Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Pasování předškoláků na školáky

PLÁN AKCÍ JARO 2020

ČERVEN

Divadelní představení – Jak lva rozbolel zub

Dentální školení

Den dětí, Klaun family, pasování školáků

Škola v přírodě

Oslava Denisek 6 let

Cesta do pravěku

19. května jsme se vydali na cestu do pravěku. Modelovali jsme z tekutého písku otisky těl dinosaurů. 

Květen na školkové zahradě

Během jara naše zahrada opět ožila po zimním klidu. Vytáhli jsme odrážedla i bábovičky.

Malování s malířem

Ve středu 19. února nás navštívil pan Lubomír Dostál, kreslíř, malíř a básník. Tématem společného malování s  dětmi bylo Grónsko. Děti kreslily postavu eskymáka a tuleně. Na fotkách se můžete podívat, jak to dětem šlo.

Karneval 2020

11. února 2020 u nás vypuklo naplno karnevalové veselí. Děti přišly převlečeny za nejrůznější masky, na které se tu můžete podívat.

Zimní tvoření 22. 1. 2020

"Byla hluboká lednová noc. Tichá krajina ležela ponořená v úplné tmě. Ve tmě najednou něco zazářilo. Velká bílá vločka se snesla na tmavou zemi. Po ní následovala další a pak ještě další. Za chvíli hustě sněžilo. Sníh pokryl každičký kousek krajiny. Všechno se odělo do bílého roucha třpytivé krásy."

Návštěva ZŠ Za Mlýnem 5. 2. 2020

S předškoláky jsme navštívili ZŠ Za Mlýnem. Děti se seznámily s činnostmi v 1. třídě a zasportovaly si v tělocvičně.

Návštěva solné jeskyně

Od ledna do března jsme s dětmi navštěvovali solnou jeskyni, která má blahodárné účinky na zdraví.

Spolupráce se školou

Spolupracujeme se ZŠ Za Mlýnem formou vzájemných návštěv a společných akcí.

Divadlo

Děti se velmi těší na divadelní představení v naší MŠ. Pravidelně nás navštěvují různé divadelní soubory z blízkého i vzdáleného okolí.


Beseda o postižení

V pondělí 17. září nás navštívila paní lektorka, která dětem názorně ukázala s jakými druhy postižení se můžeme okolo sebe setkat. Měla připravený pestrý hodinový program, naplněn různými činnostmi. Více ve fotogalerii. 

Spaní ve školce

Jak se již stalo tradicí, i tento rok jsme připravili pro děti odcházející do školy, spaní ve školce. Šli jsme na procházku, kde jsme se stavili do restaurace, abychom se pořádně najedli. Poté jsme se těšili na zalehnutí do postýlek a hurá do snění. Ráno se všichni vzbudili s úsměvem a své zážitky převyprávěly svým rodičům, kteří je netrpělivě očekávali s otázkou...jaké to bylo? "super mami a tati", jsme rády, že si děti odnášejí z naší školky spoustu zážitků, na které budou ve škole vzpomínat. 

Přednáška o čištění zoubků

22. června nás navštívila studentka Lékařské fakulty v Olomouci, aby nám všem a zejména dětem, názorně ukázala, jak si správné čistit zuby a pečovat o ně. 

Pasování školáků

Ve čtvrtek 21. června byl pro děti z naší školky velký den, byly pasováni na školáky za hojné účasti svých příbuzných, přátel i kamarádů. Celá akce byla připravena pro všechny děti, aby si tento den užily, byl tu pro ně přichystán skákací hrad, občerstvení i zmrzlina. Děti, které odchází do školy měly připravenou báseň i píseň, vše krásně zvládly na jedničku a hurá po prázdninách do školy. Program byl opravdu velmi pestrý, vystoupily i děti z kroužků gymnastiky i tanečků. Vše se vydařilo a užili jsme si krásné, slunečné odpoledne.

Letní osvěžení

v pátek 25. května jsme dostali nápad, že si zajdeme nakoupit do obchodu nanuky, děti byly nadšené a moc si pochutnaly :-)

Výlet do Olomouce

V pátek 11. května jsme se vydali na výlet do Olomouce, přesněji do Pevnosti poznání. Byl tam pro nás připraven poutavý a zajímavý program na téma "voda všude okolo nás", "cesta do pravěku" a "na farmě". Z výrazů dětí bylo poznat, že je všechny aktivity a povídání velmi nadchly a odcházely alespoň s novými vědomostmi a informacemi. Pak jsme se šli projít po okolí a vyhrát si na místním malém hřišti. 

Procházka do Michalova

V pondělí 23. dubna jsme využili krásného počasí a šli na procházku do parku Michalov, děti objaly strom, všímaly si vykvetlých květin a také si pohrály na místním hřišti.

