednosti ve hře na flétnu, klávesy i kytaru. Všechny děti se velmi snažily a byly moc šikovné. Divákům se besídka moc líbila, a tak od nich obdržely velký potlesk a aplauz. Na závěr Broučci ještě darovali svým maminkám srdíčka, které pro ně s láskou vyrobili:)

Den otevřených dveří v kasárnách

V pátek 4. 5. 2018 děti z oddělení Hvězdiček, Broučků a Smajlíků z MŠ Sluníčko navštívily kasárna v Lipníku nad Bečvou. Prohlédly si vojenskou techniku, policejní auta a mohly si vyzkoušet zapnout a vypnout houkačku. Viděli jsme policejní zásah na zloděje aut i se zatýkáním a střílením. Vojáci všechny děti povozili na vlečce vojenského náklaďáku, což se dětem velmi líbilo. Na konci naší návštěvy si děti pochutnaly na buchtičkách s krémem a tímto jsme zakončili exkurzi po kasárnách.

Čtvero ročních období v ZUŠ

V úterý 17.4. 2018 byly děti z mateřské školy a žáci z 1.třídy ZŠ na výchovném koncertu v Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Lipníku n.B.. Všem se moc líbily písničky na téma Čtvero ročních období doprovázené hrou na různé hudební nástroje. Některé z nich jsme si i zazpívali nebo společně zatančili. Děkujeme žákům a paní učitelkám ze ZUŠ za moc pěkné vystoupení, které pro nás připravili:)

Dravci se předvedli dětem

Ve středu 4.4. si děti při enviromentální výchově prostřednictvím společnosti Zayferus užily zábavu. Tato společnost na ochranu dravých ptáků přijela za dětmi s programem přibližující život mnoha druhů dravých ptáků z různých kontinentů světa. Ukázka dravců i přednáška byla velmi poutavě prezentována a bystré děti byly za správné odpovědi odměněny dárky. Našim malým dětem jistě v mysli zůstal orel bělohlavý  nebo karančo jižní, který raději chodil na způsob dinosaurů než létal. Děkujeme společnosti Zayferus a přejeme hodně příznivců.

Těšíme se do školy

Děti z mateřské školky třídy Broučků se pilně připravují k zápisu do 1.třídy. U této příležitosti navštívili předškoláci své kamarády v 1.třídě ZŠ Sluníčko. Prvňáčci nám předvedli, co všechno se již ve škole naučili - číst ze slabikářů, psát do písanek a mnoho dalšího. Broučci pozorně sledovali jak velké pokroky jejich kamarádi ve škole udělali. Společně jsme se naučili básničku o kočičce, zazpívali písničky s doprovodem harmoniky a na koberci si zahráli hru se jmény. Předškolákům se v 1.třídě velmi líbilo a všichni se již těší do školy:)

Pohádkový týden u Broučků

Celý týden se v mateřské školce u Broučků nesl v duchu pohádek. Děti se ponořily do světa známých pohádek pomocí různorodých úkolů, pozorně naslouchaly četbě, rozlišovaly v příběhu dobro a zlo, braly si z pohádek poučení do života, u některých pohádek se pokusily o dramatizaci a vyrobily moc pěkné perníkové chaloupky. V rámci měsíce čtenářů  jsme v úterý 6.března navštívili v Dětské městské knihovně paní knihovnici, která nám přečetla několik hezkých pohádek a připravila pro děti pohádkové hádanky a úkoly. Týden se moc vydařil, byl tak pro děti opravdu pohádkový:) 

Zápis do MŠ 2020

Karneval u Broučků

Ve středu 21.2. 2018 se v mateřské školce u Broučků konal zábavný karneval plný her a soutěží. Nechybělo skákání v pytli, přetahování lanem, rej masek, balónkový tanec, karnevalová diskotéka, hrátky s bublifuky a spousta další zábavy. Děkujeme za spolupráci všem rodičům, připravili dětem krásné kostýmy a masky, přispěli karnevalovým pohoštěním a odměnami. Všechny děti byly z karnevalu nadšené a odcházely domů plné hezkých zážitků:) 

Karneval u Hvězdiček

Děkujeme všem rodičům za štědrost v podobě pohoštění a dárků pro děti, čímž přispěli ke skvělé náladě, jež panovala po celou dobu karnevalu. Jen se podívejte, jak veselo a příjemně bylo dětem v pátek 9.2. u Hvězdiček.

