Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Dotazníky:
Doplnění školních akcí

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2021/2022

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2021 (středa)
Podzimní prázdniny: 27. - 29. 10. 2021
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2022
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2022 (pondělí)
Pololetní prázdniny: 4. 2. 2022 (pátek)
Jarní prázdniny: 14. 3. - 20. 3. 2022
Velikon. prázdniny: 14. 4. 2022
Konec šk. roku: 30. 6. 2022 (čtvrtek)
Zahájení šk. roku 2022/2023: 1. 9. 2022


Podzim u Broučků

V podzimním období se Broučci z mateřské školky seznamovali s ročním obdobím, jeho charakteristickými znaky a plody podzimu. Pohovořili jsme o podzimních pracích na zahradách a polích i o lesních zvířátkách, čím se živí, kde bydlí a jak se připravují na zimu. Děti poznávaly čtyři roční období i stromy v lese. Prostřednictvím her, písniček a básniček, pohybových, výtvarných, pracovních a dalších aktivit se děti seznamovaly s typickými znaky a pestrostí podzimu. Při pobytech venku a na vycházkách do blízkého parku děti poznávaly krásy podzimu, pozorovaly měnící se přírodu, sbíraly listy a podzimní plody. Podzimní témata se dětem líbila, všechny činnosti a aktivity ve školce je zaujaly a bavily. Všichni Broučci se již těší na příchod Mikuláše a blížící se Vánoční svátky:)


Canisterapie u Hvězdiček

V pátek 26. 11. 2021 zavítala do Hvězdiček zajímavá návštěva. Přijela k nám canisterapeutka Nikol s krásnou Betynkou. Bety je téměř dvouleté štěně rasy Pyrenejský horský pes. Děti se s pejskem nejdříve seznámily a naučily se, jak dát pejskovi pamlsek. Následovalo vedení pejska a vyčesávání. Z hodné Betynky si nakonec děti udělaly polštář, přijímaly její energii a poslouchaly, jak jí tluče srdíčko. Následně proběhlo několik her na procvičení hmatu, zraku i sluchu, třídění podle velikosti i barev a v neposlední řadě procvičení jemné motoriky. Děkujeme Nikol i Betynce za návštěvu a určitě na obě budeme dlouho vzpomínat. Děti se jen velmi těžce loučily s Betynkou.


Tak jde čas...u Smajlíků

Tento týden jsme se u nás u Smajlíků věnovali tématu „Tak jde čas". Zatímco minulý týden jsme se věnovali spíše ročnímu období tento týden jsme se zaměřili na jeden den. Všemi možnými způsoby jsme se s dětmi učili celé hodiny - číslovky a pohyb velké ručičky. Snažili jsme se v rámci běhu ručičky 12h ukázat jaké činnosti obvykle děláme. Vytvořili jsme si takový univerzální denní režim.

V orientaci v čase budeme i nadále pokračovat.

V rámci rozvoje výtvarných schopností dětí jsme vyráběli adventní věnce metodou obtiskování vidličky na tvrdý papír (tato neděle je již první adventní). Každé pondělí si s dětmi "rozsvítíme" další svíci.

V úterý jsme byli s dětmi na náměstí kde jsme měli možnost vidět závěrečnou fázi zdobení našeho městského stromečku. V rámci adventu se ještě určitě na náměstí podíváme - mimo jiné zazvonit na zvoničku :-)

Přejeme všem rodičům a přátelům klidné prožití  Adventu

za Smajlíky

Dalibor Vacek

Učitel v MŠ


Canisterapie u Broučků

Ve čtvrtek dne 25. 11. 2021 do našeho oddělení zavítala neobvyklá návštěva - Paní Nikol se svým psem Bettynkou (rasa- Pyrenejský horský pes). Připravili si pro nás bohatý program plný her a aktivit. Děti si vyzkoušely pejska vést, nakrmit či vyčesat a následně proběhlo několik her na procvičení hmatu, zraku a jemné motoriky. Bylo to velmi příjemné dopoledne a děti si odnáší krásný zážitek. Děkujeme Nikol a Bettynce za jejich návštěvu, která nás potěšila, a na kterou děti jen tak nezapomenou.


Beseda v knihovně - NETIKETA

V úterý 23. 11. letos poprvé navštívili páťáci knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila zajímavé úryvky z knihy Ivony Březinové Útěk Kryšpína N. a NETiketa. Čtení prokládala otázkami a hravými úkoly. Dozvěděli jsme se například, jak se chovat na internetu, od kolika let si můžeme založit účet na Facebooku a jaká videa nikdy nesmíme natáčet na mobil. Děti byly šikovné a beseda se jim líbila. JD


Lekce dopravní výchovy - páťáci

V úterý 9. 11. žáci pod vedením pana Gaďourka absolvovali lekci dopravní výchovy. Na jaře všechny čeká test k získání řidičského průkazu cyklisty. Zdá se, že to všichni hravě zvládnou. JD


Sun Time – školní časopis 1. číslo

Žáci 6. ročníku v rámci žurnalistiky a tvůrčího psaní si pro Vás připravili první číslo svého nového časopisu Sun Time!

Těšit se můžete nejen na informace z dění školy, ale také na spoustu tipů, vtipů a dalších rubrik pro zpříjemnění Vašeho dne.

Neváhejte, otvírejte a čtěte.

Jáchym Jedlička

Odkaz: SUN TIME – ŠKOLNÍ ČASOPIS 1. ČÍSLO


Dopravní výchova na SVČ

Ve dnech 9. a 11. listopadu se druháčci spolu s ostatními žáky 1. stupně naší školy zapojili do dvouhodinové lekce dopravní výchovy, kterou pořádalo Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou. Spolu s panem Gaďourkem si děti zopakovaly pravidla silničního provozu a taky procvičily význam dopravních značek, jež musí dodržovat jak řidiči, tak i chodci a cyklisti. JJ


Hvězdičky jako stavitelé města

Ve středu 10. 11. 2021 za dětmi do Hvězdiček přijela velmi hodná paní lektorka, aby děti seznámila s druhy staveb ve městech i na vesnici. Děti poznávaly důležité budovy podle označení (nemocnice, hasičárna, policejní budova, benzínová stanice ...). Potom si ve skupinkách všichni zkusili postavit cesty ve městě z maxi puzzle a z velkých kostek lega postavili budovy, které do města umístili. Děti se seznámily s novým slovem "kartograf". Paní lektorka velmi ochotně a trpělivé vysvětlovala, co to slovíčko znamená. Děti se v kartografy proměnily a své vytvořené město ve skupinách zakreslily do mapy. Paní lektorce velmi děkujeme za podnětné a zábavné dopoledne. Děti ještě dostaly diplomy a pěkně se s paní lektorkou rozloučily.


Beseda s panem hasičem

V pátek 5. listopadu zavítal do druhé třídy člen Požární stanice v Lipníku nad Bečvou, aby děti seznámil s náročnou a různorodou prací hasičů, s riziky spojenými s požárem a metodami obrany proti němu. Druháci se velmi dobře zapojili do debaty a získali tak cenné poznatky, které by při případném hrozícím nebezpečí mohli uplatnit. JJ


  1 / 118   následující stránka