Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Školní noviny 1. číslo

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


PF 2021

Příjemné prožití svátků Vánočních a vše dobré v novém roce přeje všem rodičům a přátelům kolektiv ZŠ a MŠ Sluníčko :-)


Advent a příprava na Vánoce u Smajlíků

Doba je specifická a těžká pro spoustu z nás. V MŠ se všichni snažíme vytvářet pro děti prostředí, které je co nejvíce příjemné a přirozené. V rámci letošního adventu jsme se nejprve připravovali na příchod svatého Mikuláše. Je to výborná možnost u dětí utužovat správné vzorce chování. Sv. Mikuláš do našich MŠ skutečně přišel. Nejednalo se ovšem o žádné bezpečnostní riziko neboť jsem v něm byl schovaný já sám. Děti svatému Mikuláši zazpívaly písničku, obdržely dárkové balíčky a všechny slíbily, že budou hodné – jak jinak.

V adventu jsme také pekli a zdobili perníčky. Moc se nám povedly – je škoda, že jste je nemohli obdivovat v našem prodejním stánku na tradičním lipnickém jarmarku. Dále jsme se pochopitelně učili koledy a vyráběli výrobky s vánoční tématikou – řetěz, adventní věnec…Vzhledem k tomu, že na vycházku mimo areál MŠ musíme s dětmi v rouškách vydali jsme se na vycházku až teď – podívat se na náměstí na stromeček a zazvonit si na zvoničku. Jinak jsme trávili čas na čerstvém vzduchu na naší zahradě.

Vyvrcholením příprav byl příchod Ježíška do naší třídy ve čtvrtek 17. prosince. Nejprve nám ráno přinesl stromeček a poté taktéž i dárečky. Dárečky jednak společné – nové hračky a didaktické pomůcky do třídy tak i pro každého z nás domů. Děkuji tímto zejména dvěma tatínkům – panu Petru Stojanovi za krásný zpěvník pro nejmenší – „Maličká su“ a taktéž panu Mojmíru Mockovi – čokoládovému králi za plyšové jednorožce s čokoládkami. Zdálo by se možná, že se plyšový jednorožec hodí spíše pro holky, ale klukům se taktéž moc líbil a uvidíme, třeba s ním dokráčí některý z našich juniorům až ke studiu na VŠ jakožto talismanem a společníkem. Jak jsem již psal na začátku v pasáži o sv. Mikuláši, spoustu návyků a základů si sebou neseme již od nejútlejšího věku a i z tohoto pohledu má kvalitní edukativní proces od útlého dětství obrovský smysl. Jak již kdosi napsal: „Vše podstatné co k životu potřebuji jsem se naučil v mateřské škole“. Mám obrovskou radost, že dětský svět je v mateřské škole ještě v pořádku a mohli jsme fungovat po celou dobu (při dodržení zvýšených hygienických nároků) bez nějakých zásadnějších omezení.

Závěrem děkuji všem rodičům za výbornou komunikaci a interakci, všem kolegyním a kolegům a vedení naší ZŠ a MŠ Sluníčko za skvělou spolupráci v končícím roce 2020.

Přeji nám všem klidné svátky narození Ježíška a do nového roku pevné zdraví a to jak fyzické tak psychické a hodně štěstí neboť toho není nikdy dost.

Těším se na shledanou v novém roce 2021!

Za ZŠ a MŠ Sluníčko

Dalibor Vacek

učitel u Smajlíků


Vánoce u Broučků

V předvánočním čase navštívil děti z mateřské školky ve třídě Broučků Mikuláš s nadílkou. Pak už se Broučci pilně připravovali na blížící se vánoční svátky. Přípravy probíhaly v pohodové sváteční atmosféře. Děti nazdobily vánoční stromeček, zpívaly koledy, pekly a zdobily perníčky, malovaly stromečky, vyráběly vánoční dekorace, dárečky a přáníčka. Před Vánoci nás navštívil Ježíšek, který Broučkům nadělil nové hračky do školky. Pohovořili jsme o tom, proč Vánoce slavíme, četli jsme si vánoční příběhy a pohádky, děti si vyzkoušely některé z vánočních tradic a zvyků. Broučci si Vánoce ve školce užili, utvářeli si kladný vztah k vánočním svátkům a všichni se už těší na Vánoce, které prožijí doma v kruhu své rodiny.