Ptáčci v zimě

Děti z oddělení Hvězdiček MŠ Sluníčko se v tomto bloku seznamovaly s přezimujícími ptáčky a s problémy ptáčků nalézt v zimě potravu, a tak se rozhodly, že je nakrmí. Vyrobili jsme malá krmítka pro ptáčky a společně s krmítky jsme pověsili na větve stromů i lojové koule. Děti namalovaly krásné ptačí budky a pracovaly s přírodninou. V napadlém sněhu si užily i trochu zimních radovánek.

Páťáci jsou skvělí zpěváci

Tříkráloví koledníci z 5. třídy chodili  Sluníčkem. Zazpívali a zdramatizovali netradiční podání známé písně My tři králové také dětem z oddělení Hvězdiček. Děti jim za jejich velmi zdařilé vystoupení zatleskaly a odměnily je za koledu. V kolednících děti poznávaly známé tváře žáků, kteří nám před Vánocemi zpestřili "vánoční den" pásmem moderních vánočních písní a básní. Děkujeme páťákům, že nám zpříjemnili vánoční dobu. DH

Tři králové u Broučků

V pondělí 8.1. 2018 navštívili žáci z 5.třídy ZŠ Sluníčko děti z mateřské školy třídy Broučků s hudebním vystoupením Tří králů pod vedením paní učitelky Katky Zapletalové. Vystoupení se jim moc povedlo, společně jsme si zazpívali píseň My tři králové. Jako odměnu od nás školáci dostali velkou pochvalu a sladkou odměnu. Na dveře nám nezapoměli zanechat symbol Tří králů K+M+B. Děkujeme páťákům a jejich paní učitelce za moc pěkné vystoupení:)

Vánoce u Hvězdiček

V mateřské škole u Hvězdiček se děti velmi těšily na Vánoce a nadílku od Ježíška, a také se pilně připravovaly. Zpívali jsme koledy a učili jsme se vánoční básničky. Děti si nazdobily vlastnoručně upečené perníčky, zdobily stromeček a vyráběly dárečky pro rodiče. Všichni jsme se šli podívat na Vánoční výstavu do Domečku, kde děti obdivovaly výrobky a výzdobu. Zazvonily si na zvoneček a přály si přání. S blížícími se Vánocemi jsme s dětmi vyzkoušeli různé vánoční tradice a zvyky a děti se před vánočními prázdninami dočkaly i nadílky pod stromečkem. Všichni měli velikou radost z dárků. Společně jsme se rozloučili a popřáli si mnoho dárků pod stromečkem a hodně štěstí do nového roku.

Vánoce u Broučků

Broučci z mateřské školy se na přicházející Vánoce ve školce pečlivě připravovali. Děti vyzdobily třídu, nazdobily stromeček, napekly cukroví, zpívaly koledy, malovaly vánoční stromečky, vyzkoušely si vánoční tradice a zvyky, vyráběly přáníčka a dárečky, pochutnávaly si na cukroví a sladkostech od maminek a trpělivě čekaly na příchod Ježíška, který jim do školky nadělil nové hračky. V závěru týdne pro děti jejich kamarádi z 5.třídy ZŠ Sluníčko připravili moc hezké vánoční vystoupení vánočních písní a koled, nakonec jsme si všichni společně  zazpívali a popřáli krásné Vánoce. Děti tak ve školce prožily příjemnou předvánoční atmosféru plnou hezkých zážitků. Přejeme také Vám všem vánoční pohodu v rodinném kruhu a hodně zdraví a štěstí v novém roce:)

