Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 27. 9. 2021

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2021 (středa)
Podzimní prázdniny: 27. - 29. 10. 2021
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2022
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2022 (pondělí)
Pololetní prázdniny: 4. 2. 2022 (pátek)
Jarní prázdniny: 14. 3. - 20. 3. 2022
Velikon. prázdniny: 14. 4. 2022
Konec šk. roku: 30. 6. 2022 (čtvrtek)
Zahájení šk. roku 2022/2023: 1. 9. 2022


REPORT Z NATÁČENÍ TV POŘADU BLUDIŠTĚ

V pondělí 11. 10. 2021 se 8. a 9. třída zúčastnila natáčení pořadu Bludiště, který je vysílán na stanici ČT Déčko.

Cestu do studia v Ostravě jsme absolvovali vlakem už v 6:18 z nádraží v Lipníku nad Bečvou. Děti se dostavily na čas v plném počtu. Cesta vlakem utekla rychle, z nádraží nás odvážel osobní autobus České televize. Velice příjemný pan řidič nás provezl širokým okolím Ostravy, poněvadž jsme ještě nabírali další soutěžící školu (soupeře) z Brušperku.

Studio ČT sídlí v Ostravě - Radvanicích, bokem od velkoměsta. Okolí studia je silně průmyslové, takové nijaké. Ovšem při vchodu do budovy dostalo jiný rozměr. Paní produkční nás uvedla do vlastní šatny a představila prostory přízemí, ve kterém jsme se později pohybovali. Budova nabízela skromný bufet a automaty na nápoje či drobné pochutiny.

Nejvíce emotivní zážitek byl pro nás všechny vstup do natáčecí místnosti, kde se vše podstatné odehrávalo. Hodný pan režisér, kameramani, pracovníci štábu a hlavně moderátor pořadu Roman Pastorek, nám byli těmi nejbližšími a naší soutěžící čtveřici obzvlášť. Přidáme-li ještě maskérky nebo kostymérky a animátorky pořadu.

Ať už disciplíny sportovní nebo ty vědomostní - vše mělo svůj průběh a pravidla. Dostalo se nám dvou velkých přestávek, které jsme využili k občerstvení, zábavě nebo jen k odpočinku. Čtveřice soutěžících (František Turna, Amélie Komínková, Petr Šmejkal a Hana Tomková) měla vše těžší hlavně z důvodu pozornosti nebo návaznosti disciplín či natáčením úvodníků nebo opravná videa pro program pořadu. Proti nám se postavilo družstvo již otrlých žáků, ale šance na výhru a postup do dalšího dílu byla až do samotného konce, kde soupeři měli větší štěstí a pár plusů k dobru. Nevadí. Natáčení jsme si plnohodnotně užili a nikdo nelitoval. Ba dokonce se nám dostalo další nabídky k natáčení dalšího dílu Bludiště, a také pořadu U6. Uvidíme, zda zájem našich dětí potrvá a budeme moci se znovu s někým utkat. Věřím, že ano.

Zpátky jsme odjížděli s nadšením. Vlakem 14:27 z Ostravy hl.n. Dětem vyšel i krátký rozchod po budově hlavního nádraží k možnosti koupit si drobné občerstvení nebo se jen tak podívat a seznámit s novým prostorem. Omlouvám se za malé zpoždění vlaku.

Děkuji dětem, panu učiteli Martinovi za pomoc, doprovod a příjemný zážitek a Vám rodičům za souhlasy k natáčení.

Velké poděkování patří paní ředitelce, která vyjádřila svou podporu k přepravě žáků a zakoupením jednotných žlutých triček s logem školy pro lepší reprezentaci. Trička budou dále využívána k dalším akcím pro veřejnost.

Náš díl pořadu Bludiště (REPRÍZA) můžete sledovat na stanici ČT :D  29. 11. 2021 v 15:30 hod.

paní učitelka Laďka Bezděková


Podzimní tvoření ve 3. třídě


Preventivní program na chování, šikanu a kyberšikanu

Žáci prvního stupně naší školy se v pátek 8. října zúčastnili besedy na téma chování dětí. Beseda byla velmi zajímavá a pro děti i učitele přínosná. Každý žák si z besedy odnesl nějaké ponaučení. Děkujeme panu lektorovi za návštěvu. Témata jeho přednášky budeme rozvíjet v rámci vyučování. KR


Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

V pátek 8. 10. žáci 5. třídy zamířili do Domečku Městské knihovny na besedu s autorkou dětských knih - Petrou Braunovou. Setkání pro nás bylo velmi přínosné, protože zrovna dočítáme dílko Ema a kouzelná kniha. Paní spisovatelka nám nejprve popsala, jak taková kniha vlastně vzniká. Co všechno předchází okamžiku, než se do knížky vonící novotou můžeme začíst. Prozradila, kde čerpá inspiraci ke své bohaté tvorbě. Seznámila nás s nejnovějšími tituly - Eda se nedá a téměř hororovým příběhem Dům doktora Fišera. Na závěr pohotově odpovídala na zvídavé dotazy všech posluchačů a také rozdávala své autogramy. Děkujeme za poutavé vypravování. JD


BLUDIŠTĚ

Děti, rodiče, učitelé, zaměstnanci ZŠ ...

