Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Školní noviny 1. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Hvězdičky zasypal sníh

Děti se konečně dočkaly sněhu a mohly si donést do školky boby a saně. Na zahrádce děti stavěly sněhuláka, koulovaly se a na kopečku řádily na bobech, lopatách a ti nejodvážnější zkusili i snowboard. Všechny děti si řádění ve sněhu moc užily.

Vánoce u Hvězdiček

Hvězdičky se na příchod Ježíška pilně připravovaly. Zpívaly koledy, vyráběly andílky, přáníčka a společně jsme si vyzkoušeli nějaké zvyky. Děti házely bačkorou, hledaly štěstíčka, odlévali jsme vosk a hledali jsme hvězdičku v rozkrojeném jablíčku. Děti se dočkaly a Ježíšek ke Hvězdičkám přiletěl a pod stromečkem nechal úžasné dárky. Všichni se hned vrhli na zkoumání zajímavych hračekl. Na konci týdne jsme ochutnali cukroví, které někteří přinesli a děti snědly perníčky, které si napekly a nazdobily. Děkujeme za krásné dárečky a přejeme krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2021 se těšíme na společné setkání.

PF 2021

Příjemné prožití svátků Vánočních a vše dobré v novém roce přeje všem rodičům a přátelům kolektiv ZŠ a MŠ Sluníčko :-)

Jak Hvězdičky pekly, zdobily a věšely

Hvězdičky si užívají předvánoční čas. Společně si napekly perníčky, které potom ozdobily a nakonec si perníčky pověsily na stromeček. Teď už jen aby do školky přiletěl Ježíšek a děti odměnil dárky.

Mikuláš u Hvězdiček

V pátek 4.12.2020 navštívil děti z MŠ Sluníčko Mikuláš. Hvězdičky mu zarecitovaly básničky, které se pilně učily. Mikuláš poděkoval a děti si mohly vzít balíčky se sladkostmi. Všechny děti byly spokojené a zvědavě si prohlížely obsah balíčku. Mikuláš slíbil, že zase za rok přijde.

Hvězdičky si vyráběly věnečky

Ještě 4 neděle a přijde Ježíšek. Abychom si ten čas dokázali s dětmi měřit, připravili jsme pro ně ve školce adventní kalendář a děti si vyrobily adventní věnečky, které si na 1.neděli adventní odnesly domů.

Halloween u Hvězdiček

V pondělí 2.11. děti z Hvězdiček vstoupily na krátký čas "černou bránou" ze světa živých do světa zemřelých. Zní to strašně, ale o strašidlech oslava zemřelých v USA je. A my jsme si na oslavu Halloweenu zahráli a v krásných kostýmech si užili zábavné dopoledne. Děti soutěžily, tancovaly, ochutnávaly halloweenské pohoštění, které připravily maminky. Když se čas na projití "černou bránou" zpět do země živých nachýlil ke konci, děti splnily poslední úkol a rychle bránou prošly mezi živé. Nikdo nechtěl zůstat v zemi zemřelých další rok, dokud se zase brána neotevře,ale těší se na oslavu příští. Děkujeme rodičům za přípravu krásných kostýmů pro děti a spontánní přípravu pohoštění k Halloweenu.

Zahradní slavnost u Hvězdiček

Tradičně pořádáme každý podzim společnou školní akci, na které oslavujeme podzim - jeho barevnost a hojnost úrody. Všechny třídy školky i školy se podílí na výzdobě naší zahrady svými výtvory ze školy i z domu a odpoledne se scházíme i s rodiči na společné zahradní výstavě i s ochutnávkou dobrot, které pekly maminky.

Letos jsme naplánovali Zahradní slavnost na pátek 2.10., avšak společná akce kvůli omezením nemohla proběhnout. Proto jsme se rozhodli slavit každá třída samostatně, a tak i Hvězdičky prožily "svou" Zahradní slavnost. Vyzdobili jsme si místnosti obrázky, děti svými otisky "podzimních listů" vyzdobily okna a vstup, vytvořily z přírodnin "mechové misky" na parapety oken, soutěžily v družstvech i samostatně ve kvízu a po celý týden ochutnávaly jablka, hrušky, lískové ořechy z vašich zahrad. Děkujeme dětem a rodičům za příspěvky na ochutnávku a doplnění vitamínů, a také za přírodniny, které jsme na výstavku využili.

Hvězdičky na výletě

V pátek 11.9. jsme se vydali na dopolední výlet na hrad Helštýn. Lákala nás prohlídka nově zpřístupněné části paláce. Do Týna jsme dojeli linkovým autobusem zahaleni v rouškách a pak si kopec vyšlápli.  Dětem to nedělalo potíž, brzy jsme byli pod hradem a před jeho prohlídkou jsme doplnili energii svačinou. Prohlídku hradu jsme začali s paní průvodkyní a na objevování nově zpřístupněných sálů, schodišť, podlaží a vyhlídky v paláci jsme se vydali již sami. Dech se nám tajil při nádherném výhledu do krajiny v okolí, kdy děti nejlépe pochopily, jak stráž dobře viděla kohokoli, kdo se k hradu blížil, ať s dobrým či zlým úmyslem. Dobrodružná byla i kovová přemostění mezi částmi paláce a spletitá schodiště, která nás vedla výškami paláce. Jaký zážitek si jednotlivé děti nejvíc pamatují, to se jich musíte zeptat doma, ale moc se těšily na zmrzlinu :-). Byla výborná a jejím zakoupením jsme opět přispěli na opravu hradu. Ještě jsme popřáli Deniskovi k jeho svátku a vypravili se na pochod zpět. Na hradě by se dalo zkoumat jeho zákoutí a poznávat krásy ještě déle, ale to už necháme příležitost k výletu s dětmi rodičům. Určitě to stojí za to. Nám se tam moc líbilo, počasí nám vyšlo a děti neztrácely dobrou náladu ani cestou zpět, i když by je už mohly bolet nožky.