Mikuláš u Hvězdiček

V úterý 5. 12. 2017 do oddělení Hvězdiček v MŠ Sluníčko přišel Mikuláš. Děti zarecitovaly básničky i s pohybem a zazpívaly píseň. Mikuláš všechny děti pochválil, jak jsou hodné a šikovné. Andělé rozdávali dětem balíčky. Čerti měli zákaz přijít do třídy dříve, než je samy děti zavolají, aby nikoho neděsili. Děti zavovaly na čerty až na závěrečné focení a potom jsme společně čerty zase poslali pryč. Po rozloučení s Mikulášem a s anděly si děti pochutnaly na cukroví, které kamarádům donesli sourozenci navštěvující naše oddělení. Celý den probíhal v duchu her, zpěvu a tanečků. Některé děti se bály Mikuláše, ale na strach rychle zapomněly po snězení sladkého cukroví.

Broučci na vánoční výstavce

Ve středu 6.prosince se děti z mateřské školky třídy Broučků vydaly do Domečku u knihovny na tradiční výstavu vánočních dekorací s názvem Bílé Vánoce. Všem se moc líbily adventní věnce, háčkované či přírodní dekorace, originálně zdobené vánoční stromečky, perníkové chaloupky, andílci a další moc hezká vánoční výzdoba. Po cestě přes náměstí děti pozorovaly vánoční výzdobu, zazvonily na kouzelný zvoneček, který plní tajná vánoční přání a vyfotily se u velkého vánočního stromu:)  

Příprava na školu č. 10

Ve čtvrtek 30. 11.  jsme si povídali o Mikuláši. V pracovním sešitě jsme společně pojmenovali postavy, vytleskali slova a nakreslili kolečka podle počtu slabik (Mikuláš, čert, anděl). Procvičovali jsme hrou orientaci v prostoru (vpravo, vlevo). V pracovním sešitě jsme v levé části zakroužkovali všechny čerty a v pravé části všechny anděly. Uvolnili jsme si ruce na čertovskou písničku. "Nasypali" jsme ptáčkům zrní (v pracovní sešitě jsme kreslili tečky volným pohybem hrotu tužky nahoru a dolů). Nakonec se každý pochlubil nějakou písničkou či básničkou, kterou předvede, až přijde Mikuláš.

Děti, které mají špatnou výslovnost, by měly navštěvovat paní logopedku a pravidelně dané hlásky doma cvičit. Až se dítě hlásku naučí správně vyslovovat, je nutné důsledně dohlížet na to, aby ji v řeči používalo a nenahrazovalo ji jinou hláskou. Správná výslovnost je důležitá pro úspěšné zvládnutí výuky čtení (porozumění textu – zadání úloh) a psaní (hlavně diktátu).

Loutkové divadlo v MŠ

Ve středu 8.11. přijelo za dětmi do školky loutkové divadlo s pohádkou Pecivál a čert. Příběh o lenivém Matěji, jeho hodné sestře Kačence a čertovi Bucifalovi dětem vyprávěl Kašpárek. A hned děti rozesmál, když mezi nimi hledal také nějakého pecivála. Děti se ani nelekly, když se náhle objevil čert, aby vzal Matěje za jeho lenost do pekla. Omylem však čert odnesl hodnou Kačenku. Nakonec vše dobře dopadlo a Matěj v sobě našel také dobrosrdečnost a odvahu, když se vydal Kačenku zachránit. Kašpárek ještě dětem připomněl, ať doma pomáhají a uklízí si, ať se nestanou peciválkem. Pak vzal zvonec a pohádky byl konec. Děti Kašpárkovi zamávaly a poděkovaly potleskem za pěknou pohádku.

