Kontakty

ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o.

Telefon: +420 581 772 171
Fax: +420 581 277 513
E-mail: slunicko@slunicko.cz

Loučská 237
75131, Lipník nad Bečvou

Školní noviny 3. číslo


Ředitelské volno 28. - 30. 6.

Newsletter

Ceník platný od 1. 9. 2018

Projekt

Jízdní řád Sluníčkobusu

SlunickoBook

Aktivní škola

Škola Online

British Council


Školní rok 2020/2021

Zahájení šk. roku: 1. 9. 2020 (úterý)
Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2020
Vánoční prázdniny: 23. 12. - 3. 1. 2021
Konec 1. pololetí: 28. 1. 2021 (čtvrtek)
Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)
Jarní prázdniny: 1. 3. - 7. 3. 2021
Velikon. prázdniny: 1. 4. - 4. 4. 2021
Konec šk. roku: 30. 6. 2021 (středa)
Zahájení šk. roku 2021/2022: 1. 9. 2021


Výstava netradičních hudebních nástrojů

V posledním školním týdnu byla k dispozici k prohlédnutí výstava vlastnoručně vyrobených hudebních nástrojů žáků 5. - 9.tř. Mladší žáci (5. třída) byli velmi kreativní a s úkolem se velice hezky poprali. U starších žáků to bylo podobné. Někteří vyrobili opravdu výjimečné hudební skvosty, které budou sloužit k výuce hudební výchovy pro melodické doprovody.

Zpestřením pro zájemce o výstavu byla možnost si vystavené kousky osahat a vyzkoušet. Podmínkou splnění úkolu bylo vydávání zvuku. Nejčastěji použitým materiálem byly PET lahve, kelímky nebo plechovky, gumičky nebo dřevěné pastelky. Kreativita dětí byla neskutečná, což dokazovaly i vlastní názvy hudebních nástrojů. Z těch nejvíce originálních např. Win-fa, Abongo, Kalamu, Ostůlšvih, Dig, Vrškofon, Pěstifoun či Norasa.

Děkuji za Vaši přízeň a chuť se podívat na dětské umění.

Laďka Bezděková


Závěrečné výlety ve 4. třídě

V posledních měsících 4. třídy jsme společně prožili několik pěkných výletů. Prošli jsme si křížovou cestu s otázkami soutěže Bible a my a došli ke kapličce sv. Anny v Lipníku. Zúčastnili se programu Lesní pedagogika v oboře v Bohuslávkách. V rámci Mezinárodního dne muzeí jsme navštívili nádherně opravený hrad Helfštýn. Byli jsme v Zoo Kopeček zkontrolovat našeho tygra Sunnyho. V posledním školním týdnu jsme byli účastníky provozu v Cihelně v Jezernici s odborným výkladem. Zbytek dne jsme si užili ve sportovním areálu v Jezernici. Vyučování, které probíhá venku, je pro děti velkým přínosem.

Děkuji rodičům za podporu a spolupráci a přeji všem rodičům i dětem krásné léto! MR


Závěr školního roku v meditační zahradě - 2. třída


Cyklistický výlet do Jezernice (2. třída)

V úterý 22. června si žáci druhé třídy vyzkoušeli zručnost a vědomosti nabyté při pondělní dopravní výchově. KR


Dopravní výchova - 2. třída

V pondělí 21. června si pro nás SVČ připravilo lekci dopravní výchovy. Děti si vyzkoušely jízdu na kole a koloběžče podle dopravních značek na dopravním hřišti. Důležitou součástí lekce byla také zdravověda. Dopoledne proběhlo ve stínu stromů na dopravním hřišti na ulici Hranická a bylo pro žáky velmi přínosné a zábavné. Děkujeme paní Polcarové a Hurtové za příjemné dopoledne. KR


Vycházka ke splavu

Předposlední školní den jsme se vydali na vycházku k oseckému splavu. Cestou jsme se stavili na zmrzlinu, vyřádili se na rampách a občerstvili se ve stánku u splavu. Při návratu jsme si v Galerii Konírna prohlédli retrospektivní výstavu kovových plastik k 80. narozeninám Václava Kitzbergera. JD


Sportovní setkání v angličtině

   

