Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2019/2020

Zahájení šk. roku: 2. 9. 2019 (pondělí)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2019
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2020
Konec 1. pololetí: 30. 1. 2020 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 31. 1. 2020 (pátek)
Jarní prázdniny: 24. 2. - 1. 3. 2020
Velikon. prázdniny: 9. 4. - 10. 4. 2020
Konec šk. roku: 30. 6. 2020 (úterý)
Zahájení šk. roku 2019/2020: 1. 9. 2020


Oslava Denisek 6 let

Cesta do pravěku

19. května jsme se vydali na cestu do pravěku. Modelovali jsme z tekutého písku otisky těl dinosaurů. 

Malování s malířem

Ve středu 19. února nás navštívil pan Lubomír Dostál, kreslíř, malíř a básník. Tématem společného malování s  dětmi bylo Grónsko. Děti kreslily postavu eskymáka a tuleně. Na fotkách se můžete podívat, jak to dětem šlo.

Karneval 2020

11. února 2020 u nás vypuklo naplno karnevalové veselí. Děti přišly převlečeny za nejrůznější masky, na které se tu můžete podívat.

Návštěva ZŠ Za Mlýnem 5. 2. 2020

S předškoláky jsme navštívili ZŠ Za Mlýnem. Děti se seznámily s činnostmi v 1. třídě a zasportovaly si v tělocvičně.

Spaní ve školce

Jak se již stalo tradicí, i tento rok jsme připravili pro děti odcházející do školy, spaní ve školce. Šli jsme na procházku, kde jsme se stavili do restaurace, abychom se pořádně najedli. Poté jsme se těšili na zalehnutí do postýlek a hurá do snění. Ráno se všichni vzbudili s úsměvem a své zážitky převyprávěly svým rodičům, kteří je netrpělivě očekávali s otázkou...jaké to bylo? "super mami a tati", jsme rády, že si děti odnášejí z naší školky spoustu zážitků, na které budou ve škole vzpomínat. 

Přednáška o čištění zoubků

22. června nás navštívila studentka Lékařské fakulty v Olomouci, aby nám všem a zejména dětem, názorně ukázala, jak si správné čistit zuby a pečovat o ně. 

Pasování školáků

Ve čtvrtek 21. června byl pro děti z naší školky velký den, byly pasováni na školáky za hojné účasti svých příbuzných, přátel i kamarádů. Celá akce byla připravena pro všechny děti, aby si tento den užily, byl tu pro ně přichystán skákací hrad, občerstvení i zmrzlina. Děti, které odchází do školy měly připravenou báseň i píseň, vše krásně zvládly na jedničku a hurá po prázdninách do školy. Program byl opravdu velmi pestrý, vystoupily i děti z kroužků gymnastiky i tanečků. Vše se vydařilo a užili jsme si krásné, slunečné odpoledne.

Karneval

Dne 7.2. 2018 proběhl v naší třídě Motýlků karnevalový rej, děti byly jako každoročně nadšené. Děkujeme rodičům za přichystání krásných masek a za občerstvení. 

Divadélko

Ve středu 24. ledna bylo pro děti připraveno divadelní představení s pohádkou O koblížkovi a O Budulínkovi. Pohádky byly velmi hezké, děti měly možnost si nějakou roli zahrát. Těsíme se na další setkání.

Halloween

V pondělí 30. října se po celé školce proháněla různá strašidla, duchové a jiná stvoření, která připomínala halloweenské strašení. K tanci hrála hudba, vyřádili jsme se při různých hrách a úkolech a nakonec si děti pochutnaly na sladkostech a dobrotách.

Pohádka Kocour v botách

19. října navštívilo naši školku divadelní představení s pohádkou Kocour v botách, představení bylo velmi poutavé, děti byly přímo vtažené do děje a moc se jim to líbilo. 

Pouštění draků

V úterý 24. října si děti z oddělení Motýlků užily na zahrádce menší drakiádu z vyrobených dráčků, proháněly se společně s kamarády a zahrály si na honěnou. 

Podzimní slavnost

V úterý 26. září jsme se sešli na plánované akci, kde jsme se sešli v hojném počtu. Čekali jsme do poslední chvilky, zda se počasí umoudří a umožní nám slavnost přichystat na zahrádce. Jelikož dopoledne pršelo, nezbylo nám nic jiného, než hry a aktivity připravené k tomuto tématu přichystat uvnitř. I tak jsme si to užili, zejména děti. Děkujeme za dary v podobě upečených dobrot a hlavně za chuť podpořit naše akce a za rok nashledanou.

pasování předškoláků červen 2017

školní výlet Modrá

Pasování předškoláků červen 2019

Dětský den Bios

Barevný týden u motýlků

Na farmě

Hasiči ve školce

Knihovna

Podporujeme děti ve čtení.

Karnevalové dovádění

Šťastný nový rok 2019

 Práce Vašich dětí 

Děkujeme rodičům za vzájemnou spolupráci během dílniček i v průběhu školního roku. Přejeme úspěšný a šťastný nový rok 2017 a těšíme se na další společné chvíle s Vašimi dětmi i na Vaši podporu.