Rozloučení Hvězdiček

Poslední týden ve školce jsme prožívali loučení se školkou. Některé děti se loučí jen na dobu prázdnin a některé napořád. A to jsou naši budoucí prvňáčci. Po celou dobu se ve školce i doma připravovali na dobrý start do školy. Loučení s budoucími prvňáčky bylo letos jiné, ovlivněno nepřítomností mnoha dětí kvůli nemoci. Budoucí prvňáčci nastoupeni v tradičních baretech "dali slib" nám všem, že se budou pilně učit a pro vzpomínku na léta v MŠ dostali pamětní list, knížku a svá portfolia o svých pokrocích. Poté všechny děti dostaly drobné dárky nejen od p. učitelek, ale také od svých odcházejích kamarádů. S některými se za rok zase setkají ve škole, na některé budou mít vzpomínky díky fotografiím. Loučení to bylo veselé, vždyť se všichni těšíme na prázdniny a pěkné zážitky. Hvězdičky naše, přejeme vám pěkné léto a hodně štěstí!

Dětský den ve Sluníčku

V pátek 29.5. 2020 měl podle původního plánu  být tradiční dětský den v našem Sluníčku. Vzhledem k situaci akce nemohla proběhnut tak jak jsme zvyklí (odpoledne s rodiči, sourozenci, hosty…), proto jsme dětem uspořádali takový malý školkový dětský den. Nemohl chybět samozřejmě skákací hrad. Dále jsme pro děti připravili tři stanoviště na kterých jednotlivé třídní kolektivy plnily úkoly. Paní učitelky z Hvězdiček si připravily doplňování teček beruškám. Na stanovišti u Smajlíků děti házely balónkem na cíl – barevný klaun se dvěma otvory a paní učitelky z Broučků měly pro děti pohádkový kvíz. Děti na základě indicií měly poznat o jakou pohádku se jedná. Za splněné úkoly dostaly všechny děti drobné sladkosti. Počasí nám přálo a z rozzářených dětských tváří šlo soudit, že si děti svůj den moc užily. Svět okolo nás se stále vzpamatovává z Koronakrize a tak se snažíme, aby ten dětský svět byl co nejveselejší.

Tým pedagogů

MŠ Sluníčko

Lipník nad Bečvou

Lesní pedagožka u Hvězdiček

V úterý 10.3. nás u Hvězdiček navštívila lesní pedagožka Romana, kterou už všichni známe. Připravila si pro děti povídání o zvířátkách, ale hlavně jim přiblížila rozdíl mezi lesníkem a myslivcem. Děti si vyzkoušely, co takový myslivec nebo lesník ke své práci potřebují a co všechno nosí s sebou do lesa. Vyzkoušeli jsme si pomůcku k měření šířky stromů a dalekohledem se děti mohly podívat třeba až na Helfštýn. Všechny děti dostaly od Romany omalovánky s pastelkami a slíbili jsme si, že se určitě za příznivého počasí potkáme i v lese a poznáme lesníka i myslivce.

Karneval Hvězdiček

Na pátek 21.2. se děti ze třídy Hvězdiček těšily. Všichni se převlékli do nápaditých masek a krásných kostýmů a odcestovali jsme na planetu Karneval. Celý týden jsme si povídali o planetách naší sluneční soustavy, ale o planetě plné masek jsme dosud neslyšeli. Nebylo se čeho bát, neboť i tady se radují, veselí, soutěží, tancují a hodují. Z karnevalu si děti odnesly i balíček na památku. Přitom čas tak rychle ubíhal, že jsme nestihli ani balónkový tanec před odletem. Ten jsme si zatančili až odpoledne. Děkujeme všem rodičům za starost o přípravu kostýmů, pohoštění a dárky pro děti. 

Planetárium

Ve čtvrtek 20.2. 2020 k nám zavítalo planetárium. Jedná se o velkou vzduchem foukanou kupoli na jejíž strop je promítána projekce. My jsme si vybrali celosvětový megahit "Polaris". Jedná se o 30 minutový film o dvou kamarádech - tučňákovi a ledním medvědovi, kteří si postaví raketu a vydají se společně na výpravu do vesmíru a zpět. Jedná se o velmi poutavý a naučný film a projekce poskytla dětem neobyčejný zážitek. Planetárium jsme umístili u nás u Smajlíků a na promítání přišli nejen děti ze školky, ale také prvňáčci a druháčci.

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

třída Smajlíci

Divadelní představení pro MŠ - O šípkové Růžence

V úterý 28.1. 2020 nás ve školce navštívil loutkoherec s divadelním představením "O šípkové Růžence". Divadlo se konalo ve třídě Hvězdiček. 

Pan loutkoherec hrál divadlo nejen s loutkami, ale zpívali jsme si s ním písničky a také nás zapojil do děje - Alex pomáhal vysekávat růže u zámku a naše paní učitelka Dana si dokonce na chvíli zahrála postavu Růženky. 

Dětem i nám dospělým se divadlo moc líbilo. Pan loutkoherec předvedl skvělý výkon, kterým se mu podařilo udržet pozornost nejen předškoláků, ale také našich dvouleťáčků. Na závěr si mohly děti loutky opravdu z blízka prohlédnout. 

Děkujeme Hvězdičkám za přípravu divadélka ve své třídě a paní učitelce Ince za organizaci.

Za tým pedagogů MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel v MS

třída Smajlíci 

Poradna bez obav aneb co by měl umět předškolák

Ve čtvrtek 23.1. 2020 od 15:30 se ve Sluníčku konala přednáška se speciálním pedagogem Mgr. Jaroslavem Vackem. Hlavním cílem bylo rodičům představit pedagogicko-psychologickou poradnu jako instituci - čím se zabývá, jak může rodičům a dětem pomoci a také jak poradnu kontaktovat.Druhým důležitým tématem byla přednáška o tom, co vše by měl umět předškolák, aby byl připravený na přechod do 1. třídy. Rodiče se taktéž dozvěděli, že dítě může být připraveno, ale není ještě zralé stát se školákem.

Přednáška proběhla ve třídě Smajlíků, děti rodičů účastnících se přednášky čekaly na děti ve třídě Hvězdiček. Celkem bylo na přednášce okolo dvaceti osob. Děkujeme rodičům, že si našli čas a na přednášku přišli - věřím, že získali důležité informace, které jim pomohou při rozhodování, zda dítě dát do první třídy či rok počkat. 

Závěrem bych chtěl poděkovat mému otci Jaroslavu Vackovi, že si na nás našel čas a podělil se s námi o své více něž 30ti leté zkušenosti a také všem kolegyním za pomoc s organizací.

