Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 28. - 30. 6.

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Výstava netradičních hudebních nástrojů

V posledním školním týdnu byla k dispozici k prohlédnutí výstava vlastnoručně vyrobených hudebních nástrojů žáků 5. - 9.tř. Mladší žáci (5. třída) byli velmi kreativní a s úkolem se velice hezky poprali. U starších žáků to bylo podobné. Někteří vyrobili opravdu výjimečné hudební skvosty, které budou sloužit k výuce hudební výchovy pro melodické doprovody.

Zpestřením pro zájemce o výstavu byla možnost si vystavené kousky osahat a vyzkoušet. Podmínkou splnění úkolu bylo vydávání zvuku. Nejčastěji použitým materiálem byly PET lahve, kelímky nebo plechovky, gumičky nebo dřevěné pastelky. Kreativita dětí byla neskutečná, což dokazovaly i vlastní názvy hudebních nástrojů. Z těch nejvíce originálních např. Win-fa, Abongo, Kalamu, Ostůlšvih, Dig, Vrškofon, Pěstifoun či Norasa.

Děkuji za Vaši přízeň a chuť se podívat na dětské umění.

Laďka Bezděková


Enormní zájem o kamínky

Všem dětem i rodičům bych chtěla poděkovat za jejich zájem o malované kamínky. Hned první den v pondělí 21.6. byly rozebrány a doslova nezůstal "kámen na kameni". Ale protože jich asi bylo málo a děti z MŠ žadonily o další, tak jsem se s dětmi z druhého stupně vrhla na další várku. Byla to fofr akce, se kterou se ale velmi hezky popraly. Dostaly do ruky štětec, barvy, podložky a oblázky a na povel "jedeme, kreslíme" jich najednou bylo tolik, že pomalu štětce pochyběly :-).

Finální lakování ve čtvrtek a šup rychle v pátek ráno na místo, odkud si je děti odnášejí.

Velké děkuji patří paní Kristýnce Zbružové z kanceláře. Ona se podílí na pomoci se vším okolo družiny a nejen kolem ní. Děkuji.

Podobných projektů jsem měla připraveno více, ale složitý školní rok jim nebyl nakloněn. V tom příštím se s dětmi pokusím nastartovat úžasné věci.

Těším se na společné dny. Všem přeji krásné prázdniny bez překážek.

Ahoj v září.

Laďka Bezděková


Děti se ptají...

.. a odpověď neznají?

Není to tak dlouho, co se mně děti ptaly, proč vlastně je v suterénu vše námořnické, nebo proč je vše modré a červené, když jsme přeci Sluníčko a ne nějací námořníci apod.

Odpověď je jednoduchá. Změna! Tím nemyslím, že by žlutá barva do naší školy nepatřila, patří. V symbolu a logu sluníčka! Všude být nemusí a hlavně šlo o nápad. Kdo pamatuje "starý" suterén, tak ví, že se v něm sice dalo být, ale postrádal dětskou představivost. A při pohledu na elektrické kabely u stropu a jiné konstrukce s trubkami, byla najednou myšlenka lodního podpalubí na světě. Modrá barva symbolizuje klid, uspokojení a soulad. Červená je zase symbolem síly, energie, lásky a radosti. Také by tyto dvě barvy mohly symbolizovat kluky a holky :-) Každý si pod barvami představí něco jiného. My si představili podpalubí s kapitánem (paní ředitelka), které je Vám přístavem. Podpalubí má jisté herní (edukativní) prvky s vodáckou, námořnickou nebo mořskou tematikou. Inspiraci jsme nikde nehledali, vše je dle vlastní fantazie. Většina detailů je ručně vyrobena nebo renovována. Celý projekt je nízkorozpočtový.

Ve škole plánujeme více změn. Nejde zvládnout všechno hned, po částech ano.

Děkuji za veřejnou pochvalu a uznání při slavnostním rozloučení se školním rokem na dvoře školy. Moc si toho vážím.

