Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 2. číslo

Školní noviny 1. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Organizace výuky březen Covid 19

Zdravíme rodiče a posíláme postup při uplatnění ošetřovného. Přejeme hezké jarní prázdniny.

vedení školy

Ošetřovné


Zápis do 1. ročníku ZŠ pro šk. rok 2021/2022

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, níže naleznete odkaz pro registraci k zápisu do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2021/2022. Registrace bude dostupná od 1.3.2021.

Zápis bude probíhat ve dnech 12. a 13. 4. 2021 od 13:00 do 16:00 v 1. patře hlavní budovy ZŠ.

REGISTRACE K ZÁPISU


Knižní tipy na jaro

Milí rodiče, prarodiče,

budu moc ráda, když se dětem připomenou tradice a zvyky pro jarní období. Posílám knižní tipy, které jsou plné jara. Věřím, že se děti zapojí do prací na zahradě nebo v domácnosti. Holky najdou zalíbení ve vaření a zdobení, kluci zase v kutilství nebo v přípravě zahradních pomocníků (strojů a sekaček). O prázdninách společně vyražte do přírody, rozhlédnout se kolem sebe a vydechnout. Je kolem nás tolik krásného, jež nám pomůže odvrátit myšlenky od zlého.

Děkuji a přeji všem ve zdraví prožité jarní prázdniny. 

paní vychovatelka Laďka


Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem...

Ano, jarní pranostiky jsou jistou metaforou pro dobu, která nás teď všechny ovlivňuje. Dobu v boji proti nemoci Covid-19. Poslední zprávy jsou děsivé a vidina lepších zítřků v nedohlednu. Mysleme optimisticky a zkusme dětem udělat hezké jarní prázdniny, ačkoli v jiném duchu než jsme zvyklí. Ať už se vrátí zima nebo propukne jaro - buďme zdraví, za kamna si vlezme a věřme v dobré do dalších měsíců.

Pro děti ze školní družiny (klubu) a třeba i Vám, rodičům, posílám dva odkazy na jarní kvízy. Děti moc zdravím a přeji si, aby vyplnily volný týden sportem a manuální činností doma. Aby pomohly s domácími pracemi, aby nezapínaly počítače, aby alespoň rána trávily bez mobilů a radovaly se z maličkostí. Ty maličkosti budou mít v budoucnu nejvyšší cenu.

paní vychovatelka Laďka

http://ankety.aktualne.cz/s3/TEST-Velky-jarni-test-Vyzkousejte-se

https://www.alik.cz/a/kvizy/poznas-jarni-kvety


Karneval U Broučků

Dne 10. 2. 2021 se v oddělení MŠ Broučci konal Karneval. Od samého rána se děti chystaly do kostýmů, připravovalo se občerstvení a program. Po příchodu všech dětí mohla zábava začít. Karneval se zahájil módní přehlídkou, abychom si mohli prohlédnout všechny krásné kostýmy. Následovalo několik soutěží jako tanec s balonky, skákání v pytli, podlézání pod lanem, apod. Nakonec se celý karneval ukončil rozdáním spousty odměn a nechybělo ani bohaté pohoštění.
Na závěr bychom rádi poděkovali rodičům za zapojení do programu ve formě hojného občerstvení a nádherných kostýmů.
MŠ Broučci


Beseda s panem policistou

V pátek 19. února navštívil první třídu opravdový pan policista! Nebojte se, nikdo nic neprovedl, byl to totiž tatínek od Nelinky a přišel nám popovídat o své práci, ve které se řídí heslem: Pomáhat a chránit. V prvouce se právě učíme o důležitých telefonních číslech, kromě jiných o 158, což je právě policie. Nelinčin tatínek nám ukázal i svou výstroj a výzbroj a také jsme si mohli některé součásti vyzkoušet. Zjistili jsme, že práce policisty je velmi náročná a záslužná a moc děkujeme panu Urbánkovi, že si na nás udělal čas. JJ


Ukončení karantény, Broučci.

Zdravím rodiče dětí Broučků a oznamuji, že od pondělí 22.2. 2021 bude opět zahájen provoz třídy Broučků. Přeji hezký víkend a těšíme se na Vás.

Pospíšilová Věra - řed.školy.


Karneval Hvězdiček

V úterý 16.2. jsme oslavili poslední den masopustu karnevalovým veselím. Děti v krásných, nápaditých převlecích a kostýmech prožily zábavné dopoledne soutěží, tanců a také pohoštění od maminek. Děkujeme za štědré příspěvky rodičů na pohoštění i na balíčky plné drobných dárků. V soutěžích a pohoštění jsme pokračovali i další dny, neboť při dobré zábavě čas plyne rychle a nestihli jsme si zahrát všechny oblíbené hry.


Únor bílý...

Ahojte děti, milí rodiče...

zdravím Vás touto cestou ze školy (ze školní družiny). Situace s pandemií COVID-19 se nelepší a děti jsou nadále doma při distanční výuce. Věřím, že už je to deprimující. Jak děti, tak rodiče jsou vystaveni stálému tlaku a výhled k lepším zítřkům nikde.

Co se týká činnosti KLUBU... o řadu plánovaných aktivit jsme kvůli pandemii přišli. Ale nebojte! Jakmile to situace dovolí a bude se vše vracet do normálu, tak společně vyrazíme např. do Jump arény, Fun parku, na motokáry, do ZOO apod. Začneme se zase hýbat, trávit volný čas venku sportem a hrami. Nedílnou součástí našich aktivit bude i výtvarná činnost nebo výroba dekorací pro dané období. Zajdeme si v teplém počasí opět k řece Bečvě a vyrobíme si tolik slibovaný bunkr!

Chci ať děti ví, že je mi po nich smutno. Zkusíme dohnat co nejvíce možného po návratu do školy.

Moc se na Vás těším, vaše paní vychovatelka Laďka


Karanténa třídy Broučků

Dobrý den,

děti a zaměstnanci MŠ Broučci, Sluníčko Lipník nad Bečvou, Loučská ul., kteří byli ve dnech 8. 2. - 10. 2 2021 přítomni v MŠ Sluníčko Lipník nad Bečvou, Loučská, byli v rizikovém kontaktu s Covid pozitivní osobou.

Těmto dětem a zaměstnancům  MŠ Sluníčko Lipník nad Bečvou  se nařizuje karanténní opatření po dobu 10 dní od posledního kontaktu, tzn. pokud byli naposledy přítomni v MŠ dne 8. 2. 2021, karanténní opatření se nařizuje do 18. 2. 2021 (včetně), pokud byli naposledy přítomni v MŠ dne 9. 2. 2021, karanténní opatření se nařizuje do 19. 2. 2021 (včetně), a pokud byli naposledy přítomni v MŠ dne 10. 2. 2021, karanténní opatření se nařizuje do 20. 2. 2021  (včetně), tj. ponechat děti a zaměstnance MŠ doma do konce nařízené karanténní doby, sledovat jejich zdravotní stav, telefonicky kontaktovat v pracovní dny praktického lékaře dětí a zaměstnanců MŠ s informací o nařízení karanténních opatření a řídit se jeho pokyny (včetně pokynů k testování).

Děkuji za spolupráci. V případě nejasností mne kontaktujte telefonicky.

Ivana Mertová

rada oddělení hygieny dětí a mladistvých Prostějov

KHS Olomouckého kraje

Územní pracoviště Přerov

Dvořákova 75

750 11   Přerov

tel.:  +420 581283210

e-mail:   ivana.mertova@khsolc.cz

http://www.khsolc.cz


  1 / 107   následující stránka