Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 28. - 30. 6.

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Vycházka ke splavu

Předposlední školní den jsme se vydali na vycházku k oseckému splavu. Cestou jsme se stavili na zmrzlinu, vyřádili se na rampách a občerstvili se ve stánku u splavu. Při návratu jsme si v Galerii Konírna prohlédli retrospektivní výstavu kovových plastik k 80. narozeninám Václava Kitzbergera. JD


Sportovní setkání v angličtině

   

Závěrečnou hodinu angličtiny prožili žáci šestého a devátého ročníku zcela netradičně. Deváťáci si totiž pro své mladší spolužáky připravili ukázky sportů s doprovodným slovem v angličtině. Na prvním stanovišti si šesťáci vyslechli vyprávění o stolním tenise, které připravila Lenka Suchánková. Následně si, dle anglických pokynů instruktorky Lenky, vyzkoušeli hru v praxi. Poté následovalo stanoviště bojových sportů. Zde se šesťáci díky zasvěcenému výkladu Patrika Přikryla dozvěděli zajímavé informace z oblasti bojových umění. Samozřejmě zaujaly praktické ukázky jiu jitsu (Daniel Kolář) a juda (Filip Otevřel). Následující stanoviště bylo věnováno horským kolům. Výkladu se ujali nadšenci pro tento sport, Alex Samuels a Petr Kunovský, kteří připravili i malou soutěž. Závěrečné stanoviště bylo věnováno basketbalu. Aktivit se ujali tři borci – Jakub Kolář, Vojta Šnejdrla a Mirek Turna.  Nejdříve šesťáci vyslechli základní informace o tomto sportu, následovaly praktické ukázky, v závěrečné části proběhla basketbalová rozcvička se zábavnými aktivitami, vedená samozřejmě anglicky. Akce se velmi vydařila, poděkování za přípravu projektu patří všem zúčastněným deváťákům. Pochvala patří i šesťákům za pozornost a zápal při všech praktických aktivitách.

Mgr. Romana Vašíčková


"Předprázdninová" dopravní výchova

V úterý 22. června se první třída zúčastnila lekce dopravní a zdravotní výchovy, kterou pořádalo SVČ v Lipníku n. B.. Nejprve jsme si na pavilonu ve skupinách procvičili dopravní značky a základy první pomoci, a pak jsme se přesunuli na dopravní hřiště na Dukle, kde jsme si na koloběžkách a na kolech vyzkoušeli v praxi dodržování pravidel silničního provozu. Moc děkujeme bezvadným lektorkám paní Polcarové a Hurtové za profesionální a zároveň milý přístup. Tato lekce dopravní výchovy se nám před prázdninami bude určitě hodit! JJ


Družina v parných dnech


Piknik v meditační zahradě

Pátá třída si poslední hodinu tělocviku zpříjemnila piknikem v meditační zahradě.

M


Broučci na výletě

Ve středu 23.6. 2021 se Broučci z mateřské školky vydali na vycházkový výlet do okolí řeky Bečvy. Děti zde poznávaly různé rostliny, kytičky, stromy a keře, pohovořili jsme také o tom, jak se v přírodě chováme a proč. Na Pískači děti házely kamínky do rybníka a na naučné tabuli poznávaly živočichy, které žijí kolem vody. Na vycházce Broučkům brzy vyhládlo, a tak svačinka ze školky všem moc chutnala. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Skateparku a v zámecké zahradě, kde se děti ještě zabavily na dětském hřišti. Vycházkový výlet se moc vydařil, byl pro děti nejen zábavný, ale i poučný a zajímavý:)


Záchranáři ve Sluníčku

V pondělí 14. 6. do naší školy přijeli tři zdravotničtí záchranáři. Nemusíte se bát, nikomu se nic zlého nestalo. Žáci pod vedením záchranářů na tyto situace pouze trénovali. Workshop první pomoci navázal na hodiny výchovy ke zdraví 6. a 9. třídy, kde jsme právě toto téma probírali.

Pracovníci z oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc si pro žáky nachystali zajímavou přednášku o podstatě jejich práce, způsobech ošetřování různých zranění a především praktickou část, ve které se žáci sami učili konkrétní život ohrožující stavy ošetřovat.

Po skupinkách se tak žáci 6. a 9. třídy učili zhotovit tlakový obvaz na zastavení tepenné krvácení, resuscitovat člověka v bezvědomí nebo třeba správně zavolat záchrannou službu.

Žákům se tento workshop velice líbil, jak ostatně vyšlo najevo z pozitivní zpětné vazby. Žáci ostatních ročníků se už ptají, kdy se této akce budou moci také zúčastnit.

Jáchym Jedlička


Pohár pro redaktory školních novin

Poslední hodinu v předmětu žurnalistika a tvůrčí psaní netrávili žáci 6. ročníku celou v lavicích. Celý rok se zabývali vydáváním školních novin, a tak na ně za odvedenou práci čekala slíbená odměna. Pro tu si došli do nedaleké restaurace Fantasy, kde se záhy ke každému žáku přiblížil velký zmrzlinový pohár.

V průběhu školního roku byla vydána celkem čtyři čísla školních novin s názvem Sun for fun, do kterého přispívali a které upravovali sami žáci 6. ročníku. Učili se tak tvorbě vlastního obsahu, přejímání jiných textů s odkazováním na původní zdroj nebo i organizování týmové práce.

Žáci se práce zhostili dobře. Uvidíme, jak si se školními novinami poradí třída příští.

Jáchym Jedlička


Jarní aktivity v 1. třídě

Teplého jarního počasí si prvňáci užívali plnými doušky. Učili jsme se venku, hráli jsme hry, chodili na procházky k Bečvě, do Škrabalky, užívali jsme si dětského dne i pobytu na dětském hřišti. Byla to prostě paráda! JJ


Broučci v ZOO

V pátek dne 18.6. 2021 se Broučci společně s Hvězdičkami z mateřské školky vydali na školní výlet na Svatý Kopeček do ZOO Olomouc. Dětem se moc líbila všechna zvířátka v ZOO, zejména žirafy, opičky, plameňáci, pávi, pštrosi, papoušci, kozičky, klokánci, surikaty, velbloudi, lvi, medvědi, vlci a mnoho dalších. Nezapoměli jsme navštívit i našeho tygra ussurijského jménem Sunny, kterého si naše škola adoptovala, a tak ho společně s rodiči finančně podporuje. Všem za jejich příspěvky a podporu maskota naší školy tygra Sunnyho moc děkujeme:) Jelikož na výletě bylo opravdu horké počasí, často jsme dělali přestávky, na kterých se děti občerstvily svačinkou a pitím od maminek. Výlet se vydařil, děti zvládly projít celý okruh zoologické zahrady a nakonec měly ještě energii vyřádit se na dětském hřišti. Domů Broučci odjížděli z výletu sice unaveni, ale plní nezapomenutelných dojmů a zážitků:)


  předchozí stránka 2 / 113   následující stránka