Halloween

Ve středu 25. 10. 2017 se děti z MŠ I. oddělení Hvězdiček ocitly ve strašidelném doupěti. Tento den probíhal ve třídě halloweenský karneval. Děti se už ráno v šatně převlékly do kostýmu, ve kterém plnily přichystané úkoly. Vyzdobily si fixem nabarvený míček z polystyrenu jako dýňovou hlavičku a tu na lžíci přenášely přes lavičku. Zatancovaly si s kostlivcem a zahrály hru Chodí pavouk okolo. Pro děti bylo nachystáno čarodějné občerstvení, které si mnohé děti donesly. Na občerstvení jsme si pochutnávali v přestávkách mezi hrami a soutěžemi. Oslavili jsme 6. narozeniny našeho kamaráda, který přinesl i dort a děti si na něm moc pochutnaly. Velmi si oblíbily hry Molekuly a Židličkovanou, které hrály ještě odpoledne. Na závěr Halloweenského karnevalu si vyrobily pavouka nebo ducha dle jejich výběru. Dětem se dopoledne velmi líbilo a výrobky si odnesly domů.

Návštěva hasičů na "Dnu otevřených dvěrí"

Dne 13. 10. 2017 jsme s dětmi z mateřské školy Sluníčko navštívili "Den otevřených dveří" u hasičů v Lipníku nad Bečvou. Během této návštěvy si měly děti možnost prohlédnout hasičská auta různých velikostí, neobvyklé nástroje a pomůcky, a také jejich potápěčskou výstroj. Součástí návštěvy bylo i předčítání příběhů z knihy "Hasičské pohádky". Této role se ujal přátelský hasič, který vedl s dětmi rozhovor a děti na jeho otázky aktivně odpovídaly. Návštěva byla ukončena ukázkovým skluzem po tyči, ze kterého byly děti nadšené.

Pohádkový týden v MŠ Broučci

V podzimním čase prožily děti z MŠ třídy Broučků týden plný zábavy a pohádek. V pondělí navštívily výstavku pana Lederera Svět hlavolamů, kde si mohly některé hlavolamy nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Ve středu jsme se opět vydali do Domečku u knihovny, kde pro nás paní knihovnice v rámci týdne knihoven připravila soutěž s pohádkovým kolem štěstí, u kterého děti hádaly pohádkové postavičky a další hádanky z pohádek. Děti byly moc šikovné, a tak nikoho neminula sladká odměna. Předškoláci si navíc odnesli motýlka z papíru, kterého si vlastnoručně vyrobili. Ve čtvrtek nás paní knihovnice navštívila ve školce, kde nám přečetla několik pohádek o Krtečkovi a další zajímavé čtení a povídání pro děti. Děkujeme paní knihovnici, která pro děti připravila moc hezký a zajímavý týden plný pohádek, her a soutěží:) 

Hvězdičky - Bramborové hraní

S příchodem podzimu se i hry ve školce motivují podzimními náměty. Během týdne jsme si s Hvězdičkami povídali o zelenině a jejím přínosu pro naše zdraví, děti rozdělovaly hromádku brambor (podle určeného množství - hodně a málo), řadily mrkve dle velikosti (od nejmenší po největší), stavěly ohrádky z kostek kolem záhonků zeleniny, poznávaly zeleninu dle chuti, hmatu, využily k tvoření bramborová razítka atd. Své prožitky z her o zelenině pak děti vyjádřily i v malbě. Naučili jsme se píseň Brambory pečený, které si děti také ve školce připravily k pečení a pak ochutnaly, jestli jsou "málo maštěný" jako v písni. A opravdu dětem chutnaly:-). Děti si rozehrály i hru na divadlo a nejdříve samy v převlecích zahrály pohádku Červená Karkulka a jindy zase využily pro pohádku loutky. Pár fotek z našich dnů v tomto týdnu si můžete prohlédnout. DH

