Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 28. - 30. 6.

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Broučci na výletě

Ve středu 23.6. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na vycházkový výlet do okolí řeky Bečvy. Děti zde poznávaly různé rostliny, kytičky, stromy a keře, pohovořili jsme také o tom, jak se v přírodě chováme a proč. Na Pískači děti házely kamínky do rybníka a na naučné tabuli poznávaly živočichy, které žijí kolem vody. Na vycházce Broučkům brzy vyhládlo, a tak svačinka ze školky všem moc chutnala. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Skateparku a v zámecké zahradě, kde se děti ještě zabavily na dětském hřišti. Vycházkový výlet se moc vydařil, byl pro děti nejen zábavný, ale i poučný a zajímavý:)


Záchranáři ve Sluníčku

V pondělí 14. 6. do naší školy přijeli tři zdravotničtí záchranáři. Nemusíte se bát, nikomu se nic zlého nestalo. Žáci pod vedením záchranářů na tyto situace pouze trénovali. Workshop první pomoci navázal na hodiny výchovy ke zdraví 6. a 9. třídy, kde jsme právě toto téma probírali.

Pracovníci z oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc si pro žáky nachystali zajímavou přednášku o podstatě jejich práce, způsobech ošetřování různých zranění a především praktickou část, ve které se žáci sami učili konkrétní život ohrožující stavy ošetřovat.

Po skupinkách se tak žáci 6. a 9. třídy učili zhotovit tlakový obvaz na zastavení tepenné krvácení, resuscitovat člověka v bezvědomí nebo třeba správně zavolat záchrannou službu.

Žákům se tento workshop velice líbil, jak ostatně vyšlo najevo z pozitivní zpětné vazby. Žáci ostatních ročníků se už ptají, kdy se této akce budou moci také zúčastnit.

Jáchym Jedlička


Pohár pro redaktory školních novin

Poslední hodinu v předmětu žurnalistika a tvůrčí psaní netrávili žáci 6. ročníku celou v lavicích. Celý rok se zabývali vydáváním školních novin, a tak na ně za odvedenou práci čekala slíbená odměna. Pro tu si došli do nedaleké restaurace Fantasy, kde se záhy ke každému žáku přiblížil velký zmrzlinový pohár.

V průběhu školního roku byla vydána celkem čtyři čísla školních novin s názvem Sun for fun, do kterého přispívali a které upravovali sami žáci 6. ročníku. Učili se tak tvorbě vlastního obsahu, přejímání jiných textů s odkazováním na původní zdroj nebo i organizování týmové práce.

Žáci se práce zhostili dobře. Uvidíme, jak si se školními novinami poradí třída příští.

Jáchym Jedlička


Jarní aktivity v 1. třídě

Teplého jarního počasí si prvňáci užívali plnými doušky. Učili jsme se venku, hráli jsme hry, chodili na procházky k Bečvě, do Škrabalky, užívali jsme si dětského dne i pobytu na dětském hřišti. Byla to prostě paráda! JJ


Broučci v ZOO

V pátek dne 18.6. 2021 se Broučci společně s Hvězdičkami z mateřské školky vydali na školní výlet na Svatý Kopeček do ZOO Olomouc. Dětem se moc líbila všechna zvířátka v ZOO, zejména žirafy, opičky, plameňáci, pávi, pštrosi, papoušci, kozičky, klokánci, surikaty, velbloudi, lvi, medvědi, vlci a mnoho dalších. Nezapoměli jsme navštívit i našeho tygra ussurijského jménem Sunny, kterého si naše škola adoptovala, a tak ho společně s rodiči finančně podporuje. Všem za jejich příspěvky a podporu maskota naší školy tygra Sunnyho moc děkujeme:) Jelikož na výletě bylo opravdu horké počasí, často jsme dělali přestávky, na kterých se děti občerstvily svačinkou a pitím od maminek. Výlet se vydařil, děti zvládly projít celý okruh zoologické zahrady a nakonec měly ještě energii vyřádit se na dětském hřišti. Domů Broučci odjížděli z výletu sice unaveni, ale plní nezapomenutelných dojmů a zážitků:)