Krásné a pohodové vánoční svátky, hodně zdraví a štěstí v novém roce Vám všem za MŠ Broučci přejí paní učitelky Inka a Míša:)


Hodnocení výuky online

Zdravím rodiče žáků naší základní školy, ráda bych zjistila, jak prakticky probíhala výuka našich žáků v průběhu uzavření školy, dále ocením vaše zhodnocení pedagoga v jeho profesionálním přístupu k žákům. Budu ráda, když se vyplnění dotazníku zúčastní i žáci, kteří ohodnotí práci pedagogů z jejich pohledu. Děkuji za Vaši ochotu, jde mi o zkvalitnění výuky a zhodnocení práce pedagogů z Vašeho pohledu a pohledu Vaších dětí.
Pospíšilová Věra - ředitelka školy ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Hodnocení výuky pro 1. stupeň

Hodnocení výuky pro 2. stupeň


Docházka dětí MŠ 21.12.-22.12.2020

Zdravíme rodiče dětí MŠ. Z důvodu ukončení docházky žáků ZŠ 18.12.2020, zjišťujeme kolik přijde dětí do MŠ před zahájením zimních prázdnin, které začínají 23.12. 2020. Děkujeme za pochopení. (21.12.-22.12. bude probíhat ředitelské volno v důsledku naplánované opravy v ZŠ)

VYPLNIT DOTAZNÍK


Jak Hvězdičky pekly, zdobily a věšely

Hvězdičky si užívají předvánoční čas. Společně si napekly perníčky, které potom ozdobily a nakonec si perníčky pověsily na stromeček. Teď už jen aby do školky přiletěl Ježíšek a děti odměnil dárky.


Mikuláš u Hvězdiček

V pátek 4.12.2020 navštívil děti z MŠ Sluníčko Mikuláš. Hvězdičky mu zarecitovaly básničky, které se pilně učily. Mikuláš poděkoval a děti si mohly vzít balíčky se sladkostmi. Všechny děti byly spokojené a zvědavě si prohlížely obsah balíčku. Mikuláš slíbil, že zase za rok přijde.


1. číslo školních novin "Sun for fun"

Žáci 6. ročníku ZŠ a MŠ Sluníčko v rámci předmětu Žurnalistika a tvůrčí psaní vydávají první číslo školních novin "Sun for fun" pro školní rok 2020/2021. Žáci se podílí jak na psaní jednotlivých článků a korektuře, tak i na grafické úpravě při zpracování novin do finální podoby.

Odkaz pro stažení prvního čísla školníh novin: SunForFun


Hvězdičky si vyráběly věnečky

Ještě 4 neděle a přijde Ježíšek. Abychom si ten čas dokázali s dětmi měřit, připravili jsme pro ně ve školce adventní kalendář a děti si vyrobily adventní věnečky, které si na 1.neděli adventní odnesly domů.


Organizace výuky od 7.12. 2020 2.st. ZŠ Sluníčko

Zdravíme rodiče žáků na distanční výuce. Od 30. 11. 2020 nastoupí do školy na prezenční výuku žáci celého 1.st. ZŠ a žáci 9. ročníku.

Střídání ostatních ročníků 2.st. proběhne následovně:

 aktualizace od 7.12.2020

14.12. - 18.12. proběhne prezenční výuka 6. ročníku

14.12.-1812.  proběhne prezenční výuka 7. ročníku

7.12. -11.12.  proběhne prezenční výuka 8. ročníku

21.12.-22.12. - ředitelské volno ( k dispozici bude družina i stravovna, je potřeba se předem nahlásit - slunicko@slunicko.cz nebo v dotazníkovém šetření)

23.12. 2020 -3.1. 2021 proběhnou zimní prázdniny.

Informace PES -školství


  předchozí stránka 2 / 106   následující stránka