MŠ Broučci na výstavce

Ve čtvrtek 13.9. se děti z mateřské školy z třídy Broučků vydaly na vycházku do Domečku u knihovny, kde právě probíhala výstavka věnovaná 110.výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara pod názvem Ježek v kleci. Děti si zde přišly na své, zaházely si na cíl, vybarvily omalovánky, zakormidlovaly si, všem se také moc líbil táborák s kotlíkem, hlavolam Ježek v kleci, bobr a další vystavené zajímavosti z příběhů hochů od Bobří řeky, klubu Rychlých šípů a dalších z knih od J.Foglara. Děkujeme za moc hezkou výstavku, díky které děti měly možnost seznámit se s tvorbou jednoho z nejvýznamějších spisovatelů knih pro děti a mládež:)

Rozloučení v MŠ - I.oddělení

Konec školního roku je spojen s loučením a pozváním dětí na zmrzlinový pohár. I letos jsme se šli osvěžit zmrzlinou do restaurace Fantasy a přijali pozvání p. Krejčiříka na minigolf. Děti se v areálu minigolfu vrhly na jednotlivé dráhy a ty nejmladší se nechaly zlákat objevenými hračkami, houpačkami, trampolínou a pískovištěm. Zábava se všem dětem líbila i přes horké počasí. Velcí kluci se nevzdávali a snažili se pokořit všechny jamky minigolfu. Odcházet se nikomu opravdu nechtělo:-).

Poslední den školního roku přivítala p. ředitelka budoucí prvňáčky z řad našich dětí a předala jim upomínkovou knihu. Ve školce jsme se s nimi proto rozloučili, popřáli jsme si vzájemně pěkné prázdniny a těšíme se na září na nová setkání, nové kamarády ve školce i ve škole. Děkujeme všem rodičům za spolupráci v tomto školním roce. Dana a Lída.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Ve středu 21.6.  byly děti z MŠ pozvány na divadelní představení do Echa. Děti z dramatického kroužku ZŠ Osecká ztvárnily pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Malým hercům se podařilo zaujmout diváky svými vydařenými výkony a potlesk jim byl zaslouženou odměnou. Děkujeme za pozvání a těšíme se příští rok na herecké pokroky a úspěchy žáků pod vedením Mgr. Mikeškové. 

Rozloučení s předškoláky

Poslední týden školního roku se děti z II.oddělení MŠ rozloučily se svými kamarády předškoláky, kteří již v září nastoupí do 1.třídy ZŠ. Společně jsme vše oslavili výbornou zmrzlinou. Některé z maminek dětem napekly chutné dorty, zákusky a koláče. Na nádvoří Sluníčka pak paní ředitelka pasovala předškoláky na prvňáčky a jako upomínku na mateřskou školu jim dala hezkou knížku. Předškolákům a všem dětem a rodičům přejeme pohodové léto a prázdniny plné nezapomenutelných zážitků:)  

Sportovní den MŠ

Ve středu 21.6. se předškoláci z mateřské školy v rámci Sluníčkového sportovního dne vydali na atletický stadion v Lipníku n.B.. Po delší vycházce dětem přišla vhod zdravá ovocná svačinka. Všichni si zasoutěžili v různých atletických disciplínách jako např. skok z místa do písku, hod do dálky, běh nebo závěrečné skákání na trampolíně.  Naši malí olympionici se moc snažili, byli opravdu velmi šikovní, a tak všichni obdrželi za své skvělé sportovní výkony sladkou odměnu:) 

Ředitelka školy děkuje všem rodičům, kteří svou účastí a příspěvkem na občerstvení pomohli při organizaci pěkného a prospěšného sportovního dopoledne. Všem úspěšným sportovcům gratulujeme.

Předplavecký výcvik

V pátek 16.6. ukončily děti MŠ předplavecký kurz v Přerově. Poslední lekce byla za dosažené plavecké dovednosti dětí odměněna nejen "Mokrým vysvědčením", ale také volnými hrami ve vodě. Věříme, že děti budou dále o prázdninách zdokonalovat svou odvahu i pohyby ve vodě a předplavecký výcvik přispěl k jejich bezpečnému chování. Za výcvik děti poděkovaly paní plavčici a ta jim popřála pěkné prázdniny.