"Držte prosím našim dětem z 8. a 9. třídy palce při pondělním natáčení televizního pořadu Bludiště (11. 10. 2021).

Jedeme se zúčastnit pořadu do studia České televize v Ostravě. O datumu vysílání dílu  na ČT Déčko Vás budeme informovat.

paní vychovatelka Laďka


Zahradní slavnost se blíží...

Zveme Vás na tradiční podzimní akci, která se bude konat v pátek 22. 10. 2021 od 14 hod. na dvoře školy. Tématem celé slavnosti jsou HRUŠKY. Dobroty, dekorace či výrobky můžete směrovat na tohle podzimní ovoce, a pokud ne ovoce, tak nápady slavného kutila Ládi Hrušky. Inspirací je na internetu velká řada. Věříme, že Vás jistě nejedna osloví.

Těšit se můžete na občerstvení oblečené do hruškového županu, které zajišťuje Klub rodičů.

Jste srdečně zváni.

POZN.: dekorace, výrobky, dobroty či drobné občerstvení mohou děti průběžně nosit svým učitelům. Budou sloužit k výzdobě stolů jednotlivých tříd.

Děkujeme.


ŠKOLNÍ MASKOT SUNNY

Děkujeme za dosavadní podporu maskota tygra Sunnyho... Budeme rádi, když se připojíte. Dětem se díky podpoře otevírají možnosti spolupráce a výhod ZOO Olomouc.

Tygra ussurijského ze ZOO Olomouc můžete podpořit jakoukoliv peněžní částkou na transparentní účet:

123-3092430297/0100

Náš plyšový tygr Sunny bydlí ve školní družině a doprovází děti na školních i mimoškolních akcích.

Děkujeme.


Závod koloběhu

Ve středu 29. 9. se žáci 5. - 7. třídy zúčastnili závodu v koloběhu (sprinty, štafety). V konkurenci škol místních i z blízkého okolí se neztratili. Na stupních vítězů stáli Kristýna Němčáková (1. místo) a Oliver Drahoš (3. místo). Ve štafetovém závodu zabojovali dva týmy ve složení: Natálie Krejčí, Kristýna Němčáková, Martin Jemelka a Oliver Drahoš (mladší žáci) a Vanessa L. Krejčiříková, Lucie Matušincová, Frederik Kies a Marek Suchánek (starší žáci). Oběma štafetovým týmům se také zadařilo a získali shodně bronzovou medaili. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. MD a JD


Projekt "Světový den srdce" (29.9.2021)

V úterý 29. září si připomínáme Světový den srdce. Tento den si připomínáme důležitost prevence srdečních chorob. Srdce máme jen jedno a měli bychom o něho pečovat. Udržet ho v dobré kondici a vyhnout se tak onemocněním, která ho ohrožují.

V rámci projektu ŠD jsme dětem připravili hravé odpoledne, které bylo celé ve znamení SRDCE. Úvod patřil osvětě a důvodu, proč tento den chceme oslavit. Řekli jsme si, že zdravý člověk není samozřejmost, že je důležité dbát na zdravý životní styl. Při otázce "zda má někdo v rodině někoho se srdeční chorobou" bylo nahoře mnoho rukou. Až nás (paní vychovatelky) to zaskočilo. Potvrdilo se, že tento den má smysl a chceme si ho připomínat.

Každé dítě mělo možnost na dvoře školy nakreslit křídou srdíčko. Společně jsme si jedno velké poskládali z šišek a po třídách se v něm vyfotili. Vzniklé fotografie poputují lékařům do nemocnice Přerov, Hranice a Olomouc jako poděkování za preventivní i intenzivní péči o nemocné se srdeční chorobou (vysoký krevní tlak, ischemie, arytmie, karcinom aj.) Závěr patřil pohybovým hrám v režii paní vychovatelky Evy Bařinkové.

Přiložené fotografie mluví za všechnu lásku k vlastním srdcím.

Děkujeme, vychovatelky ŠD a klubu


Ten umí to a ten zas tohle...

Vážené maminky, tety, babičky i prababičky...

Oslovuji Vás tímto s prosbou týkající se náplně pracovních činností žákyň 6.- 8.třídy. S děvčaty chci výuku zpestřit o možnost se učit od odborníků. Pokud byste se některá chtěla výuky s námi zúčastnit a ukázat svoji dovednost nebo ještě lépe naučit děvčata onu dovednost, pak mi prosím neváhejte napsat na email: ladislava.bezdekova@slunicko.cz 

Také se tímto obracím s žádostí o možné věnování zbytků látek, knoflíků, nití, stuh, vlny nebo příze apod. Zkrátka čehokoli, co už doma neužijete, ale přitom je líto to vyhodit. Budu moc ráda za každý kousek něčeho.

Mám v plánu se věnovat dekoracím domu či bytu. Venkovním dekoracím (podzim, zima, Vánoce, Velikonoce, Valentýn aj.) Také ušít na strojích drobný dárek či ozdobu. Budeme opět i vařit. Potřebné suroviny či potřeby žákyním vždy s předstihem sdělím.

Těším se na spolupráci. Budu ráda o sdílení této aktuality. Děkuji.

paní učitelka Laďka Bezděková


  1 / 116   následující stránka