Procházka za zvířátky

Ve středu 4. dubna jsme se vydali na procházku na místní statek při Střední zemědělské škole. Z fotografií můžete vidět, s jakými druhy zvířat jsme se setkali, pověděli si, čím se živí apod.

Zimo, zimo, táhni pryč

Všichni si moc přejeme, aby už konečně začalo to pravé jaro. Proto jsme šli všichni společně pustit zimu do Strhance a s napětím očekáváme, zda už jaro opravdu brzy přijde.

Výroba koblížků u Medvídků

V pátek 16. března jsme ukončili týdenní téma "profese" vlastnoruční výrobou kynutého těsta, ze kterého jsme si usmažili koblížky, sami posuďte, jak to dětem šlo.

Karneval u Medvídků

Ve středu 7. února byl karneval i přes menší počet dětí. Přesto jsme si dopoledne užili, zahráli spoustu her a také zatančili. 

Divadélko

Ve středu 24. ledna bylo pro děti připraveno divadelní představení s pohádkou O koblížkovi a O Budulínkovi. Pohádky byly velmi hezké, děti měly možnost si nějakou roli zahrát. Těsíme se na další setkání.

Předvánoční čas u Medvídků

Jako každý rok, tak i letos, se všichni těšíme na Vánoce, proto jsme si společně nazdobili stromeček, vyráběli dárečky z keramiky, přáníčka a připravovali se na vánoční besídku. Prožívali jsme adventní čas v klidu a pohodě. 

Školkou chodil Mikuláš

Jako každý rok i letos nás navštívil Mikuláš s jeho pomocníky, některé děti se trochu bály, jiné věděly, že nemusí mít žádný strach. Dostaly od Mikuláše dárek a slíbily, že budou hodní.

Halloween

V pondělí 30. října se po celé školce proháněla různá strašidla, duchové a jiná stvoření, která připomínala halloweenské strašení. K tanci hrála hudba, vyřádili jsme se při různých hrách a úkolech a nakonec si děti pochutnaly na sladkostech a dobrotách.

Pohádka Kocour v botách

19. října navštívilo naši školku divadelní představení s pohádkou Kocour v botách, představení bylo velmi poutavé, děti byly přímo vtažené do děje a moc se jim to líbilo. 

Drakiáda u Berušek

24. října se i děti ze třídy Berušek vypravily s papírovými draky na vhodné místo k jejich pouštění, fotky prozrazují, jak se u toho bavily. 

Pouštění draků

V úterý 24. října si děti z oddělení Motýlků užily na zahrádce menší drakiádu z vyrobených dráčků, proháněly se společně s kamarády a zahrály si na honěnou. 

Pouštění draků

V úterý 24. října se děti proháněly se svými, vlastnoručně vyrobenými, draky na naší zahrádce. Uspořádaly hru na honěnou, který drak bude nejrychlejší a nejmrštnější. Zábava se moc vydařila, děti byly nadšené. 

Návštěva v Bille

V rámci týdenního tématu "ovoce" jsme  s dětmi z oddělení Medvídků navštívili nákupní centrum Billa. Zde jsme si prohlédli různé druhy ovoce, většinu z nich uměly děti pojmenovat. Pověděli jsme si čím jsou pro naše zdraví prospěšné a jako dar jsme všichni dostali banán. Děkujeme

Podzimní slavnost

V úterý 26. září jsme se sešli na plánované akci, kde jsme se sešli v hojném počtu. Čekali jsme do poslední chvilky, zda se počasí umoudří a umožní nám slavnost přichystat na zahrádce. Jelikož dopoledne pršelo, nezbylo nám nic jiného, než hry a aktivity připravené k tomuto tématu přichystat uvnitř. I tak jsme si to užili, zejména děti. Děkujeme za dary v podobě upečených dobrot a hlavně za chuť podpořit naše akce a za rok nashledanou.

Jarní slavnost

Kroužek keramiky

Keramika v MŠ

Mikulášská nadílka

Mikuláš ani letos nezapomněl na děti ve Sluníčku a se svými pomocníky, čertem a andělem, přece jen přišel. Každému donesl balíček s dobrotami, i když některé děti by si ho možná nezasloužily. S Mikulášem přišel také také kouzelník a Olaf, z pohádky Ledové království, kteří nás pobavili svým vystoupením.

Do Michalova pro odměnu

Hned na začátku školního roku proběhla jedna výtvarná soutěž, do které se zapojily i naše děti. Soutěž pořádal Pavel Novák a téma měla ,,Řemeslo má zlaté dno". Děti kreslily sebe, coby dospělé, vykonávající povolání, které by chtěly dělat. Poslední zářijový den jsme se tedy vydali do parku Michalov, na vyhodnocení soutěže. Účastníci obdržěli diplom, pastelky a omalovánky. Všichni jsme si pak obtiskli ruce na velký papírový plakát, dostali lízátko a šli si pohrát na místní dětské hřiště. 