Školní výlet MŠ

Ve středu 14.6. se děti z mateřské školy vydaly na školní výlet do dětského zábavného centra Krokodýlek v Olomouci. Děti si zde užily spoustu zábavy a legrace na různých atrakcích jako např. nafukovací krokodýl, horolezecká stěna, stezka odvahy strašidelnou jeskyní, velká prolézací klec, zábavná bludiště, skluzavky, motorková dráha, lanové centrum, plavba na moři v lodičkách, kolotoče, trampolíny, velká pirátská loď, dělová aréna a spousta dalších. Dětem se výlet moc líbil, atrakce v Krokodýlku jim daly zabrat, a tak se všichni vraceli příjemně unaveni, ale spokojeni plní nevšedních zážitků z bezva výletu:)

Školka v přírodě

Ve dnech 5.-9.6. byly některé děti z mateřské školy na školce v přírodě v obci Hutisko-Solanec. Díky hezkému počasí jsme většinu času trávili venku v přírodě na čerstvém vzduchu. Nechyběl ani zábavný karneval plný her, tanečků a soutěží o ceny, dobrodružná Cesta za pokladem po barevných fáborkách s plněním úkolů, návštěva cukrárny s výbornou zmrzlinou a návštěva pošty za účelem odeslání pohledů domů. Výlet autobusem do Rožnova pod Radhoštěm se také velmi vydařil. Navštívili jsme zde Valašskou dědinku, kde se děti kromě hospodářských zvířátek mohly seznámit s tím, jak se žilo dřív, dokonce i navštívily starodávnou školu s opravdovým panem učitelem, který je zkoušel u tabule:) U pana uměleckého kováře si na památku všichni koupili podkovičku pro štěstí a každý si z výletu ještě přivezl nějaký talisman. Na vycházkách do okolní přírody děti pozorovaly a poznávaly rostliny a zvířátka. Potkali jsme malou roztomilou myšku či ptáčka, zahlédli u lesa srnku a nasbírali kytici lučních květin, ze kterých si děti vytvořily nádherné obrázky na téma "Letní louka". Díky bohatému programu děti večer usínaly po pohádce velmi brzy a nikomu se ani nestýskalo. Za statečnost a šikovnost byl nakonec každý po zásluze odměněn diplomem. Pobyt na školce v přírodě se velmi vydařil a všem se moc líbil, děti odjížděly domů spokojené se spoustou nezapomenutelných zážitků a vzpomínek :)  

Dětský den

V pátek 19.5. se již tradičně konal ve Sluníčku Dětský den. Jako každý rok i letos byla na DD spousta atrakcí, bohatý program a občerstvení pro děti, rodiče a přátelé školy. Nechybělo vystoupení žáků z hudebních a tanečních kroužků, skákací hrad, jízda na koních, malování na obličej, vystoupení klaunů, řádění v hasičské pěně apod. Počasí bylo opravdu ukázkové a tak si všichni užili spoustu zábavy, legrace a radosti. Děkujeme KRPS a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu DD:) 

Besídka MŠ2

Ve čtvrtek 18.5. si děti z II.oddělení MŠ připravily besídku pro své maminky, babičky, tatínky a dědečky, na které předvedly pásmo plné básniček, tanečků a písniček. Děti, které navštěvují ve školce kroužek hry na flétnu či klávesy moc hezky zahrály na hudební nástroj. Všechny děti se velmi snažily, byly moc šikovné a tak si vysloužily veliký potlesk a pochvalu od rodičů:) 

Výchovný koncert

V pondělí 10.4. 2017 navštívily děti z mateřské školy Základní uměleckou školu Antonína Dvořáka, kde zhlédly výchovný koncert, který si pro ně připravili žáci ze ZUŠ. Tentokrát bylo téma pohádek z večerníčků, co všechny velmi zaujalo. Seznámili jsme se s pohádkovými postavami, které nám zazpívaly známé písničky a zahrály na hudební nástroje. Představení se dětem moc líbilo, proto ho ocenily velkým potleskem:)