Přednášku pro velký úspěch plánujeme i příští školní rok.

Za tým pedagogů MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek 

učitel v MŠ

Tři králové u Hvězdiček

Advent u Hvězdiček

V adventním čase děti z Hvězdiček hodně tvořily, vyráběly a zdobily. Nejdříve si vyrobily adventní věnečky a perníkovou chaloupku jako adventní kalendář, vydobily si třídu svými výtvory andílků, malovaných zvonečků, kaprů, nazdobily si stromeček a trpělivě odpočítávaly den za dnem a neděli za nedělí. Děti hodně zpívaly a učily se básně nejdříve jako poděkování pro Mikuláše, pak pro Ježíška. Když Ježíšek slyšel jejich denodenní zpívání a snažení, přinesl jim nadílku. Děti si prožily vánoční den plný tradičních vánočních zvyků a her i s ocuhtnávkou cukroví a perníčků. A byl tu čas vánoční......

Školáci školkám aneb Vánoce ve Sluníčku

Předvánoční týden jsme završili nejprve živým Betlémem, který si pro všechny naše děti z MŠ připravili žáci 5. třídy pod vedením paní učitelky Petry Vackové. Improvizované divadélko vzniklo ve třídě Hvězdiček. Krátké pásmo pojednávající o událostech starších více než 2000 let měli školáci krásně nacvičeno a i kostýmní výprava se zdařila. Všechny děti s napětím sledovaly příběh narození malého Ježíška.

Poté jsme se přesunuli za našimi druháčky, kteří si pro nás pod vedením paní učitelky Katky Zapletalové připravili předvánoční besídku – pásmo písniček, koled a básniček. Děti nám zahrály také na flétničky a klavír.

Moc děkujeme všem školákům a pedagogům za pozvání a krásné zážitky, které nás ještě více naladily a natěšily na blížící se Vánoce.

Přeji všem našim Sluníčkovým rodičům, kolegům a kolegyním a vůbec všem lidem dobré vůle krásné prožití svátků vánočních a vše dobré do nového roku.

Dalibor Vacek

učitel v MŠ (třída Smajlíci)

Hvězdičky na Vánoční výstavě

V úterý 17.12.2019 se děti vypravily na výstavu do Městské knihovny. Výstavní sál v domečku byl plný krásných výrobků a Vánočních dekorací. Dětem se líbil obrovský malovaný betlém a vánoční stromeček velmi krásně nazdobený. U zvoničky jsme poslali přání k Ježíškovi a už jsme se těšili na oběd zpátky ve školce.

Školka v Pevnosti poznání

V pátek 13.12.2019 vyrazili předškoláci z Hvězdiček a z Broučků do Olomouce do Pevnosti poznání. Ponořili jsme se do tajů techniky a polytechniky a s šikovnými animátorkami jsme poznali koloběh vody. Děti měly možnost nahlédnout do lidského mozku a zjistit, které části mozku zapojujeme při různých aktivitách. Velmi se dětem líbilo uvnitř oka, kdy čočkou viděli svět kolem sebe. Vraceli jsme se spokojení a plní dojmů z toho, co jsme zažili.

Mikuláš u Hvězdiček

Celý týden je u Hvězdiček Mikulášská atmosféra. Netrpělivě jsme očekávali příchod Mikuláše a jeho pomocníků. Připravili jsme si písničky a básničku, aby se děti mohly předvést, jak jsou šikovné. Konečně je 5.12. a děti se dočkaly příchodu Mikuláše. Mikuláš navštívil naši školku a zastavil se také u Hvězdiček. Děti zazpívaly, zarecitovaly a dostaly od andílků očekávanou nadílku. Mikuláše a andílky jsme odměnili nazdobenými perníčky. Čerty jsme si pozvali jen na focení a aby jim nebylo líto, že nic nedostali, obdarovali jsme nazdobenými perníčky i je. Rozloučili jsme se s příslibem dalšího setkání až se rok s rokem sejde.

Gratulujeme třem Hvězdičkám k úspěchu v soutěži

Každoročně se s předškoláky zapojujeme do soutěže Úkoly čmeldy Pepíka, která je zaměřena na vyhledávání talentovaných dětí v matematicko-logickém myšlení. Soutěž pořádá Academic School z Uherského Hradiště ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou University Palackého v Olomouci. Být úspěšným a postupovat do dalších kol není jednoduché, neboť v každém kole dítě řeší 3 úkoly, které jsou vzhledem k jeho věku složité a s postupem do dalšího kola obtížnost úkolů roste. Letos se do soutěže zapojilo přes 300 dětí ve věku 5-6 let z 24 mateřských škol a do finálního 3.kola postoupily z naší třídy Hvězdiček Eliška Smolková, Nelinka Urbánková a Justýnka Vacková. Účasti ve finále se nezalekly a se svými rodiči jely soutěžit až do Uherského Hradiště. Blahopřejeme všem finalistkám a gratulujeme Justýnce Vackové, která se umístila na nádherném 5.místě! 

Kouzelné čtení u Hvězdiček

V úterý 5.11.2019 do oddělení Hvězdiček přišla paní knihovnice s kouzelnými knihami a s Albi tužkou. Seznámila děti s knihami a představila Albi tužku. Různé témata probrala a vysvětlila, jak s knížkami pracovat. Děti se dozvěděly, jaké zvuky uslyšíme v pralese, dozvěděli jsme se, jak správně přecházet silnici a poznali jsme mnohé z lidského těla. Děti byly nadšené a paní knihovnice od nás dostala příslib, že se ještě určitě mnohokrát uvidíme.

Hvězdičky se seznámily s křečkem

Přestože je křeček aktivní za tmy, my jsme měli možnost pozorovat křečka i ve dne. Po předchozí domluvě nám Jůlinka donesla svého mazlíčka, který se nám ukázal v plné kráse několikrát za den. Děti měly možnost jej nakrmit, pozorovat jeho stavbu těla, skvělý čich při vyhledávání potravy, vybavení klece a dovědět se zajímavosti z jeho života. Samy si pak na křečky zahrály, naučily se jej kreslit a díky prožitkovému učení si o křečkovi mnoho informací zapamatovaly. Děkujeme Julince i jejímu mazlíčkovi.

