Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


T-Mobile olympijský běh 16.9.2020

V netradičním podání nás ve středu 16.9.2020 čekal přímo na škole v přírodě oblíbený projekt TOB 2020, který se kvůli pandemii koronaviru přesunul z plánovaného 17. června na 16. září. Minulé ročníky vždy probíhaly v areálu městského stadionu za pomoci KRPS, z.s. a dalších dobrovolníků spolu s pedagogy školy. Tento ročník si děti dobře zapamatují, jelikož nejen že probíhal na škole v přírodě, ale i pro svou "situační" podobu. Zvládli jsme dětem realizovat běžecké disciplíny (sprint a dlouhou trať) a dvě technické disciplíny (hod aktovkou a skok/trojskok z místa). Nebylo důležité podobat se co nejvíce olympijským hrám, ale společně si zazávodit, zasmát se a sportovat! Hry zahajovaly děti z 2.stupně a odpoledne patřilo všem ze stupně prvního. Podmínky jsme upravili dle situace a místa. Vyhlášení disciplín proběhlo v pátek dopoledne. Cenější odměny patřily prvním třem místům, ostatní dostali míček a něco sladkého. Medaili a pamětní list byl pro každého. Musím poděkovat všem dětem za jejich výkony a chuť ke sportu, a také všem učitelům, kteří se ochotně zapojili a s veškerou organizací běhu mi pomohli.

Děkuji. LB


Škola v přírodě - průřez turistikou/ 2.stupeň

Od pondělí 14.9.2020 nás Rusava obdarovávala krásným slunečným počasím bez mráčků s teplotami okolo 25´C. Seznamovali jsme se s okolní přírodou, poznali spoustu zajímavých turistických tras a navštívili významná tradiční turisticky navštěvovaná místa. Prvním takovým bylo poutní místo Svatý Hostýn. Trasa s velkým převýšením po červené byla pro mnohé děti náročná, ale zdárně zdolaly i další. Středa patřila olympijskému běhu. Ve čtvrtek jsme zdolali turisticky oblíbený Tesák. Tento den značně foukalo, ale ani vítr nás neodradil od celé túry. V nohách asi 36 km za dlouhé túry. Fotky z našich ušlých kilometrů přikládáme v galerii.

Za pedagogy z 2.stupně Bezděková L.


Pár dalších fotek ze školy v přírodě :)


Pozdravy ze školy v přírodě


Hvězdičky na výletě

V pátek 11.9. jsme se vydali na dopolední výlet na hrad Helštýn. Lákala nás prohlídka nově zpřístupněné části paláce. Do Týna jsme dojeli linkovým autobusem zahaleni v rouškách a pak si kopec vyšlápli.  Dětem to nedělalo potíž, brzy jsme byli pod hradem a před jeho prohlídkou jsme doplnili energii svačinou. Prohlídku hradu jsme začali s paní průvodkyní a na objevování nově zpřístupněných sálů, schodišť, podlaží a vyhlídky v paláci jsme se vydali již sami. Dech se nám tajil při nádherném výhledu do krajiny v okolí, kdy děti nejlépe pochopily, jak stráž dobře viděla kohokoli, kdo se k hradu blížil, ať s dobrým či zlým úmyslem. Dobrodružná byla i kovová přemostění mezi částmi paláce a spletitá schodiště, která nás vedla výškami paláce. Jaký zážitek si jednotlivé děti nejvíc pamatují, to se jich musíte zeptat doma, ale moc se těšily na zmrzlinu :-). Byla výborná a jejím zakoupením jsme opět přispěli na opravu hradu. Ještě jsme popřáli Deniskovi k jeho svátku a vypravili se na pochod zpět. Na hradě by se dalo zkoumat jeho zákoutí a poznávat krásy ještě déle, ale to už necháme příležitost k výletu s dětmi rodičům. Určitě to stojí za to. Nám se tam moc líbilo, počasí nám vyšlo a děti neztrácely dobrou náladu ani cestou zpět, i když by je už mohly bolet nožky.


Cyklistický výlet do Jezernice 3. třída

V úterý 8. září jsme jeli do Jezernice na hřiště. Počasí nám přálo a všichni jsme si výlet moc užili. Bylo poznat, že se děti o prázdninách věnovaly také cyklistice.


Účast na projektu T-Mobile olympijský běh

Jako už tradičně se naše škola zúčastní T-Mobile olympijského běhu pro školy. Červnový termín musel být kvůli pandemii koronaviru odložen, a to na středu 16. září 2020. V tento den budeme s dětmi na škole v přírodě. I tak se projektu zúčastníme. Uspořádáme pro děti atletické odpoledne podle tamních situačních možností a podmínek.

Těší se kolektiv učitelů školy.


Školní klub na startovní čáře...

Nový školní rok začal, byť špatným počasím, ale dobrým startem. Shledání žáků po delší pauze s sebou přináší nové informace, překvapivá oznámení nebo obyčejnou radost z přátelství. Ať už si každý na tom dalším začátku najdeme to své, vždy se snažíme dotáhnout do cíle společně a bez překážek. Věřím, že se situace uklidní a budeme moci prožít školní rok naplno bez omezení. Těším se na nové členy klubu stejně jako na stávající.

Tři, dva, jedna .... START! Všichni na startovní čáře vybíháme k dobrodružství....

paní vychovatelka Laďka


Zahájení školního roku 2020-2021-hurá do školy!

Zdravíme všechny děti a žáky naší školy, dále jejich rodiče a přátele Sluníčka. Prázdniny nám opět utekly jako voda a my se zase těšíme na nový školní rok. Letos začínáme v úterý, 1. 9. 2020, v 8hodin. V případě příznivého počasí se sejdeme se na školním nádvoří, kde bude slavnostní zahájení nového roku, pokud nám počasí přát nebude, tak se žáci odeberou do svých tříd a zde je slavnostně přivítají třídní učitelé. V obou případech si tradiční přípitek a občerstvení žáci užijí ve svých třídách, jde o eliminaci možného ohrožení zdraví dětí. Žádáme rodiče žáků, aby dodržovali rozestupy na školním dvoře dle míst označení, a do třídy budou doprovázet děti jen rodiče žáků prvého ročníku, děkujeme za pochopení. Přejeme všem hlavně zdraví, aby nám ten nový školní rok proběhl co nejlépe, včetně našich tradičních setkávání.

Za ZŠ a MŠ Sluníčko-ředitelka školy Věra Pospíšilová


Pozdrav z tábora

A + E


  1 / 102   následující stránka