Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


ON-LINE MOMENTS

Nelehká situace, která zasáhla Českou republiku, nás „donutila“ radikálně měnit již zaběhlé režimy a zvykat si na nové možnosti výuky. Po první vlně pandemie na jaře se naše škola zaměřila na technické vybavení a případné zavedení dosud nevyzkoušených IT systémů, které uvedou učitele s žáky do kontaktu na dálku (k distanční výuce). Nikdo nevěřil v tak špatné zprávy, kterými jsme nyní zahlceni zleva zprava. Ve středu 14. října jsme se dostali k opětovnému uzavření škol a stáli před zatím off-line výzvou se stát školou on-line. A výzva se stala skutečností. Hned ve čtvrtek se učitelé snažili navázat spojení s žáky a v pilotním režimu komunikovat a učit. Děti jsou s počítači „jedna ruka“, a ani těm nejmenším za pomoci rodičů nedělalo problém se s touto podobou výuky sžít. Stojíme si za tvrzením, že tradiční prezenční výuku nemůže on-line výuka nahradit. Ale vydržet a ustát tuto situaci musíme, a za všech okolností dostát slibu kvalitního vzdělávání. Snažme se vydržet! Podpora a důvěra z Vaší strany je velice důležitá. Učíme se všichni! Jakýkoli problém s výukou řešte s učiteli, komunikujte přes telefon nebo email. Nebojte se ptát…

Věřte, že i pro nás je to zvláštní, smutná situace, kterou si nikdo nepřál. Važte si zdraví Vašich rodin a buďte k sobě i k ostatním ohleduplní. Přejeme si, ať se brzy setkáme a bude nám dopřáno si užívat těch „prostých“ věcí, které nám předtím nikdo nezakazoval.

Velký pozdrav všem.

kolektiv školy Sluníčko


Zahradní slavnost u Hvězdiček

Tradičně pořádáme každý podzim společnou školní akci, na které oslavujeme podzim - jeho barevnost a hojnost úrody. Všechny třídy školky i školy se podílí na výzdobě naší zahrady svými výtvory ze školy i z domu a odpoledne se scházíme i s rodiči na společné zahradní výstavě i s ochutnávkou dobrot, které pekly maminky.

Letos jsme naplánovali Zahradní slavnost na pátek 2.10., avšak společná akce kvůli omezením nemohla proběhnout. Proto jsme se rozhodli slavit každá třída samostatně, a tak i Hvězdičky prožily "svou" Zahradní slavnost. Vyzdobili jsme si místnosti obrázky, děti svými otisky "podzimních listů" vyzdobily okna a vstup, vytvořily z přírodnin "mechové misky" na parapety oken, soutěžily v družstvech i samostatně ve kvízu a po celý týden ochutnávaly jablka, hrušky, lískové ořechy z vašich zahrad. Děkujeme dětem a rodičům za příspěvky na ochutnávku a doplnění vitamínů, a také za přírodniny, které jsme na výstavku využili.


Připojení žáků na online výuku.

Zdravíme všechny rodiče žáků ZŠ. Rodiče žáků 1.st. a 2st. musí sledovat informace od svých třídních pedagogů, kteří je informují o postupu připojení k online výuce. Pokud má někdo problém s připojením nebo registrací e.mailu na Google, posílám odkaz na odbornou pomoc, bude Vám k dispozici 16.10. 2020 od 9:00- 11:00hod. na e-milu / Barbora Kristová <kristova.bara@gmail.com>, nebo mobil- 737 310 761, prosím, představte se jako rodič žáka ZŠ a MŠ Sluníčko, děkuji a přeji hodně úspěchů a hlavně zdraví.

vedení školy


Výuka žáků od 14.10.2020

Vážení rodiče,na základě informací, které přichází a mění se ze dne na den, jsme byli nuceni připravit pro Vaše děti distanční výuku ve velmi krátkém čase. Proto prosím sledujte stránky a e-mailovou poštu, kde Vám budou během zítřejšího dopoledne dány informace od jednotlivých pedagogů (třídních učitelů), jak bude vzdělávání probíhat. Zpočátku budou dětem zadávány úkoly prostřednictvím e-mailu, po obdržení registračních přístupů a zaregistrování žáků, se pedagogové s žáky spojí a budou postupně využívat online výuku. Výuka by měla probíhat od 8hod. do 11:30hod na 1.st. a do 12:30hod na 2.st., dle stávajícího rozvrhu, mimo výchovy. Vše bude závislé na vybavení žáků ICT technikou a kvalitou internetového připojení. Děkujeme za pochopeni a přejeme všem hlavně pevné nervy a zdraví.