Přijelo za námi maňáskové divadlo

V pátek 18.10. přijelo za dětmi do školky maňáskové divadlo. Kašpárci provedli děti pohádkou O zatoulaném koťátku, které měla na starost malá Martinka. Jenže koťátko dobře nehlídala a kocourek Tomík se rozběhl za motýlkem, pak potkal štěnátko a s ním prožil přátelské dobrodružství. Vše dobře dopadlo a Tomík nakonec díky novým kamarádům našel cestu domů za dědečkem a Martinkou. Dětem se představení moc líbilo a odměnily kašpárky závěrečným potleskem, jak se sluší, přestože to pro mnohé děti byla první zkušenost s divadlem.

Hvězdičky na výstavě

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se děti z oddělení Hvězdiček z MŠ Sluníčko vydaly na výstavu ilustrátorky knih s Albi tužkou Zuzany Slánské. Výstava se jim líbila, shlédli jsme krátkou animaci a plni dojmů jsme z Domečku v knihovně odcházeli na oběd zpět do školky.

Mateřské školky navštívily hasiče

Dne 13. 9. 2019 jsme s dětmi z mateřských školek navštívili Den otevřených dveří hasičů v Lipníku nad Bečvou. Páni hasiči nám vysvětlili povolání hasiče a seznámili nás s jejich automobily, náčiním, nářadím, skafandry, apod. A jako bonus nám ukázali, jak vypadá, správné svezení po tyči. Na památku jsme dostali krásné omalovánky, pexeso a tužky. Tak jako každý rok, se nám to velice líbilo a příští rok je určitě znovu navštívíme. 

Konec školního roku ve Sluníčku

Již o den dříve – tedy ve čtvrtek 28.6. 2019 proběhlo slavnostní ukončení školního roku v našem Sluníčku. V pátek měli školáci ředitelské volno z důvodu zahájení stavebních úprav na druhém stupni ZŠ.

Konec školního roku je nejen časem těšení se na prázdniny, ale i časem změn a konců či začátků nových etap v životě našich dětí i dospělých. Celý ceremoniál moderovala naše paní ředitelka. Začali jsme od těch nejmenších mocně jsme tleskali  povzbuzovali naše předškoláčky, kteří míří do první třídy. Poté nastoupili naši deváťáci, kteří se s námi loučili. Navlékli si taláry a z rukou paní ředitelky si přebrali upomínkové předměty a pak už symbolicky odhodili svůj klobouk v dál a vykročili do velikého světa.

Rozloučení a poděkování z rukou paní ředitelky se dostalo i nám pedagogům a zaměstnancům naší ZŠ a MŠ Sluníčko – dostali jsme medaili se smajlíkem. Loučili jsme se taktéž s naší paní učitelkou Gabrielou Němčákovou, která odchází. Děkujeme za vše dobré a budeme se těšit na spolupráci alespoň v našem klubu rodičů (KRPS).

Přejeme všem lidem dobré vůle krásné léto a budeme se těšit na shledanou na začátku nového školního roku 2019/2020.

Zmrzlinové pohoštění Hvězdiček

V úterý 25.6. byly děti ze třídy Hvězdiček pozvány do restaurace na zmrzlinový pohár. Je to již tradice, patřící k závěru školního roku a loučení před prázdninami. Děkujeme za příjemně prožité dopoledne s panem Krejčiříkem, který dětem nabídl i jízdu na čtyřkolce. Zájemci se jen hrnuli.A překvapivě nejen klukům, ale i děvčatům zářily v přilbách za řídítky oči nadšením. 

Beseda u Hvězdiček

V úterý 18. 6. nás navštívila paní knihovnice a oplatila nám tak návštěnu v knihovně. Četla krásné pohádky Máša a medvěd, o kterých jsme si pak povídali. Podle barviček jsme vymýšleli ovoce a různé předměty, děti si ukazovaly v knížce. Četla nám i různé další pohádky a my jsme poslouchali, jak příběh dopadne. Poděkovali jsme paní knihovnici za návštěvu a přislíbíli jsme další setkání. Paní knihovníce od dětí dostala dáreček a rozloučili jsme se.

Školka v přírodě - Poslední den 13.6.

Poslední den na školce v přírodě jsme měli domluvenou projížďku v bryčce a dopoledne karneval se soutěžními a tanečními hrami. Odpoledne jsme si povídali o jelenovi a děti nás překvapily znalostmi, které si pamatovaly z lednové besedy s Romanou - lesní pedagožkou. Děti si poslechly pohádku O Smolíčkovi, pak odstraňovaly trny jelenovi z těla a osvěžily se opět ve vodním světě. Když se slunce schovalo za mraky, šli jsme si užít průlezky a zvířátka v ohradě. Večer dostaly děti poslední medaili, poslechly si pohádku na dobrou noc a spaly až do rána. Dětem se v resortu Hrubé Vody moc líbilo a některé si už plánovaly, že si sem s rodičema zajedou znovu, aby si užily i Kamzíkovu stezku. Všem toto místo doporučuji, je zde široká nabídka možností, jak strávit příjemný den s dětmi.

Hvězdičky v Oboře

V pondělí 27.5. si Hvězdičky užily lesní pedagogiku v Oboře. Tou nás provázeli skvělí a usměvaví odborníci Romana a Tonda, kteří pro nás připravili mnoho poučných her a zábavy. Na naší procházce lesem jsme hledali v okolí studánky a jezírka žabky, které před námi prchali skokem pod hladinu. Po vodě jsme si pouštěli lodičky z listů, zahráli jsme si na řeku a na koloběh vody v přírodě. U mraveniště nás zase poučili, jak si zblízka prohlédnout mravence, aniž bychom jim či sobě ublížili. Zahráli jsme si "na čekanou" a učili jsme se podle zvuků poznávat lesní zvířata a taky je pozorovat dalekohledem. Prohlídli jsme si krmelec pro srny, krmeleček pro zajíce i slanisko a pozorovaly kudy se procházela srna, která po sobě zanechala stopy v blátě. Bezchybně jsme se naučili poznávat habr, lípu a dub podle kůry stromů a listů a vyrobili jsme si pamětní medaili s otisky stop zvěře a listů. Plni zážitků a nových vědomostí jsme se už unaveni rozloučili s našimi průvodci krásným místem u obce Bohuslávky. Děkujeme lesním pedagogům, že nás naučili dívat se při procházce lesem na okolí více zblízka.

