Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 20. - 22. 12.

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2021/2022

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2021 (středa)
Podzimní prázdniny: 27. - 29. 10. 2021
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 2. 1. 2022
Konec 1. pololetí: 31. 1. 2022 (pondělí)
Pololetní prázdniny: 4. 2. 2022 (pátek)
Jarní prázdniny: 14. 3. - 20. 3. 2022
Velikon. prázdniny: 14. 4. 2022
Konec šk. roku: 30. 6. 2022 (čtvrtek)
Zahájení šk. roku 2022/2023: 1. 9. 2022


ZŠ Sluníčko na ČT2 - nejlepší česká škola

A je to za námi! ČT2 ve čtvrtek 24. 11. v 16 hodin odvysílala krátký dokument o naší malé, ale jistě skvělé základní škole Sluníčko. Průvodci i ostatní žáci byli perfektní. Neviděli jste to? Nevadí. Klikněte na www.nejlepsiceskaskola.cz/videa a úplně dole v 11. dílu najdete video o Sluníčku.

Na stejné stránce můžete hlasovat pro naši školu. Hlasujte prosím!


Reportáž SŠ


Exkurze na ČOV v Lipníku nad Bečvou

V pátek 25. března 2011 navštívil 2. stupeň ZŠ v rámci Světového dne vody čistírnu odpadních vod v Lipníku nad Bečvou. Čistírna byla v letech 2007 až 2009 zrekonstruovaná za podpory EU v rámci projektu "Zlepšení kvality vod v oblasti soutoku řek Moravy a Bečvy". Žáci byli příjemně překvapeni čistotou ČOV a kvalitou zpracování komunálního odpadu.


Škola v přírodě 2010

Rejvíz v Jeseníkách 13. - 17.9.2010


Projektový den - 2. stupeň + MŠ

Žáci 2. stupně ZŠ mají "svůj" školní notebook. Proto pomáhali dětem z MŠ a učili je upravovat fotografie v grafických programech. Své učení pak zpětně vyhodnocovali. Projektový den se vážně podařil.


Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Ve středu 2. března zavítala do našeho města spisovatelka Petra Braunová. Přijala pozvání Městské knihovny v rámci akce Maraton čtení 2011, která se vztahuje k projektu Březen – měsíc čtenářů. Je to autorka, která píše především pro děti a mládež, ale také pro dospělé. Je jí 44 let, žije a píše v Praze a má tři děti. Jejími nejznámějšími tituly jsou Rošťák Oliver, Neuvěřitelné září, Jak se Vojta ztratil, Česká služka aneb byla jsem au-pair ....

více >>


Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Ve středu 2. března zavítala do našeho města spisovatelka Petra Braunová. Přijala pozvání Městské knihovny v rámci akce Maraton čtení 2011, která se vztahuje k projektu Březen – měsíc čtenářů. Je to autorka, která píše především pro děti a mládež, ale také pro dospělé. Je jí 44 let, žije a píše v Praze a má tři děti. Jejími nejznámějšími tituly jsou Rošťák Oliver, Neuvěřitelné září, Jak se Vojta ztratil, Česká služka aneb byla jsem au-pair, Terezománie a další.

Do Lipníka přijela představit svoji novinku Ema a kouzelná kniha. Na její autorské čtení byli pozváni žáci všech lipenských škol většinou od 3. do 5. třídy – pro které je kniha především určena. Petra Braunová navodila přátelskou atmosféru, chvíli si s dětmi povídala, kladla jim zajímavé otázky a pak začala ČÍST. Ano – číst s velkým čé. Byl to nádherný autorský přednes a místy až herecký výkon. Děti seděly s vykulenýma očima a „otevřenýma pusama“ a ani nedutaly. Nebylo divu. Knížka je napínavá, tajemná a hlavně velmi blízká dnešním dětem. Má nádhernou grafickou úpravu. Některé děti by si ji nejraději hned koupily, ale nebylo to možné. V závěru besedy položily děti paní spisovatelce několik otázek a příjemně strávená hodinka v Domečku byla u konce.

Mgr. Marcela Richterová


Country bál 2011

V sobotu 5. 3. proběhl tradiční odpolední a večerní Country bál Sluníčka. Byli jsme svědky skvělých představení žáků od mateřské školy až po nejstarší. Dokonce za námi přišli i bývalí žáci, aby předvědli své dovednosti a úspěchy. Všechna představení přímo brala dech a sokolovnou se ozýval bouřlivý potlesk a podpora. Všichni jsme se také pěkně pobavili u country muziky kapely LH Western.

K nahlédnutí videoreportáž vystoupení II. stupně ZŠ zde>>> 


Informace třídního učitele

 

Srovnávací testyVýsledky srovnávacích testů Kalibro 2011 v 9. třídě

Český jazyk

Průměrný výsledek ve Sluníčku ... 52,8 %, Průměrný výsledek na základních školách ... 50,6 %
Rozdíl = +2,2 %

Matematika

Průměrný výsledek ve Sluníčku ... 47,9 %, Průměrný výsledek na základních školách ... 40,6 %
Rozdíl = +7,3 %

Anglický jazyk

Průměrný výsledek ve Sluníčku ... 67,4 %, Průměrný výsledek na základních školách ... 60,5 %
Rozdíl = +6,9 %


Nové webové stránky

Vítejte na nových webových stránkách základní školy Sluníčko.

 

Inovace a zpřehlednění byly důležitým cílem této změny.

Byla přeorganizována stromová struktura odkazů stránek. Tyto odkazy byly rozděleny do základních kategorií: Mateřská škola, Základní škola a školní družina. Pod těmito hlavními odkazy najdete ty nejdůležitější informace.

Pod úvodním odkazem Vítejte, jsou uspořádány obecné důležité dokumenty, něco málo o historii školy, vzdělávací vize a také jízdní řády Sluníčkobusu.

Zrušili jsme obecnou kategorii Fotogalerie, která byla nepřehledná. Tato kategorie se rozptýlí mezi jednotlivé třídy Zš popřípadě Mš kde může být navíc doplněna o informační popisek.

Nově je na stránkách patička s důležitými odkazy, jak pro rodiče tak i pro žáky. Patří tam odkaz na internetovou žákovskou knížku, stránky Zš Sluníčko na sociální síti Facebook a také odkaz na e-learnigové centrum Sluníčka v aplikaci Moodle.

 

Doufáme, že se Vám nové webové stránky budou líbit jak vzhledově tak i funkčně.

Lukáš Rejzek

 

 

Pokud jste něco na nových stránkách nenašli, nezoufejte, předchozí stránky naleznete zde >>