Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou


Ředitelské volno

Školní noviny č.2

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Podzimní vycházka spojená s návštěvou Agrochovu Jezernice

V úterý 6. října se vydali žáci druhé a třetí třídy naší školy na podzimní vycházku do Jezernice. Počasí nám vyloženě přálo a cestu tam i zpět jsme zvládli výborně. Ve společnosti Ekofarma Jezernice se nám její pracovníci příkladně věnovali. Děti viděly masná plemena krav a telat. Vyzkoušely si jejich krmení, vyslechly výklad a poté ve skupinkách vyluštily křížovku. Děti poznávaly pomůcky, které se používají při chovu krav (minerální liz, cumel, štítky, ...). Na dvoře místního zemědělského podniku nás čekala - k velké radosti dětí - také naleštěná moderní technika. Děti odcházely šťastné a nadšené. Odměnou jim byl pěkný diplom a plátěná taška plná dobrot. Děkujeme kolektivu za obohacující a zážitkovou prohlídku. KR


Pasování prvňáčků na čtenáře

Dnes 23. 9. 2020 proběhlo na nádvoří před Domečkem v Lipníku odložené pasování prvňáčků na čtenáře. Děti byly pasovány paní Věrou Rakovskou - jejich patronkou za doprovodu pohádkových postav. Proběhlo také vyhodnocení soutěže ve sbírání vagónků za jedničky ze čtení. Vítězem naší třídy se stal Vojta Tomáš - gratulujeme! Děti dostaly pěkné dárky - knížku a záložku a spolu s paní knihovnicí Simonou Ryšavou si slíbily, jak se správně ke knížkám chovat. Děkujeme za pozvání. KR


Prohlídka města s průvodcem 3. třída

V úterý 22. 9. jsme absolvovali v rámci hodin prvouky prohlídku městem. Paní průvodkyně nás přivítala na náměstí, o kterém nám řekla spoustu zajímavostí i pověstí. Pokračovali jsme ke zvonici. Po otevření vrat nás zaujal hodinový stroj. Tina a Táda si také vyzkoušeli, jak je náročné stroj natáhnout, aby zvonil.  Vyšlapali jsme schody až nahoru, kde jsme spatřili zvony. Potom jsme šli k bývalé židovské radnici i škole. Prošli jsme Pernštýnskou ulicí až k synagoze, do které jsme mohli vstoupit. Dále jsme si prohlédli hradby. Naše další zastávka byla na starém židovském hřbitově, kde je pochováno sedm lipenských rabínů. Tady jsme se dozvěděli něco málo o Židech. Paní průvodkyně nám ukázala tumbu Barucha Teomina Fränkela. Prohlídku jsme ukončili na střešní zahradě. Moc děkujeme paní průvodkyni za předání takového množství informací.


T-Mobile olympijský běh 16.9.2020

V netradičním podání nás ve středu 16.9.2020 čekal přímo na škole v přírodě oblíbený projekt TOB 2020, který se kvůli pandemii koronaviru přesunul z plánovaného 17. června na 16. září. Minulé ročníky vždy probíhaly v areálu městského stadionu za pomoci KRPS, z.s. a dalších dobrovolníků spolu s pedagogy školy. Tento ročník si děti dobře zapamatují, jelikož nejen že probíhal na škole v přírodě, ale i pro svou "situační" podobu. Zvládli jsme dětem realizovat běžecké disciplíny (sprint a dlouhou trať) a dvě technické disciplíny (hod aktovkou a skok/trojskok z místa). Nebylo důležité podobat se co nejvíce olympijským hrám, ale společně si zazávodit, zasmát se a sportovat! Hry zahajovaly děti z 2.stupně a odpoledne patřilo všem ze stupně prvního. Podmínky jsme upravili dle situace a místa. Vyhlášení disciplín proběhlo v pátek dopoledne. Cenější odměny patřily prvním třem místům, ostatní dostali míček a něco sladkého. Medaili a pamětní list byl pro každého. Musím poděkovat všem dětem za jejich výkony a chuť ke sportu, a také všem učitelům, kteří se ochotně zapojili a s veškerou organizací běhu mi pomohli.