Závěrečnou hodinu angličtiny prožili žáci šestého a devátého ročníku zcela netradičně. Deváťáci si totiž pro své mladší spolužáky připravili ukázky sportů s doprovodným slovem v angličtině. Na prvním stanovišti si šesťáci vyslechli vyprávění o stolním tenise, které připravila Lenka Suchánková. Následně si, dle anglických pokynů instruktorky Lenky, vyzkoušeli hru v praxi. Poté následovalo stanoviště bojových sportů. Zde se šesťáci díky zasvěcenému výkladu Patrika Přikryla dozvěděli zajímavé informace z oblasti bojových umění. Samozřejmě zaujaly praktické ukázky jiu jitsu (Daniel Kolář) a juda (Filip Otevřel). Následující stanoviště bylo věnováno horským kolům. Výkladu se ujali nadšenci pro tento sport, Alex Samuels a Petr Kunovský, kteří připravili i malou soutěž. Závěrečné stanoviště bylo věnováno basketbalu. Aktivit se ujali tři borci – Jakub Kolář, Vojta Šnejdrla a Mirek Turna.  Nejdříve šesťáci vyslechli základní informace o tomto sportu, následovaly praktické ukázky, v závěrečné části proběhla basketbalová rozcvička se zábavnými aktivitami, vedená samozřejmě anglicky. Akce se velmi vydařila, poděkování za přípravu projektu patří všem zúčastněným deváťákům. Pochvala patří i šesťákům za pozornost a zápal při všech praktických aktivitách.

Mgr. Romana Vašíčková


Pasování prvňáčků na čtenáře

Jako každý rok, tak i letos byli naši prvňáčci v átriu před Domečkem Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou slavnostně pasováni na čtenáře naším patronem, tentokrát panem místostarostou Ondřejem Vlčkem. Na pasování dohlížely pohádkové postavy - vodník Kašňák, víla Tílinka, princezna Knihovna a také rytíř Brtník. Děti dostaly za své celoroční školní úsilí poukaz na čtenářský průkaz, placku "Už jsem čtenář", záložku se slibem, komiks o dětském oddělení knihovny a hlavně knihu První školní výlet, kterou napsala Michaela Fišarová. Moc děkujeme. JJ


Záchranáři ve Sluníčku

V pondělí 14. 6. do naší školy přijeli tři zdravotničtí záchranáři. Nemusíte se bát, nikomu se nic zlého nestalo. Žáci pod vedením záchranářů na tyto situace pouze trénovali. Workshop první pomoci navázal na hodiny výchovy ke zdraví 6. a 9. třídy, kde jsme právě toto téma probírali.

Pracovníci z oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc si pro žáky nachystali zajímavou přednášku o podstatě jejich práce, způsobech ošetřování různých zranění a především praktickou část, ve které se žáci sami učili konkrétní život ohrožující stavy ošetřovat.

Po skupinkách se tak žáci 6. a 9. třídy učili zhotovit tlakový obvaz na zastavení tepenné krvácení, resuscitovat člověka v bezvědomí nebo třeba správně zavolat záchrannou službu.

Žákům se tento workshop velice líbil, jak ostatně vyšlo najevo z pozitivní zpětné vazby. Žáci ostatních ročníků se už ptají, kdy se této akce budou moci také zúčastnit.

Jáchym Jedlička


Pohár pro redaktory školních novin

Poslední hodinu v předmětu žurnalistika a tvůrčí psaní netrávili žáci 6. ročníku celou v lavicích. Celý rok se zabývali vydáváním školních novin, a tak na ně za odvedenou práci čekala slíbená odměna. Pro tu si došli do nedaleké restaurace Fantasy, kde se záhy ke každému žáku přiblížil velký zmrzlinový pohár.

V průběhu školního roku byla vydána celkem čtyři čísla školních novin s názvem Sun for fun, do kterého přispívali a které upravovali sami žáci 6. ročníku. Učili se tak tvorbě vlastního obsahu, přejímání jiných textů s odkazováním na původní zdroj nebo i organizování týmové práce.

Žáci se práce zhostili dobře. Uvidíme, jak si se školními novinami poradí třída příští.

Jáchym Jedlička


  1 / 61   následující stránka