Hvězdičky a Broučci na výletě

Ve čtvrtek 30.5. 2019 se děti z mateřské školky z třídy Broučků a Hvězdiček vydaly na školní výlet do Olomouce, kde navštívily interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého s názvem "Pevnost poznání". Broučci se zde zúčastnili výukového programu "Fyzika z kuchyně", kde si mohli zaexperimentovat a sami vyzkoušet několik pokusů, díky kterým pochopili mnoho nevysvětlitelných záhad a jevů. Hvězdičky se zas vydaly na cestu do doby kamenné, kde se mimo jiné dozvěděly jak se žilo v pravěku. Ke každému z témat si děti vyzkoušely "Vědeckou výtvarku", která je moc bavila a zaujala. Všichni si nakonec odpočinuli u pohádky v digitálním planetáriu, kde jsme se vydali se zvířátky do vesmíru. Navštívili jsme zde i zajímavou expozici, která nás přenesla do tajemství vesmíru. Výlet se vydařil, dětem se v Pevnosti poznání moc líbilo, a kromě malých talismanů si odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků a mnoho zajímavých poznatků:)

Besídka Hvězdiček

Ve čtvrtek 16.5. uvítaly děti své nejbližší na vystoupení u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Společně jsme se díky písním, básním a veršovaným příběhům přenášeli Z pohádky do pohádky. Potkali jsme princezny, vlka s Karkulkou, čarodějnice, Šípkovou Růženku, Mařenku s Jeníčkem, Večerníčka, zasněnou Popelku tančící s princem, hladového vlka hledajícího kůzlátka nebo bratry, co spojily své síly. Zaposlouchali jsme se do tónů dětských skladeb na kytaru, klavír, flétnu a obdivovali jsme šikovné prsty našich malých muzikantů. Úsměv a potlesk diváků byl dětem odměnou za jejich vydařené vystoupení a vyrobená přání pro tatínky a maminky zase odměnou rodičům za jejich lásku a starost. A že každé ženě sluší kytka, odnášely si je maminky i paní učitelky jako poděkování od dětí. 

Velikonoční tvoření Hvězdiček a návštěva výstavy

Výchovný koncert "Letem světem" pro MŠ

Dne 29.4.2019 jsme s dětmi z mateřské školy navštívili výchovný koncert s názvem "Letem světem" na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou. Spolu s Pipi Dlouhou punčochou nás žáci a paní učitelky seznámili se základními fakty o různých zemích a s hudebními nástroji. Každou zemi doprovázeli tématickými písněmi, hudbou a úryvky z pohádek. Koncert byl opravdu krásný a už se těšíme, co si pro nás připraví příští rok. 

Hvězdičky na návštěvě knihovny

Povídali jsme si s dětmi celý týden o knížkách, o pohádkách a o profesích, které s pohádkovými knížkami souvisí. Ve čtvrtek 7.3. jsme pak navštívili dětské oddělení místní knihovny, kde nás čekala paní knihovnice a spolu s ní jsme se vydali "Z pohádky do pohádky". Skřítek Knihovníček měl pro nás v každé kapse připravenou nějakou pohádku. Záleželo jen na dětech, kterou si vybraly. Paní knihovnice nám pohádky předčítala a také pro děti měla připravenou zábavu ve formě pohádkových kvízů a skládanek. Některé děti se s paní knihovnicí znají, neboť do knihovny již dochází s rodiči a sourozenci. Byla to moc příjemná návštěva v říši knih a pohádek.

Karneval u Hvězdiček

Ve středu 27.2.2019 v MŠ u Hvězdiček proběhl karneval. Všechny děti přišly v krásných maskách a natěšení na hry, soutěže, tancování a občerstvení. Hráli jsme spoustu pohybových her a soutěžili jsme v týmech. Všichni jsme si to moc užili a jako tečku za karnevalem děti vybíraly obrázky a dostávaly dárečky z tomboly. Děkujeme rodičům za krásné příspěvky do tomboly a dobroty pro děti na občerstvení.

Na Broučky do divadla

Ve čtvrtek 7.2. se předškoláci z Hvězdiček vydali společně s 1. a 2. třídou základní školy Sluníčko do Moravského divadla v Olomouci na baletní představení Broučci. Děti byly nadšené z krásného ztvárnění pohádky a z velmi šikovných a profesionálních tanečníků a tanečnic. Společně jsme se fotili a nasávali atmosféru divadla. Některé děti byly v divadle poprvé, a tak si to velmi užívaly.

Předškoláci v roli prvňáčka

Minulý týden navštívili předškoláci ze všech oddělení naší mateřské školky 1. třídu v hodinách českého jazyka.  V úterý jsme se skamarádili s Broučky. Ve čtvrtek jsme přivítali Smajlíky, se kterými jsme již pracovali v říjnu a v pátek přišly Hvězdičky. Seznámili jsme je s prostředím školy. Potom jsme jim pomáhali plnit různé úkoly, naučili jsme je říkadla na uvolnění ruky před psaním. Zahráli jsme si hru Mašinka, při které jsme poznávali některá písmenka. Všechny děti musím moc pochválit za vzornou spolupráci i za splněné úkoly. Za odměnu dostali předškoláci od prvňáčků razítka a od paní učitelky malou odměnu.

Těšíme se na další návštěvu.

Zvířátka u Hvězdiček

Ve čtvrtek 17.1. Hvězdičky navštívila lesní pedagožka Romana. Přišla dětem přiblížit život lesní zvěře v zimě, krmení a příbytky zvířátek. Donesla s sebou zvířecí kůže, paroží a různé pochutiny pro zvířátka. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí, potěžkaly si rohy i paroží, rozdělily potravu na vhodnou a nevhodnou pro zvířátka a pohladily si kůže lesních zvířat. Velmi se nám beseda líbila a domluvili jsme si návštěvu s Romanou v lese.

