Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 20. - 22. 12.

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2021/2022

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2021 (středa)
Podzimní prázdniny: 27. - 29. 10. 2021
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2022
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2022 (pondělí)
Pololetní prázdniny: 4. 2. 2022 (pátek)
Jarní prázdniny: 14. 3. - 20. 3. 2022
Velikon. prázdniny: 14. 4. 2022
Konec šk. roku: 30. 6. 2022 (čtvrtek)
Zahájení šk. roku 2022/2023: 1. 9. 2022


Zimní vycházka do Jezernice

V úterý 18. ledna využili žáci 1. - 6. třídy krásného zimního dne a vypravili se na pěší túru do nedaleké Jezernice, aby navštívili velmi zajímavou výstavu betlémů. Pan Haša se sbíráním různorodých betlémů zabývá již 10 let a poutavě nám povídal o původu jednotlivých exemplářů. Na závěr prohlídky věnoval každému malý dřevěný suvenýr s vánoční tematikou. Moc děkujeme. JJ


Hvězdičky jako architekti

Ve čtvrtek 13. 1. 2022 přijela do Hvězdiček paní lektorka, aby dětem ukázala, jakou práci dělá architekt a děti se na architekty proměnily. Dozvěděly se nové a zajímavé věci k této profesi a mnoho nových pojmů. Některé jim dalo práci vyslovit. Děti si zkusily podle technického výkresu postavit půdorys domu a vložit do místností nábytek. Ve skupinkách jsme stavěli budovy a rodinné domy. Děti pracovaly s kostkami lega, s lékařskými špachtlemi, a také s pastelkami a lepidlem. Všichni dostali diplom Malý architekt a jen s těžkým srdcem se s hodnou paní lektorkou loučili. Byl to velmi přínosný projekt a velmi paní lektorce děkujeme za návštěvu.


Tří králový týden v MŠ

Tento týden se všechny tři třídy naší MŠ různými aktivitami věnovali tříkrálovému tématu. Některé akce ovšem polečně sdílíme. Na příklad společnou středeční návštvu kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou. Vydali jsme se prostě po stopách tří králů do Betléma obdivovat malého Ježíška a vůbec Betlém jako takový. Místní pan farář - otec Libor Churý nám nejen kostel zpřístupnil, ale také se moc hezky dětem věnoval. Tímto mu moc děkujeme.

Ve čtvrtek k nám do tříd doputovali tři králové osobně. Společně jsme si popřáli vše dobré do nového roku a zazpívali jsme si tříkrálovou koledu. Děkujeme tímto páťákům i jejich třídní učitelce.

I cesta může být cíl, přejeme všem klidnou cestu rokem 2022.

Za kolektiv pedagogů MŠ zapsal Dalibor Vacek, učitel u Smajlíků


Tříkrálová koleda

Podle tradice i letos vyrazili páťáci na koledu. Známou písní s hudebním doprovodem Martina Jemelky popřáli všem spolužákům a zaměstnancům Sluníčka hodně štěstí, zdraví a úspěchů do nového roku 2022. JDZdravíme všechny rodiče, žáky, děti a přátele v roce 2022

Věříme, že jste si řádně odpočinuli, nabrali tak nových sil, které budeme potřebovat, abychom dobře nastartovali v  novém roce 2022. Určitě se již všichni těšíme, jak se spolu sejdeme. Abychom mohli dobře zahájit výuku a společné setkávání, čeká nás opět testování. V pondělí 3.1.2022 bude tedy probíhat testování od 7:hod., v laboratoři školy. Chceme dále upozornit rodiče na dotazník, který jsme rozesílali před koncem roku, aby nám ho všichni řádně vyplnili. Od 3.1. nás čekají další povinnosti, mimo výuku, které se budou týkat předávání dat hygieně a vystavování žádanek na PCR testování. Získané informace z dotazníku jsou tedy pro nás velmi důležité. Děkujeme všem za spolupráci a pochopení. Velmi se těšíme na to, že jednou snad tyto skutečnosti pominou a budeme se jako škola věnovat jen vzdělávání Vašich dětí a užívání si společných akcí, jako tomu bylo před Covidem!!, v minulých létech.