Krásné slunné dny plné radosti s Vašimi dětmi přeje Laďka Bezděková.


Závěrečné výlety ve 4. třídě

V posledních měsících 4. třídy jsme společně prožili několik pěkných výletů. Prošli jsme si křížovou cestu s otázkami soutěže Bible a my a došli ke kapličce sv. Anny v Lipníku. Zúčastnili se programu Lesní pedagogika v oboře v Bohuslávkách. V rámci Mezinárodního dne muzeí jsme navštívili nádherně opravený hrad Helfštýn. Byli jsme v Zoo Kopeček zkontrolovat našeho tygra Sunnyho. V posledním školním týdnu jsme byli účastníky provozu v Cihelně v Jezernici s odborným výkladem. Zbytek dne jsme si užili ve sportovním areálu v Jezernici. Vyučování, které probíhá venku, je pro děti velkým přínosem.

Děkuji rodičům za podporu a spolupráci a přeji všem rodičům i dětem krásné léto! MR


Loučení Hvězdiček

Poslední dny byly plné srdečného loučení. Děti na rozloučenou nosily svým kamarádádům i paním učitelkám dárky pro vzpomínku i pro mlsné jazýčky. Nestihli jsme ani vše zdokumentovat, ale neseme si to ve vzpomínkách. Ve čtvrtek 24.6. jsme pozvali děti na zmrzlinový pohár do restaurace Fantasy jako odměnu za vydařené vystoupení pro rodiče. V pátek jsme společně nastoupili se všemi dětmi a žáky naší školy, aby paní ředitelka přivítala budoucí prvňáčky do řad žáků a popřála všem pěkné prázdniny.

Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci při přípravě dětí, za otevřenost, podporu, ochotu i toleranci, neboť již druhým rokem jsme všichni museli prožívat omezení a nebylo to snadné. Gratulujeme, že jste to zvládli! Přejeme vám i dětem krásné prožití léta a děkujeme za vše! Vaše paní učitelky z Hvězdiček.


Pasování Hvězdiček na prvňáčky

Ve středu 23.6. vystoupily Hvězdičky před rodiči s krátkým programem, na kterém jsme pasovali děti na prvňáčky, rozloučili se s nimi a popřáli jim, ať zazáří na cestě za vzděláním.


Rozloučení u Broučků

Závěr školního roku oslavili Broučci z mateřské školky v cukrárně, kde si pochutnali na výborné zmrzlině. Rozloučili se tak nejen se školním rokem, ale i se svými kamarády předškoláky, kteří od září přechází do třídy MŠ Hvězdičky, kde se budou pilně připravovat na nástup do školy. Kájinka R. dětem přinesla na rozloučenou časopis a maminka od Kristiánka a Agátky upekla vynikající dort, na kterém si všichni moc pochutnali. Paní ředitelka slavnostně ukončila školní rok na nádvoří Sluníčka. Všem rodičům a dětem také děkujeme za kytičky, dárečky a výbornou spolupráci a přejeme krásné prázdniny:)

paní učitelky Inka a Míša


Závěr školního roku v meditační zahradě - 2. třída


Cyklistický výlet do Jezernice (2. třída)

V úterý 22. června si žáci druhé třídy vyzkoušeli zručnost a vědomosti nabyté při pondělní dopravní výchově. KR


Dopravní výchova - 2. třída

V pondělí 21. června si pro nás SVČ připravilo lekci dopravní výchovy. Děti si vyzkoušely jízdu na kole a koloběžče podle dopravních značek na dopravním hřišti. Důležitou součástí lekce byla také zdravověda. Dopoledne proběhlo ve stínu stromů na dopravním hřišti na ulici Hranická a bylo pro žáky velmi přínosné a zábavné. Děkujeme paní Polcarové a Hurtové za příjemné dopoledne. KR


  1 / 113   následující stránka