Půjdem spolu do Betléma

V pátek 11.1. se Hvězdičky vypravily do místního kostela. Společně jsme si prohlédli vánoční výzdobu a betlém. Všechny figury jsme si pojmenovali. Některé děti vložily minci černouškovi a on jim za to pokýval, jako výraz díků. Po prohlédnutí kostela jsme si šli prohlédnout ještě velký malovaný betlém v Meditační zahradě, bohužel jen přes zamčenou bránu. Děti byly nadšené a o betlému jsme si povídali ještě odpoledne.

Sněhové radovánky - Hvězdičky, Smajlíci a 1. třída

V pondělí 7. ledna jsme si šli všichni společně zadovádět ve sněhu. Bílá nadílka se nám moc líbila. Bobovali jsme, házeli jsme na cíl, stavěli jsme  "bábovičky", atd. Vůbec se nám nechtělo odejít na oběd. Snad nebude brzy tát a my se na kopeček ještě vrátíme.

Hvězdičky, Vánoce jsou tady!

Ježíšek nás překvapil! Zvonečkem náhle zazvonil a pod stromeček nám nadělil. Jakto, že tu už byl?

Na adventním věnečku hořely tři svíčky, na adventním kalendáři zbývalo jen pár okýnek do Vánoc a děti se radovaly z nových hraček. Čas adventní se krátil a my jsme s dětmi navštívili vánočně vyzdobené náměstí a tradiční Vánoční výstavu v Domečku. Vystavené dekorace se dětem moc líbily, poznaly všechny postavy v keramickém betlémě a mile nás překvapilo zpracování "Vánoc pro kočku".

Přejeme Vám radostné Vánoce, mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2019! Dana a Mirka

Adventní čas u Hvězdiček

Na odpočítávání čtyř adventních nedělí si děti připravily věnečky, jejichž výroba a zdobení všechny moc bavilo. Ve školce pak každý den rozsvěcovaly první svíčku a začaly na adventním kalendáři odpočítávat, kolik dnů zbývá do Vánoc. A protože děti nikterak nelenily, pustily se do pečení a zdobení perníčků a přitom se těšily na příchod Mikuláše. Možná se v jejich nitru praly pocity zasloužené odměny za poslušnost s obavami, zda nepřijdou čerti. Opravdu přišel za všemi hodnými dětmi jen Mikuláš s anděly a děti zpívaly a recitovaly, jak nejlépe uměly. Čerti neměli nad hodnými dětmi žádnou moc, proto se děti nebály společné fotky na památku.

Začali jsme zapalovat dvě svíčky na věnečku. To bylo radostnější, vždyť čas Vánoc je zase o kousek blíže. Děti si nazdobily stromeček, svými výtvory vánočně zdobily školku a připravily si vánoční přáníčka.

Výlet do Ostravy

V úterý 11.12. jely děti ze tříd Broučků a Hvězdiček na výlet za zábavným a naučným hraním do Dětského světa, který je součástí Velkého Světa techniky v Ostravě Vítkovicích. Užívaly si zde interaktivní hry ve vybavených koutcích jako je např.  Dílna, Autoservis, Lékař, TV studio nebo Kuchyně s Farmou. Velice se jim líbilo také velké Staveniště, Vodní svět, Hudební studio či Bludiště. Odvážné děti plnily úkoly v temném Dobrolese, kde po splnění úkolů nalezly truhlu s pokladem. Spokojenost dětí byla znát z jejich nebojácnosti objevovat všechna zákoutí. Před cestou domů ještě doplnily ztracenou energii jídlem a nezapomněly se ptát, kdy znovu do Ostravy pojedeme. Doporučujeme jako výlet pro rodinu.

Halloweenský karneval u Hvězdiček

Ve středu 31.10. si děti užily převleků, tance a soutěží v halloweenském duchu. V průběhu her procházely bránou z říše živých do říše zemřelých a seznámily se s podobou halloweenské koledy v Anglii. Děkujeme rodičům za přípravu nápaditých kostýmů a pohoštění pro děti. Další dny se děti seznámily s podobou a tradicí dušiček, s kterou mají také zkušenost, kdy s rodiči chodí rozsvěcovat svíčky na hroby. Děti se nebojí o tomto tématu mluvit. Není to pro ně nic strašidelného, spíš něco tajemného, co chápou díky své fantazii a představám podobně jako další abstraktní témata.

Hvězdičky pekly makový loupáček

Děti ze třídy Hvězdiček si zkusily prožít tuto básničku:

Trochu kvasnic, mnoho mouky,

máma dělá z těsta rolky. 

A my mámě pomoct chceme,

mákem rohlík posypeme.

Už ten rohlík máme,

my vám taky dáme.

Rozloučení Hvězdiček

Ráno v poslední den školního roku se loučí paní ředitelka se všemi dětmi a žáky ze Sluníčka. I letos nastoupili budoucí prvňáčci, aby jim paní ředitelka blahopřála k přijetí do základní školy a společně s jejich budoucí paní učitelkou je povýšila na nastávající žáky. 

Ve školce se také p. učitelky loučily s dětmi. Pro vzpomínku na jejich růst ve školce dostaly nejstarší děti pamětní list i portfolia. Také paní učitelka vyučující zpěv a hru na hudební nástroj svým žačkám popřála krásné prázdniny a rozdávala vysvědčení se samými jedničkami. Vzájemně jsme si všichni popřáli krásné prázdniny, ochutnali jsme sladkosti od dětí na rozloučenou a těšíme se na nová setkání v září ve školce i ve škole. Děkujeme dětem za příjemně společně prožitý školní rok u Hvězdiček a rodičům za skvělou spolupráci. Dana a Mirka

Pozvání Hvězdiček na zmrzlinu

Ve středu 27.6. jsme přijali pozvání p. Krejčiříka na zmrzlinový pohár na rozloučenou před prázdninami. Chutné zmrzlinové osvěžení v podobě "včeličky" děti ocenily úsměvem a dobrou náladou. Cítily se tu moc přijemně a protože si pamatují zážitky z loňské návštěvy u Krejčiříků, hned se ptaly, zda zase mohou jít na minigolf. Pan Krejčiřík je ochotně pozval i na minigolf a splnil dětem vše, co si přály. Děkujeme za pozvání a příjemné dopoledne. 

