Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno 21. - 22. 12.

Školní noviny 1. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Hvězdičky si vyráběly věnečky

Ještě 4 neděle a přijde Ježíšek. Abychom si ten čas dokázali s dětmi měřit, připravili jsme pro ně ve školce adventní kalendář a děti si vyrobily adventní věnečky, které si na 1.neděli adventní odnesly domů.


Nástup žáků 1.st. a 2.st. ZŠ Sluníčko

Zdravíme rodiče žáků na distanční výuce. Od 30. 11. 2020 nastoupí do školy na prezenční výuku žáci celého 1.st. ZŠ a žáci 9. ročníku.

Střídání ostatních ročníků 2.st. proběhne následovně:

30.11. - 4.12. proběhne prezenční výuka 6. ročníku

7.12.-11.12.  proběhne prezenční výuka 7. ročníku

14.12. -18.12.  proběhne prezenční výuka 8. ročníku

21.12.-22.12. - ředitelské volno ( k dispozici bude družina i stravovna, je potřeba se předem nahlásit - slunicko@slunicko.cz nebo v dotazníkovém šetření)

23.12. 2020 -3.1. 2021 proběhnou zimní prázdniny.

Informace PES -školství


covid-pes-matice-opatreni

Zdravím rodiče a prezentuji jim tzv. covid-pes-matice-opatreni

Upozorňiji všechny rodiče, kteří využívají dopravu svých dětí do školy, aby sledovali informace, které jim přijdou e-mailem, nebo se obrátili telefonicky na řidiče, nyní zatím jezdí poze pan Grieger: mobil 606789500, při rozvolnění a ustálení situace bude platit jízdní řád, stanovený v září. Děkujeme za pochopení a přejeme všem zdraví.

řed.školy.


Zahájení výuky od 18.11. 2020

Zdravíme rodiče žáků prvního a druhého ročníku naší školy. Od 18.11. bude zahájena prezenční výuka žáků 1. a 2. třídy ZŠ.

Organizace výuky: žáci se budou vyučovat 4 vyučovací hodiny denně, předměty mimo TV a Hv. Vyučování začne v 8:00hod. a skončí 11:40hod.

Stravování žáků: první se odstravuje první třída a po té druhá třída. Pokud budou děti využívat družiny, budou rovněž odděleně ve svých kmenových třídách. Nezapomeňte děti vybavit rouškami, řádně uloženými v hygienicky uzavíratelném obalu.

řed. školy


Známe vítěze soutěže

Ihned na začátek musíme poděkovat všem dětem i rodičům, kteří se s námi společně účastnili této soutěže a poslali fotografie. Všechny byly svým způsobem originální, ale tak jako v každé soutěži musí být vše podle pravidel a někdo je vítězem a někdo poraženým.

Věřte, že to pro nás byl nelehký úkol - vybrat tři nejlepší. Těm patří obrovská gratulace. Odměny na ně počkají ve škole a budou předány v družině. Všichni zúčastnění dostanou malou odměnu.

Výhercem se stává............................................. Julinka Žůrková!!!! Gratulujeme. Na druhém místě se umístila Petruška Pulzerová a třetí místo museli dostat dva žáci, a to Evička Zatloukalová spolu s Honzíkem Schwarzem.

Fotogalerie všech soutěžících je na chodbě vedle tříd.

Děkujeme.

vychovatelky školní družiny Alča a Laďka


Dary podzimu u Smajlíků

Tento týden jsme se u Smajlíků  v rámci integrovaného bloku: "Podzimní hrátky“ věnovali tématu: "Dary podzimu".  Moc se nám tento týden vydařil.  Seznámili jsme se změnami v přírodě s přicházejícím podzimem. Věnovali jsme se hlavně sklizni - tomu, co sklízíme na podzim na poli, na zahradě, v sadě a také jak vypadá les na podzim. Ochutnávali jsme plody podzimu. Všímali jsme si podzimních barev, vůní i tvarové rozmanitosti. Děti poznaly ovoce, zeleninu či polní plodiny, které se na podzim sklízí  v zahradě, sadu i na polích. Děti si osvojily jejich názvy, poznávaly jejich chutě či využití.

Pověděli jsem si, kde se ukrývá hmyz na podzim a zopakovali si tažné ptáčky.

 Zahráli jsme si hru Čáp ztratil čepičku, vytvořili krásné lesní hříbky. Zpívali jsme si písničky "Cib, Cib, Cibulenka", "Šel zahradník do zahrady" a naučili se novou písničku "10 little pumpkins".

 Tančili jsme na písničku "Baby Shark", což asi děti nikdy neomrzí a při ranním cvičení děti nejvíce zaujala překážková dráha  a opět rozcvička Kája a Bambuláček.  V angličtině jsme se učili o ovoci, dále o počasí, zvířátkách a zopakovali barvy.

Přejeme všem lidem dobré vůle hodně zdraví v této podivné době a zdravíme ze školky – kde je svět ještě v pořádku.