  

Ve školce je bezva Leden/ unor 2017

Jen tak hrátky

Těšíme se na Vánoce

Pozorování podzimní přírody park Michalov

Mikulášská nadílka

Mikuláš ani letos nezapomněl na děti ve Sluníčku a se svými pomocníky, čertem a andělem, přece jen přišel. Každému donesl balíček s dobrotami, i když některé děti by si ho možná nezasloužily. S Mikulášem přišel také také kouzelník a Olaf, z pohádky Ledové království, kteří nás pobavili svým vystoupením.

Jen tak hrátky

Pasování předškoláků

Jen tak hrátky

Sportovní den

Výlet do Pevnosti poznání a botanické zahrady

Dětský den Bios, skákací legrace na školní zahrádce

Loutkové divadlo

Pár fotek z návštěvy loutkového divadla v Přerově (17. 5.).

Za zvířaty

V pátek 15. dubna jsme "Medvídci" a "Motýlci" navštívili Střední zemědělskou školu v Přerově. Navštívili jsme výběh koní, kde jsme koně nakrmili, výběh pro ovce, kozy, krocany a slepice. Jelikož zrovna tento týden probíráme hospodářská zvářata, posloužila nám dnešní návštěva jako skvělá ukázka těchto zvířat naživo, ne jen na obrázku.

Odemykání řeky

Symbolicky jsme dne 30. 3. odemknuli řeku. Vyrolbili jsme si klíče z krajíců chleba a šli ho hodit do řeky, kde si nich pochutnaly kačeny a ryby. 

Zimo, zimo táhni pryč

Tak jsme se rozloučili se zimou. Symbolicky jsme hodili Moranu do řeky a můžeme vyhlížet jaro.

Zimo, zimo, už jdi pryč !

V pátek 18.3. 2016 se děti rozloučily se zimou. Společná procházka a následné "vypuštění Morany" do potoka Strhanec se všem moc líbilo a děti pohrozily "paní zimě" společnou básničkou.

Pekař peče housky

Během týdenního plánu: "zaměstnání" si děti mimo jiné zahrály na pekaře.

Pohádkový Karneval

Práce dětí - Keramika

Ukázka předvánoční práce s hlínou a výrobků, které děti tvořily s rodiči během vánočních dílniček.

Vánoční koncert na ZŠ Kopaniny

Vánoční nadílka

Vánoční dílničky s rodiči

Pečeme perníčky

Dopis Ježíškovi

Před Vánocemi jsme nemohli zapomenout poslat dopis s přáním Ježíškovi. A nejlépe Balónovou poštou. Ježíšek už některým dětem jistě odepsal. 

Přikládám pár fotek.

Kreslíř Lubomír Dostál a koncert Pavla Nováka

V úterý 20. října k nám do školky přijel kreslíř Lubomír Dostál, který dětem ukázal, jak jednoduše se dají nakreslit některá zvířátka. V pátek 23. října jsme se vydali na koncert Pavla Nováka do kina Hvězdy. Z obou akcí připojuji pár fotografií.

Halloween party

Koncem října jsme si připomínali nejen naše tradice a svátky, ale  také ty zahraniční. Dětem se moc líbilo řádění masek a den plný soutěží,tance,i dobrot si s nadšením užily.

Zdravě - hravě

   

Podporujeme děti ve zdravé životosprávě.

Zahradní slavnost 2015

Letos již po šesté jsme se sešli na Zahradní slavnosti. Počasí nám velmi přálo a my jsme tak společně mohli strávit příjemné odpoledne. Každé oddělení mělo svůj koutek, kde byly vystaveny výrobky dětí ze školky, výrobky, které doma dělaly s rodiči, ale také dobroty, které jste napekli a nás s nimi přišli pohostit. Letos jsme měli i fotokoutek, ve kterém se děti měly možnost vyfotit s podzimní dekorací. Za to fotografům moc děkujeme. 

VÝSTAVA LOUTEK DIVADLA KAŠPÁREK

 V pátek 25. 09. 2015 jsme navštívili výstavu loutek, pořádanou přerovským divadelním spolkem Kašpárek. Děti měly možnost si z blízka prohlédnout pohádkové postavy, dozvěděly se z čeho je loutka vyrobená a jak se ovládá. Děti se také na chvilku staly loutkoherci a zahrály si své vlastní divadlo.

 

Výlet Ranč Kostelany

V pátek 19. června jsme vyrazili na výlet do Ranče Kostelany. Počasí nám moc nepřálo, dokonce jsme využili i pláštěnky. Na Ranči byli na mokrou variantu připraveni a my jsme většinu programu absolvovali uvnitř. A jaký program pro nás měli připraven? Děti si prohlédly různé druhy koní, vyzkoušely si házení lasem a podkovou, seznámily se s druhy kožešin, střílely lukem, shlédly pohádku o prvním indiánovi a mnoho dalšího. Letošní výlet nám nezkazilo ani to špatné počasí a my si ho moc užili.