Zdraví a pohodu v roce 2022 Vám přeje vedení školy ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.


Sun Time – školní časopis 2. číslo

Žáci 6. ročníku v rámci žurnalistiky a tvůrčího psaní si pro Vás připravili již druhé číslo školního časopisu Sun Time!

Věříme, že Vám bude zpříjemněním dne v čase příprav na Vánoce.

Za naše redaktory Vám pak přeji krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce!

Jáchym Jedlička

Odkaz: SUN TIME – ŠKOLNÍ ČASOPIS 2. ČÍSLO


Vánoce u Hvězdiček

Děti se vždy velmi těší na Advent, vánoční veselí a radovánky. Ozdobili jsme stromeček, udělali jsme si vánoční atmosféru s koledami a vánočními tradicemi. Děti hledaly štěstíčka, házely bačkorou, rozkrajovali jsme jablíčko, zdali tam bude hvězdička a z litého vosku děti určovaly, co jim obrazec připomíná. Snědly své napečené perníčky a pochutnaly si také na cukroví od kamarádů. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.


Vánoční besídka u nás ve Sluníčku

Mohou se dít věci zlé, podivné, neuvěřitelné, ale to vše je nicotné ve světle naděje svátků Vánočních. Rok 2021,který byl všechno jen ne jednoduchý, jsme zakončili dnes v našem Sluníčku společnou besídkou na školním dvoře.

Každá třída - námi  Smajlíky začínaje  až po velké deváťáky si připravila básničku, písničku či koledu. Společně jsme se adventně naladili na notu kouzelnou, Vánoční.

Přeji všem rodičům, přátelům našeho Sluníčka, kolegyním a kolegům hezký zbytek adventu, požehnané Vánoce a hoodně zdravíčka v novém roce 2022.

Za kolektiv ZŠ a MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel v MŠ

třída Smajlíci


Vánoce u Broučků

Předvánoční čas strávili Broučci z mateřské školky přípravami na vánoční svátky. Děti pekly a zdobily perníčky, vyráběly přáníčka a andílky, namalovaly vánoční stromeček, zpívaly vánoční písně a koledy. Pohovořili jsme o významu a průběhu vánočních svátků, přečetli několik vánočních příběhů a vyzkoušeli jsme si několik vánočních tradic a zvyků. Děti nazdobily vánoční stromeček, napsaly dopis Ježíškovi, který nás navštívil s nadílkou nových hraček do školky. Nakonec všichni poseděli u stromečku s ochutnávkou našich perníčků a vánočního cukroví od maminek. Vánoce jsme slavnostně ukončili společnou besídkou vánočních písní a koled dětí a žáků Sluníčka na nádvoří školy.

Děkujeme všem rodičům za výbornou spolupráci a přejeme všem krásné Vánoce plné lásky a pohody a do nového roku hlavně štěstí a zdraví:)

za MŠ Broučci

paní učitelky

Inka a Míša


Vánoční procházka Hvězdiček

Naše město každoročně nabízí v centru i jeho okolí krásné místa, kde na nás dýchne vánoční atmosféra. Nejdříve jsme s dětmi zašli k nazdobenému stromečku na náměstí, kde jsme s dětmi zpívali a zazvonili si na "zvoničku splněných přání". Jindy jsme navštívili vánoční výstavu v "domečku" a obdivovali jsme s dětmi šikovnost mnoha tvořivých lidí a mezi nimi i výrobky babičky našeho Kiliánka a tety našeho Kryštůvka. Nezapomněli jsme ještě zazpívat Ježíškovi v betlémě u Echa, neboť letos se zpívat smí a naše děti si zamilovaly zpívání koled.


  1 / 120   následující stránka