Princ Bajaja ve školce

V úterý dne 4.4. 2017 zavítal do školky princ Bajaja se svou pohádkou. Nápadité divadlo pana Taraby se dětem moc líbilo, protože všechny pobavil i rozesmál. Zahrál nám známou pohádku s loutkami, kde opět zvítězilo dobro nad zlem a společně jsme si zazpívali známé písničky s kytarou. Na závěr si každý mohl pohladit koníka, který plní všechna tajná přání:)

Vynášení Morany

V pondělí 3.4. děti ze školky přijaly pozvání folklorního souboru Maleníček, kde vystupovaly i jejich kamarádky z oddělení. Po pásmu lidových zpěvů, her a tanců v podání Maleníčku pak spolu se všemi dětmi vynesli Moranu za město a po zapálení ji nechaly řekou odnést pryč, tak jak bývalo lidovým zvykem dříve. Děkujeme souboru za urdžování tradic a možnost připomínat je dnešním dětem. 

Návštěva velikonoční výstavy

Děti z I.oddělení MŠ si se začátkem jara všímaly znaků tohoto období, proměn přírody, počasí i příchodu svátků jara. Ve čtvrtek 30.3. také navštívily Velikonoční výstavu v Domečku, kde se ve výrobcích a dekoracích tyto znaky jara objevovaly. Děti již na základě předchozích her a činností ze školky dobře porozumněly výstavě a upřímně projevovaly nadšení a údiv z krásných prací a příspěvků. Výstavy v Domečku jsou vždy inspirací a příjemným zážitkem.

Velikonoční výstava MŠ 2

V pátek 31.3. 2017 navštívily děti z II.oddělení MŠ ve výstavním sále Domečku u knihovny tradiční jarní výstavu. Dětem se nejvíce líbily kraslice zdobené mnoha způsoby, velikonoční zajíčci, beránci, květinové vazby a perníkové dekorace. Děkujeme za krásnou výstavku, na které jsme měli možnost shlédnout nepřebernou škálu nejrůznějších velikonočních dekorací a mnoho inspirativních nápadů od šikovných vystavovatelek, jejichž zručnost je obdivuhodná:)

Vítáme jaro

V úterý dne 21.3. 2017 děti z mateřské školy přivítaly jaro divadelním představením "Pohádky z košíku", které zhlédly v kulturním domě Echo. Hudební pohádkové představení bylo velmi veselé a legrační, proto se všem moc líbilo a s chutí se zasmáli. Potom jsme se vydali na náměstí TGM na akci ZŠ Osecká, kde jsme jaro uvítali barevnými balónky:)  

Návštěva u prvňáků MŠ 2

V úterý dne 14.3. 2017 navštívili předškoláci z II.oddělení MŠ své kamarády v 1.třídě ZŠ Sluníčko. Prvňáci se právě učili psát nové písmenko, vyluštili tajenku a četli ze slabikáře. Paní učitelka také připravila pár zábavných úkolů pro školkaře. Společně s předškoláky se pak naučili novou jarní básničku a pojmenovali obrázky a jejich písmenka. Děkujeme prvňáčkům a jejich paní učitelce za moc hezkou ukázkovou hodinu pro naše předškoláky, kteří se už těší k blížícímu se zápisu do 1.třídy:)

Karnevalové dopoledne

V pátek se děti z I. oddělení MŠ ocitly na planetě Karneval, kde žijí bytosti vesmírné, pohádkové i fantazijní. Užily si hudbu, veselí, tanec, soutěže, kamarádské povzbuzování a chutné pohoštění. Před odletem z planety si děti vyhledaly i balíček s dárky na rozloučenou. Děkujeme všem rodičům, kteří dětem dopřáli prožít zábavné dopoledne a připravili skvělé kostýmy, pomohli s občerstvením i dárky.