Děkuji. LB


Škola v přírodě - průřez turistikou/ 2.stupeň

Od pondělí 14.9.2020 nás Rusava obdarovávala krásným slunečným počasím bez mráčků s teplotami okolo 25´C. Seznamovali jsme se s okolní přírodou, poznali spoustu zajímavých turistických tras a navštívili významná tradiční turisticky navštěvovaná místa. Prvním takovým bylo poutní místo Svatý Hostýn. Trasa s velkým převýšením po červené byla pro mnohé děti náročná, ale zdárně zdolaly i další. Středa patřila olympijskému běhu. Ve čtvrtek jsme zdolali turisticky oblíbený Tesák. Tento den značně foukalo, ale ani vítr nás neodradil od celé túry. V nohách asi 36 km za dlouhé túry. Fotky z našich ušlých kilometrů přikládáme v galerii.

Za pedagogy z 2.stupně Bezděková L.


Pár dalších fotek ze školy v přírodě :)


Den ve středověku

V pátek 11. 9. zavládl v páté třídě temný středověk, děti se konečně dočkaly odkládaného projektu. Při práci ve skupinách jsme si zopakovali znalosti z období vlády Přemyslovců a Lucemburků, luštili jsme kvízy a křížovky, hledali ukrytý měšec plný zlaťáků a někteří si i zatančili při tónech loutny. Nejlépe se dařilo Rodu Jagellonců ve složení: Tadeáš, Šimon, Lucka a Zuzka. Děkuji rodičům za přípravu kostýmů a rekvizit. JD


Pozdravy ze školy v přírodě

Omlouváme se rodičům za pozdější umístění fotek. Technologicky to na místě bylo složité. Chápu, že v této době je patřičné dávát o situaci na místě vědět, ale nebyl důvod se bát. Přikládám mix zážitků z našeho krásného pobytu v přírodě.

S velkým díkem za pochopení paní učitelka Laďka


Hvězdičky na výletě

V pátek 11.9. jsme se vydali na dopolední výlet na hrad Helštýn. Lákala nás prohlídka nově zpřístupněné části paláce. Do Týna jsme dojeli linkovým autobusem zahaleni v rouškách a pak si kopec vyšlápli.  Dětem to nedělalo potíž, brzy jsme byli pod hradem a před jeho prohlídkou jsme doplnili energii svačinou. Prohlídku hradu jsme začali s paní průvodkyní a na objevování nově zpřístupněných sálů, schodišť, podlaží a vyhlídky v paláci jsme se vydali již sami. Dech se nám tajil při nádherném výhledu do krajiny v okolí, kdy děti nejlépe pochopily, jak stráž dobře viděla kohokoli, kdo se k hradu blížil, ať s dobrým či zlým úmyslem. Dobrodružná byla i kovová přemostění mezi částmi paláce a spletitá schodiště, která nás vedla výškami paláce. Jaký zážitek si jednotlivé děti nejvíc pamatují, to se jich musíte zeptat doma, ale moc se těšily na zmrzlinu :-). Byla výborná a jejím zakoupením jsme opět přispěli na opravu hradu. Ještě jsme popřáli Deniskovi k jeho svátku a vypravili se na pochod zpět. Na hradě by se dalo zkoumat jeho zákoutí a poznávat krásy ještě déle, ale to už necháme příležitost k výletu s dětmi rodičům. Určitě to stojí za to. Nám se tam moc líbilo, počasí nám vyšlo a děti neztrácely dobrou náladu ani cestou zpět, i když by je už mohly bolet nožky.


Cyklistický výlet do Jezernice 3. třída

V úterý 8. září jsme jeli do Jezernice na hřiště. Počasí nám přálo a všichni jsme si výlet moc užili. Bylo poznat, že se děti o prázdninách věnovaly také cyklistice.


  předchozí stránka 2 / 104   následující stránka