Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 20. - 22. 12.

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2021/2022

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2021 (středa)
Podzimní prázdniny: 27. - 29. 10. 2021
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2022
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2022 (pondělí)
Pololetní prázdniny: 4. 2. 2022 (pátek)
Jarní prázdniny: 14. 3. - 20. 3. 2022
Velikon. prázdniny: 14. 4. 2022
Konec šk. roku: 30. 6. 2022 (čtvrtek)
Zahájení šk. roku 2022/2023: 1. 9. 2022


Vánoční pečení Hvězdiček

Na pečení perníčků se děti vždy těší a jde jim to skvěle, neboť už pečou ve školce od 3let. Tento rok nám těsto na perníčky, které jsou "hned měkké", připravila Dominičkova maminka. Když si děti perníčky upečou a ozdobí, krásně provoní celou třídu a už jen čekají na ochutnávání před Vánocemi.Letos si děti zkusily zadělat těsto na vánočku. Samy postupně přidávaly do mísy ingredience, pozorovaly přeměnu skupenství kvasnic po smíchání s cukrem, odměřovaly a míchaly. Protože někteří rychle pochopili pletení ze 3 pramenů, upletli ti odvážní několik menších vánoček sami. O své pekařské umění se samozřejmě při ochutnávání se všemi rozdělili.


Program zdravé stravování

V úterý 14. prosince nás ve 3. třídě navštívila maminka Terezky, paní Koutná. Dětem hravě a zábavně přiblížila téma zdravé výživy. Program byl výborně připravený, děti moc bavil. Děkujeme za návštěvu. KR


Broučci na vánoční výstavce

V pátek 10.12. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na tradiční vánoční výstavu do výstavního sálu Domečku městské knihovny. Dětem se moc líbily všechny vystavené vánoční dekorace a výrobky, které jsou dílem amaterských výtvarníků a tvořivých lidí. Nechyběly adventní věnce, háčkované a přírodní dekorace, vánoční stromečky, čertík, dřevěný betlém, papírové ozdoby, keramika, svíčky i perníčky. Na procházce si Broučci ještě prohlédli Betlém, na náměstí vánoční výzdobu a stromeček. Nakonec si každý zazvonil na kouzelný zvoneček, který plní na Štědrý večer všechna přání:)


Vánoční beseda

V družině proběhla beseda s paní knihovnicí Ryšavou na téma vánoční svátky.


Vánoční ladění

V úterý 7. 12. vyrazili páťáci na prohlídku vánoční výstavy v Domečku. Výtvory se nám moc líbily, našli jsme spoustu nápadů k tvorbě drobných dárečků a dekorací. Prohlédli jsme si také nově instalovaný betlém u Echa. Hrající strom nás vánočně naladil. Cestou zpět jsme si na náměstí prohlédli adventní věnec a zvonkem jsme zkusili přivolat blížící se svátky a splnění našich přání. JD


Mikuláš u Hvězdiček

V pátek 3. 12. do Hvězdiček zavítal Mikuláš se svými krásnými anděly. Čerty jsme nechali za dveřmi s podmínkou, že k nám můžou, jen když budou hodní. Děti předvedly připravené vystoupení a moc se jim povedlo. Za odměnu dostaly mikulášské balíčky s dobrotami. Jedné čertici se podařilo splnit slib, že bude hodná, a tak jsme ji k nám pozvali. Označila děti čertovskými chlupy, aby si ostatní čerti mysleli, že patří k nim. Dětem se to velmi líbilo a s radostí se s čertem, anděly i s Mikulášem vyfotily na památku.


Mikulášská nadílka v 5. třídě

I do páté třídy dorazil Mikuláš se svou partou divokých čertů a přívětivých andílků. Ti odvážnější darebníci se přiznali ke svým hříchům, někteří dokonce skončili v čertově pytli. Protože děti nechtěly o své kamarády přijít, vykoupiy je dlouhou básničkou. Všichni nakonec dostali sladkou odměnu. Děkujeme. JD


Návštěva Mikuláše u Broučků

V pátek dne 3. 12. 2021 nás v mateřské školce navštívila známá parta plná strašidelných čertů, krásných andělů a moudrého Mikuláše. I přes mírný strach zvládly děti zazpívat připravenou píseň s tanečkem. Vystoupení se velmi povedlo a za odměnu dostaly balíčky plné dobrot. 
Tímto děkujeme za návštěvu a už se moc těšíme na příští rok!


Podzim u Broučků

V podzimním období se Broučci z mateřské školky seznamovali s ročním obdobím, jeho charakteristickými znaky a plody podzimu. Pohovořili jsme o podzimních pracích na zahradách a polích i o lesních zvířátkách, čím se živí, kde bydlí a jak se připravují na zimu. Děti poznávaly čtyři roční období i stromy v lese. Prostřednictvím her, písniček a básniček, pohybových, výtvarných, pracovních a dalších aktivit se děti seznamovaly s typickými znaky a pestrostí podzimu. Při pobytech venku a na vycházkách do blízkého parku děti poznávaly krásy podzimu, pozorovaly měnící se přírodu, sbíraly listy a podzimní plody. Podzimní témata se dětem líbila, všechny činnosti a aktivity ve školce je zaujaly a bavily. Všichni Broučci se již těší na příchod Mikuláše a blížící se Vánoční svátky:)


Canisterapie u Hvězdiček

V pátek 26. 11. 2021 zavítala do Hvězdiček zajímavá návštěva. Přijela k nám canisterapeutka Nikol s krásnou Betynkou. Bety je téměř dvouleté štěně rasy Pyrenejský horský pes. Děti se s pejskem nejdříve seznámily a naučily se, jak dát pejskovi pamlsek. Následovalo vedení pejska a vyčesávání. Z hodné Betynky si nakonec děti udělaly polštář, přijímaly její energii a poslouchaly, jak jí tluče srdíčko. Následně proběhlo několik her na procvičení hmatu, zraku i sluchu, třídění podle velikosti i barev a v neposlední řadě procvičení jemné motoriky. Děkujeme Nikol i Betynce za návštěvu a určitě na obě budeme dlouho vzpomínat. Děti se jen velmi těžce loučily s Betynkou.


  předchozí stránka 2 / 120   následující stránka