Hvězdičky slavily příchod léta

Ve čtvrtek 21.6. odpoledne děti ze třídy Hvězdiček přivítaly léto na zahradní slavnosti. Vyrobily si čelenky a užily pozdní odpoledne na zahradě společnými hrami, tancem, soutěžemi a také melounovým osvěžením. Společně jsme poprvé ve školce povečeřeli, smyli ze sebe ve sprše pot z horkého dne a uložili se ke spánku. Pro mnoho dětí to bylo první spaní mimo domov, ale únava je přece jen zmohla a spaly bez probuzení až do rána. Poděkování patří rodičům, kteří dětem uvařili večeři, napekli snídani nebo přinesli občerstvení.

Ráno jsme se vypravili na výlet do Týna autobusem a pak pěšky na Helfštýn. Počasí se po horkém čtvrtku ochladilo, ale na turistiku to bylo moc příjemné. Na Helfštýně jsme se od paní průvodkyně dověděli, že tam nikdy žádná princezna nebydlela, neboť to byl hrad spíš pro vojáky, ale přece jen tam dříve žily moc zajímavé postavy - jako Fryduš, který čertu kvůli vykopání studny duši upsal a jen díky své chytré ženě nad čertem vyhrál nebo třeba malá Kateřina Z Ludanic, která už jako holčička se starat o hrad musela. A právě od Kateřiny z Ludanic děti dostaly odměnu, kterou skrývá na hradě pro hodné děti, jež na hrad přijdou. A tu si naše děti opravdu zasloužily, protože hodné a moc šikovné byly.

Malí sportovci

Ve středu 20.6. 2018 se vydali předškoláci a starší děti z mateřské školky Broučků a Hvězdiček na atletický stadion v Lipníku n.B., kde se konal Olympijský den ve spolupráci s T-mobile. Děti si zde zasoutěžily v olympijském běhu na 50 metrů, vyzkoušely skok do dálky s rozběhem i z místa a pak z tribuny povzbuzovaly své kamarády ze školy. Při sportovních disciplínách se všechny děti moc snažily, a tak je kromě ovocného osvěžení čekaly zasloužené medaile a diplomy:)

Předplavecký kurz

V pátek 15. 6. 2018 ukončily děti z MŠ Sluníčko oddělení Hvězdiček a Broučků předplavecký výcvik a dostaly od paní instruktorky vysvědčení. Na oplátku paní instruktorce předaly kytičku a sluníčko (závěs na zeď) a pěkně se spolu rozloučili.

Kurz děti moc bavil a všichni si užili spoustu legrace, ale také se naučili mnoho užitečného. Jak se chovat ve vodě i okolo bazénu a všechny možné plavecké dovednosti.

Výlet do Krokodýlka

Ve čtvrtek 24.5. děti ze školky v Lipníku jeli na výlet do zábavného centra Krokodýlek. Natěšeni na atrakce zvládly i zdlouhavé cestování v kolonách do Olomouce a pak si užily skvělou zábavu na průlezkách, skluzavkách, kolotoči, motorkách, lodičkách, skákacích hradech nebo také střílení z lodních kanónů a fotbálek. Když je někde dobře, tak čas letí rychleji, uteklo to jako voda. Lehce unaveni, ale nadmíru spokojeni jsme se všichni vrátili zpět do školky. 

Den otevřených dveří v kasárnách

V pátek 4. 5. 2018 děti z oddělení Hvězdiček, Broučků a Smajlíků z MŠ Sluníčko navštívily kasárna v Lipníku nad Bečvou. Prohlédly si vojenskou techniku, policejní auta a mohly si vyzkoušet zapnout a vypnout houkačku. Viděli jsme policejní zásah na zloděje aut i se zatýkáním a střílením. Vojáci všechny děti povozili na vlečce vojenského náklaďáku, což se dětem velmi líbilo. Na konci naší návštěvy si děti pochutnaly na buchtičkách s krémem a tímto jsme zakončili exkurzi po kasárnách.

Dravci se předvedli dětem

Ve středu 4.4. si děti při enviromentální výchově prostřednictvím společnosti Zayferus užily zábavu. Tato společnost na ochranu dravých ptáků přijela za dětmi s programem přibližující život mnoha druhů dravých ptáků z různých kontinentů světa. Ukázka dravců i přednáška byla velmi poutavě prezentována a bystré děti byly za správné odpovědi odměněny dárky. Našim malým dětem jistě v mysli zůstal orel bělohlavý  nebo karančo jižní, který raději chodil na způsob dinosaurů než létal. Děkujeme společnosti Zayferus a přejeme hodně příznivců.

Karneval u Hvězdiček

Děkujeme všem rodičům za štědrost v podobě pohoštění a dárků pro děti, čímž přispěli ke skvělé náladě, jež panovala po celou dobu karnevalu. Jen se podívejte, jak veselo a příjemně bylo dětem v pátek 9.2. u Hvězdiček.

Ptáčci v zimě

Děti z oddělení Hvězdiček MŠ Sluníčko se v tomto bloku seznamovaly s přezimujícími ptáčky a s problémy ptáčků nalézt v zimě potravu, a tak se rozhodly, že je nakrmí. Vyrobili jsme malá krmítka pro ptáčky a společně s krmítky jsme pověsili na větve stromů i lojové koule. Děti namalovaly krásné ptačí budky a pracovaly s přírodninou. V napadlém sněhu si užily i trochu zimních radovánek.

Páťáci jsou skvělí zpěváci

Tříkráloví koledníci z 5. třídy chodili  Sluníčkem. Zazpívali a zdramatizovali netradiční podání známé písně My tři králové také dětem z oddělení Hvězdiček. Děti jim za jejich velmi zdařilé vystoupení zatleskaly a odměnily je za koledu. V kolednících děti poznávaly známé tváře žáků, kteří nám před Vánocemi zpestřili "vánoční den" pásmem moderních vánočních písní a básní. Děkujeme páťákům, že nám zpříjemnili vánoční dobu. DH

Vánoce u Hvězdiček

V mateřské škole u Hvězdiček se děti velmi těšily na Vánoce a nadílku od Ježíška, a také se pilně připravovaly. Zpívali jsme koledy a učili jsme se vánoční básničky. Děti si nazdobily vlastnoručně upečené perníčky, zdobily stromeček a vyráběly dárečky pro rodiče. Všichni jsme se šli podívat na Vánoční výstavu do Domečku, kde děti obdivovaly výrobky a výzdobu. Zazvonily si na zvoneček a přály si přání. S blížícími se Vánocemi jsme s dětmi vyzkoušeli různé vánoční tradice a zvyky a děti se před vánočními prázdninami dočkaly i nadílky pod stromečkem. Všichni měli velikou radost z dárků. Společně jsme se rozloučili a popřáli si mnoho dárků pod stromečkem a hodně štěstí do nového roku.