Pasování školáků

Ve středu 22. 6. jsme symbolicky pasovali naše předškoláky na školáky. Do školky už půjdou jen párkrát a mohou se těšit na další etapu jejich života na základní škole. Na památku dostali knížku, pamětní list a keramickou kapku štěstí. Pro všechny děti byla nachystána kopečková zmrzlina.  

Dětský den

Letos jsme strávili první červnové dopoledne v e středisku volného času BIOS. Pořadatelé zde měli nachystáno několik stanovišť s nejrůznějšími úkoly, které jsme se snažili splnit. Děti si celou akci moc užily.

Loutkové divadlo

Pár fotek z návštěvy loutkového divadla v Přerově (17. 5.).

Za zvířaty

V pátek 15. dubna jsme "Medvídci" a "Motýlci" navštívili Střední zemědělskou školu v Přerově. Navštívili jsme výběh koní, kde jsme koně nakrmili, výběh pro ovce, kozy, krocany a slepice. Jelikož zrovna tento týden probíráme hospodářská zvářata, posloužila nám dnešní návštěva jako skvělá ukázka těchto zvířat naživo, ne jen na obrázku.

Odemykání řeky

Symbolicky jsme dne 30. 3. odemknuli řeku. Vyrolbili jsme si klíče z krajíců chleba a šli ho hodit do řeky, kde si nich pochutnaly kačeny a ryby. 

Zimo, zimo táhni pryč

Tak jsme se rozloučili se zimou. Symbolicky jsme hodili Moranu do řeky a můžeme vyhlížet jaro.

Karneval u ,,Medvídků"

Karneval

Dne 9. 2. jsme si v I. oddělení uspořádali karneval. Jelikož je zrovna období masopustních průvodů masek, i my jsme se do masek oblékli a celé dopoledne si náležitě užili. Však se můžete sami přesvědčit na fotografích.

Vánoční pečení

V tomto předvánočním čase jsme s dětmi v první oddělení společně připravovali perníčky. Děti byly velmi šikovné, je vidět, že doma s pečením cukroví pomáhají.

Přišel k nám Mikuláš

V pátek 4. 12. jsme navštívili ZŠ Za Mlýnem, kam zavítal Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. Děti dostaly nějaké sladkosti a žádné z nich neskončilo v čertově pytli.

Dopis Ježíškovi

Před Vánocemi jsme nemohli zapomenout poslat dopis s přáním Ježíškovi. A nejlépe Balónovou poštou. Ježíšek už některým dětem jistě odepsal. 

Přikládám pár fotek.

Kreslíř Lubomír Dostál a koncert Pavla Nováka

V úterý 20. října k nám do školky přijel kreslíř Lubomír Dostál, který dětem ukázal, jak jednoduše se dají nakreslit některá zvířátka. V pátek 23. října jsme se vydali na koncert Pavla Nováka do kina Hvězdy. Z obou akcí připojuji pár fotografií.

Zahradní slavnost 2015

Letos již po šesté jsme se sešli na Zahradní slavnosti. Počasí nám velmi přálo a my jsme tak společně mohli strávit příjemné odpoledne. Každé oddělení mělo svůj koutek, kde byly vystaveny výrobky dětí ze školky, výrobky, které doma dělaly s rodiči, ale také dobroty, které jste napekli a nás s nimi přišli pohostit. Letos jsme měli i fotokoutek, ve kterém se děti měly možnost vyfotit s podzimní dekorací. Za to fotografům moc děkujeme. 

Výstava hub

V pátek 18. září jsme celá školka navštívili výstavu hřibů a hub, která se konala v klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově. Prohlídli jsme si exempláře, na které bychom v lese asi jen tak nenarazili a dozvěděli jsme se, které jsou jedle, nejedlé a jedovaté. 

Výlet Ranč Kostelany

V pátek 19. června jsme vyrazili na výlet do Ranče Kostelany. Počasí nám moc nepřálo, dokonce jsme využili i pláštěnky. Na Ranči byli na mokrou variantu připraveni a my jsme většinu programu absolvovali uvnitř. A jaký program pro nás měli připraven? Děti si prohlédly různé druhy koní, vyzkoušely si házení lasem a podkovou, seznámily se s druhy kožešin, střílely lukem, shlédly pohádku o prvním indiánovi a mnoho dalšího. Letošní výlet nám nezkazilo ani to špatné počasí a my si ho moc užili.

Pasování školáků

Opět nastal ten den, kdy jsme se oficiálně rozloučili s předškoláky. Ti byli před nastoupenou školkou povýšeni do stavu školáků a poslední dny ve školce už téměř spočítají na prstech. Tak ať se vám v té škole daří a přijďte se za námi někdy podívat.