Vaši Smajlíci :-)


Soutěž pro děti školní družiny

„HOLDUJ TANCI, POHYBU“

Vážené děti, vážení rodiče,

raději bychom reálně sportovaly než psaly různé náměty ke cvičení a online motivace k pohybu. Ale, není nám přáno! Proto jsme se rozhodly vymyslet malou soutěž, díky které budeme moci nahlédnout do vašich domácích aktivit v této nelehké době.

Vašim úkolem je poslat neobyčejně zajímavou fotografii, která zachycuje vaši fyzickou aktivitu doma nebo venku (běh, posilování, skákání, procházky, kopání, lezení….) doplněnou o krátký popis

na e-mail: ladislava.bezdekova@slunicko.cz

Své fotografie posílejte do 15. 11. 2020!!!

Nezapomeňte, že pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu je nyní zcela zásadní. Posilujete tím svoji imunitu a hlavně čerpáte sílu k učení. Tři z Vás se mohou těšit na malé věcné ceny.

Děkujeme za účast, moc se těšíme…

paní vychovatelky Laďka a Alča


"Holduj tanci, pohybu"

Půjčila jsem si text pana Voskovce a Wericha...

"Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit! Vykročit rázně, vykročit rázně, levou, pravou, paži připažit! Vykročit rázně, vykročit rázně, raz, dva, tři! Ráno tělo do pohybu dáme, aby se nám rozproudila krev, když jsme v tom, tak si hned zazpíváme. Zpěv je přece ušlechtilý zjev. Ve hře hledej zálibu, holduj tanci, pohybu. Rytmicky, la, la, la, srdce pracovat má. Kdo se sportem rozjaří, mívá růže ve tváři. Sportuje, la, la, la, rukama nohama. Hodné dítko časně vstává, lenosti se nepoddává. Ranní ptáče, dál doskáče, bez práce nejsou koláče. Hodné dítko časně vstává, lenosti se nepoddá, k tomu předpoklady dává, moje nová metoda....."

A právě nová metoda, od těchto pánů velikánů naší kultury, bude to pravé pro naše děti. Chtěla bych, aby byl jejich volný čas naplněn pohybem a zpěvem (těmi činnostmi, které nám vláda zakázala), a aby si vážili času, který je zaměřen na rozkvět jejich talentu a umění.

Děkujeme Vám i Vašim dětem... Jsme hrdí, jak situaci čelíte a perete se spolu s námi.

paní vychovatelka Laďka a kolektiv školy


Halloween u Hvězdiček

V pondělí 2.11. děti z Hvězdiček vstoupily na krátký čas "černou bránou" ze světa živých do světa zemřelých. Zní to strašně, ale o strašidlech oslava zemřelých v USA je. A my jsme si na oslavu Halloweenu zahráli a v krásných kostýmech si užili zábavné dopoledne. Děti soutěžily, tancovaly, ochutnávaly halloweenské pohoštění, které připravily maminky. Když se čas na projití "černou bránou" zpět do země živých nachýlil ke konci, děti splnily poslední úkol a rychle bránou prošly mezi živé. Nikdo nechtěl zůstat v zemi zemřelých další rok, dokud se zase brána neotevře,ale těší se na oslavu příští. Děkujeme rodičům za přípravu krásných kostýmů pro děti a spontánní přípravu pohoštění k Halloweenu.


ON-LINE MOMENTS

Nelehká situace, která zasáhla Českou republiku, nás „donutila“ radikálně měnit již zaběhlé režimy a zvykat si na nové možnosti výuky. Po první vlně pandemie na jaře se naše škola zaměřila na technické vybavení a případné zavedení dosud nevyzkoušených IT systémů, které uvedou učitele s žáky do kontaktu na dálku (k distanční výuce). Nikdo nevěřil v tak špatné zprávy, kterými jsme nyní zahlceni zleva zprava. Ve středu 14. října jsme se dostali k opětovnému uzavření škol a stáli před zatím off-line výzvou se stát školou on-line. A výzva se stala skutečností. Hned ve čtvrtek se učitelé snažili navázat spojení s žáky a v pilotním režimu komunikovat a učit. Děti jsou s počítači „jedna ruka“, a ani těm nejmenším za pomoci rodičů nedělalo problém se s touto podobou výuky sžít. Stojíme si za tvrzením, že tradiční prezenční výuku nemůže on-line výuka nahradit. Ale vydržet a ustát tuto situaci musíme, a za všech okolností dostát slibu kvalitního vzdělávání. Snažme se vydržet! Podpora a důvěra z Vaší strany je velice důležitá. Učíme se všichni! Jakýkoli problém s výukou řešte s učiteli, komunikujte přes telefon nebo email. Nebojte se ptát…

Věřte, že i pro nás je to zvláštní, smutná situace, kterou si nikdo nepřál. Važte si zdraví Vašich rodin a buďte k sobě i k ostatním ohleduplní. Přejeme si, ať se brzy setkáme a bude nám dopřáno si užívat těch „prostých“ věcí, které nám předtím nikdo nezakazoval.

Velký pozdrav všem.

kolektiv školy Sluníčko


  1 / 104   následující stránka