Divadelní pohádka v Echu

Vážení rodiče,
dne 7. 12. 2017 se obě oddělení mateřkých škol šla podívat na divadelní pohádku do Echa. Hercům se povedlo zaujmout děti na 100%, kvůli běžnému zapojení děti do děje, otázky kladené dětem a také hlavně kvůli skvělému odehrání pohádek, které sice děti znají, ale přesto jsme se dočkali nového pojetí a skvělých vtipů. Pohádky, které divadlo obsahovalo, byly Budulínek, Červená Karkulka, Princezna na hrášku a Jeníček a Mařenka. Opravdu jsme byli velice spokojení a určitě se nám naskytne příležitost vidět tuto skupinu herců ještě jednou.

Mikuláš u Hvězdiček

V úterý 5. 12. 2017 do oddělení Hvězdiček v MŠ Sluníčko přišel Mikuláš. Děti zarecitovaly básničky i s pohybem a zazpívaly píseň. Mikuláš všechny děti pochválil, jak jsou hodné a šikovné. Andělé rozdávali dětem balíčky. Čerti měli zákaz přijít do třídy dříve, než je samy děti zavolají, aby nikoho neděsili. Děti zavovaly na čerty až na závěrečné focení a potom jsme společně čerty zase poslali pryč. Po rozloučení s Mikulášem a s anděly si děti pochutnaly na cukroví, které kamarádům donesli sourozenci navštěvující naše oddělení. Celý den probíhal v duchu her, zpěvu a tanečků. Některé děti se bály Mikuláše, ale na strach rychle zapomněly po snězení sladkého cukroví.

Loutkové divadlo v MŠ

Ve středu 8.11. přijelo za dětmi do školky loutkové divadlo s pohádkou Pecivál a čert. Příběh o lenivém Matěji, jeho hodné sestře Kačence a čertovi Bucifalovi dětem vyprávěl Kašpárek. A hned děti rozesmál, když mezi nimi hledal také nějakého pecivála. Děti se ani nelekly, když se náhle objevil čert, aby vzal Matěje za jeho lenost do pekla. Omylem však čert odnesl hodnou Kačenku. Nakonec vše dobře dopadlo a Matěj v sobě našel také dobrosrdečnost a odvahu, když se vydal Kačenku zachránit. Kašpárek ještě dětem připomněl, ať doma pomáhají a uklízí si, ať se nestanou peciválkem. Pak vzal zvonec a pohádky byl konec. Děti Kašpárkovi zamávaly a poděkovaly potleskem za pěknou pohádku.

Halloween

Ve středu 25. 10. 2017 se děti z MŠ I. oddělení Hvězdiček ocitly ve strašidelném doupěti. Tento den probíhal ve třídě halloweenský karneval. Děti se už ráno v šatně převlékly do kostýmu, ve kterém plnily přichystané úkoly. Vyzdobily si fixem nabarvený míček z polystyrenu jako dýňovou hlavičku a tu na lžíci přenášely přes lavičku. Zatancovaly si s kostlivcem a zahrály hru Chodí pavouk okolo. Pro děti bylo nachystáno čarodějné občerstvení, které si mnohé děti donesly. Na občerstvení jsme si pochutnávali v přestávkách mezi hrami a soutěžemi. Oslavili jsme 6. narozeniny našeho kamaráda, který přinesl i dort a děti si na něm moc pochutnaly. Velmi si oblíbily hry Molekuly a Židličkovanou, které hrály ještě odpoledne. Na závěr Halloweenského karnevalu si vyrobily pavouka nebo ducha dle jejich výběru. Dětem se dopoledne velmi líbilo a výrobky si odnesly domů.

Návštěva hasičů na "Dnu otevřených dvěrí"

Dne 13. 10. 2017 jsme s dětmi z mateřské školy Sluníčko navštívili "Den otevřených dveří" u hasičů v Lipníku nad Bečvou. Během této návštěvy si měly děti možnost prohlédnout hasičská auta různých velikostí, neobvyklé nástroje a pomůcky, a také jejich potápěčskou výstroj. Součástí návštěvy bylo i předčítání příběhů z knihy "Hasičské pohádky". Této role se ujal přátelský hasič, který vedl s dětmi rozhovor a děti na jeho otázky aktivně odpovídaly. Návštěva byla ukončena ukázkovým skluzem po tyči, ze kterého byly děti nadšené.

Hvězdičky - Bramborové hraní

S příchodem podzimu se i hry ve školce motivují podzimními náměty. Během týdne jsme si s Hvězdičkami povídali o zelenině a jejím přínosu pro naše zdraví, děti rozdělovaly hromádku brambor (podle určeného množství - hodně a málo), řadily mrkve dle velikosti (od nejmenší po největší), stavěly ohrádky z kostek kolem záhonků zeleniny, poznávaly zeleninu dle chuti, hmatu, využily k tvoření bramborová razítka atd. Své prožitky z her o zelenině pak děti vyjádřily i v malbě. Naučili jsme se píseň Brambory pečený, které si děti také ve školce připravily k pečení a pak ochutnaly, jestli jsou "málo maštěný" jako v písni. A opravdu dětem chutnaly:-). Děti si rozehrály i hru na divadlo a nejdříve samy v převlecích zahrály pohádku Červená Karkulka a jindy zase využily pro pohádku loutky. Pár fotek z našich dnů v tomto týdnu si můžete prohlédnout. DH

Suplování v MŠ 1

Od pondělí 7.11.2016 do úterý 13.12.2016 jsem suplovala v 1. oddělení mateřské školy Sluníčko. Myslím, že jsem si to užila já i děti. "Jsem ředitel tohohle autobusu"," Hej ty, já jsem taky popelář", nesmrtelné "PŠT" a jiné zážitky.....:-) Tady je pár fotek. AŠ