Karneval 2015

Tak jako každý rok jsme i letos oslavili masopustní karneval. Děti mají tyhle akce velmi rády a vždy se na ně moc těší. Karneval začal představením masek, nejrůznějšími soutěžemi a zakončen byl diskotékou.

Zahradní slavnost trochu jinak v MŠ Sluníčko, s.r.o., Bajákova 18, Přerov

Každoročně pořádáme v naší školce zahradní slavnost pro děti i rodiče. Letos nám nepřálo počasí, tudíž jsme nemohli využít prostornou školní zahradu, ale i tak jsme si odpoledne v prostorách školky užili!

Děti si spolu s rodiči vytvářely podzimní dekorace, společně jsme si zatancovali, zasoutěžili a na nevlídnost počasí si nikdo ani nevzpomněl. Rodiče přinesli různé pochoutky vyrobené či upečené z darů podzimu, děti uvařily s p. učitelkami čaj - jednoduše řečeno, v celé školičce vládla pohodová atmosféra.

I proto se těšíme na další společná setkání - nyní Vánoční !

Kolektiv MŠ Sluníčko v Přerově

Výlet na biofarmu Juré

Dne 12. 6. jsme jeli na výlet do obce Lužkovice poblíž Zlína. S dětmi jsme navštívili zdejší ridinnou biofarmu Juré, pojmenovanou podle kopce, na kterém stojí. Prohlédli jsme si, jak se hospodaří tradičním způsobem a pokochali se zdejší přírodou. Na závěr jsme si opekli špekáčky. Děti byly nadšeny hlavně z jízdy na vlečce za traktorem.

Dětský den s Policií ČR

Jako každý rok se u stanice Policie ČR v Přerově konal dětský den s ukázkami práce bezpečnostních složek. My jsme shlédli práci vojenské policie, psovoda a zásah všech složek při autonehodě. Také jsme si prohlédli techniku a uniformy. Dětem se akce moc líbila.

Otevírání jara

Ve čtvrtek 27. 3. jsme symbolicky přivítali jaro. Připravili jsme si klíče vyřezané z krajíce chleba a nakrmili jím kachny v řece Bečvě.

Karneval

Dne 19. 2. se v naší školce uskutečnil masopustní karneval. Všechny děti si donesly krásné masky a dobře se bavily. Děkujeme rodičům za občerstvení.

Adventure club - Procházka podzimní Žebračkou

Těžko říct, co se honilo autorovi názvu Žebračka hlavou, když ho vymýšlel. Mě se tato oblast nezdá vůbec chudá. Krásná příroda lužních lesů přímo za městem je pro procházku a načerpání energie přímo stvořená.

Zahradní slavnost 2013

Tak už to byl letos třetí ročník, to to letí. A mám pocit, že každým rokem se akce vydaří víc. Letos jsme zvolili variantu, kdy má každé oddělení své stanoviště, na kterém má umístěno kromě výrobků dětí a podzimní dekorace z přírodnin také kulinářské speciality rodičů. A hladový určitě neodcházel nikdo, dobrot bylo požehnaně a když se to spojí s dobrou společností a příjemným počasím, je o jedno pěkné odpoledne postaráno.

Adventure club - Tučínem Tučolínem

Letos jsme se rozhodli spestřit si rok (oddělení Medvídci) malým projektem s názvem "Adventure club". To znamená využít každou možnost výletu, procházky do přírody nebo zajímavou exkurzy k tomu, aby děti poznaly něco navíc. Prvním naším počinem byl říjnový výlet do obce Tučín. Možná si někdo řekne, co zajímavého může vesnice v blízkosti Přerova nabídnout, aby stálo zato tam zajet? Já odpovím, mnoho. Naše cesta byla trochu komplikovanější, protože jsme museli dvěma autobsy tam a dvěma zpět, o to víc bylo ovšem zážitků. Jen co jsme v obci Tučín vystoupily, přiřítila se na zastávku místní rarita v podobě vláčku Tučolíno. To bylo naším dopravním prostředkem za dalším poznáním. Po projížďce obcí a okolím jsme zastavili u statku, kde měly děti možnost prohlédnout si nejrůznější domácí zvířata - prasata, krávy, koně, kozy, králíky... Dále jsme pokračovali na rozhlednu v podobě větrného mlýnu. Odtud se nám otevřel panoramatický výhled na Moravskou bránu. Také jsme se podívali k bažantnici a děti mohli spatřit to, jak se vlastně bažanti chovají a něco o nich. Už to nebude jen to zvíře, které viděly někde na obrázku. Poslední a konečnou zastávkou Tučolína bylo hřiště u obecního úřadu. tady jsme vystoupili, poděkovali za prohlídku obce a čekali na autobus, který nás vzal zpátky do Přerova. Tolik k prvnímu výletu v novém školním roce a na další už se všichni těšíme.