Workshopy s firmou NOE

V průběhu měsíce června se žáci prvního stupně zúčastnily polytechnického workshopu "ZAHRAJME SI POHÁDKU", kterou připravil místní výrobce textilních hraček a kostýmů firma Noe ve spolupráci s MAS Moravská Brána. V rámci workshopu si žáci pod vedením lektorky Elišky Beckertové vyrobili jednoduché kulisy, aby si na závěr společně zahráli známou pohádku "O Červené Karkulce". Během dvouhodinových bloků si jednotlivé třídy dotvořily předem připravené ilustrace za pomoci šablon různých tvarů a s využitím dodaných barevných látkových výseků. Zručnější děti si tvary samy vystřihly. Jednotlivé tvůrčí týmy popustily uzdu své fantazii a vytvořily krásné koláže. Starší žáci prvního stupně se navíc dozvěděli, jakým způsobem se jednotlivé textilní materiály vyrábějí a využívají v praxi. Také se nově seznámili s termínem UPCYKLACE, tedy způsobem přeměny odpadového či nepotřebného materiálu na něco nového užitečného, na jehož principu je založen i tento workshop. V závěru programu si každá třída "za odměnu" zahrála pohádku v nových kulisách látkového divadla a s pomocí pohádkových maňásků firmy Noe s.r.o. Program se nám moc líbil, děkujeme. JD


Hvězdičky v ZOO

V pátek 18. 6. 2021 jsme vyjeli do ZOO v Olomouci navštívit našeho tygra Sunnyho. I přes velké horko si děti užily procházku po ZOO a byly nadšené z mnoha zvířat, které viděly. Zjistili jsme, že i Sunnymu bylo velké horko. Ležel, chladil se a nás si příliš nevšímal. Dětem to nevadilo, byly rády, že ho mohly pozdravit a konečně vidět naživo. Všichni jsme si ze ZOO odváželi krásné zážitky.


Hvězdičky a zoubky

Ve středu 16.6.2021 navštívila Hvězdičky paní dentální hygienistka. Dětem vysvětlila, co vlastně dělá a ukázala, co všechno si pro děti připravila. Děti se naučily, jak se zuby jmenují, dozvěděly se, kolik zubů má dítě a dospělý člověk. Vysvětlila a ukázala dětem, co se děje na zoubku, který je napaden kazem (říkala mu červík Pepík). Děti dostaly balíčky a hned si  vyzkoušely, jak správně čistit zuby. Zahráli jsme si hru na červíky a zoubky. Děkujeme ještě jednou paní dentální hygienistce za návštěvu a všem přejeme jen zdravé zoubky.


Ať je náš kamínek symbolem Vašich vzpomínek

S dětmi z 6. a 7. třídy jsme ve výtvarné výchově malovali kamínky zejména s prázdninovým motivem. Jsou pro vás všechny, kteří naši školu navštěvujete a doprovázíte své děti. Kamínky budou od pondělí na dvoře školy. Vyberte si takový, který s Vámi rád pojede na dovolenou a nezapomeňte sdílet jeho cestu pomocí sociální sítě Facebook ve skupině Kamínky.

Děti i já Vám moc děkuji a přeji krásné léto plné sluníčka a nezapomenutelných zážitků.

S pozdravem Laďka Bezděková


Hvězdičky se vydaly hledat poklad

V úterý 15.6. získaly děti mapu, která znázorňovala zajímavou cestu se symboly. Snad by to mohla být cesta k pokladu. Trasa vedla kolem ohrady koní, kde nás přivítala jejich milá majitelka a své kobylky i 6-týdenní hříbátko nám ukázala. Děti se přímým pozorováním dověděly zajímavosti o řeči těla koní i chování mezi sebou. Také si zkusily, jak se dává koni mrkev z dlaně a už ví, čeho se mají vyvarovat, aby koni v ohradě neublížily. Děti dostaly od paní majitelky na památku omalovánky a na posilněnou něco na zub. Další zastávkou byla prohlídka ptačích voliér i ptačího mláděte. Trasa dále vedla přes louku a nakonec děti došly k místu, kde mapa znázorňovala symboly k hledání. Netrvalo dlouho a děti našly tři zakopané nádoby. Naštěstí to nebylo opravdové zlato, to bychom museli odevzdat úřadům :-), ale byly to sladkosti, které si děti rozdělily. Pak už jen chvilka na dětském hřišti a hurá zpět do školky na oběd.


  1 / 112   následující stránka