řed. školy


Ošetřovné od 14.10.2020

Odkaz na předpis ošetřovného při uzavření školy z nařízení Vlady ČR

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne


Opatření od 14.10.2020

Zdravíme rodiče v této slažité době, od zítřejšího rána začne probíhat povinná výuka na naší ZŠ distančním způsobem. Rodiče budou dostávat průběžné informace ohledně připojení žáků k výuce na PC. Začneme prostřednictvím zadávání úkolů, postupně se s vámi vyučující spojí a dohodnou si časy výuky. Budeme se držet stávajícího rozvrhu jak na 1., tak na 2.st. Děkuji za pochopení.

řed. školy ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Opatření od 14.10.2020

Ochrana zdraví, roušky.


Projektový den "Cesta štěněte"

V pátek 2. října zamířila na školní zahradu psí trenérka Lenka Pokorná, která dětem z družiny přišla ukázat výcvik mladých pejsků. Také dětem předvést základní vybavení pro péči o psa a odpovědět jim na otázky, které neznaly nebo na ně hledaly odpovědi. Viděli jsme při práci dva border teriéry a fenku maďarského ohaře. Za krásného počasí jsme se na dvoře školy jak poučili, tak nasbírali nové vědomosti. Některé děti už pejska doma má, ale někteří o něm teprve sní. V obou případech je dobré vědět, jak se o čtyřnohého kamaráda doma starat, což byl cíl tohoto vydařeného projektového dne.

Děkujeme trenérce za ukázku a dětem za jejich zájem a pěkné chování při této školní akci.

paní vychovatelky Alenka, Laďka a Irča


Provoz družiny pro 2.st. ZŠ

V týdnu od 12.10. bude družina probíhat od 8:30hod do 15:00hod, doprava žáků zůstává stejná. V družině si žáci mohou vypracovat úkoly, které jim budou jednotliví pedagogové zadávat. Pokud zvolíte, že žák bude docházet do družiny, budete mít automaticky možnost přihlásit si stravu. Pokud zůstane doma, máte rovněž možnost přihlásit  žákovi stravu, a tu si vyzvednout od 11:00. do 11:30hod., do vlastního jídlonosiče. Děkujeme za vyplnění dotazníku, který Vám byl zaslán dnes dopoledne, přejeme Vám hezký víkend a hlavně zdraví.

ved. školy


Organizace výuky 12.10.-23.10. 2020

Zdravíme rodiče, dnes nám byly do datové schránku zaslány informace o opatřeních, které se týkají organizace výuky 12.10.-23.10. 2020. Všem rodičům jsme během dopoledne zaslali informaci o ,,Organizace výuky 12.10.-23.10. 2020" a dotazník, abychom mohli pokračovat dál ve výuce, i když v jiném režimu. Zatím se jedná pouze o 2.st. ZŠ. Vše si můžete přečíst v přiložených dokumentech.

Informace MŠMT upravená v přehledu omezení.

Podzimní prázdniny


Jan Amos Komenský

Ve čtvrtek 8. 10. jsme zavítali do Domečku Městské knihovny v Lipníku na výstavu k životu a dílu J. A. Komenského, o kterém se v pátém ročníku zrovna učíme ve vlastivědě. Prohlédli jsme si různé podobizny Komenského na pohlednicích, známkách, bankovkách, pamětních medailích i knihách. Své poznatky jsme nakonec prokázali ve vědomostním kvízu. JD


  1 / 104   následující stránka